Şimdi Ara

13” MacBook Pro ve 13” MacBook Air

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çoğunlukla web ve mobil yazılım ile uğraşacağım kısmen tasarım işleriyle uğraşırım. MacBook almaya karar kıldım ancak hangisi konusunda bir karar veremedim. Malum fiyatlar ve kur ortada onun için bütçeyi de fazla zorlama derdinde değilim.
    Şunu da belirteyim oyunla işim yok. Ayrıca zaten yeterli seciyede orta üst seviye masaüstü pcye sahibim.
    15” prolar çok pahalı ondan alacaksam 13” en düşük model proyu ya da air modelini alacağım.
    Malum şu an öğrenci kampanyası ile güzel bir kulaklık da hediyesi var.

Eğer pro derseniz de en düşük modeline ancak bütçem yetiyor ama o kadar vermişken en azından şu özelliğini kesinlikle yükselt dediğiniz bir şey var mı?

Özellikle kullananlardan ve tecrübelilerden yardım bekliyorum
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öneri için teşekkürler ama Apple’ın kendi sitesinden 2018 modelini ve kulaklık hediyesiyle almayı düşünüyorum. 7bin civarında bütçem var. Almışken pro düşünüyorum ama hani air ile arasındaki 2 bin liralık farka değer mi diye bir nevi kuşkuluyum. Ya da pro alacaksan rami kesin 16 yapmalısın gibi bir şey der misiniz?

Windows işletim sistemi kullanacak olsam bu özelliklerin yüzüne bile bakmam ama Mac OS un stabilliğini ve hangi özelliklerde nasıl performans verdiğini bilmediğim için soruyorum aslında.

Çünkü aldığım Mac in en az 5 yıl götürmesini istiyorum. Airlerde ki 1.8 ghz baya bir düşük gözüktü özellikle önümüzdeki yılları da düşününce

• pro al air oldu bitti gitti. ekran kalitesi bile les.
  • Pro ile Air arasında ekran ve işlemci olarak çok ciddi fark var üstadım. Eğer fırsatın var ise marketlerden birinde gidip gözünle gör. Aradaki fiyat farkına gerçekten değer. Onun dışında ben 8gb ramli versiyonu aldım 1 ay oldu alalı herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdilik, fakat son anda 256GB'lık versiyonu almıştım iyiki öyle yapmışım dedim çünkü 1-2 oyun 3-5 film office vs derken 120gb boş alan kaldı. Tabiki gönül yenilenen 15 in giriş seviyesini al der ama gerçekten çok pahalı olduğu için giriş seviyesi ama 256gblık olan 13 pro yu. tavsiye ederim.
  • Önerileriniz için teşekkür ederim

• Kulaklık hediyeli diyorsunuz ama Apple'ın sitesindekihttps://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro bu cihaz ile hepsiburada'da satılanhttps://www.hepsiburada.com/apple-macbook-pro-intel-core-i5-8gb-128gb-ssd-macos-sierra-13-3-tasinabilir-bilgisayar-mpxr2tu-a-silver-p-HBV000007I2II bu cihaz aynı. Aralarında 1500 lira fiyat farkı var.

13 inçlik touchbarsız pro modelleri yenilenmedi yani alacağınız pro 2017 model olacak. Aklınızda olsun
  • Aradaki fark 1500 değil 1000 lira. Eğitim bölümünden shopa girince 7600 den 7200 e düşüyor ürün Apple’ın kendi sistesinde.

Kulaklık 1600 lira yani her türlü karlı. Apple’ın kendi mağazası koşulsuz iade seçeneği ve peşin fiyatına 6 taksit avantajını da unutmamak gerek.

Bu tarz ürünleri n11 hepsibırada gibi yerlerden almaktansa her zaman kendi sitesinden almayı tercih ederim. Biraz takıntılıyım bu konularda

• Whitefight W kullanıcısına yanıt
    Kulaklığa ihtiyacınız varsa evet mantıklı. Apple Store'dan almak tabi ki n11'den falan çok daha iyi katılıyorum size.

Eğer bekleme şansınız varsa 1 ay bekleyin derim. 13 inçlik yeni macbook benchmark sonuçları sızdı, Eylül'de çıkabilir.

• TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Bekleme şansım tabi var. Ancak tanıtımdan sonra hemen satışa sürmezler. Sürerlerse eskileri ne olur veya kulaklık kampanyası ne olur hiç bir fikrim yok? Yani bir kur zammı daha gelir de yenileri de fiyat olarak 7 binlerin çok üstüne çıkarsa bu sefer diğerini de kaçırırım. Tabi hepsiburada vs sitelerden yine alırım ama dediğim gibi bu konularda takıntılıyım. İlla kendi sitesi olacak :)
    Hocam dolar 5.50 olana kadar kur zammı olmayacak. Fiyatları ona göre güncellediler. Bu arada macbook prolarla ilgili sızıntı olmuştu tam 1 hafta sonrasında yeni cihazlar çıktı. Bu 13 inç Macbook sızıntısının üzerine maksimum 1 ay olur diyorum. Yoksa Eylül'deki etkinlikte tanıtılacaksa satışta olması Eylül'ün 3. haftasını bulur.

• Bir ay ben beklerim de dolar pek bekleyecek gibi durmuyor

• Karar verip al geç üstadım bu ülkede güzel birşey olmaz, hiçbir türlü zararda olmazsın. Ben macbook cihazlar 3bin civarında iken almak istedim ama hep şu bi laptop a okadar para verilir mi mantığım yüzünden erteledim. 3 4 oldu 4 5 oldu sonunda gittim 6bine aldım 15 gün sonra 8bin oldu :) 3bin zamanında alan arkadaşlarım evet dolar çok arttı ama adamlar neredeyse aldıkları paradan daha pahalıya satıp yenilediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldığım ikinci el ekran kartı bile kendini neredeyse ikiye katlıyorsa zaten daha ne söylenir bunun üstüne

• Az daha bekle sonbaharda sanırım 8. Nesil bir macbook air görücez. Ekranı retina olan bir mb görmemiz çok olası. Mac OS ta Anti aliasing desteği kalktı çünkü.. Çok az sabır.

Hocam bir ay bile bekletmeyecek bu dolar. Yeni modelleri geçtim kredi kartının kesim tarihi 25'i ondan sonra alayım demiştim ama dediğiniz gibi 5.50 seviyelerinde tekrar zam gelecekse yine zarar edeceğiz durduk yere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitefight

Hocam bir ay bile bekletmeyecek bu dolar. Yeni modelleri geçtim kredi kartının kesim tarihi 25'i ondan sonra alayım demiştim ama dediğiniz gibi 5.50 seviyelerinde tekrar zam gelecekse yine zarar edeceğiz durduk yere.
    Gidiş çok fena hocam. Macbook alanlar karda çünkü dolarla paralel artıyor fiyatlar. Hemen 5,50'de zam yansıtmazlar ama hesap ona göre yapıldı. 5,50 üzerinde sabitlenip 5,70'lerde falan dolanıyor olursa zam gelir. Ayın 25'ini bile bekletmeyecek nerdeyse, çok fena.

Edit: Biz konuşurken 5,50 oldu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TacoNikky -- 9 Ağustos 2018; 18:26:17 >
    Bu gidişle 1 haftaya 6'yı da bulur.

Edit: Dayanamadım aldım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitefight -- 10 Ağustos 2018; 1:11:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitefight

Bu gidişle 1 haftaya 6'yı da bulur.

Edit: Dayanamadım aldım artık.
    Keşke bir hafta olsaydı.

Ne aldınız?

Hocam alarak çok iyi yapmışsınız. Bir haftaya en az 2 bin lira zam gelir hem de kulaklık falan da vermez. Hangi cihazi aldıysanız simdiden bile kardasınız hayırlı olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.