Şimdi Ara

13 cm kapı içi hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
28.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herkeze merhaba aracım hyundai getz.kullandığım teyp pioneer 7750 şuanda kapı içlerinde 4 adet orjinal hoparlör var fakat sesten memnun değilim aşağıda linkteki hoparlörlerden 2 çift alsam seste hissedilir bir değişme olurmu siz bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?ikisi arasında biraz fiyat farkı var bu farkı vermeye değermi*yardımcı olursanız çok sevinirim...

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=XS-F1335
    http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=XS-A1327

• fx 1335 yani 60 küsür ytl olanlar zaten belli ki daha güçlü ve daha güzel. ama ses farkı ne olur bilmem getz hop lerini bilmiyorum çünkü.
  • Selam arkadaşlar. Kapılardaki hoparlörlerden laf açılmışken , yeni bir konu açmak yerine buraya yazayım dedim. Bende eski kasa Corsa var ve sağ kapıdaki hoparlör çalışmıyor , hoparlörün büyüklüğü de defter kadar neredeyse , yani bayağı bir hissettiriyor o hoparlörün çalmıyor olması. Acaba hoparlör yanmışmıdır yoksa kablolarında mı birşeylik vardır , kısacası tamir edilmesi mümkün mü , tamir ettirsem bile nerede ve kaçar tamir ettirebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • ben 13 lük orjinalleri söküp yine 13lük sierra takmıştım bayağada bi para tutuydu tiz ve crossover takımdı , anfiye girmeyelim diye çok ısrar etmeme rağmen tesisatçım anfiye girdi bir süre sonra malum şey oldu ve bir tanesi yandı , yeniden para vermemek için istanbul yazıcıoğlundan 13lük boots marka alıp kendim taktım gayet memnunum....... direk teybe girilecekse iyi sonuç veriyor
  • yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar
  • Dostum bu hoparlöre bakmadan alma derim 3 gündür bayağı bir araştırıyorum kaliteli bir ürüne benziyor.Max. 220W ama RMS değerini bulamadım.Tahminimce 40-50W olması gerekiyor.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251196&productid=otmurcshx536
  • 13 cm yerine 16 cm tak alpine öneririm rms değeri 50 olsun 4 kolondan çok kalite ses alırsın 35 volume kadar
  • teklifleriniz için teşekürler hepsini değerlendiriceğim
  • sana tavsiyem 13 cmlik midleri bağla
  • ARKADAŞLAR MEGANE 2 HB ARABAMA ORJİNAL TEYPLE ARKA VE ÖN KAPI OLMAK ÜZERE 4 ADET COMPANNET TAKSAM TEYP KALDIRIRMI ANFİ FELAN TAKMAK İSTEMİYORUM 13 CM..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kontendoo

Selam arkadaşlar. Kapılardaki hoparlörlerden laf açılmışken , yeni bir konu açmak yerine buraya yazayım dedim. Bende eski kasa Corsa var ve sağ kapıdaki hoparlör çalışmıyor , hoparlörün büyüklüğü de defter kadar neredeyse , yani bayağı bir hissettiriyor o hoparlörün çalmıyor olması. Acaba hoparlör yanmışmıdır yoksa kablolarında mı birşeylik vardır , kısacası tamir edilmesi mümkün mü , tamir ettirsem bile nerede ve kaçar tamir ettirebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam aracınız Corsa B kasa(93-00) ön kapılarda 16 cm arkada ise 13 cm hoparlor bulunmaktadır...
  • Altunpul arkadaşım,elinizdeki 7750 serisi pioneer,çıkışı gerçekten güçlü bir teyptir.Size tavsiyem teybin özelliklerinden birisi olan arka hoparlörleri subwoofer,önleri mid ve tiz olarak kullanma modunu seçmenizdir.Bu durumda arkalara bağlayacağınız hoparlörler basları kaldırabilecek şekilde seçilmelidir.
    Aynı şekilde kendim kullanıyorum ve arabaya binen birçok arkadaşım arabada anfi ve subwoofer var zannettiler.
  • kolonların rms değerleri 30w ı geçmemeli amfi bağlamayacaksanız.
  • arkadaşlar bana kapı kolonları için bi yardım edermisiniz bu kapı kolonları megANE II UYARMI UYARSA SES ESKİ KOLONLARDAN İYİMİ OLURhttp://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=965631008dım BİDE BU KOLONLAR YERİNE COMPONENT TAKSAM ANFİYE İHTİYAC OLURMU LÜTFEN YARDIM EDİN TEYP ORJİNAL TEYPhttp://www.ucuzu.com/hoparlor-c3618/jbl-gt0-507ce-13-cm-2-yollu-component-hoparlor-p5942592.html

yardım yardım arkadaşlaryardım

• arkaadaşlar bugun gittim sırf denemek için teyp için cd adaptörü aldım hani kaset şeklinde olanlar varya onlardan aldım 6630 telefonum kulaklık adaptörünü kesip cd adptörüne bagladım . bence iyi olduu yukarda sizden yardım rica etmiştim 4 adet kompanent megane ıı teyp kaldırırmı kolonların boyutu 13 cm kapılara anca bunlar sıgıyor bide alpın normal 2 kannllı kolonu var 4 adet ondan alsam biraz daha dinleme deger bi ses ala bilirmiyim yardım edinnn

Orjinalden alıntı: stopal

arkaadaşlar bugun gittim sırf denemek için teyp için cd adaptörü aldım hani kaset şeklinde olanlar varya onlardan aldım 6630 telefonum kulaklık adaptörünü kesip cd adptörüne bagladım . bence iyi olduu yukarda sizden yardım rica etmiştim 4 adet kompanent megane ıı teyp kaldırırmı kolonların boyutu 13 cm kapılara anca bunlar sıgıyor bide alpın normal 2 kannllı kolonu var 4 adet ondan alsam biraz daha dinleme deger bi ses ala bilirmiyim yardım edinnn

arkadaşım kapılar 13cm se belki kompanent olabilir.ama belki diyorum.
    arkadakiler büyük olasılıkla 13 den büyüktür onun için arkaya kompanent olmaz bence.
    yani öne belki dediğin kolonlardan takarsın ama arkaya olmaz gibime geliyor.

kompanent kolonlar çok güç çeker.kesinlikle araştırıp al.çünküşayet teypin çıkışı
    kolonları besleyemesse bassız dinlersin şarkıları.

• teşekürler benim arka kapı kolonlarıda 13 cm araba megane 2 hb teyp orjinal teyp cıkış güçü nekadardır onuda bilmiyorum
  • teyp cıkışı 4x15 miş ögrendim ama anaşadıgım kadarıyla iyi degil bu cıkış gucu ne yapacam ben simid yahu
  • quote:

Orjinalden alıntı: stopal

teyp cıkışı 4x15 miş ögrendim ama anaşadıgım kadarıyla iyi degil bu cıkış gucu ne yapacam ben simid yahu

kardeş o dediğin kompanent ler olmazmış.
    bak sana şöyle söyliyim.bendede vardı 4*15 blapunk tu galiba(tam yazamadım)
    üzerinde orjinal kolonları var bunları dahi tam olarak besleyemiyordu.
    bunu nasıl anladım.arabaya 4*50 jvc teyp aldım.kolonların gerçek kapasitesini gördüm.

şimdi sana gelirsek 4*15 çok az normal kolon alsan bile çok fazla ses alamassın.
    sıfırdan bir teyp almayı düşünmüyormusun.
    doğubankta 210 ytl ye jvc pionner sonyler var.
  • jaguar19 kardeeş teyp almayı düşünüyorum ama benim bide şöyle bi sorunum var arabanın gösterge ve kumandası iptal oluyo ozaman dışardan sony ye uygun bi aparatmı ne varmış ondan almam lazım oyuzden boyle bı yol sectım aslında anlasılan ıpe ıpe gıtıp o aparatı alıcam galıba teşekürler kardeş ya zahmet verdim teşk tekrar tekrar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.