Şimdi Ara

13,5 TL(kargo ücretsiz) 20m Cat5E Ethernet Kablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
6
Favori
6.012
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13,5 TL(kargo ücretsiz) 20m Cat5E Ethernet Kablosu
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/cat5e-kablosu-ethernet-lan-internet-20-metre-4214p-modem-rj45-uclari-cakili-jack-network-adsl-lan-467216528

• CAT 5 ; ethernet kabloları günümüzde en yaygın olan ve en çok kullanılan cat kablosudur. Cat 5 kabloları veri transferlerinin yoğun olmadığı ve kablo mesafesinin kısa olduğu uygulama alanlarında kullanılmaktadır. Cat 5 kabloları, 100 mhz bant genişliğinde 10/100 mbps hızları karşılamaktadır. Kullanılan kablo mesafeleri ise 100 metreyi geçmemelidir.

• CAT 5e ; kablosu cat 5 kablosunun veri transferinde yaşanan veri hızının azalmasını karşılamak amacıyla geliştirilen kablo dur. 100 mhz bant genişliğinde olup 100/1000 mbps hızları karşılamaktadır. Kablo uzunluğu 100 metreyi geçmemelidir. Cat 5e kabloları geriye dönük olarak cat 5 kablolarıyla uyumludur.

• CAT 6 ; kabloları 1 gigabit hızları ve 250 mhz’e kadar perfonmans sağlar. Kısa mesafede ( 55 metre ) kullanıldığı takdirde 10 gigabit bağlantı hızlarını destekleyebilir.

• CAT 6a ; kablosu cat 6 kablosunundan daha fazla performans elde etmek için güçlendirilmiş olan kablodur. 250 ila 500 mhz bant genişliğine sahip 10.000 mb ve 10 gigabit (100 metre) ) bağlantı hızlarında veri transferlerini karşılamaktadır. Ekranlı kablo özelliği ile parazitleri en aza indirir.

• Cat 7; kabloları cat 5e ve cat 6a kablolarına göre daha hızlı sinyalleri ( veri ) destekleyerek 600 mhz e kadar olan veri iletim hızlarını sağlamaktadır. CAT7 kablosu 100m bakır kablo üzerinde 10 Gigabit Ethernet sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 27 Ağustos 2019; 21:7:34 >

• Bu satıcı doğru uygun fiyatlı ürün satar.

Ancak bir sorun yaşarsanız örneğin;

Ürün bozuk çıkarsa vb gibi...

Adam sizi engelliyor!

Kendisinden kablo test cihazı almıştım. Bozuk çıktı.

Değiştirmek için mesaj attım ve ürünü yolladım kendisine...

Adam ne mesajlarıma cevap verdi ne de yenisini yolladı.

Paramı gittigidiyor'dan geri aldım.

Bir kaç zaman sonra başka ürün ararken yine uygun fiyat denk geldi ve tesadüfen kendisinin beni engellediğini öğrendim!

O yüzden dikkatli olmanızı öneririm.

• Abi sayende bilgi sahibi de oluyoruz sağolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi standartsaplama -- 28 Ağustos 2019; 0:42:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldım 1 tane teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat baya iyimiş teşekkürler
  • 1 adet sipariş verdim, ihtiyaç vardı ama olmasa da alınır. Cat5e normal bi kullanıcı için gayet yeterli. cohannan reyize teşekkürler :)
  • Satıcıda bulunan neredeyse tüm ürünler bana hesaplı gibi geldi ...
  • Tam da ihtiyacım vardı, kaptım bir tane. Teşekkür ederim.

• Cat6 kullanıyordum. Kedim kabloyu kemirince sürekli kopmalar yaşamaya başladım. Bi tane sipariş geçtim. Gelince test edip ping ve hız değerlerini karşılaştırıp yazarım.

• Fiyat gercekten cok iyi metresine 5-10₺ cekiyor mahalledeki elektrikciler.
    İhtiyac olmamasina ragmen aldim mutlaka lazim olur

• quote:

Orijinalden alıntı: sarilaci1928

Fiyat gercekten cok iyi metresine 5-10₺ cekiyor mahalledeki elektrikciler.
    İhtiyac olmamasina ragmen aldim mutlaka lazim olur
    Diğer taraftan fabrikasyon olmayan, sonradan çakılan uçlar verimsiz ve daha kısa ömürlü oluyor.
  • Fiyat çok iyi al çamaşır ipi yap. Şu var ki gg üzerinde bu şekilde satilan ürünler pek dayanıklı olmuyor yakın zamanda güvenlik kamerası için bağlantı kablosu lazım oldu başıma geleceği bildiğim için fazla aldım ve 1 tanesi sorunlu çıktı. Daha önce laptop için güç kablosu aldım prizdeyken ark yaptı eridi farkettim Allahtan yoksa ev yanacakti. Kısacası bu kablo alınır ucuz ama 5 yıldız kalite beklemeye gerek yok yük çeken kablo vs ürünlerde kesinlikle bu ürünlerden uzak durun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 tane aldim guzel firsat

• Televizyona çekmek için kablo lazımdı alıyorum şimdi 1 tane. Teşekkürler

• Bu satıcı doğru uygun fiyatlı ürün satar.

Adam sizi engelliyor!

Bir kaç zaman sonra başka ürün ararken yine uygun fiyat denk geldi ve tesadüfen kendisinin beni engellediğini öğrendim!

13,5 TL(kargo ücretsiz) 20m Cat5E Ethernet Kablosu

• Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Tam bir şark kurnazıymış neyse ki gittigidiyor satıcı insiyatifine bırakmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    Satıcının böyle birşey yapacağı hiç aklıma gelmezdi.

Kargo ücreti ödememek için yenisini yollamayacağını tahmin etmiştim ama engelleyeceğini hiç düşünmedim.

Dediğim gibi engellediğini de tesadüfen öğrendim.

Garip bir durum oldu.
  • Arkadaşlar kablo elime ulaştı. Yukarda yazmıştım. Önceden Cat6 kablo kullanıyordum, kedim kabloyu kemirmişti.

Cat5e kabloyu kullanmaya başladım. Hız ve ping değerleri cat6 kablo ile neredeyse aynı . 50 mbps internette speedtest üzerinden test yaptığımda 48-49 mbps hız ve 2 ping değeri alıyordum. Bu kablodada değerler neredeyse aynı. Farklı zamanlarda test yaptığımı düşünürsek 47 48 49 mbps gibi değerler görmem normal. Kabloyla alakalı bir durum değil yani.
    Online oyunlarda kopma ya da ping değişimi gözlemlemedim.

Kablonun tek sıkıntısı cat6 kablonun yarısı kalınlıkta olması. Önceki kabloya alıştığım içindir belki bu gözüme çok ince gözüktü. Standart Telefon şarj kablosundan çok az daha kalın. Dayanıklılık konusunda net bişey söyleyemeyeceğim. Zamanla göreceğiz. Ama onun haricinde gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

• Biz de 1 adet sipariş verdik, bakalım sorun çıkar mı. Hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Bu satıcı doğru uygun fiyatlı ürün satar.

Adam sizi engelliyor!

Kötü yorum yapmış mıydın?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.