Şimdi Ara

12K BÜTÇELİ STEREO SİSTEM ÖNERİSİ LÜTFEENNN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Bir süredir forumu takip ediyorum. Yabancı olduğum bir konuda biraz bişeyler öğrenmeye çalıştım. Kafamda birşeyler oluştu. Daha çok pop rock metal ve elektronik müzik dinliyorum kısmen enstrumental müziklerle de aram iyi. Yaklaşık 10.000 / 12.000 tl bütçem var. Bir stereo sistem oluşturmak istiyorum. 2. El önerilere de açığım. Dinleyeceğim alan 35m2 kadar bir alan. Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim :)

• pop rock metal için yüksek fiyatli bir bütçeye ihtiyaç varmı çok emin değilim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepchip

pop rock metal için yüksek fiyatli bir bütçeye ihtiyaç varmı çok emin değilim :)

Daha ucuza gelirse hiç hayır demem valla
  • shadow76 S kullanıcısına yanıt
    Rock ve Elektronik müzik dediğinizde seçenekler maalesef oldukça daralır. Ancak aşağıda ikinci el iki hoparlör iki de amfi seçeneği var. Cihzaları ve satan kişileri bilmiyorum sadece bu hoparlörleri dengi dengine çalabilir ve size dinlediğiniz müziklerde zevk verecektir. Sıfır derseniz Euro o kadar yükseldi ki kübarek 12.000 tl ye bile doğru durust bir sistem kurulmuyor maalsef 35 m2 için.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-monitor-audio-rx8-426868824/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-jbl-ls-60-hoparlor-347580639/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-musical-fidelity-a5-entegre-amfi-398661684/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-t-plusa-1200-pre-power-336765453/detay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Bilemedim şimdi. 12K üzerinde alacağım performans yetecekse taksit yaparak bütçeyi yükseltmek dahamı iyi olur . Hocam siz olsaydınız ne kadar yapıp ne alırdınız
    Her türlü klipsch alın amazondan rf280 yada 28. Birde denon amfi kapın mesela 2020 yada poa serisi pre power. Dac ı da denon alabilirsin rock pop da bu setup gayet başarılı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgilenmek için okurken iyiydi de şimdi iş satın almaya gelince karar vermek çok zor abi ya :(. Kısa süreli kullanım falanda düşünmüyorum uzun süre kullanmak istiyorum. Ne yapsam bilemedim :(
  • Öneriler için herkese teşekkür ederim . Sanırım bütçeyi en az 15 civarına çekecem . Biraz daha inceleyince , şimdi biraz daha paraya kıyıp uzun süreli bir sistem kurmak daha mantıklı duruyor. Dac ve ya network stream playerı bu bütçeden bağımsız düşünüyorum. 1000 / 1500 tl aralığında. Ancak karar veremedim Dac mı olsun Stream player mı olsun . Bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum

Aeşiv varsa dac olur. Tidal spotify deezer vs abonesiyseniz network stream player olur.

• Yukarıda önerilenler hiçde yabana atılacak türden değil ben şahsen primare pre+power ve B&W hoparlörleri düşünürdüm. Sesden beklenti önemli tabi burada dinlemeden almayın kendi kulağınızla. Özellikle ilk defa bir sistem oluşturacaksanız yapacağınız en iyi iş gidip belli başlı yerlerde bir kaç sistem dinlemek optimum bir fikriniz oluşur ve devamında alıma geçebilirsiniz.
  • Bir arkadaş Sonus Faber Liuto önerdi, iyi bir hoparlör olduğunu ve memnun edeceğini söyledi . Düşünülebilir mi acaba? Düşünülürse hangi amfi ile iyi gider @Delerıum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow76 -- 11 Mayıs 2017; 17:7:54 >
  • Ben uzun süre Liuto kullandım, sakin ve dengeli çalan hoparlörlerdir. Sizin dinlediğiniz müzik türüne pek gitmeyeceğini düşündüğüm için öneride bulunmamıştım bu hoparlörleri. Daha dinamik ve güçlü amfiler kullanmak gerekebiliyor liutolar için.
  • Bence de Luito daha çok Jazz ve klasik için daha uyumlu olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow76

Bir arkadaş Sonus Faber Liuto önerdi, iyi bir hoparlör olduğunu ve memnun edeceğini söyledi . Düşünülebilir mi acaba? Düşünülürse hangi amfi ile iyi gider @Delerıum

Sayın forumdas

Üstat hi def men ve Aticus yazmış ve link vermiş onlara bakın

Luito dediğiniz üstüne perde çekilmiş bir Hoparlor kendi tarzını Bile kendi fiyat segmentinde hakkını veremeyen bir Hoparlor ken

Siz onu sizin beyeniz olan türe sürükler seniz bütçenize yazık olcak

Siz üstatları dinleyin

Naçizane tavsiye

Siz sağlam bir klipsch alın. Gerekirse rf7 felan zorlayın alın yada amazondan rf28 alın. Denon poa yada 2020 ile besleyin. Sert çalan yada düz çalan bir de dac ekleyin açın arşivinizi bakın ne oluyor. Tam rock pop setup ı olur. Sonus faber gitmez size. Metal rock hariç için luito alınır onada baya güçlü amfi gerekir mesela musical fidelity a5 ancak hakkını verir onun. 100-150 waat amfiyle yürümez luito perdeli boğuk çalar. Altlara inemez hakkıyla.

• primare 34.2 power class d mi ya biraz araştırdım öyle görünüyor.classd yavaş yavaş piyasaya hakim olacak galiba.
  • Naim Nait XS ve B&W CM8 üzerinde düşünüyorum . Naim Nait te yanlış görmediysem SUB çıkışıda var o da işime yarar. Acaba CM8 yerine Naim Nait Monitor Audio Silver 8 veya RX8 nasıl olur du . Kafamda deli sorular
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Pure Class A varken imkansız. Orta segmentte ab ile rekabet edebilir.

• valla bende öyle düşünüyordum ama classd acaip geliştirdiler ve geliştiriyorlar.biraz araştırınca enteresan şeyler çıkıyor karşına.az yer kaplıyor az enerji harcıyor üreticiler için nispeten kolay üretim az masraf vs.bence geleceğin teknolojisi classd.class a/d hibrit birşeylerde olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.