Şimdi Ara

128 Bit 9800 Pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakında buraya da 128bit 9800pro gelebilir. ABD'de satılmaya başlanmış.
    http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20040521081115.html

• pek ragbet olacagini sanmam,fiyatı 9600xtlerden 25$ fazla,o fiyata 5900xt yada 20-30$ daha koyup 9800pro(sapphire) almak daha iyi olur sanırım
  • Çıkması saçmalık zaten bence. ABD'de 20-30$ fazlasına 256bit var,bilinçsiz kullanıcıları hedeflemişler sanıyorum
  • tam tilki bu pc parcası üreticileri gercekten.hele ekran kartı piyasası apayrı bi alem[dont]
  • Evet 128 bit en büyük handikap
  • Bir FX5500 sendromu daha yaşıyoruz beyler.. S3 geliyor ya, müşterinin kafasını kurcalamak için yapmadıkları kalmadı.

fiyatları da ucuz bişey olsa.. Hepsi 150 dolardan aşağı kapik işlemez diyor
  • bence pek tutulmaz onun yerine biraz para ekleyip fx5900xt falan almak daha mantıklı
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Acharad</i>
    <br />Bir FX5500 sendromu daha yaşıyoruz beyler.. S3 geliyor ya, müşterinin kafasını kurcalamak için yapmadıkları kalmadı.

fiyatları da ucuz bişey olsa.. Hepsi 150 dolardan aşağı kapik işlemez diyor
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    s3 ne oluyor söyleyebilir misin acharad kardeş.
    hürmetler...
  • S3 ü bilmem hatırlar mısın 1996da Trio serisi kartları vardı. 1998 de Savage ı çıkardılar. 2000de de Savage4 DDR ve o modda kaldılar. Texture Compression destekleyen ilk kartları ürettiler. S3TC DXTC bunların işidir.

Şu an VIA satınalmıştır kendilerini. Deneme dışına çıkamayan birkaç ürün çıkardılar ama TR piyasasına gelecek kadar yabancı piyasada orta malı olamadılar.

Şu an PS2.0 3.0 video shader desteği olan DeltaChrome adlı kartları çıkaracaklardı. Geçen seneden beri çıktı çıkacak geliyor derken teknolojisi eskiyip gidecek halbuki..

Ancak bu son zamanlarda yerli yersiz kırpılmış ancak hala çok pahalı HighEnd segmentte ürünler vermeleri müşterinin aklını yeni gelen rakiplere karşı çelme çabasıymış gibi geliyor bana. Yani ciddi ciddi bir ürün var ortada. Testleri felan da duyulmuştu. Hannover CeBitte de görünmeleri iyice ortalığı kızıştırmıştı.

Yani 256bitlik 280 dolar olan bir kartın 128bitlik versiyonunu tutup da 210 dolardan sunöaları bana sadece akıl çelme amacını uyandırıyor kafamda.

• Performansını görmek gerekir ama o paraya satılan 5900 xt nin gerisinde kalır gibi geliyor bana
  • 9800pro da 128 bit çok komik olur bence 9700pro ezer geçer hatta 9600xt bile ezer 9800pro 128i [^]
  • ben size bir şey diyimmi? o kart türkiyede o kadar çok satılacak ki. bekleyin ve görün.
    // istisnalar hariç // ülkemizde bilgisayar sistemi satan firmaların tek amacı vardır; janjanlı ama adi, isimli ama performansı düşük ürünleri tüketiciye kavuşturmak. (sistem fiyatı 1500 $ ı geçmediği sürece)

bu anlattığım teoriye göre ne yapacaklarını tahmin edebilirsiniz; sistem özelliklerinde 9800 pro yazacaklar, bunu 256 bit satan insanımız da buna o kadar rağbet gösterecekki; türkiye pazarında 128 bit 9800proyu 1. sıraya dahi çıkabilir.

9800 pro'yu da kesin böyle düşünen biri, 128 bit olarak pazara sunmuştur.
  • GoodForce kardes sana katilmamak isterdim ama katiliorum..
    Musteri de bilincli tuketici olsun hazir Pc almasin.
    [ban].
    simdi reklam gibi olcak ama Su gazatelerde yazan Aidata marka pclerin bi fiyatlarina bakin bide donanimina bakin yawww[:(!]
  • +1 yetersiz ama idare et goodforce
  • tipik bir vakka.fx5500 ve 9550 örneklerinde olduğu gibi
  • gereksiz bir hamle...
    yuksek saat hızıyla 9600xt bu kartı gececektir bence...
    e o zaman ne anlamı kaldıki 9800pro olmasının?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by 865pe</i>
    <br />9800pro da 128 bit çok komik olur bence 9700pro ezer geçer hatta 9600xt bile ezer 9800pro 128i [^]
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

380 core ve 8 pipelinela 9600xt bu kartı GEÇEMEZ
  • kart hele çıksın butaya gelsin belli olur ozaman
  • beklemene gerek yok ben sana 380 core ve 680 ramli 9500pro skorlarını göstereyim
  • sen illa bişey görmek istiyorsan ben sana çok şey gösteririm sen merak etme. çok heyecanlısın anlıyorum seni.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.