Şimdi Ara

125cbr pulsar 200rs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 yıllık scooter tecrübesinden vitesli motorlara geçiş yapmak istiyorum.
    2. el bir motor düşünüyorum 125cbr pulsar 200rs arasın da kaldım.
    Pulsar 200rs markadan dolayı çekingenim, ama kasası gerçekten hoşuma gitti.
    Pulsar 2. eline bakıyorum çok düşük km motorlar (400-600 veya max3000)genelde bu da biraz bende çekince yaratıyor.
    cbr 125lik 2014 2015ler (7 8bin TL) 2005 (3 4 bin TL) anormal kmler var.

Çok kararsız kaldım.

Bilen kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız çok memnum olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Ouzhn -- 15 Ağustos 2017; 19:6:40 >

• RS 200 kullanıcısı olarak (CBR 125R kullanmadım) ona göre yorum yapacağım gayet güzel şekilli bir motor.

RS 200'ün artısı ABS olması bence en büyük özelliği bu.

Yok enjeksiyonlu, 3 buji , 4 valf olaylarına girmeyeceğim zaten 2 motorda az yakıyor.

Bende 10 milyara 5000 km'de sarı rs 200 aldım gayet güzel gidiyor, şu ana kadar bir sorun yaşamadım Allah'a şükür.

Siz nereye bakıyorsunuz hocam max 3.000 diyorsunuz benim genelde baktıklarım hep 4-5k, 10k kilometre yapmış motorlar.

Bende başlarda çok araştırdım acaba Bajaj olur mu sıkıntı yaşar mıyım falan ama öyle bir şeyim olmadı.

Cbr 125 güzel motor fakat düşürdüğün zaman rs 200 e göre biraz daha fazla masrafın çıkar ayrıca hani değiştirmek isteyeceksin bir süreden sonra yetmez.

En azından RS 200'ü daha uzun süre kullanırsın ve en azından önde ABS'si mevcut çoğu hatanı telafi eder.

Zamlar geldi mi gelmedi mi bilmiyorum ama, zamlar gelmediyse acele et bence fiyatlar artabilir.

Bu arada uzun yol düşüncen varsa RS 200 al bence rahat rahat 110-120 lerde gidersin ve sollarken sıkıntı çekmezsin. CBR 125 bu konuda biraz yavaş kalıyor.
    ------

RS 200 hakkında sorun varsa sorabilirsin ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr0n -- 15 Ağustos 2017; 22:25:35 >

• RS200 e verecegin parayla firsat motoru tarzi temiz sorunsuz cbr250 al cok daha memnun kalirsin.

Cbr250 bakimi iyi yapilmissa 100.000km yi bile devirebilir. Ama alirken ustaya goster en ufak ses sorun olmasin.

Cbr125 alacaksan den eski kasa alma. Yeni kasa alacaksan da fiyati cok istiyorlar az daha ekle 250lik al derim.

Ama bajaj dan uzak dur. Mesela cbr dan bajaja gecen arkadaslarim sonra borca harca.cbr250 e geri donduler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 model ns 200 var. Hiçkimseden problem duymadım. Kaza yapmama rağmen ne problemi var ne birşeyi. Ufak tefek zırlamaları var orası ayrı konu da verdiğin para kadar da motor alıyosun. En azından araba sollıyabiliyorum rahat rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdatalay

RS200 e verecegin parayla firsat motoru tarzi temiz sorunsuz cbr250 al cok daha memnun kalirsin.

Cbr250 bakimi iyi yapilmissa 100.000km yi bile devirebilir. Ama alirken ustaya goster en ufak ses sorun olmasin.

Cbr125 alacaksan den eski kasa alma. Yeni kasa alacaksan da fiyati cok istiyorlar az daha ekle 250lik al derim.

Ama bajaj dan uzak dur. Mesela cbr dan bajaja gecen arkadaslarim sonra borca harca.cbr250 e geri donduler.

Kullanmadan neden böyle bir tepki verir anlamıyorum ama sonuçta Türk insanı.

Evet CBR 250R da çok güzel motordur fakat ilk başlangıç motoru olarak sormuş evet kullanabilir belki fakat en azından ABSli ve biraz daha düşük bir motor RS 200 daha güvenli olacaktır kanısındayım.

Bajaj fanı filan değilim almadan önce çok araştırdım şikayet edeni duydum, uyduranını da duydum fakat onlara rağmen aldım ve hiç bir sorun yaşamadım.

Yine de konu sahibi bilir ne alacağını hangisi en çok içine siniyorsa onu al için rahat olsun en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xieorn

quote:

Orijinalden alıntı: mdatalay

RS200 e verecegin parayla firsat motoru tarzi temiz sorunsuz cbr250 al cok daha memnun kalirsin.

Kullanmadan neden böyle bir tepki verir anlamıyorum ama sonuçta Türk insanı.

Evet CBR 250R da çok güzel motordur fakat ilk başlangıç motoru olarak sormuş evet kullanabilir belki fakat en azından ABSli ve biraz daha düşük bir motor RS 200 daha güvenli olacaktır kanısındayım.

Bajaj fanı filan değilim almadan önce çok araştırdım şikayet edeni duydum, uyduranını da duydum fakat onlara rağmen aldım ve hiç bir sorun yaşamadım.

Yine de konu sahibi bilir ne alacağını hangisi en çok içine siniyorsa onu al için rahat olsun en azından.

Kullanmadigimi nerden cikartiyorsun ki.

2016 ekimden 2017 nisana kadar ikinci motor olarak pulsar kullandim.

O aletler kisin baya sapitiyor. Sen kullaniyorsan sen de tecrube etmissindir. Her gun saat sifirladi. Enjeksiyonlu olmasina ragmen sabah stop ediyordu isiklarda titresimden rahatsiz biri degilim ama titresimden rahatsiz olan varsa pulsarlar.titriyor da vs vs yazilacak cok sey var. . Ayrica guc ve rahatlik olarak cbr250 ile arasinda bariz fark var. İki motora da binip yaziyorum bunlari.

Asla marka fani degilim Honda al sunu al demem ama cin mali alma bajaj al diyen bi tayfa var da bajaj in cin mallarindan kalitesi ne kadar ustun tartisilir.

• Ns 200 kullanıyorum. Dikkat çekmek istediğim şey kıyasladığınız motorların biri honda cbr 250 diğeri rs 200 sıfır fiyatları arasındaki fark 5000 lira civarında. Bence de paran varsa honda yada yamaha 250cc model seçmeni öneririm ancak yoksa rs200 gayet güzel bir seçenek. 2. El konusunda bende alırken çok düşündüm ama 0 olsun dedim ve ns 200 aldım.

• kültigin kullanıcısına yanıt
    Rs200 13.000TL. Cbr250 16.000. CBR aradaki 3000tl yi kesinlikle hakedecek kalite farkina sahip.

Ben ikinci el motorlarda sikinti yasadigim icin sifir aliyorum artik hep ama eger garantisi devam eden temiz binilmis bi motor denk getirebilirsen sifirindan daha avantajli olabilir bi de iyi fiyata yakalayabilirsen.

CBR da bu dediklerimi saglayan ikinci el motor alsan sifir RS200 den daha uzun omurlu binersin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.