Şimdi Ara

159 TL(kargosuz) Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
14
Favori
20.959
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üzerindeki gpon transreceiver ülkemize uyumlu değildir muhtemelen.

Superonline ONT özellikleri:

class B+ GPON SFP 20km
    1490nm
    1310nm

sc/apc konektör yeşil işaretli olanlar.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141625721

Forum içinde bile bir kaç konu var bu tür konuşmaların geçtiği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Üzerindeki gpon transreceiver ülkemize uyumlu değildir muhtemelen.

Superonline ONT özellikleri:

class B+ GPON SFP 20km
    1490nm
    1310nm

sc/apc konektör yeşil işaretli olanlar.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141625721

Forum içinde bile bir kaç konu var bu tür konuşmaların geçtiği.
    o zaman yapilacak sey, turkiyedeki ont cihazlarinin ilgili spesifikasyonlarinin kiyaslamasini alacagimiz butunlesik cihazla iyice yapip oyle karar vermek
  • jujuuu kullanıcısına yanıt
    2002 üyesi diye evine teknik servise gelsin istersen :)

Şaka bir yana, sfp modülü evde kullanan tek deli olarak tarihe geçebilirsin. Bu modüller core network cihazları için, home router cihazları için değil. Param çok diyorsan o başka tabi. Bunun haricinde herhangi bir modemi, superonline modemi yerine kullanabilirsin, bunun için pppoe şifreni bilmek gerekiyor. Bunuda şurdaki konuda anlatılan yöntemler ile alabilirsin:https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg253s-wan-internet-sifresi-ogrenme--99599747#99599747

Konu içinde routerdan bağımsız şekilde şifre edinme yöntemleri var. Superonline Mac adresini kontrol etmiyor ama ediyorsada çoğu routerda zaten mac cloning var.

Bu işlere ilgiliyseniz temel bir network kitabı okumanızı tavsiye ederim. Eğlenceli işler, sonrasında dd-wrt'li bir router ile değişik konfigurasyonlar deneyebilirsiniz.

• incubus İ kullanıcısına yanıt

Eve teknik destek hizmetimiz var. İmzamdan ulaşabilir herkes. :)

Açıklamaların için teşekkür ederim bu arada. Bende araştırdım bu şekilde kullanımı baktım akıl karı değil. Bıraktım. Bu yüzden de arkadaşa defalarca açıkladım. Usanmadım :)
    DH de rutbe ve kidem konusur. Cok acikca gecen baska yerde de sordum, sen askerligini yaptigin yerde karsindaki ust rutbeli oldugunda sirf farkli dusunuyorsun veya ap acik karsindaki hatali olsa bile laubali, ciddiyetsiz veya hesap sorar tavirla konusabiliyor musun

Burada adam er rutbesinde daha, 3 ay uyeligi 35 mesaji var, binbasi ile konusuyor ve agzini buke buke (mecazen diyorum) cevaplar veriyor. Ben 2008 im, elbet 2002 ile saygili konusup tecrubesinden istifade edecegim, ustelik ust rutbemde

Ont konusunda da kurtulma istegimiz ortak, o da etken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu arada ben bu islerde cok iyiydim, dim diyorum cunku yas 38 ve ilgilendigim donem 1992-2005 arasi filandir . Simdi de sadece networking degil, laptop acmak, ihya etmek, farkli bilgisayarlarda ustun parcalari uyumlandirip iyi bir bilgisayar yaratmak, artiklarla da basit sistemler kurup ese dosta vermek ..

Fakat geri kaldim. Ve esas geri kaldigim konu cihazlarin temini ve tesbiti noktasi. Yani mevzuyu bilgi olarak edinip donanimli hale gelmem cok az zaman alir ama ben sizin o iyi yaptiginiz alibabadan sunu al, bilmem ne sitesinden sunu getirt islerinde iyi degilim

Ayrica arkadasin sfp portu kullanma istegini ben cok iyi anliyorum. Ont den kurtulmak icin herseye deger. Hatta bana kalsa o duvara monteledikleri eski tip telefon santrali kilikli cam kablo sonlandirma kutusunu bile kaldiririm . Sirf o yuzden FTTB sistemini ovdugum noktalar vardir.

Diger yandan sanirim tilgin modemlerde servisten otomatik kurulum saglayan scripti merkezle etkilesip devreye sokan bir sistem var . Yani cihazi resetlesen dahi, ag o mac adresini gorunce otomatikman sifreleri atiyor ve manuel girise gerek kalmiyor . Bahsettiginiz yerlerden ya da arayip telekomu sorarak bu bilgileri elde edip iskarta duran asus rt12 yi bir deneyeyim baslangic olarak

Gerci o da eski pusku bir cihaz ama tilginden iyidir.

• Bu arada tesekkurler link ve cevap icin ama orada huawei modem icin yontem sunulmus. Tilginden ttnet sifresini almak mumkun mu goremedim

Ek olarak tilgin i ilk kurdugumda cok fazla oynanabilir secenek vardi ama sonra bir cogu gorulmemeye baslandi. Resetleyince belki bir sure yine gorunur sonra kaybolur

Turk telekom talep edilmesi uzerine kullanici adi sifre vermiyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Bu arada tesekkurler link ve cevap icin ama orada huawei modem icin yontem sunulmus. Tilginden ttnet sifresini almak mumkun mu goremedim

Ek olarak tilgin i ilk kurdugumda cok fazla oynanabilir secenek vardi ama sonra bir cogu gorulmemeye baslandi. Resetleyince belki bir sure yine gorunur sonra kaybolur

Turk telekom talep edilmesi uzerine kullanici adi sifre vermiyor mu ?
    orda wan portu mirror yada sanal makine yöntemi gibi 2 yöntem var konunun ortalarında. bunları kullanarak alabilirsiniz, ttnet/superonline farketmez. pppoe şifreleri clear-text yani şifresiz olarak cihazlara geliyor, sadece paketleri yakalamanız lazım.
    Ona gerek kalmadi aldim sifreleri fakat baglanti saglayamiyorum rt-n12 ile

Sanirim bu modelde Vlan Id girecek bir yer yok

Edit : Lan ayarlarindan manuel i etkinlestirince geldi ve girdim bagladim .. artik tilgin de sadece bir access point olarak bir yerlerde kullanilir...

Hayirli olsun. Harika hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 21 Mayıs 2020; 14:28:42 >
  • Hadi size bir soru daha madem. Bizde eski numara oldugu icin telefon hatti da kapatilmadi, onceleri ont uzerindeki telefon bolumunden calisiyordu, bozuldu, bu kez tilgin modemden calistirdilar , simdi tilgin i cikardigim icin ve ont uzerindekilerden de calismadigi icin ve telekom gorevlilerine de ben tilgini iptal ettigim icin demek istemedigim icin ve rt-n12 de de telefon hatti cikisi olmadigi icin

Tek care , tilgin i root giris ile kopru moduna almak ve yine tilgini telefon icin gateway olarak kullanmaya devam etmek

• ac68u var mesh desteğinden yararlanırız sanırım

alt kattan kablosuz mümkün değil yine, mecburen alt kata kablo gidecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehşetengiz -- 21 Mayıs 2020; 16:17:34 >
  • oncelikle ont den degilse de buradaki arkadaslarin hem yardim hem de tetiklemesi sonucu kisa surede tilgin routerdan tamamen kurtuldum ve asus rt-n12 yi ont cihazina baglayarak ilk asamayi hallettim .. bu linkteki urunler muhtemelen bu isi eski asustan cok daha iyi yapacaklardir , tabi hangisi sadece access point, hangisi router ozellikli tek tek bilemiyorum

tilgin ile ilgili ise, evet WAN portundan ont yi bagli oldugu durumda , LAN portlarindaki cikislardan evdeki diger access pointlere kablolu baglanti yapiyordum .. Fakat madem iptal ettim bosta durmasin diye salondaki bir kose noktaya kablosuz ozelligi kapali sekilde koyayim, kopru modu ile digiturk kutu ve smart tv ye ethernet cikis veririm diye dusundum , fakat root,admin vs tum haklarla giris yapip adim adim internetteki adimlari uygulamama ragmen interneti aktartmayi basaramadim

ve malesef evin sabit telefon hatti da tilgin modemin ilgili cikisindan calistigi icin telefonu da iptal etmis oldum

bahsettigim durumla ilgili baslikta veya PM ile yardimci olabilecek var mi

• bunu alsak nasıl modem diye kullanırız, duvardaki prizde telefon girişi var, ama modemde telefon jack girişi yok resimde göremedim. dönüştürücü felanmı kullanmak lazım?

• modem degil ki bu , router sadece (baslik biraz yaniltici, ont cihazi modem islevini yerine getirirken bu router gorevi goruyor) , ayrica access point gibi de repeater gibi de kullanilabiliyor sanirim

ama adsl/vdsl leri bakir hatlar baglanarak modem gibi internete cikaramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 21 Mayıs 2020; 18:11:44 >
  • teşekkür ederim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

modem degil ki bu , router sadece (baslik biraz yaniltici, ont cihazi modem islevini yerine getirirken bu router gorevi goruyor) , ayrica access point gibi de repeater gibi de kullanilabiliyor sanirim

ama adsl/vdsl leri bakir hatlar baglanarak modem gibi internete cikaramaz
    size bir soru sorsam,
    bu cihazile salonda ki modeme kablosuz olarak bağlanıp; hem sinyalini tekrarlayıp aynı zamanda ethernet portundan bu interneti kullanabilir miyim?
    yapmak istediğim küçük odada bu cihazı kullanarak salonda ki interneti hem masaüstü bilgisayarıma kullandırma hemde evin diğer bölgelerine kablosuz olarak interneti sunmak.
  • Tabi ki.. ben bundan 10 sene eski cihazlarla dedigini yapiyorum.. mesela sohbetin icindeki asus rt-n12 de bunu yapiyor

Senin dedigine repeater deniyor. Yani hali hazirda olan bir wifi sinyalini aliyor ve menzilini genisletiyor, ayrica bunu kablo ile de iletiyor

Konudaki diger arkadaslar da katkida bulunsunlar cunku her modelde her ozellik olmayabiliyor

• cevabınız için teşekkür ederim.
    sanırım her repeaterın bu özelliği yok. a101 de filan satılan ürünlere bakmıştım onlarda ethernet girişi bulunmuyordu. bu üründe ethernet girişini görünce teyit amaçlı bir sorayım dedim. ürünü aldıktan sonra herhangi bir sorun olmasını istemem.

• evdeki tilgini rica ettim 5GHZ destekli ZTA ile degistirdiler . modem guzel fakat bununla mesh kurmak icin 5GHZ destekli 2 tane AP dusunuyorum... uyumlu calisirlar mi bilemedim

bir de 5GHZ nin bilgisayarin Wireless kartinca da gorulmedigini farkettim , eskilikten midir
  • Bu cihaz repeater görevi yapıyor mu? Tp link 9970 modemden aldığı sinyali güçlendirebiliyor mu? Alt kata sinyal taşır mı? Wifi sinyali alır kablo ile tv ye iletir mi?

https://m.n11.com/300mbps-access-point-wi-fi-repeater-kablosuz-sinyal-guclendirici-P282778654

Bu cihaz ile aynı işi yapar mı? Fiyat farkına değer mi. Keenetic.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.