Şimdi Ara

159 TL(kargosuz) Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
14
Favori
20.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de tam bu yüzden aldım. Mi wifi repeater bende de var. Modemim Keenetic idi zaten mesh yapacağım. Ürün gelince denerim. Sizin modem nedir? Mesh olabilmesi için Keenetic olması lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tornado34 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim modemim Superonline'in verdiği TV+ kullandığım fiber modem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Evet 5650 cok iyi, sorunsuz stabil ve kaliteli. 2013’den beri 7/24 kullaniyorum.

Yetmedigi taraf ise 5ghz olmamasi. Aslinda 2.4 isimi goruyor ama cevremde bir suru modem var, kirlilik yaratiyor.

Ev iki katli. 1. katta ve 2. katta 5650’ler kurulu. Sanirim 5ghz olsa kirlilikten kurtulurum ama kapsama (mesafe) sorunu yasarim gibi geliyor; bilmiyorum aslinda denenek lazim.
    Anladım.5ghz gerçekten mükemmel bir kullanım sunuyor.sahsen ben tel,laptop,tablet,pc hepsinde 5ghz olduğu için hep 5ghz bağlantıyı kullanıyorum.int.hizinin ne olduğu önemli değil,wifi ve bağlı cihaz arasında ki iletişim hızı ve gecikme mükemmel oluyor.
    Tabi şunu unutma,2.4 ghz bandında 3 diş çekim aldığın yerden,5ghz bandında 1 diş çekim alıcaksın.mesafe çok kısalıyor çünkü.ama 1 diş bağlantıda bile hız düşmüyor.yani bağlanabilir ol yeter...

Bu durumda seçim sana kalıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bi alt katta bazi odalarda cekiyor bazi odalarda sinyal gözükse de bağlanmıyor tam internete o yüzden xiaomi pro router alicaktim.bu cihaz ondan iyi ve aynı görevi yapıyor sanırım, doğru mu anlamışım okuduğum kadarıyla arkadaşlar

• Powerline Adaptör ile tüm internet problemlerimi çözdüm çok şükür en temizi elektrikten aktarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakbes

bi alt katta bazi odalarda cekiyor bazi odalarda sinyal gözükse de bağlanmıyor tam internete o yüzden xiaomi pro router alicaktim.bu cihaz ondan iyi ve aynı görevi yapıyor sanırım, doğru mu anlamışım okuduğum kadarıyla arkadaşlar
    Mi pro routerde iyi ama keenetic bir tık daha fonksiyoneldir diyelim.

• OsmanlıKafası kullanıcısına yanıt
    Tabiki powerline çok daha iyi ama aynı quat'ta olması gerekli gibi bir dejavantaj var.ozellikle yeni binalarda her odanın ayrı bir sigortası olduğunu düşünürsek,her zaman makul olmuyor.

• Merhaba,
    Benim "Keenetic City AC750" ürünüm geldi kurdum fakat elimdeki RT-211 Airties modemimin (13 yıldır kullanıyorum access point olarak) yaydığı sinyal kadar yayamadı maalesef. Benim odama 1 diş geldi gelmedi ama RT-211'de 1-2 diş arası değişiyor. Ben kapasitesini beğenmediğimden iade ettim. Başka amaçlar için kullanacaklar vardır ona bir şey diyemem.
  • caksak kullanıcısına yanıt
    bu yorum beni üzdü açıkçası, city 3 anten görünüyor bir de ona rağmen az diş çekmesi
  • Ürün geldi. Tilgin modemi söküp onun yerine ONT cihazına bağladım. Tilginin altında yazan mac numarasını girdim. VLAN'ı 35 yaptım. Ancak bir türlü internete bağlanamıyorum.
    IP adresi atanamadı diyor.
    Nerede hata yaptığımı söyleyebiliecek var mı?

159 TL(kargosuz) Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem159 TL(kargosuz) Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtolgae -- 13 Mayıs 2020; 2:50:37 >

• Orada kocaman 95 ile başlayan ip aldığın gözüküyor. Nasıl internete bağlanamadı? Mac ayarı girdigin yer ile telekomun alakası yok. Mac girmeme gerek olmayabilir. Ont cihazın hallediyor olabilir onu. Superonline da girmiyoruz Mac adresi ont cihazı ile kullanıldığında.

Sen iç ip adresi için modemin ethernet mac adresini değiştirmiş oluyorsun o ayarlar ile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    Bende çok umutlanmıştım 3 anten büyük büyük ama sadece gösteriş gibi olmuş. Belki ayarı veya başka olayı vardır ben yapamamış olabilirim.

• mtolgae kullanıcısına yanıt
    Ne yapmak istiyorsunuz access point olarak çalıştırmak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: caksak

Merhaba,
    Benim "Keenetic City AC750" ürünüm geldi kurdum fakat elimdeki RT-211 Airties modemimin (13 yıldır kullanıyorum access point olarak) yaydığı sinyal kadar yayamadı maalesef. Benim odama 1 diş geldi gelmedi ama RT-211'de 1-2 diş arası değişiyor. Ben kapasitesini beğenmediğimden iade ettim. Başka amaçlar için kullanacaklar vardır ona bir şey diyemem.
    CİTY modelinde amplifier var,rt-211 den daha uzağa yayın yapabilmesi gerekli teoride.keşke iade etmeden önce,2 cihazıda aynı wifi kanalında (sabit) ve ayarlarda karşılaştırsaydın.mesela wifi çıkış gücü ayarı orta olabilirdi gibi vs vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoureGodDamnRight

bu yorum beni üzdü açıkçası, city 3 anten görünüyor bir de ona rağmen az diş çekmesi
    malesef bu durumun anten adedi veya ihtişamıyla alakası yok.yani atıyorum 10cm uzunluğunda 5dbi bir anteni çıkartıp,15cm uzunluğunda 8dbi bir anteni yerine taktığınızda daha iyi performans almazsınız,hatta daha kötü performans alırsınız.cihazın çıkış dbm'si ile anten sinyal kayıp oranı gibi matematiksel durumlar var,daha çok kafa karıştırmiyimde

3 anteninde prensibi şudur,2 anten TX 1 anten RX yapar.4 antende 2RX,2TX ve varsa eğer 5ghz bandı,1RX 2.4ghz 1RX 5ghz vs vs gibi...
    anten içindeki kabloların yada baskılı devre tipindeki antenin bakır yoğunluğu,dalga boyu vs vs gibi durumlarda anten kalitesindeki farklardır.20 tl'yede 5dbi anten var,300 tl'yede 5dbi anten var.

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler anlattığınız için hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: caksak

Ne yapmak istiyorsunuz access point olarak çalıştırmak mı?
    Tilgini aradan çıkarıp bunu kullanmak istiyorum modem olarak.

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız sadece 13 yıl önceki teknoloji ve şimdiki arasında hiç bir fark yok :) Umutlanmıştım biraz daha iyi olur diye.
  • mtolgae kullanıcısına yanıt
    Hiç kurcalamadanhttp://my.keenetic.net/ adresinden size soruyor zaten ne yapmak istiyorsunuz diye burayı kullandınız mı? Ben iade etmeden önce böyle yapmıştım oldu.
  • ikinci el t9uh alarak cekim sorunu işini hallettim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.