Şimdi Ara

159 TL(kargosuz) Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
14
Favori
20.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali222

Mesafeye bağlı. Denemeden bilinmez. Bu cihazin anteni oldukça güçlü, 5 db. Bu güçte cihaz az. Bir de komşu izin verecek mi paylaşıma?

Alıntıları Göster
    Komşu ile fatura böleceğiz hocam onda sıkıntı yok altyapı olmadığını söyleyince sağolsun kendisi teklif etti ortak kullanımı. Bizim dairenin karşısında aramız 50 metre max vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

Hocam yan tarafındaki banyoda, 20 metre ilerisindeki mutfakta çekmiyor çok sinir bozucu. Infinity 401 modelini biliyor musunuz? Bu keenetici alıp kabloyla modemin yanına bağlasam, infinity portundan. Daha iyi bir çekim gücü alabilir miyim? Tavsiyeniz ne yönde olur? Pek de anladığım bir şey değil.

Alıntıları Göster
    şimdi olayı şöyle açıkliyim;standart bir modeminde,bir router'inde wifi sinyal çıkış gücü aynıdır.üzerindeki anten kalitesi/farklılığı+yazılım optimizasyonları arada bir fark oluşturur.bu farkta
    taş çatlasın %10-15 gibi bir farka tekabül eder.yani daha basitçe anlatmak gerekirse,401 modemin 2 diş çektiği biryerde,başka bir modem-router ile hadi olsun olsun 3 diş çekim olabilir.tabi burda
    şöyle bir ayrım yapiyim,high amplifier cihazlar ayrı,biz standart modemler ve routerler üzerinden konuşuyoruz...

şimdi çekim mesafesi aynı kalır fakat aynı çekim mesafesi içinde wifi hızı cihaza göre farkeder.infinity 401 modemin yazılımı biraz sorunlu.aynı anda 3-4 cihaz bağlandığında wifi hızı saçmalıyor.
    ben çok uğraştım bununla ilgili ama sorun yazılımsal ve o modem adam olmaz.yazılımı doğru düzgün çalışan,wifi çipseti adam akıllı bir marka olan bir router ile çok daha iyi performans alırsın.
    burda sana tavsiyem keenetic start değil,lite sürümü olur.fiyatı 175 tl civarı ama lite olan modelde amplifier var,wifi çıkış gücü %20 kadar daha fazla.aradaki 40 tl farka çok daha iyi performans alırsın.ayrıca mi router 3'de tavsiye ederim,halihazırda kullanıyorum ve çok memnunum.keza tenda F3'de var,ondanda çok memnunum...

kabataslak olarak ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.birde şöyle bir bilgi veriyim;
    401 modemi bende kullanıyorum.160m2 evim.modem yaklaşık olarak evin orta yerinde konumlanmış vaziyette.modeme en uzak nokta olan ön balkonda (3 oda,4 duvar var arada)2-3 diş arası çekim alıyorum.
    şimdi sen diyiceksin ben yan odadan zor çekiyorum,sen nasıl o kadar uzaktan çekiyorsun?
    modemi konumlandırdığın yer çok önemli.duvarların kalınlığı,tuğla duvar,hazır beton,duvar içi demir yoğunluğu,duvar içi kofra kabloları vs vs vs herşey wifi sinyalini çok etkiler.modemi farklı odalarda ,farklı yerlerde dene.anten kablosunu uzatmana gerek yok,sadece wifi çekimi denemesi yap.çıkar başka odaya tak,yere koy dene,dolap üstünde tavana yakın biryere koy dene vs vs vs
    görüceksin iyi bir konum bulduğunda evin heryerinden çok iyi çekicek.burda önemli olan en az wifi sinyalini etkiliycek yeri bulmak.misal mutfaktaki mikrodalga bir çalıssın,bak bakalım wifi sinyali kalıyormu ortada
    modemin yerini 5cm sağa yada sola kaydırmak bile,etkileyen sinyalden kurtulursa o kadar çok farkediyorki...

zaten uzun oldu yazı,dahada ince ayrıntıya girmeyeyim,az çok anlatabilmişimdir umarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: YoureGodDamnRight

Hocam hepsiburada'da şöyle bir ürün var bu nasıldır acaba 10 lira daha ucuz
    https://www.hepsiburada.com/dark-rangemax-wrt305-802-11n-wifi-300mbit-2x5dbi-antenli-kablosuz-router-access-point-repeater-dk-nt-wrt305-p-HBV00000NYXX7
    sakın sakın,uzak dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehliask

Komşu ile fatura böleceğiz hocam onda sıkıntı yok altyapı olmadığını söyleyince sağolsun kendisi teklif etti ortak kullanımı. Bizim dairenin karşısında aramız 50 metre max vardır

Alıntıları Göster
    50m metre mesafede,arada duvar yoksa,sadece ağaç vs varsa yaklaşık %50 alırsın sinyali.burda camlar,pimapen felan biraz kesicek sinyali,çatıdan çatıya kurmıycağnızı farzediyorum.
    şuan halihazırda arkadaşından sinyal alabiliyormusun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

şimdi olayı şöyle açıkliyim;standart bir modeminde,bir router'inde wifi sinyal çıkış gücü aynıdır.üzerindeki anten kalitesi/farklılığı+yazılım optimizasyonları arada bir fark oluşturur.bu farkta
    taş çatlasın %10-15 gibi bir farka tekabül eder.yani daha basitçe anlatmak gerekirse,401 modemin 2 diş çektiği biryerde,başka bir modem-router ile hadi olsun olsun 3 diş çekim olabilir.tabi burda
    şöyle bir ayrım yapiyim,high amplifier cihazlar ayrı,biz standart modemler ve routerler üzerinden konuşuyoruz...

şimdi çekim mesafesi aynı kalır fakat aynı çekim mesafesi içinde wifi hızı cihaza göre farkeder.infinity 401 modemin yazılımı biraz sorunlu.aynı anda 3-4 cihaz bağlandığında wifi hızı saçmalıyor.
    ben çok uğraştım bununla ilgili ama sorun yazılımsal ve o modem adam olmaz.yazılımı doğru düzgün çalışan,wifi çipseti adam akıllı bir marka olan bir router ile çok daha iyi performans alırsın.
    burda sana tavsiyem keenetic start değil,lite sürümü olur.fiyatı 175 tl civarı ama lite olan modelde amplifier var,wifi çıkış gücü %20 kadar daha fazla.aradaki 40 tl farka çok daha iyi performans alırsın.ayrıca mi router 3'de tavsiye ederim,halihazırda kullanıyorum ve çok memnunum.keza tenda F3'de var,ondanda çok memnunum...

kabataslak olarak ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.birde şöyle bir bilgi veriyim;
    401 modemi bende kullanıyorum.160m2 evim.modem yaklaşık olarak evin orta yerinde konumlanmış vaziyette.modeme en uzak nokta olan ön balkonda (3 oda,4 duvar var arada)2-3 diş arası çekim alıyorum.
    şimdi sen diyiceksin ben yan odadan zor çekiyorum,sen nasıl o kadar uzaktan çekiyorsun?
    modemi konumlandırdığın yer çok önemli.duvarların kalınlığı,tuğla duvar,hazır beton,duvar içi demir yoğunluğu,duvar içi kofra kabloları vs vs vs herşey wifi sinyalini çok etkiler.modemi farklı odalarda ,farklı yerlerde dene.anten kablosunu uzatmana gerek yok,sadece wifi çekimi denemesi yap.çıkar başka odaya tak,yere koy dene,dolap üstünde tavana yakın biryere koy dene vs vs vs
    görüceksin iyi bir konum bulduğunda evin heryerinden çok iyi çekicek.burda önemli olan en az wifi sinyalini etkiliycek yeri bulmak.misal mutfaktaki mikrodalga bir çalıssın,bak bakalım wifi sinyali kalıyormu ortada
    modemin yerini 5cm sağa yada sola kaydırmak bile,etkileyen sinyalden kurtulursa o kadar çok farkediyorki...

zaten uzun oldu yazı,dahada ince ayrıntıya girmeyeyim,az çok anlatabilmişimdir umarım...

Alıntıları Göster
    Güzel anlatımınız için çok teşekkür ederim. Şimdi hemen önerdiğiniz cihazları not defterime kaydediyorum. Ve modemin yerini değiştirirek işe başlıyorum. Çok teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ehliask

Alıntıları Göster
    Komşunuz modemi tam size bakan cam kenarına koysun. Siz de bu cihazı o tarafa doğru kurun. Tahminim çeker. Hız biraz düşecektir tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *EKSeLaNS* kullanıcısına yanıt
    rica ederim ne demek.önce sorunu iyice analiz edelim,ona göre ne boşuna para harcıyalım nede evde extradan fazla sinyal kirliliği yaratalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Kasa güzel de antenle olayı neden bu kadar çirkinleştiriyorsun, nereye sokacağız bunu.
    Pası verdin ama golü atmayacağım. Ramazandayız

• sarmoodi S kullanıcısına yanıt
    Wifi genisleticilerde hiz dusmesi cok normal. Kafadan yuzde 50 kayip olabiliyor.

• Arkadas ben bunu aldim
    3 anten biri 5ghz yayinda yapiyor sadece modemden cikan interneti yaymak icin kullanacagim

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-ac750-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-4xfe-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-p-HBV00000N22OD?magaza=Hepsiburada

• Bunu direk modem olarak kullanabilirmiyiz ttnet zyxel var ama memnun degilim 75 mb internet hizim.telefon jack girisi yok gibi gordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: caksak

Arkadas ben bunu aldim
    3 anten biri 5ghz yayinda yapiyor sadece modemden cikan interneti yaymak icin kullanacagim

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-ac750-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-4xfe-fiber-mesh-wifi-router-genisletici-access-point-p-HBV00000N22OD?magaza=Hepsiburada
    5GHz isteyenler şunu da tercih edebilir evde kullanıyorum memnunum.

170 TL Netis WF2710 AC750 Wireless Dual Band Router/Repeater (802.11ac ve 5GHz)
    https://urun.n11.com/access-point-router/netis-wf2710-ac750-wireless-dual-band-router-P425558632

• Arkadaşlar herhangi wrt yüklenebilen bir model önerirmisiniz. huawei 253s yerine kullanmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 11 Mayıs 2020; 19:12:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

5GHz isteyenler şunu da tercih edebilir evde kullanıyorum memnunum.

170 TL Netis WF2710 AC750 Wireless Dual Band Router/Repeater (802.11ac ve 5GHz)
    https://urun.n11.com/access-point-router/netis-wf2710-ac750-wireless-dual-band-router-P425558632

Alıntıları Göster
    Evet hocam buda güzel bir üründür.

• Merhaba evde TP-LINK TD-W9970 modem kullanmaktayım. Ev kalabalık olduğundan ve bu aralar evden çalıştığımdan dolayı yoğun bir internet kullanımımız bulunmakta. Mevcuttaki bu modem bu aralar beni sıkıntıya sokmaya başladı. Video konferans sırasında internetim gidip geliyor. Sorunun alt yapı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum modem üzerindeki ışıklar bu esnada yanık oluyor.

Ağa aynı anda kablosuz olarak 7-8 cihaz sürekli bağlı oluyor.Sanırım modem bu kadar cihazı kaldıramıyor. Bunun için ekteki ürün benim işimi çözer mi yada ne tavsiye edersiniz?
  • Evde İki tane airties 5650 kullaniyorum. Birbirlerine kablosuz mesh ile baglilar. (1. 5650 wan portundan Kablonet modeme bagli)

Bundan ya da lite modelinden 2 tane alsam 5650’den daha avantajli olur mu? Ben pek fark olacagini sanmiyorum. Hatta belki 5650’ler daha iyi sonuc verir, bilemiyorum.

Kagit uzerinde 5650 daha iyi; 128mb ddr3 ram, daha iyi cpu

• quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Evde İki tane airties 5650 kullaniyorum. Birbirlerine kablosuz mesh ile baglilar. (1. 5650 wan portundan Kablonet modeme bagli)

Bundan ya da lite modelinden 2 tane alsam 5650’den daha avantajli olur mu? Ben pek fark olacagini sanmiyorum. Hatta belki 5650’ler daha iyi sonuc verir, bilemiyorum.

Kagit uzerinde 5650 daha iyi; 128mb ddr3 ram, daha iyi cpu
    5650'ler çok iyi sorunsuz bir model,bende pek bir fark yaratıcağnı sanmam.neden başka bişey almak istiyorsun ?yani 5650'nin yetmediği taraf neresi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Merhaba evde TP-LINK TD-W9970 modem kullanmaktayım. Ev kalabalık olduğundan ve bu aralar evden çalıştığımdan dolayı yoğun bir internet kullanımımız bulunmakta. Mevcuttaki bu modem bu aralar beni sıkıntıya sokmaya başladı. Video konferans sırasında internetim gidip geliyor. Sorunun alt yapı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum modem üzerindeki ışıklar bu esnada yanık oluyor.

Ağa aynı anda kablosuz olarak 7-8 cihaz sürekli bağlı oluyor.Sanırım modem bu kadar cihazı kaldıramıyor. Bunun için ekteki ürün benim işimi çözer mi yada ne tavsiye edersiniz?
    bahsettiğiniz 9970 TT'mun verdiği beyaz renk olan,kırpılmış versiyonsa;aynı modemi ben yazlıkta kullanıyorum.şuanda sürekli olarak 5-7 kişi bağlı modeme.yazlık kalabalıklaşmaya başladığında
    bu sayı 10+ olucak çünkü sitede herkez kullanıyor benden.bu modemi takalı 2 ay kadar oldu,şuana kadar hiçbir olumsuzluğunu görmedim-ki dediğim gibi asıl performansını daha çok kişi bağlandığında
    görücem.
    yani sizin modemdede 7-8 kişi bağlı olduğunda bir sorun olmaması lazım diye düşünüyorum ama şöyle bir durum var;bu modemin yazılımlarından bir kaçı sorunlu,tek doğru düzgün çalışan sürüm 17 ile başlayan yazılım.bendede bu sürüm yüklü.siz modem arayüzünden yazılım sürümüne bir bakın önce.17 ile başlıyorsa sorun yok,diğer sürümlerse eğer sorun bundandır.
    duruma göre bir tavsiyede buluniyim.

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Evet 5650 cok iyi, sorunsuz stabil ve kaliteli. 2013’den beri 7/24 kullaniyorum.

Yetmedigi taraf ise 5ghz olmamasi. Aslinda 2.4 isimi goruyor ama cevremde bir suru modem var, kirlilik yaratiyor.

Ev iki katli. 1. katta ve 2. katta 5650’ler kurulu. Sanirim 5ghz olsa kirlilikten kurtulurum ama kapsama (mesafe) sorunu yasarim gibi geliyor; bilmiyorum aslinda denenek lazim.

• Arkadaşlar bana da yardımcı olursanız sevinirim.Üst kattaki babam ile fiber interneti ortak kullanıyorum.Benim oturduğum alt katta Xiaomi Mi Wi-Fi Repeater kullanıyorum aslında genel olarak memnunum ama evin her tarafında çekmiyor.Mesela bu Keenetic cihazı ya da başka bir cihazı alsam evin her yerinde sorunsuz çeker mi?Şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.