Şimdi Ara

159 TL(kargosuz) Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
14
Favori
20.959
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 159 TL(kargosuz)Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem

https://www.hepsiburada.com/keenetic/routerlar-c-60001272?siralama=artanfiyat

Fiber modem olarak kullanımı:https://forum.donanimhaber.com/148-tl-kargosuz-keenetic-start-n300-2x5dbi-cloudvpn-wpa3-router-genisletici-access-point-fiber-modem--143349562-6#143498795

Resmi web sitesi:https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-start

159 TL(kargosuz) Keenetic Lite N300 2x5dBi CloudVPN WPA3 Router/Genişletici/Access Point/Fiber Modem

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ac52 kullanıyorum mesh desteği olsa kesin alırdım :(
  • Kasa güzel de antenle olayı neden bu kadar çirkinleştiriyorsun, nereye sokacağız bunu.
  • bhazer kullanıcısına yanıt
    yokmuki varya
  • bhazer kullanıcısına yanıt
    linkteki ürünün mesh desteği var ancak sizdeki üründe yok sanırım doğru anlamışmıyım?
  • tp-link mesh olmayan vdsl 2 modemim var. bunu alırsam wifi mesh aktif olurmu.
  • Ultra ve air birlikte kullanıyorum evimde. Inanılmaz memnunum markadan ve ürünlerinden.

Bu fiyata eşe dosta bu ürün önerilir. 2 tane de kendime kapayım.

Edit: Sepete ekledim. Meğersem stok bitmiş. 155TL başka satıcıya yönlendiriyor. Sayfada 135TL olarak takılı kaldı galiba. Ön bellek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 9 Mayıs 2020; 4:38:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bitmiş..10 tl fiyat farkıyla Amazonda 144 TL kargo ücretsiz
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07WVDVJJL?m=A204PWUO0MX4N0&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1
  • geecce kullanıcısına yanıt
    Olmaz Keenetic modellerle mesh oluyor
  • StaNOnE kullanıcısına yanıt
    Evet bendeki modem de mesh olmadığı için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdi benim bu cihazlara olan ilginizden hareketle bir sorum olacak, belki alirim bu durumda. Evimde tilgin modem var fiber kullandigim icin ve modemin wifi gucu pek iyi degil ama yine de evin geometrisi geregi mutfak ve mutfak bitisigi odaya ve modemin icinde bulundugu portmantonun bitisigindeki diger odaya bir miktar kayipla baglanti sagliyor

salon, ve diger odalar ise antre ve holden yuruyunce tabiri caizse evin diger tarafinda .. salon ve bu odalar icin ise asus rt-n2 kullaniyorum , cunku bina yapim esnasinda odalarin her birine CAT6 kablo cektiler ve soket taktilar. odadaki ethernet soketinin bir ucundaki kablo portmantoda tilgin modemin cikisina bagli, odalardan birindeki ethernet soketi de asus RT12 ye bagli, bu rt12 ye kablolu olarak digiturkmus, smart tv ymis ve laptop u da kablolu kullaniyorum bunlar bagli .. yaklasik 93 civari hiz alabiliyorum

telefonlar, ipad vs ise asus marifeti ile wifi sayesinde 80-85 araliginda cekiyor ama merkezi bir noktada asus router .

yasadigim sorun ise asus un cekim alaninda iken mutfaga gittigimde, asus iyi bir cihaz olmasina ragmen mesafe uzun oldugu icin ve objelerden duvarlardan oturu tukeniyor ve telefonda LTE yazmaya basliyor, aslinda LTE turkcell platinum uyesi oldugum icin gayet hizli ama wifi kadar yukleme limitim yok tabi

bu konuyu arastirdim, ve nedenini halen anlayamadigim sekilde kopruledigim bu modemlerin wifi SSID lerini birebir ayni yaptim (tabi sifreleriyle de) ,sorun cozuldu, biri duserken otekine baglaniyor, bu hemen olmayabiliyor

sorularim sunlar, mesh bundan farkli ne sagliyor ? ikincisi de "uzumu ye bagini sorma" yapmak istemiyorum meraktan sordugum bir sey, neden SSID leri farkli iken biri kopup otekine gecmiyor ,birinin sinyali zayiflamis otekinin artmis halde ve ikisi de otomatik baglan seklinde iphone da kayitli, birinin kopup otekinin devreye girmesi lazim .. bu olmuyor, ancak wifi yi elle kapatip acinca telefondan, o zaman yuksek sinyalliyi seciyor, ama bu da telefona mudahale gerektiriyor

ama ayni SSID olunca, aslinda teorik olarak hic bir fark olmamasina ragmen ayni SSID deki kuvvetli sinyali yakin oldugum modemden seciyor, bunun saglamasini yapmak icin defalarca kapi baca kapatip (acaba hala uzaklastigim modemden mi sinyal geliyor) hiz testleri yaptim , yakindaki modemin wifi sini kapattigimda uzaktakindan 5-10 mbps alabilirken, acinca gecis yaptigini 70 lere cikmasindan anliyorum

bu iki soruma doyurucu yanitlar verebilecek forumdaslar mevcut mudur

• jujuuu kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonunuzun 802.11 k/v/r'lerden birini veya hepsini desteklemesi ki bu desteğe göre geçiş hızlı olur.En hızlı geçiş r ile mevcut yani ms olarak ölçülüyor.k'da 1-2 sn gecikmeli şekilde.Bu konudaki bilgiyihttps://support.apple.com/tr-tr/HT202628 burdan bulabilirsiniz.Bence tüm sorun bundan kaynaklanıyor eğer iki cihaz da köprülendiyse(doğru tabir mi bilemedim).Eğer değişip değişmediğini ölçmek veya başka şeylere de bakmak isterseniz wifi analyzer uygulamasını indirip bakabilirsiniz(Aynı ssid olsa bile hangi cihaza bağlandığınız kurcalarsanız bulabilirsiniz).Şeyi sorabilir miyim asus ile tilgin'i nasıl birbirine bağladınız?

• 802.11ax teknolojisi yani wifi 6 nin devri gelmisken,yeni alacaklara bu eski teknolojiyi tavsiye etmem.Aceleniz yoksa bekleyin yakinda tum modellerini gunceller firmalar.

• Arkadaşlar vodafone fiber modem var bende onu söküp bunu takabilir miyim?
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Takabilirsin lakin ana modem olarak kullanmak için biraz daha üst modellerini tavsiye ederim.

Ben Keenetic Ultra ile Superonline Fiber kullanıyorum. Keenetic Air ile evde çekmeyen nokta bıraktırmıyorum.
  • Anaam işten anlayanlar var. hemen soruyorum.

1. tilgin modemi devre dışşı bırakıp bu modemi kullanabilir miyim?
    2. Arayüzünden cihazlara hız limiti koyabilir miyim veya wifi hızı ethernet hızı şeklinde ayırabilir miyim?

Üst düzey bir bağlantım yok fiber 35 mbit o yüzden yeter bu sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Takabilirsin lakin ana modem olarak kullanmak için biraz daha üst modellerini tavsiye ederim.

Ben Keenetic Ultra ile Superonline Fiber kullanıyorum. Keenetic Air ile evde çekmeyen nokta bıraktırmıyorum.
    1000 tl görünüyor bayağı tuzlu 1 senelik internet param neredeyse.
  • En fazla kaç Mbps yayın yapabiliyor cihaz?
    Ttnet fiber modemi sadece hub olarak sistemden kablo ile odalara ethernet dağıtmak için yarıyor, Wi-Fi neredeyse yok.

Bu cihazı salona kursam sorun kalkar mı acaba

• Bu üründeki ethernet kablosunu pc'ye bağlayıp başka bir wifiye bağlanabilir miyim ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.