Şimdi Ara

125 nci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Safranbolu/ KARABÜK (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
208
Cevap
5
Favori
159.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbuldan epey giden var sanırım.Hangi gün birliğe katılmayı düşünyorsunuz?İlk gün gidin diyor herkes...
  • ben buyuk ihtimalle 22 sinde giderim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence 22sinde safranboluda toplanalım.
    Donanımhaber Ekibini toplayalım.

• 23 ünde toplanalım 22 si sanırım bayramın 3. günü oluyor :)
  • 19+20+21 bayram günleri.
    ayın 22sinde ben birligime katılıyorum.
    ideal bence.

• olabilir bende 22 si olarak düşünüyorum aksilik çıkmazsa büyük ihtimal 22 sinde bende orda olurum
  • valla şimdiden hepinize geçmiş olsun ben daha yeni acemiliğimi bitirdim ordan ve yarın allah izin verirs usta birliği bingöl e gidicem kısaca bilgi verim ehliyeti ve mesleği olanlar 28 gün acemilik yapar gider ama tabi secerlerse orası tim yolluyo 17 kiişilik ben münferitim bence münferit daha iyi tabi ortama bağlı arkadaşların iyi olursa tim de iyidir. kısacası eğitimleri pisdir çok zorluk cekeceksiniz ama bi bakmışsınız bitmiş ben nasıl gectiğini iç anlamadım valla bi ilk günü hatırlıyom birde son günü :D ilk bir haftayı atlatın da gerisi gelicektir. sorunuz varsa yarına kadar cevaplayabilirim.bende yarın bingöle gidiyorum.
  • 11/08/2012 Cumartesi günü birliğime katılıyorum. Sizlerden bir 10 gün önce orada olacağım.

Siz isteklerinizi sıralayın ben siz gelmeden hazır edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim0588

12 ağustos Pazar günü saat 14:00 gibi birliğe katılmayı düşünüyorum.
    Safranbolu Jandarma Komutanlığı
    Kısa Dönem Er

Gıda Mühendisiyim. Sınav sonuç belgemde acemi ve usta için de safranbolu yazıyor ama tam anlayamadım arkadaşlar. ben 5 ay boyunca orda mı kalcam? bu bahsettiğiniz 17 KİŞİLİK DAĞITIM nedir? usta birliğim safranbolu olduğu halde başka bir yerde askerlik yapma şansım var mı? bir de gıda mühendisi meslek olarak askeriye de ne işe yarar?

Sanirim o dagitim uzun donemler icin. Pek emin degilim aslinda, benden iyi bilen, oraya gidip gelen biri varsa ve bize genel durumu aciklarsa sevinirim . Benim acemi birligim Karabuk safranbolu, Usta birligim Karabuk Il Jandarma.
    Ayrica sanirim buraya dusen pek kisi yok. Bi konu actim 347KD icin kimse cevap yazmadi. Istatistiklerde de pek goremedim (yedeksubaytk).

Uzun donemlerin buraya iliskin yorumlari pek iyi degildi. Onceden KD giden bi arkadas bize yardimci olabilir belki.

Neyse hayirli olsun hepimize. Bol sanslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excessium -- 11 Ağustos 2012; 12:20:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim0588

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Fakat telefonumu yanima almayi dusunmuyorum. Birbirimizi bulmamiz zor olabilir. Gerci asker olanlari tanimak pek zor olmaz etrafa bakinca. Sen nerden yola cikacaktin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excessium -- 11 Ağustos 2012; 12:21:38 >
  • Ayrica Kurabuk Safranbolu veya Karabuk il Jandarmaya dusen arkadaslar, bilgisi olanlar lutfen yazsinlar. Bilgi alisverisinde bulunabiliriz. Hepimiz icin faydali olur.
  • ARKADAŞLAR ÇOK ÖNEMLİ Bİ HATIRLATMA YAPMAK İSTİYORUM. LÜTFEN HERKES OKUSUN. HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN, YENİ GİDECEK ARKADAŞLAR OTOBÜS BİNİŞ İNİŞ TARİH VE SAATLERİNİ VE FİRMA İSİMLERİNİ BURDA PAYLAŞMASIN. HER AN HER İHTİMALİ DÜŞÜNMEK GEREKİR DEĞİL Mİ. TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMAK LAZIM. PAYLAŞMIŞ OLAN VARSA HEMEN SİLSİN. BEN SİLDİM. YANİ RESMEN BEN ŞU SAATTE ŞU TARİHTE ŞU FİRMANIN OTOBÜSÜNDEYİM DİYE DAVETİYE VERİYORUZ, SONRADAN FARKETTİM. aLLAH MUHAFAZA ADAMLAR Bİ SİLAHLA OTOBÜS BİLE DURDURABİLİR. SİZ NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLADINIZ. ŞİMDİDEN HERKESE HAYIRLI TESKERELER.
  • ben de mesajlari duzenledim, Bu birlige dusen sayisi gercekten azmis. Yok mu baska giden, nasil bir yerdir bilen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excessium -- 11 Ağustos 2012; 12:25:48 >
  • Kardeşim hayırlı olsun.

335. kısa dönem olarak burada askerlik yapmıştım daha doğrusu Karabüük İl merkez Jandarma da yapmıştım. Bir kaç kez doktor eğitim vs. için safranbolu ya gitmiştim.

Bizden sonra gelen torunlar artık burada acemi birliklerini almışlardı, ve öylede devam etmeye başlamış.

Gözünü korkutmak istemem ama benim yaptığım İl merkez çok kötü bür yerdi (sadece eğitim kötüydü onun dışında da herşey mükemmeldi yemEk koğuşlar tuvalet vs. aklına ne gelirse.)

Bizim 1 ay kala 337. kısa dönemler senin gideceği yerde Safranboludaydı. Burası uçsuz bucaksız kocaman bir yer. İyi bir yer olmadığını net biliyorum. Burada da maalesef eğitimle beraber herşey kötü. Ancak maksimun burada 30 gün kadar kalacaksın. Buradan da Safranbolu, eflani, ovacık, Karabük gazino, karabük il merkez (benim yaptığım yer), eskipazar, yenice den birisine gideceksin ve 4 ay kalacaksın. Umarım il merkez, safranbolu karakol yada gazino veya eskipazar'a düşersin. Bu saydığım yerlerin tamamı yatış. Sadece nöbetin var günde 2 saat o kadar.

Tek şansın gittikten 1 hafta sonra bayram olması ama bazı yerlerde bayram dada eğitim alabilirsin ki size yaptıracaklarını zannetmiyorum.

Buraya gitmen için Karabük otogar a oradan da Karabük Jandarma Komutanlığı'na (100.yıl mh. giden minübüslere bineceksin. otagarın önünden geçiyor.minübesler var maksimun 5 dk. sürüyor.

Senin asıl gideceğin yer Karabük JK değil ama genelde tüm acemi askerler buraya gelir ve buradan da otobüsle Safranboluya gidilir. Çünkü asıl askerlik yapacağın yer dağlık bir alanda ve ulaşım buraya yok.

Otobüsle gidine kadar da sizi çardakta bekletirler. Çardak da çay bisküvi televizyon milletle sohbet derken beklemiş olursun.

Allah yardımcın olsun. umarım askerliğini sıkıntı yapmadan bitirisin ki ilk günler özellikle ilk 1 ay neye uğradığını şaşıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34ahm34

Kardeşim hayırlı olsun.

335. kısa dönem olarak burada askerlik yapmıştım daha doğrusu Karabüük İl merkez Jandarma da yapmıştım. Bir kaç kez doktor eğitim vs. için safranbolu ya gitmiştim.

Bizden sonra gelen torunlar artık burada acemi birliklerini almışlardı, ve öylede devam etmeye başlamış.

Gözünü korkutmak istemem ama benim yaptığım İl merkez çok kötü bür yerdi (sadece eğitim kötüydü onun dışında da herşey mükemmeldi yemEk koğuşlar tuvalet vs. aklına ne gelirse.)

Bizim 1 ay kala 337. kısa dönemler senin gideceği yerde Safranboludaydı. Burası uçsuz bucaksız kocaman bir yer. İyi bir yer olmadığını net biliyorum. Burada da maalesef eğitimle beraber herşey kötü. Ancak maksimun burada 30 gün kadar kalacaksın. Buradan da Safranbolu, eflani, ovacık, Karabük gazino, karabük il merkez (benim yaptığım yer), eskipazar, yenice den birisine gideceksin ve 4 ay kalacaksın. Umarım il merkez, safranbolu karakol yada gazino veya eskipazar'a düşersin. Bu saydığım yerlerin tamamı yatış. Sadece nöbetin var günde 2 saat o kadar.

Tek şansın gittikten 1 hafta sonra bayram olması ama bazı yerlerde bayram dada eğitim alabilirsin ki size yaptıracaklarını zannetmiyorum.

Buraya gitmen için Karabük otogar a oradan da Karabük Jandarma Komutanlığı'na (100.yıl mh. giden minübüslere bineceksin. otagarın önünden geçiyor.minübesler var maksimun 5 dk. sürüyor.

Senin asıl gideceğin yer Karabük JK değil ama genelde tüm acemi askerler buraya gelir ve buradan da otobüsle Safranboluya gidilir. Çünkü asıl askerlik yapacağın yer dağlık bir alanda ve ulaşım buraya yok.

Otobüsle gidine kadar da sizi çardakta bekletirler. Çardak da çay bisküvi televizyon milletle sohbet derken beklemiş olursun.

Allah yardımcın olsun. umarım askerliğini sıkıntı yapmadan bitirisin ki ilk günler özellikle ilk 1 ay neye uğradığını şaşıyorsun.

Tesekkurler. Cok bilgilendirici bir yorum olmus. Zaten zor olacagini tahmin ediyordum. Simdi benim Acemilik 125 Safranbolu Jandarma Er Egitim, Usta da KARABUK İL J.K.LIĞI/KARABÜK.

Fakat tam anlayamadim karabuk il jandarma komutanligi iyi mi kotu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İğrenç Espiri Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: korayysezer

quote:

Orijinalden alıntı: un4saken

Şu meslekçi olmak için ne yapmalı onu bilemiyorum. Bilgisayar programcısıyım artı iki tane yabancı dilim var, ehliyetim var, üniversite terkim ve 27 yaşındayım :) Hani zorlasam bişeyler olur gibime geliyor da bilemiyorum haliyle nasıl olur bu işler. Laftan sözden anlarım, çıkıntı yanım yoktur. Saygılıyımdır üstlerime karşı. Sonuçta sayılı zaman geçer elbet ama en iyi şekilde geçmesi için neler yapmalıyım? Şahsen özel tim olup doğuya gitmeyi istemiyorum.

yabancı dilden tercüman olarak gidebilirsin bilgisayar donanım yazılım proglamlama ws diye bir meslek yok bende donanımcıyım ehliyetim var fakat spor yapamazım var diye sofor olamadım zaten pc ıle ılgılı meslek yok kaldık oyle :)

Meslek seçiminden 1 gün önce hayrettin uzman nöbetçiydi..bize meslekleri sıralıyordu,bir denyonun birini sivilde kafalamışlar yazıcı ol rahat edersin diye neyse bu arkadaş geldi ''komutanım ben sivilde yazıcıyım'' hayrettin ise tarihe geçen ve benim ölene kadar unutamayacağım lafı söyledi,''yazıcınıda,tonerinide kartuşunu da s...rim lan dingil,kağıda bak yazıcı diye meslek varmı'' ben tabi yerlerdeyim...

MEslek seçiminde sen hangi yabancı dile vakıfsan onu söyle çünkü ankaradan genel komutanlıktan heyet geliyor ve gelenlerde öyle boş adamlar değiller..birde silüste hizmet eri yoksa karakol eri mi yazıyordu? bu çok önemli

benim kağıtta hizmet eri yazıyordu.
    2 yıllık elektrik mezunuyum.
  • "Hizmet Eri" demek , her türlü hizmete gönderilecek , pek vasfı olmayan kişidir.Çaycılıktan ot biçmeye,tuvalet temizliğinden yolların süpürülmesine kadar her türlü konuyu kapsar.

karakol eri de karakollarda görev yapıyormuş dağıtımı karakola oluyormuş.

hizmet eri bildiğin ameleymiş :) ben sülüs ü almadım daha bende de aynısı yazıyordur heralde :)
  • gidiş biletini alan oldumu aldıysan hangi firme ve safranboluyamı yoksa karabüğemi aldığını söyleyebilir mi ?
  • bende izmirden geliyorum 24ünde teslim olcam arkadaşlar umarım 2. bölüğe hiçbirimiz düşmeyiz :)
  • beyler 24 ünde teslim olalım daha iyi erkenden teslim olunca amele gibi ayak işleri yaptırıyorlarmış çoğunlukla öyle olcak zaten herkez son gün mesai bitimine doğru gelir kuzenim yeni bitirdi oda erkenden gitme diyor. 24 ünde topluca gidelim orada buluşalım. varsa facebook adresiniz özelden birbirimize atalım yoksa birbirimizi zor tanırız :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.