Şimdi Ara

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
15
Favori
546.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR HERKESE SELAM BEN SAKARYADAN 96 SENESİNDE SERİNYOLDA 76/3 12.Cİ BÖLÜKTE YAPTIM ORASI BAMBAŞKADIR İNANIN EĞİTİMİN ENGÜZELİ ORADA BEN ŞIRNAKA ÇIKTIM CİZREDE GÖREVİMİ BİTİRDİM SICAKLIK DEMİŞSİNİZ BİZİM ZAMANIMIZDA 50 DERECEYİ GÖRDÜM VE 12.Cİ BÖLÜKTE EĞİTİM ZARİATI BİLE VERDİK BİR ARKADAŞIMIZ ARAMIZDAN AYRILDI ALLAH RAHMET EYLESİN BAYRAKTEPE YAMAÇLARINA HER CUMA İNTİKAL EDER VE SABAH DÖNERDİK SİZE RESİMLERİMİ YOLLAMAK İSTERİM BAKIYORUMDA ŞİMDİKİ HALİ BAYAĞI DEĞİŞMİŞ SULARI BİR BAŞKA GÜZELDİR HER BÖLÜĞÜN ÖNÜNDE BİR TANE ÇEŞME OLMASI GEREK BİLMEM HAYLA VARMI ORANIN HAVASIDA BİR BAŞKA HER SABAH ANONS OLARAK MEMLEKETİM ŞARKISI ÇALARDI 7 DE MINTIKA TEMİZLİĞİ CUMARTESİ İZİN PAZARTESİ ALAY İÇTİMASI EYYY GİDİ BE NEYSE HERKESE SELAMLAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: boraaktas

Arkadaslar ben 1985/3 tertip olarak askerlik gorevimi yaptım ve acemi birligim 121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY dı.
    İçerisinde
    İnternet Kafesi
    Pastanesi
    Dönercisi
    Sinemasi
    Heryerde kantini var landroverler bile surekli gezip kantin gorevi yapıyorlar
    Aile kantini var icinde aradıgınız aramadıgınız hersey var
    Postanesi
    Oyak Bank ve Atmsi
    Hediyelik esya giyim camasır vs. temin edebileceginiz yer

Giden Arkadaslara askerlik gorevini hayırlısıyla bitirip ailelerine donmelerini diliyorum

84/2 3.tabur 9. bölük :D bizim zamanımızda tek sosyal aktivite eğitimlerde verilen aralarda kantinden su alma yarışı idi

• Hepinizin Dedesiyim.73/4 12 .bölük o zaman havan bölüğü idi şimdi nedir ne değildir bilmiyorum.12 ay eğitim çavuşluğu yaptım orada..
  • beyler bende kastamonuluyum ama antalyada yaşiyorum 88/4 hatay serinyoL çikti çok fena bi msjinizi okuom rahatlıyom ötekini okuyom bunalıom :S ehliyet turizm bilqisayar sertifikasi war ne olurum sizce ? söylerseniz sewinirim bide ne aliyim qidioken
  • 121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY

bende buraya gıdıyom 88/4 bayramın 4 günu ordayım

gıdenler yada ust tertıpler eklesın

mein_schatz_@hotmail.de

İstanbul
  • ARKADAŞLAR BENDE 88/4 OLARAK SERİNYOLA GİDECEĞİM 13ARALIK TA SAAT 07:30 UÇAĞI İLE İSTANBUL ATATÜRK HAVA LİMANINDAN BİNİŞ YAPACAĞIM AYNI SAATTE BİLETİ OLANLAR GÖRÜŞELİM.. MSN KULLANMIORUM FALZA. MAİL ATIN LÜTFEN.. AZ ZAMANIMIZ KALDI.. GÖRÜŞMEK ÜZERE

OSMAN ...
  • Mailimi Yazmayı Unutmuşumm Ocormanck @ Hotmail . Com

• Allah herkese sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servet34 -- 25 Kasım 2008; 13:52:36 >
  • ya niye kimse yazmıo
  • Selamlar.. 88 / 4 olarak hatay serinyola gidicem aldığım silüste özellik olarak Karakol eri yazıyor...Bir arkadaşta Jandarma eri yazıyor...Acaba Jandarma Eri ve Karakol eri arasındaki fark ne oluyor arkadaşlar bilen varmı acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan888 -- 23 Kasım 2008; 21:17:14 >
  • bende 88\4 düşmüşüm hataya eee askerlik bu hatay hakkari bir yer tanımaz
  • arkadaşlar hepinize selemlar bende 88/4 gidiyorum serinyola ya arkadaşlar bizim acemilik kaç gün tam olarak ve yanımızda götürmemiz gereken şeyler nelerdir birazda olsa bilgi verip yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkür ediyorum vebütün arkadaşlara hayırlı teskereler diliyorum....
  • arkadaslar 13 aralık teslim tarihim şoför adayıyım herkese hayırlı tezkereler umarım çabuk geçen anıları bol ve sağlıklı bir askerliğimiz olur.. kral karşıyakalı
  • arkadaslar 88/4 şoför adayı olarak serinyola gidiyorum önce uçakla adanaya ordan otobüsle serinyola. uçak tarihi 13 aralık 07:00 arkadaslar adanadan hataya grupça gidelim bilgilerinize.. herkes kafasına göre bişeyler yazmış bence eğlenceli bir acemilik olacak zaten kimse demiyor ki askerlik kolay ne demişler tecavüz kacınılmazsa zevk almaya bak her şey önce vatan sora tezkere için izmirli çatlaktan herkese sevgiler saygılar.. ŞAFAK BAKİR, HİÇ BOZULMAMIŞ !!!!
  • Evt arkadaşlar az kaldı gidiyoruz 10 gün sonra..
  • slm herkese ben savaş .. ayın 13 ünde hatay serinyola vatani görevimi yapmaya gidiyorum ... tekirdağlı arkadaşlar varsa benim gibi.. lütfen bana bildirsinler.. herkese hayırlı teskereler.. vatan bizi bekler.. vatan saolsun... herşey bu vatan için
  • slm arkadaşlar ben burak abimde serinyola düştü 1988/4 9 bölük havancı olmuş nsl sizce bu konuda bilgi verirseniz çok iyi olur.tşk edrim
  • Selam arkadaşlar. 84 / 4 tertip Hatay Serinyolda 3. bölükde yaptım askerliğimi. Ben Kasım ayına denk geldim. Ve bizim zamanımızda şansızlığımıza istihkak sorunu çıktı 4 gün sonra alabildik kamuflajlarımızı. Bizim şansızıma diğer tüm bölükler eğitim yaparken biz kot pantolon gömlek mont oturuyorduk. Kış olmasına rağmen sabah ayaz öğlen ise feci şekilde sıcak oluyordu. Bir çoğumuzun kulakları bu değişken hava yüzünden yara oldu. O yüzden bence yanınızda bir krem götürün ve kışa denk gelmişseniz sabah koğuştan çıkarken kremleyip çıkın. Şahsen ben sürekli o şekil yaptım ve hiç kulaklarım yara olmadı. Bizden sonra gidenler gerçekten çok daha şanslılar. Bizim zamanımızda banyo, pastane, halı saha ve internet kafe yoktu. Daha doğrusu inşaat halindeydi. Hatta yemin törenine kadar çoğu zaman kantinlerde bile pek yiyecek bulamadık. Akşamları zaten vaktiniz telefon kuyruğu beklemek ile geçiyordu. Birde bizim kanki kahve makinesi vardı sık sık sıcak çikolata içerdik. 1. Tabur çok rahattır. Diğer taburlar ağır eğitim alırlar ama doğuya düşerler orada bu eğitime çok ihtiyaçları olacaktır emin olun. Havancılarda rahattır ama eğitim alanı çok uzak bütün gün o yolu git gel bitmiyor valla. Bizde hamam eğitimimizin bitmesine 2 hafta kala açıldı 2 kere rahat rahat uzunca yıkanabildim. Diğer türlü alay hamamında sürekli 3 - 5 dk. da yıkanmak zorunda kalıyorduk. Genelde akıllı olun komutanlarınıza karşılık vermeyin. Yoksa çok ezilirsiniz. Ayrıca oradaki kalan usta askerlere komutanım çekmek ağırınıza gidecek ama rahatınız için çekeceksiniz :) Şimdi gidenlerde pastane sinema halı saha vs. var inanın zaman bizim zamanımıza göre daha rahat geçecek. Bu arada bazı arkadaşlar orada çavuş olunabiliyormu demiş. Evet çavuşluk sınavları var. Gerçi adı sınav. Komutanlar genelde akıllı uslu ve idare gücü olabilecek adamları seçiyorlar. Diplomanızı alıp orada onbaşı rütbesi takıyorlar. Usta birliğinize gittiğinizde eğer çavuş istikakı var ise çavuş oluyorsunuz. Yoksa onbaşı olarak kalıyorsunuz. Ben İstanbul'dan 3. bölüğe düştüm. Meslekçi seçimlerinde ben İskenderun'da hastenedeydim. Ve seçime giremedim diye sinirden iki gözüm iki çeşme ağlamıştım. Benim gibi bilgisayarcı olan 3 arkadaşımın biri Sivas'a biri Erzurum'a biride Amasya'ya düştü. Ben ise normal dağıtımda Adapazarı'na düştüm. Bu arada evimle alaya gitmem 2 saat alıyordu :) Çoğu hafta sonu ailemi ve nişanlımı görme şansım oluyordu. O yüzden 1. taburda iseniz sakın meslek seçmelerine girmeyim. Doğuya veya İç anadoluya gitme şansınız yüksek. Zaten %95 inizi batıya gönderecekler. Atamaları bilgisayar yapıyor ve şans işi gerçekten. Hiçbir torpili olmayıpta İstanbul ve İzmirde oturanların kendi şehirlerine düştüğüne bizzat şahidim. O yüzden kafanızı takmayın. Bir bakmışsınızki günler geçmiş askerlik bitmiş. Ben bile 2006 şubatta terhis oldum. Şİmdi bile bazen özlüyorum o günleri. Ve ne çabuk geçti gitti diyorum. Şimdiden iyi teskereler.

• Arkadaşlar devre kaybı 11 ocak 2009da birliğe teslim oluyorum. Herkese allah kolaylık versin görüşmek isteyen 2 gün içerisinde eklesin msne brutmen@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybrut -- 9 Ocak 2009; 1:57:35 >
  • slm millet bende serinyolda acemiliğimi bitirdim.88/2 tertibim 6.bölükteydim mükemmel bi yere düştüm hakkari yüksekova hiç şaşırmadım belliydi zaten ama batıdan daha rahat olduğunu söylim işimiz paso nöbet 12 saat insan alışıyo zamanla hututta nöbet tutmak kimseye nasip olmaz sınır bölükleri içiniz rahat olsun
    son_nefes_dmx_1@hotmail.com
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.