Şimdi Ara

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
15
Favori
546.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orda yapan arkadaşlar varsa daha net bilgiler verirler ama genel olarak ksd ler dışarı çıkmıo onu söliyebiliirm istisnalar dışında.Acemilikten arkadaşlar gidip geldiklerinde pek sıkıntı çekmediklerini anlattılar ama sonuçta hakkari insanda bi tedirginlik mutlaka olur.
  • arkadaşlar yanınızda ne götürdünüz söyleyinde gereksiz şeyler götürmeyelim
  • çok saolasın walla bu bilgiler ei oldu =) 1 roman felan götürsek sorun olurmu acemiliğe giderken? bide benim kapri var gs li yatmak için onu götürsem sıkıntı olurmu yoksa normal eşofman altı felan dahamı mantıklı olur? bide en merak ettğim konu devrecilik muhabbeti.. yani adamlar seni el altı gibimi kullanıo? biz nasıl davranmalıyız o durumda? bide silüs muhabbeti nedir? bize verilen sarı zarfı götürsek yetmiomu? silüs denen şey baglı bulundugun yeremi gelio ayrıca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweptureX -- 10 Nisan 2012; 14:55:57 >
  • sewpture ;

acemilik hatay serin yol jandarma
    usta : sivas il jandarma benimde...

nerden katılcaksın yarışmaya :)
  • acemisi 121. jd. eğt. k. serinyol hatay

sonrası jandarma il komutanlığı tunceli olanlara selam ederim. haberleşelim
  • Acemi Birliği Hatay Serinyol

Usta Birliği Iğdır Merkez K.lığı

candiroglu@hotmail.com

Hayırlı teskereler arkadaşlar..
  • Gidecek olanlara bide şunu öneririm 2 gün geç gidin ben öyle yaptım yoksa valla sırada bekler durursunuz 2 gün geç gidin tabi beni dinleyip 2 gün geç gidenler ilk gittiklerinde iyiki geç gelmişim derler ama teskere alırken bana iyi bi küfür ederler şimdiden size hayırlı teskereler :)
  • Serinyol bence rahatlık bakımından çok iyi yerdir. yemin töreni bizde 15 gün sonra yapılmıştı. sabah 5.30 gibi kalkıp kahvaltıya gidiyorduk. 6.30-7.45 arası sana verilen bölgenin mıntıka temizliğini yapıyordun. 2-3 tane çöp için çok iyi bir vakitti bu. biz genelde içtimaya kadar oturuyorduk. sonra içtima yapılıyordu. tören alanına gidip yürüyorduk. saat 11-12 ye kadar yürüyorduk. sonra posta posta yemeğe giriyorduk. eğer yemeğe girme sırası 1.postadaysa ve sen 10. postadaysan yarım saat bekliyordun yemek sırasında. yemeğe girmeden komutanlar belli bir saat veriyorlardı. 14.30 da bölüğün önünde toplanın veya 15.00 te. tabi bu arada ki 1.5-2 saati uyuyarak geçiriyorduk. sonra tekrar tören alanına gidip yürüyorduk. akşam yemeğine kadar devam ediyordu. saat 6 gibi yemeğe gidiyorduk. yat içtimasına kadar serbest bırakıyorlardı. yat içtiması da 21.00 de oluyordu genelde. en sıkıcı olanı da yat içtimasıydı. 30 kere sayıyorlar sizi ve sayınız tam çıksada çıkmasa da nedenini bilmediğiniz bir şekilde bekliyorsunuz. 1 saat sonunda dağıtıyorlardı. yemin töreninden sonra evci iznine çıkabiliyorsunuz. çarşıya çıkabiliyorsunuz. antakya'nın meşhur parkın içinde cafesi vardır mekanınız orası olacaktır. çünkü başka yer yok her bir köşede "var sigara var sigara" diye sesler duyacaksınız. bol bol korsan kitap alıp okuyacaksınız. yemin töreninden sonra da bölüklerin hemen arkasında tepeler var oralara çıkıp (eğer yağmur yağmıyorsa) oturuyorsunuz size eğitim veriyorlar. bize verilen eğitimlerin hepsinde aynı şeyi söylüyorlardı. sizin işinize yaramaz, sizi karargah içinde tutacaklar ama biz yinede anlatalım diye anlatıyorlardı. belli eğitim parkurlarını gezip bilgi veriyorlardı.

• benimde acemi birliği
    hatay serinyol

usta birliği
    sivas

herkese hayılı teskereler
  • arkadaslar usta birliklerinde tam olarak napcaz benim diyarbakır jandarma hava grup komutanlıgı diye geciyr.köylerde gezen jandarmalar gibi bişey mi olcak varmıdır bileniniz yapanınız
  • ilk katılım SERİNYOL..

Mütakip: TUNCELİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI
  • quote:

Orijinalden alıntı: victorty

Serinyol bence rahatlık bakımından çok iyi yerdir. yemin töreni bizde 15 gün sonra yapılmıştı. sabah 5.30 gibi kalkıp kahvaltıya gidiyorduk. 6.30-7.45 arası sana verilen bölgenin mıntıka temizliğini yapıyordun. 2-3 tane çöp için çok iyi bir vakitti bu. biz genelde içtimaya kadar oturuyorduk. sonra içtima yapılıyordu. tören alanına gidip yürüyorduk. saat 11-12 ye kadar yürüyorduk. sonra posta posta yemeğe giriyorduk. eğer yemeğe girme sırası 1.postadaysa ve sen 10. postadaysan yarım saat bekliyordun yemek sırasında. yemeğe girmeden komutanlar belli bir saat veriyorlardı. 14.30 da bölüğün önünde toplanın veya 15.00 te. tabi bu arada ki 1.5-2 saati uyuyarak geçiriyorduk. sonra tekrar tören alanına gidip yürüyorduk. akşam yemeğine kadar devam ediyordu. saat 6 gibi yemeğe gidiyorduk. yat içtimasına kadar serbest bırakıyorlardı. yat içtiması da 21.00 de oluyordu genelde. en sıkıcı olanı da yat içtimasıydı. 30 kere sayıyorlar sizi ve sayınız tam çıksada çıkmasa da nedenini bilmediğiniz bir şekilde bekliyorsunuz. 1 saat sonunda dağıtıyorlardı. yemin töreninden sonra evci iznine çıkabiliyorsunuz. çarşıya çıkabiliyorsunuz. antakya'nın meşhur parkın içinde cafesi vardır mekanınız orası olacaktır. çünkü başka yer yok her bir köşede "var sigara var sigara" diye sesler duyacaksınız. bol bol korsan kitap alıp okuyacaksınız. yemin töreninden sonra da bölüklerin hemen arkasında tepeler var oralara çıkıp (eğer yağmur yağmıyorsa) oturuyorsunuz size eğitim veriyorlar. bize verilen eğitimlerin hepsinde aynı şeyi söylüyorlardı. sizin işinize yaramaz, sizi karargah içinde tutacaklar ama biz yinede anlatalım diye anlatıyorlardı. belli eğitim parkurlarını gezip bilgi veriyorlardı.

Peki usta, usta birliğinde ne yapıyorsun? Hani pek de korkulacak birşey yok yazdıklarında.. Ustada neler yapılıyor ne görevler veriliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Serinyol bence rahatlık bakımından çok iyi yerdir. yemin töreni bizde 15 gün sonra yapılmıştı. sabah 5.30 gibi kalkıp kahvaltıya gidiyorduk. 6.30-7.45 arası sana verilen bölgenin mıntıka temizliğini yapıyordun. 2-3 tane çöp için çok iyi bir vakitti bu. biz genelde içtimaya kadar oturuyorduk. sonra içtima yapılıyordu. tören alanına gidip yürüyorduk. saat 11-12 ye kadar yürüyorduk. sonra posta posta yemeğe giriyorduk. eğer yemeğe girme sırası 1.postadaysa ve sen 10. postadaysan yarım saat bekliyordun yemek sırasında. yemeğe girmeden komutanlar belli bir saat veriyorlardı. 14.30 da bölüğün önünde toplanın veya 15.00 te. tabi bu arada ki 1.5-2 saati uyuyarak geçiriyorduk. sonra tekrar tören alanına gidip yürüyorduk. akşam yemeğine kadar devam ediyordu. saat 6 gibi yemeğe gidiyorduk. yat içtimasına kadar serbest bırakıyorlardı. yat içtiması da 21.00 de oluyordu genelde. en sıkıcı olanı da yat içtimasıydı. 30 kere sayıyorlar sizi ve sayınız tam çıksada çıkmasa da nedenini bilmediğiniz bir şekilde bekliyorsunuz. 1 saat sonunda dağıtıyorlardı. yemin töreninden sonra evci iznine çıkabiliyorsunuz. çarşıya çıkabiliyorsunuz. antakya'nın meşhur parkın içinde cafesi vardır mekanınız orası olacaktır. çünkü başka yer yok her bir köşede "var sigara var sigara" diye sesler duyacaksınız. bol bol korsan kitap alıp okuyacaksınız. yemin töreninden sonra da bölüklerin hemen arkasında tepeler var oralara çıkıp (eğer yağmur yağmıyorsa) oturuyorsunuz size eğitim veriyorlar. bize verilen eğitimlerin hepsinde aynı şeyi söylüyorlardı. sizin işinize yaramaz, sizi karargah içinde tutacaklar ama biz yinede anlatalım diye anlatıyorlardı. belli eğitim parkurlarını gezip bilgi veriyorlardı.

Peki usta, usta birliğinde ne yapıyorsun? Hani pek de korkulacak birşey yok yazdıklarında.. Ustada neler yapılıyor ne görevler veriliyor?

usta birliğinde verilen göreve göre değişir tabi. gececi olursan uykusuz kalırsın. gündüzcü olursan gececilerin 2 katı uyursun. ben şırnak'ta sınırda yaptım askerliğimi. sizin şansınıza artık sınıra göndermiyorlar. gördüğüm kadarıyla benim yaptığım yere giden göremedim. ben 8 saat nöbet tutuyordum. daha doğrusu bizim tabur nöbet üzerine kuruluydu diyebilirim. ama diğer birlikler ne yapar bilemem.

• quote:

quote:

quote:

usta birliğinde verilen göreve göre değişir tabi. gececi olursan uykusuz kalırsın. gündüzcü olursan gececilerin 2 katı uyursun. ben şırnak'ta sınırda yaptım askerliğimi. sizin şansınıza artık sınıra göndermiyorlar. gördüğüm kadarıyla benim yaptığım yere giden göremedim. ben 8 saat nöbet tutuyordum. daha doğrusu bizim tabur nöbet üzerine kuruluydu diyebilirim. ama diğer birlikler ne yapar bilemem.

Bana da Şırnak il jandarma komutanlığı vermişler usta birliği olarak. Pek sıkıntı doğuracak olay olmaz diyorlar. Bilmiyorum tabi ne kadarı doğru ne kadar yanlış.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bana da Şırnak il jandarma komutanlığı vermişler usta birliği olarak. Pek sıkıntı doğuracak olay olmaz diyorlar. Bilmiyorum tabi ne kadarı doğru ne kadar yanlış.

evet pek sıkıntı olmaz oralarda. tümen'in içindeydi yanlış hatırlamıyorsam il jandarma. kafan rahat olsun. dışarıdan pek sıkıntı yaşamazsın. içeriden de yaşamazsan iyi geçer askerliğin.

• arkadaşlar tabanlık falan onları anladım da bu vatka ne için çözemedim :)

Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi SERİNYOL 121'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/HATAY
    SERİNYOL HATAY
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2012
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/ELAZIĞ

12'si saat 13:55'de izmirden pegasus'a biniyorum 15:30'da hatay havalimanında olacağım. yokmu bi yol arkadaşı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xingar -- 10 Nisan 2012; 19:02:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

ilk katılım SERİNYOL..

Mütakip: TUNCELİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

beraberiz devrem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SweptureX

çok saolasın walla bu bilgiler ei oldu =) 1 roman felan götürsek sorun olurmu acemiliğe giderken? bide benim kapri var gs li yatmak için onu götürsem sıkıntı olurmu yoksa normal eşofman altı felan dahamı mantıklı olur? bide en merak ettğim konu devrecilik muhabbeti.. yani adamlar seni el altı gibimi kullanıo? biz nasıl davranmalıyız o durumda? bide silüs muhabbeti nedir? bize verilen sarı zarfı götürsek yetmiomu? silüs denen şey baglı bulundugun yeremi gelio ayrıca?

Roman götürebilirsin istediğin gibi bi porblem olmaz. kapride problem olmaz akşam yemeğinden sonra seni serbest bıraktıklarında istgeidğin gibi takılabilirsin. Serinyolda başında 4-5 tane usta asker olur bişeyler yaptırmaya çalışırlar ama pek fazla takmayın sonuçta çok olan sizsiniz briaz sesinizi çıkardınız mı susyolar hemen :) Usta birliğinde ise gittiğin yere bağlı devrecilik muabbeti . Siz birlik olursanız hiçbişey olmaz sonuçta onların devreleri deilsiniz pek bişey yaptıramazlar sizlere. Sarı zarf yetio ama napıyoduk orada gösteriomuduk falan hiç hatırlamıyorum :)
    ilk girişte sizi bi odaya alırlar kaçıncı bölük olduğunu sölerler o bölüğün idari işlerine doğru yola çıkarsınız. orda kayıt sırasına giriceksiniz dikkat edin önünüzdeki arkanızdaki kişilere onlarla aynı postadan olucaksınız badi olucaksınızz tüm acemilik boyunca beraber takılcaksınız o yüzden kafanız az da olsa uyan kişilerle falan girin sıraya. Daha sonra kayıtta sizden 20 lira para alırlar size numaranızı falan sölerler. daha sonra sizi giyinmeye götürecekler burda dikatli olup hızlı giyinin bir defa değiştirme şansınız var onu iyi kullanın. Botu mutlaka 1 numara büyük alın daha sonra tekrar sizi kayıt yerine doğru götürürler ve posta posta ayırırlar hangi postada olduğunu görürsün ve askerlik başlar :) sıraya girersiniz bu tabi saat 12 leri bulur ondan sonra yatacağınız yerlere götürürler:) Bot kilitleri var uzun oluo onlar onlardan götürün kitleyin herzaman botlarınızı :)
    Ertesi sabah kimse gelip koğş kalk die bağırmaz en azından bize bağırılmadı stresten herkes 4 buçuk gibi kalkmıştı çünkü :) KAhvaltıya gidersiniz ama pek güzel deildir kahvaltıları ondan sonra toplanırsınız ilk mıntıkanızı yaparsınız :) Daha sonra bölüğünüze gider ve askerlik çookkktann başlamıştır :) yarısı bitmiştir bile şimdiden hayırlı teskereler .

• izmir'den pegasus 13.55 ucagina binecek arkadaslar varsa peronun ononde 1.90'lik iri kiyim birini gorurseniz aha iste o benim. Yanasin yamacima. Allah hepimize hayirlisiyla donmek nasip etsin. Hatay serinyol icin sorusturdugum herkes rahat diyor. Orada bir de dortyol diye bir yer varmis. Hakkinda soyle bir laf var : "Hatay dortyol'a dusecegine kotuyola dus daha iyidir." Serinyol oldugu icin sevinmemiz gerekiyor sanirim. Tabi milletin yalancisiyim. Sonra bana sovmeyin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chlanger

sewpture ;

acemilik hatay serin yol jandarma
    usta : sivas il jandarma benimde...

nerden katılcaksın yarışmaya :)

ben antepten katılıyorum diğer yarışmacı arkadaşlara bol şans diliorum çünkü hepimizin şansa ihtiyacı olcak =) ayrıca fedayn kardeş çok saolasın bilgiler için.. bot kilidini orda satıolarmı? yada tam olarak nasıl bişi oluo o öle :D ben antepten gidicem saat 13:00 gibi orda olurum dahamı erken gitmeliyim yoksa o civarlar dahamı mantıklı olur? bide bugün bişiler alayım dedim adam açık yeşil çorap giyiyo dedi jandarmalar emin olamadım almadım.. askerde oluo sanırım ucuzsa ordan alıp kullan at yapcam gibi.. ben işimi sağlama alıp banyo ve el yüz havlusu götürcem diş fırçası ve diş macunu götürcem giydiğim kıyafetleri götürsem yeter sanırım sivil için ama madem çarşı izni felan oluo yine 1-2 parça eşya almakta fayda var.. iğne iplik için küçük hazır bi edavat aldım bugün zaten.. silikon tabanlık aldım.. don atlet bişiler alayım diorum yine 2şer tane cepli felan.. ama sanırım çok fazla paranoya yapmaya gerek yok.. er olarak uzun dönem yapanlar genelde işkillendirio bizi :D verdiğin bilgiler için çok saol zaten kafam rahattı şimdi iyice rahatladım.. bide traşı olupmu gitsem ordamı kestirsem saçım uzun deil ama normalden biraz uzun fırça yermiyim onun için 1 yada 2 numara yaptırsammı yinede?

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.