Şimdi Ara

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
15
Favori
546.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben de bugün teslim oluyorum. Hadi bakalım hakkımızda hayırlısı :)
  • ama şöyle bi durum var sınav belgemde yanımda olucak ayrıca kütüğümün bulunduğu askerlik şubeside sınav için ayın 26sında gelip sülüsümü almamı söyledi isteyerek geç gitmiyorum bende zamanında tesliim olmak isterdim
  • arkadaşlar merhaba,

Kardeşim buraya düştü 05 eylülde teslim oması gerekiyormuş sülüsünü görmüş,
    Size sormak istediğim 4dündemi giteli 5indemi 5inde giderse saat kaç gibi ordada olmalı?
    Pegasusun 5inde uçağı sabah 5de onu almaya düşünüyoruz__??
    Başka oraya düşen arkadaşlar varmı aranızda_
    Bu arada istanbuldayız sabiha gökçenden kalkacak uçak...
    İyi akşamalar.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaRZaK

arkadaşlar merhaba,

Size sormak istediğim 4dündemi giteli 5indemi 5inde giderse saat kaç gibi ordada olmalı?
    İyi akşamalar.....

Dostum 5 inde akşam saat 5 e kadar teslim olması gerekir. Ben de orada yaptım acemiliği. Saat 2 gibi gidip kayıt, malzeme alma vs daha rahat olur onun için.
  • Sağol Serkan Teşkkür ederim....
  • quote:

Sağol Serkan Teşkkür ederim....

Rica ederim önemli değil. Başka sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.
  • sa cumleten

bnm bazı sorularım olcaktı ınsaat teknıkerı olarak gıdıcem orda bı meslege yonlendırılsem doguya gene gonderılırmıyım
    ayrıca bnm gozlerımde ılerı derece problem var yanı bı sılah top fılan kullanabılıcegımı sanmıyorum bunlar orda ne duruma sokar benı yardımcı olurmusunuz bılgılerınızle
  • doğuya sadece gözleri iyi görenleri almıyorlar ki.karakolda yada alay içinde de yapılması gereken bir dünya görev var.yani senin gözler bozuk seni antalyaya gönderelim demez kimse.
  • bn demek ıstedımkı elıme sılah verıpde yollarlarmı gene sınıra doguya
  • quote:

Orijinalden alıntı: rock0n

bn demek ıstedımkı elıme sılah verıpde yollarlarmı gene sınıra doguya

Gidersin kardeşim, silahın büyük ihtimal olabilir ama aktif görev almazsin. Nöbet eri olursun, karakolda, taburda, alayda vs geri hizmete verirler. Koğuşcu,yemekhaneci vs görevlere de verebilirler.
  • pekı tel kullanmak serberstmı orda duyduguma gore cogu yerde serbest mıs bırde neler almamız lazım yanımıza bunları paylassak bnm gıbı yenı gıdıceklere yardımcı olur bılgılerınız sayesınde ona gore davranırız bızde
  • quote:

pekı tel kullanmak serberstmı orda duyduguma gore cogu yerde serbest mıs bırde neler almamız lazım yanımıza bunları paylassak bnm gıbı yenı gıdıceklere yardımcı olur bılgılerınız sayesınde ona gore davranırız bızde

Askerde hiç biryerde telefon serbest degil,hele hatayda hiç değil.evet telefon sokanlar var ama yakalanirlarsa hiç iyi olmuyor:)
  • vallahi bende 1991 /3 gidiyorum benim acemilikte oraya düştü jandarma olarak bakalım en iyisi hayırlısı herkeze hayırlı tezkereler ...
  • peki diyolar ki acemeliği hatay serinyolda yaban askerler geneliikle doğu ile güneydoğuya düşüyormş doğrmu arkadaslar az bilgi versenz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carment

peki diyolar ki acemeliği hatay serinyolda yaban askerler geneliikle doğu ile güneydoğuya düşüyormş doğrmu arkadaslar az bilgi versenz ?

Dostum ben 89/4 devreydim. Oradan hakkari semdinliye dustum. Cok sukur bitiedim geldim. Ama artik sinirdaki jandarmalari ic taraflara cekiyorlar. Ben gelirken oradaki birligim agri-patnosa patnostaki piyadler semdinliye geldi. Ama su an hataydan direk oraya yollamazlar sanirim.artik daha ic kesimlere dagitim olursunuz. Hic korkmayin allah yardimciniz olsun ve askerimizi korusun.
  • quote:

sa cumleten

bnm bazı sorularım olcaktı ınsaat teknıkerı olarak gıdıcem orda bı meslege yonlendırılsem doguya gene gonderılırmıyım
    ayrıca bnm gozlerımde ılerı derece problem var yanı bı sılah top fılan kullanabılıcegımı sanmıyorum bunlar orda ne duruma sokar benı yardımcı olurmusunuz bılgılerınızle

inşaat teknikeri olarak gidiyorsan sınırda birçok ileri üs bölgesi inşaatı var oralarda görevlendirilirsin ki bu hiç iyi birşey değil çünkü ileri üs bölgesi demek resmen işkence demek banyo yok sürekli kumanya pislik sefalet resmen. 30 günde bir bizim tabura inerlerdi üs bölgesindekiler banyo yapmak için dönüşte tekrar tırmandıkları için iyice pislenir terler ve hasta olurlardı revire de inme imkanları %10 olduğu için çok çekerlerdi.Allah yardımcınız olsun gerçekten zor ama bir okadar da kutsal bir görev

• quote:

arkadaşlar merhaba,

İyi akşamalar.....

6 7'ye kadar giriş olabiliyor biraz geç kalsada birşey olmaz. Ayrıca giderken çamaşır çorap dışında birşey götürmesine hiç gerek yok askeriye herşeyi veriyor vermediği şeylerde kantininde dışarıdan çok daha ucuza satılıyor. Ben elim bomboş gitmiştim çok rahat etmiştim gerekli tüm malzemeleri verdiler çamaşır çorap traş takımı vs ve şafakmatikli saat aldım sadece yeterli geldi boşuna yük yapmayın.

• arkadaşlar hatay serinyolda herkes tim olarak mı seçiliyor
  • bana cevap verebilecek birisi var mı gerçekten çok merak ediyorum. eğer meslekçi seçilemediysek ve hatay serinyoldaysak biz tim belirleyemezsek bizi mecburen başka bir tim e mi alırlar ti oluşturmazsak ne olur bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: er2011

bana cevap verebilecek birisi var mı gerçekten çok merak ediyorum. eğer meslekçi seçilemediysek ve hatay serinyoldaysak biz tim belirleyemezsek bizi mecburen başka bir tim e mi alırlar ti oluşturmazsak ne olur bilen var mı?

Timi sen oluşturmuyorsun. Seni time alıyorlar. Meslekçi seçilemezsen ve timden refüze olamazsan otomatikman tim elemanı yaparlar zaten seni. Anlayacağın ortada kalmazsin.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.