Şimdi Ara

1200tl dolandırıldım lütfen yardım edin.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.446
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, dün yani 25 Haziran 2022 tarihinde nintendo forumunun içinde Nintendo 3dsxl almak istedigime dair bir ilan verdim daha sonra bugün sabah aynı forumun içinden @Aksiyonadam nickli Osman Kadir Yazgı adıyla işbank ibanlı kullanıcı bütçemin ne kadar oldugunu sordu bende söyledim sonra numarasını verdi ve WhatsApp'tan cihazın fotograflarını attı bende begendim ve almak istedigimi söyledim, bana havaleyi yap sonra kargo yapacağım gun icinde dedi tamam dedim ama önce cihazın yanına ismini soyismini yazarak fotograf paylasın dedim dedigimi yaptı ve yolladım 1200TL'yi 2 saat sonra kargoyu verip vermedigini sordugumda engellediğini fark ettim bu arkadasın ismi soyismi IBAN'ı numarası belli yani onun oldugunu varsayıyorum bunların, ayrıca forum üzerinden mesajlaşmalarda var oradanda IP'si bellidir diye tahmin ediyorum şimdi bana birisi ne yapmam gerektigini söyleyebilir mi lutfencok canım sıkkın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laragofrett -- 30 Haziran 2022; 13:55:46 >

• cimere yazın. siber suçlara şikayette bulunun bankayı arayıp dolandırıldığınızı paranızın iptalini istediğinizi söyleyin biraz zor geri size gelmesi o paranın ancak en azından şikayet edebilir veya mahkemeye verebilirsiniz. iyi kalpliliğinizi kullanmış geçmiş olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • codework kullanıcısına yanıt

hocam adliyeye mi gideyim yoksa cimere mi sizce bazı arkadaslar adliyeye git dedilerde

• laragofrett kullanıcısına yanıt
    Adliyeye git cimerden yazarsan yasadigin sehirdeki karakola yonlendiriyorlar ifade aliyorlar ve adliyeye gonderiyorlar daha meşakkatli ve zaman aliyor 1 -2 hafta kadar o yuzden tavsiye etmem hemen adliyeden bir dilekce yazip verceksin kanitlarini varsa ekran goruntusu vs hepsini ekleyeceksin sonrasini dolandirici düşünsün saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0C5C87D7 -- 26 Haziran 2022; 20:28:31 >
  • adliyeyede git cimere de yaz siber güvenliğe gidip delilerler ile suç duyurusunda da bulun. yakın bir tanıdığımın başına bu tarz bir olay geldi büyük meblağ koşa koşa polise gitti üstüne soğuk su için dediler. mahkemeye verdi daha sonra baya uğraş sonucu 15 yaşında bir cocugun yaptığı başkasının ibanını kullandığı ortaya çıktı babası utana utana ödemeyi yapınca davayı geri çekmişti arkadaş

• yarın adliyeye gidicem tesekkürler.

• Size özel mesaj attım bakabilir misiniz yardımcı olmak isterim

• Dikkat et yardımcı olacağım diyerek seni yine dolandırmasınlar sen de o potansiyel var çünkü, savcılığa gidip suç duyurusun da bulunman yeterli başkalarını dinleme git savcılığa şikayette bulun

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

öyle yaptım zaten hocam

• Facebook instagram dan kişinin adı soyadını bulup arkadaşı akrabası kim varsa hepsine bu kişi beni dolandırdı sizin akrabanız arkadaşınızmış lütfen yardım edin şeklinde mesajlar yolla

face twitter instagram da kişinin adını soyadını yazıp dolandırıcı şeklinde başlıklar at. yakınlarına attığın mesajları ve bunu ekran görüntüsü olarak al başka bir tanıdığının numarasından kişiye yolla.

savcılıktan birşey bekleme fazla. ben dolandırıldığımda takipsizlik verilmişti. bazılarına ceza verilenler oldu tabi

• hocam isim soyisim tel numara iban hersey belli forumda @Aksiyonadam nickiyle geziyor dikkat edin.

• laragofrett kullanıcısına yanıt

Çocuğun ismi Efe. Osman Kadir Yazgı iban sahibi. İşi beraber yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasakbölge kullanıcısına yanıt

evet evet öyle nerden biliyorsunuz? yardımcı olurmusunuz

• Yasal yollardan işi halletmeye çalışıyorum. Buraları okuyorsa ne yaptığımı bilip saklanabilir. Özelden size yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 14 Temmuz 2022; 19:1:41 >
  • Bunu bizlere sormanıza bile gerek yok, direk savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun.
    Ceza almamak veya az ceza almak için ilk etapta paranızı iade edecektir.
    Ama dolandırıcılık suçu şikayete bağlı bir suç olmadığından sizin paranızı ödedikten sonra Kamu davası devam eder ve ceza alması kesindir.
    Böylelikle akıllanmış olur.
    Miktarın hiç önemi yok 1 TL bile olsa şikayetinizi yapın.

• Bu işin sonu ne oldu merak ettim

• devlet hırsızın yanında iken ne olmuş olabilir ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok geçmiş olsun hocam, inşallah uğraştığınıza değer ve ücretinizi geri alırınız.

• OttomanWizard kullanıcısına yanıt

İşin en ironik tarafı nedir biliyor musunuz? Bu yazıyı yazan @OttomanWizard beni dolandırdı şu an itibarıyla hesabıma iade edilen bir para görünmediğini baz alırsak. 3200 tl sabahtan beri hesabıma yatırılacak. Konusunu acaçağım. Zaten yapmamız gerekenleri adım adım yazmış kendisi. Yarın da savclık kalıyor.

• @Arthura

@AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

@Adem_Hoca

Forumdan birkaç arkadaş sağ olsun hukuki destek de sağladılar. Savcılık başvurumuzu da yaptık. Taş attık kolumuz yorulmadı. @OttomanWizard

Kendisi Almanya'da imiş. Bu sabah utanmadan sıkılmadan parayı yemem, western ile hesabına atacağım dedi. Bunların forumda ortaklaşa olduğu birkaç kişi var diye bana bilgi geldi. Herkesin bilgisine.

Akıbeti için forumdaşlarımı bilgilendirmek boynumun borcudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prdxxxxx -- 3 Ekim 2022; 16:57:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.