Şimdi Ara

Bitti : Vitoclima 200-S/HE PRO 12000 BTU Klima 2875 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
79
Cevap
2
Favori
4.861
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Viessmann'ı kaçırdım. Altus da çok bo.tan bir markaymış gibi geliyo nedense. 3000 bandında ne almalıyım 12000 btu.
  • OzaNazY kullanıcısına yanıt
    vestel-Altus kötü değil artık o eskidendi sanırım iki grupta lg kompresör kullanıyor ve iki grupta bakır kondenser ve boru kullanıyor

yalnız vestel-regal-seg harici vestelin alt markalarında montaj ücreti alınabiliyor ona dikkat etmek lazım altusda böyle bir durum yok
  • Merhabalar ürünü bugün teslim aldım. Bulunduğum ilçede Viessman servisi yok ne yazık ki.
    Kurulum için ne yaptınız ?
  • erenkuqo kullanıcısına yanıt
    henüz teslim alamadım kutu fotoğrafını özelliklerini gösteren yerleri çekermisiniz aynı ilçede olması gerekmiyor ildeki tüm servisler kurulum yapabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_balbao -- 30 Mayıs 2020; 21:8:32 >
  • Yeni nak kargo diye bir firmayla İzmir’den yola çıkışı 28 mayıs perşembe günü yapıldı, Hatay’a gidecek ürün. Şubeyle görüştüm pazartesi gelir dedi. Bakalım nasıl olacak teslimat. Takip kodu var ama takip edecek yer yok sitelerinde
  • englishmannn kullanıcısına yanıt
    aynen bendede takip no var takip edecek sitede yer yok

hatayda sıcaklar başlamıştır ankarada henüz klimaya ihtiyaç yok hergün yağıyor mübarek inşallah sana daha erken ulaşır
  • Buralar da o kadar sıcak değil henüz. Daha ürün gelecek de servis çağıracağız onların gelmesi de 2 günü bulur, 1 haftada takılırsa sevinirim
  • Ürün 3 gündür evde yatıyor bizimle. Hatay’da 2 Viessmann servis var, ikisi de birbirinden kalitesiz. Biri ilçedeyim diye yol parası istiyor ekstra olarak, diğeri bugün geleceğini söyledi bu saate kadar aramayınca ben aradım, boru bulamadık yarın gelecez diyor. Aramayı unutmuş beyefendi. Klima aldık dert aldık, kalitesiz servisi olduğu sürece bir daha Viessmann’dan iğne almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi englishmannn -- 4 Haziran 2020; 16:56:19 >
    Viessmanna şikayet et ankaradada 1 haftadadan önce gelemiyorlar
  • şikayetvar’a yazdım ekşiden de entry girdim. bana deseki şu gün geleceğiz tamam derim, yarın diyor gelmiyor aramıyor haber vermiyor. bu markaya bulaşmak hataydı. yarın da gelmezlerse iade edecem. satıcı erem group elinden geleni yaptı ama servis elemanları dürüst değilse ne yapsınlar.
    ben taktırdım gelecek hafta dediler ama sonradan bir boşluk olmuş dün taktılar

istediğim yere montaj yaptılar bir ücret ödemedim bahşiş verdim tabi

20-30 dakika vakum yaptılar

kutusundan pabuç çıkmadı pabuç takamadılar

elektrik çekmediler

boşluğu alçı ile kapatmadılar köpük olurmu diye sordum olur dediler gidip aldım onlar köpükle kapattı deliği

bunlarda zaten bana verilen servis kağıdında montaja dahil olmayan bölümde yazıyor

elektrik şimdilik çekilmediğinden kullanamıyorum
    Montajı servis ücretsiz yaptı Elektriği bağlamadı Elektrik dışarıdan beslemeli ama servise söylerseniz dış uniteden kablo çekip içerden beslemeli hale getirebilir kutusundan takoz çıkmadı dış ünite takozsuz takıldı

Plastik kalitesi orta seviyede

Kompresörden eve ses gelmiyor ama iç ünite baya sesli çalışıyor min fanda 40 desibel var dış unite için 55 desibel diyorhttps://www.viessmann.com.tr/content/dam/vi-brands/TR/Brosur/Vitoclima_new/vitoclima200SHE_HighSeasonalSeri/Vitoclima-200-S-HE-2020.pdf/_jcr_content/renditions/original./Vitoclima-200-S-HE-2020.pdf

zaten ürün katalogunda da yazıyor uyku modunda dahil çalışırken uyunmaz bana göre

soğutması iyi ama çok iyi diyemem parasına göre iyi denebilir

• Yaklaşık 15 gün önce siparişini verdiğim ve fiyat / performans ürünü olan Viessman 2032 men1 Pro(2775tl) modelini geçen hafta perşembe günü teslim aldım. Ürünü teslim aldıktan sonra servis kurulum için bulunduğum ilçeye yol masrafı olarak 420tl çıkardı. İlgili satıcının çabaları üzerine önce 300tl ye ardından sadece 1 defaya mahsus ücretsiz kurulum ve yolu kabul ettiler. Yaklaşık 10 gün klima evde süs eşyası olarak durdu. Her aradığımda bugün yarın diyerek beni salladılar. Bende bugün sinirlenip ürünü iade etme sürecine girdim ve servis arayıp gelmeyin kardeşim gerek kalmadi dedim.
    GG deki kampanya dahilinde %4 indirimli olarak chip para ile birlikte Airfel Lxtn 12000btu modelini 2975tl ye satın aldım. Viessman sağolsun daha önceleri 2800tl ye denk gelen ürüne 200 TL fazladan vermemi sağladı ve onca emek boşa gitti.
    Airfel vs Viessmen markalarından hangisi üstün gelir bilmiyorum ama markadan nefret ettim.
    Kesinlikle Viessman alırken servis konusunu iki kez düşünmenizi tavsiye ederim.
    Üstelik servisin montaja gelmezsen bana ürünü iade etmeyin o fiyata biz sizden gelip satın alalım demesi de cabası.
    Viessman uzak ilçede pişmanlıktır.

• Valla ürün altindan olsa artık gözüm yok. Resmen bıktım ve iade ettim. Üründe serviste montaj da kendilerinin olsun.
    Sizin için hayırlı olsun dileklerini iletiyorum. İnşallah sıkıntısız kullanırsınız.
    teşekkür ederim henüz ankarada klimalık sıcaklar yok her gün yağmur yağıyor

35-40 derecelerdeki performansı önemli şuan 20-30 derecelerde hava açmaya gerek duymuyorum

şimdilik tek kötü yanı sesli çalışıyor

airfelde kötü değil belki daha iyidir
  • Airfel aldığım ürünü kurdurdum..üst seviye bir cihaz değil ama ihtiyaçlarımi karsilicak gibi. Servisi aradım aynı gün içerisinde geldi kurulumu tamamladı. Ses hiç yok diyebilirim.
    Bitti : Vitoclima 200-S/HE PRO 12000 BTU Klima 2875 TL
    Ur
    Bitti : Vitoclima 200-S/HE PRO 12000 BTU Klima 2875 TL

hayırlı olsun airfel sanırım midea üretimi kötü değil

dış ünite direk iç ünitenin arkasındaysa performansı olumlu etkilenir sanırım
  • Teşekkürler. Evet tam arkasında. İlk defa klima kullanacağım evde. İşyerindeki modellere göre çok sessiz fakat Viessman ile kıyaslama yapamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.