Şimdi Ara

1200 TL'ye Kadar Dağ Bisikleti Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 ay sonra kendime dağ bisikleti alacağım. Şuanlık aklımda Salcano NG 650 HD ve Rockrider 520 var. İki bisikletinde inceleme videolarına ve kullanıcı yorumlarına baktım. Salcano NG 650'de boya, maşa, zincirin kadroya sürtmesi gibi sorunlar varmış. Rockrider 520'nin yorumlarına baktığımda herkes olumlu yorumlar yapmış ama bisiklette mekanik disk fren olması beni biraz düşündürdü. Mekanik disk fren çok mu sıkıntı yapar? Bu iki bisiklet dışında önerebileceğiniz bisiklet varsa yazabilirsiniz. Bu arada boyum 1.76, kilom 64.

• Soykan Soycan kullanıcısına yanıt
    Kron xc 150 hd 27.5
    Mosso wildfire

Mekanik disk telli sistem olduğu için tel kopabilir , daha çok güç uygulamak gerekiyor ayrıca frene bastığınız anda diskden gelen titreşimleri elinizle hissedebiliyorsunuz. Hidrolik diskte bunlar yok hissiyat farklı ben hidroliği daha çok tavsiye ederim ama mekanikde kötü degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flowles -- 14 Ocak 2018; 20:05:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kron tavsiye etmem gidon kırılması yaşayan çok kullanıcı var benden demesi
  • Flowles kullanıcısına yanıt
    Mosso Wildfire'ı bende düşündüm ama bisiklet 15.10 KG olduğu için ağır geleceğini düşünüyorum
  • yaklaşık 1 yıldır salcano ng650 hd kullanıyorum. hiç öyle boya kalkması sürtmesi gibi problem olmadı. mekanik çok kötü sürekli tel değişir durursun. kronu kimseye tavsiye etmem gidon ve kadrosu sağlam değil. mossoda maşa dan dolayı kötü bisiklet. geriye tek seçenek salcano kalıyor. istersen 1300-1400 gibi fiyata carraro daytona 2924 modeli var.
  • Salcano astro HD kullanıyorum harika bisiklet

• teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Astro alma imkanim varken, gidip ng650 HD aldigim icin pisman oldum. Ama tek care yavas yavaş uzerindeki segmentleri yukseltmek. İlk iş masa, sonra diger parcalarda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netd forum

Astro alma imkanim varken, gidip ng650 HD aldigim icin pisman oldum. Ama tek care yavas yavaş uzerindeki segmentleri yukseltmek. İlk iş masa, sonra diger parcalarda...

Zoom maşa gerçekten çok kötüymüş. O yüzden NG 650 seçimimden vazgeçtim. Başka bisikletlere bakıyorum şuan. Yada artık olmazsa Zoom maşayla idare edip sonra maşayı upgrade edebilirim.
    bende aynen öyle yapıcam. şuanki maşamı suntour sf15 maşa ile değiştiricem. Yani bi maşa yüzünden bisikletten soğumanın alemi yok. ama gerçekten rr520 modeli çok iyi bir bisiklet. ng650'den katkat üst modelde. ama işte mekanik olması arıza çıkarıyor. hidroliğe geçerim masraf ederim diyosan rr520 al. ama masraf aynı masraf. o yüzden ng650 al maşaya masraf et. hem daha iyi maşa alırsın hemde diğer parçalara yapacak masrafın kalır. şimdi bir mekanikten hidroliğe geçmek istesen orta kalite bir HD nerdeyse 500 lira bulur. onun yerine ng650 al. 250 liralık sf13 yada 15 maşa geri kalanla da ister ekipman istersen vites,jant setini upragade yaparak daha üst düzeye geçiş yapabilirsin. karar senin. bak gerçekten MD alma kafanı çok vurursun ilerde.
  • quote:

Hocam biliyorsunuz 15 günlük Kron XC 450 kullanıcısıyım. Ben de maşadan şikayetçiyim ama şöyle bir kaliteli maşa bakayım deyince gördüm ki parça parça değişiklik yapmak çok maliyetli oluyor.

İki sene kullanır daha üst model birşeyler alırım düşüncesindeyim.

Bu arada mağazada Kron xc 450 ile Salcano Astro S arasında kalmıştım. Satıcı ikisini de 1500 TL ye bıraktı. Kron'u seçmemdeki en önemli neden kadrosunun Salcano dan daha sağlam görmem oldu. İki bisikleti de yanyana koyup tek tek kadro borularını inceledim.

1500 TL seviyesine çıkabilirseniz ben kron xc 450 yi oneririm. Merdivenlerden inip kaldirimlara çıkıyorum. 1.72 boy 81kg ağırlığım var. Sırt çantamla birlikte 85 kiloyu geçiyorumdur. Bence gayet sağlam bisiklet.

• quote:

bende aynen öyle yapıcam. şuanki maşamı suntour sf15 maşa ile değiştiricem. Yani bi maşa yüzünden bisikletten soğumanın alemi yok. ama gerçekten rr520 modeli çok iyi bir bisiklet. ng650'den katkat üst modelde. ama işte mekanik olması arıza çıkarıyor. hidroliğe geçerim masraf ederim diyosan rr520 al. ama masraf aynı masraf. o yüzden ng650 al maşaya masraf et. hem daha iyi maşa alırsın hemde diğer parçalara yapacak masrafın kalır. şimdi bir mekanikten hidroliğe geçmek istesen orta kalite bir HD nerdeyse 500 lira bulur. onun yerine ng650 al. 250 liralık sf13 yada 15 maşa geri kalanla da ister ekipman istersen vites,jant setini upragade yaparak daha üst düzeye geçiş yapabilirsin. karar senin. bak gerçekten MD alma kafanı çok vurursun ilerde.

27.5 jant için kitlenir maşalara baktığımda fiyatları 300 lirayı aşıyor. Onun yerine Kron XC 150 27.5 HD almayı düşünüyorum. Her ne kadar Kron markasını gömsemde tek seçenek bu kaldı. Gidon kırılma sorunu zaten 2017 modellerinde yokmuş.

• Görsel olarakta Kron daha iyi duruyor. Bisikleti sürerken insanların hayran hayran bakışlarını farkediyorum. :))

Ek olarak frenlerden çok memnunum. Bastın mı duruyor bisiklet. Bana kalsa hidrolik disk frenler standart olmalı. Antalya'da 6 yıldır kullandığım Salcano city sport bisikletimin de frenleri hidrolik disk. Halen ilk aldığım günkü kadar sağlam. Tek kuruş masraf çıkarmadı maşallah. (6 yılda günlük en az 5km mesafe kullanım ile.)

Yalnız dağ bisikletlerinin duruş mesafesi daha kısa gibi geldi bana. Sanırım lastiğin yere basan kısmı daha geniş olduğu için daha sağlam duruyor.

• Maşa konusunda hiç sıkıntı yaşadın mı?
    Ben maşayı kilitleyerek kullanırım. Yıllar önce yaptığım bir ani frende amortisörler gömüldü ben de takla atacaktım neredeyse. O gün bugündür amortisör kullanmıyor maşayı hep kilitliyorum.

XC 450'nin maşasını kitleyipte üzerine bastırdığında ufak bir boşluk oluyor. Bu da kaldırımlara çıkarken ses yapıyor. Maşayı kilitlemezseniz sorun yok, ses yok, yaylanması da gayet yerinde. Sorun kilit mekanizmasında.

Salcano city sportta da suntour'un gidondan kilitlemeli kaliteli bir maşası var. Onu yıllarca kilitli kullandım kilitliyken ses yapmıyordu ama o da bozuldu, maşa kilitlenmiyor.

Benim şöyle sabit, amortisörsüz bir maşaya ihtiyacım var. Bisikletler zaten çok rahat, üstelikte şehir içinde kullanıyoruz amortisörlere ihtiyaç yok. Hem bisikletleri ağırlaştırıyorlar hem de sarfedilen efordan çalıyorlar. Ani frenlemede meydana gelen aşma tehlikesi daha da kötü.

Amma çok yazdım, genel olarak amortisörlü maşalardan şikayetçiyim ben. Aliminyum, amortisörsüz şık bir maşa tavsiyesi olanlar yazsın lütfen.

• Carraro modellerine bakabilirsin

Ben bu modeli kullaniyorumhttps://carrarobisiklet.com/dag-bisikletleri/carraro-daytona-2924-erkek-dag-24-v-hd-29-2/

Gecen yaz 1200 liraya almistim herhangi bir sorunla karsilasmadim.Kadrosu sana buyuk gelebelir ama.

• AliExpress ten karbon maşalara bak. gercekten şık ve ideal maşalar var.

• AliExpress ten karbon maşalara bak. gercekten şık ve ideal maşalar var.

• Merhaba. Bu civarlarda Carraro Force 540 tavsiye ederim. Kendim de kullanıyorum. Ben alırken 1000 TL idi. Şimdi dolar kuru ile 1200ü bulmuştur. Gayet memnunum. Hidrolik frenler taş gibi. Kilitlenen maşa.. donanım giriş seviyesi.. Mat siyah ve mavi kadrosuyla bana göre çok klas. Periyodik bakımları yapıldığı sürece çok uzun ömürlü ve giriş - orta seviyesindedir.

• Hisler39 H kullanıcısına yanıt
    Sanırım 27.5 jant seçeneği yok. 26 jant bana olmaz diye düşünüyorum.
    Evet yok. Kendim 1.86 boy ile bu kadar rahat iken siz daha rahatsınız. Ben kıvrak ve downhill için kısa kısa girişler hazırlıyorum kendime. O yüzden böyle seçtim, belki fikriniz değişir. Ayrıca o meseleyi iyice araştırın makalelere bakın, kadro boyudur, çaptır.. yoksa çok pişman olursunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.