Şimdi Ara

1200 TL civarı Oyun Amaçlı F/P Tavsiyesi Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Donanım konusunda geniş bilgim var fakat laptop tarafında tamamen yeniyim, yardımınıza ihtiyacım var. Her fırsatta zaten masaüstü öneririm herkese ama kardeşim yurtta kaldığı için laptop almak zorunda.

-Birinci amaç oyun. Ekran 1366x768'de zaten en kötü kart bile oynatır heralde. Benim baktımlarımda hep GT820M vardı, GT840M'ler 1600TL lere var. Yeterli olur mu sizce? Platformer indie ağırlıklı oyunlar oynar ama arada bioshock da var mesela.
    -Amd'nin hangi Apu'su denktir mesela buna? AMD genelde f/p ürünleri yapıyor, aynı şey laptopta da geçerliyse güzel olur. Pil süresi çok mühim değil, amd'nin verimsiz olması bizim için bir dezavantaj olmayacak.
    -Ekran 15.6 olacak. Tabi daha büyük olsa güzel olur ama onlar daha pahalı. Daha küçük olmasın yani.
    -Ram sanırım 4GB dan yukarısı yok bu fiyata.
    -İşlemcisi i5 olmasına gerek yok. Salaklar i5 koyacaklarına bir üst ekran kartı koysalar ya... Hiç akıl yok. Milleti düdüklemek dertleri.
    -Freedos olması daha iyi olur. İşletim sistemine para vermemiş oluruz, aynı paraya daha yüksek donanım olur.(bknz: asus'un 1800 civarına satılan laptopu(model no unuttum))

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

• zhd93 kullanıcısına yanıt
    Takipteyim. Uygun güzel bişey bende bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhd93

Merhabalar. Donanım konusunda geniş bilgim var fakat laptop tarafında tamamen yeniyim, yardımınıza ihtiyacım var. Her fırsatta zaten masaüstü öneririm herkese ama kardeşim yurtta kaldığı için laptop almak zorunda.

-Birinci amaç oyun. Ekran 1366x768'de zaten en kötü kart bile oynatır heralde. Benim baktımlarımda hep GT820M vardı, GT840M'ler 1600TL lere var. Yeterli olur mu sizce? Platformer indie ağırlıklı oyunlar oynar ama arada bioshock da var mesela.
    -Amd'nin hangi Apu'su denktir mesela buna? AMD genelde f/p ürünleri yapıyor, aynı şey laptopta da geçerliyse güzel olur. Pil süresi çok mühim değil, amd'nin verimsiz olması bizim için bir dezavantaj olmayacak.
    -Ekran 15.6 olacak. Tabi daha büyük olsa güzel olur ama onlar daha pahalı. Daha küçük olmasın yani.
    -İşlemcisi i5 olmasına gerek yok. Salaklar i5 koyacaklarına bir üst ekran kartı koysalar ya... Hiç akıl yok. Milleti düdüklemek dertleri.
    -Freedos olması daha iyi olur. İşletim sistemine para vermemiş oluruz, aynı paraya daha yüksek donanım olur.(bknz: asus'un 1800 civarına satılan laptopu(model no unuttum))

biraz daha fiyatı çıkarsan bunu al derim

ttp://www.teknolojikapinda.com/dell-inspiron-3542-b21f45c-notebook?keyword=b21f#!prettyPhoto

• 1041 tl ye anneme gt740m li i3 islemcili grundig laptop aldirdim. Kendim test edemedigim icin birsey diyemem ama niteligine gore fiyati gayet iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ksk_mehmet K kullanıcısına yanıt
    Hocam bende o bilgisayarı düşünüyorumda dış kasa olarak felan nasıl? Bimeksden mi aldınız? Donanım olarak fiyatına göre çok iyide marka olarak almak istemedim. Iyi derseniz almayı planlıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhd93

Merhabalar. Donanım konusunda geniş bilgim var fakat laptop tarafında tamamen yeniyim, yardımınıza ihtiyacım var. Her fırsatta zaten masaüstü öneririm herkese ama kardeşim yurtta kaldığı için laptop almak zorunda.

http://www.sadecenotebook.com/asus-x554ld-xo598d-pmu400600

• halloven H kullanıcısına yanıt
    820M ile i3 uyumlu olmuş. Peki bu laptop ile medium vs ayarlarda bioshock gibi oyunları oynayabilir miyiz?

Yine de isterdim ki 840m ve i3 bir laptop bulabileyim. Gerizekalı üreticiler yapmıyor işte. Yanına i5 koyuyorlar o da fiyatı yükseltiyor. İşlemci gücünü ne yapacaksa bu kadar millet...
    Sanırım ekran kartının belleğine bakıp iyi yada kötü olduğunu anlayan(!) kişilerle aynı bu işlemciye bakıp pc alan tipler. Üreticiler de kullanıyor bunu işte.

Örnek konuşma:
    -Kardeş yeni pc aldım çok güzel.
    -OO hayırlı olsun işlemcisi ne?
    -i7
    -Vaay her oyunu açar o zaman.
     1200 TL civarı Oyun Amaçlı F/P Tavsiyesi Lütfen

• zhd93 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bu tarz şeyler çok. Keşke kasa gibi laptopta dizilse. Çok iyi şeyler yapılabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.