Şimdi Ara

120 TL Timex TW2P99800 Erkek Kol Saati (Water resistant to 30m)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.175
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 120 TL Timex TW2P99800 Erkek Kol Saati (Water resistant to 30m)
    https://www.a101.com.tr/ev-yasam/timex-bay-kol-saati/

Troy kartlara 150 TL altlimit 30 TL indirim yapıyor:https://troyodeme.com/kampanyalar/troydan-indirim

Sepet tamamlamak için tavsiye:https://www.a101.com.tr/market/selpak-tuvalet-kagidi-3-katli-8-li/

Amazon fiyatı:https://www.amazon.com/Timex-TW2P99800-Briarwood-Silver-Tone-Stainless/dp/B01F8WESWA

94 TL(kargo ve gümrük vergisi DAHİL) Timex T2N105 Erkek Kol Saati (Water resistant to 30m)
    https://www.amazon.com/dp/B00284C9R8

Timex firması hakkında:https://www.wikizero.com/en/Timex_Group_USA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 19 Temmuz 2019; 23:10:52 >

• Sıcak bir fırsat değil,A101’de bayağıdır bu fiyata satıştaydı.Zaten bunun mekanizması ve görünüşü de o parayı hak etmiyor.Açık kahverengi kordonlu olan modeli(Dünya genelinde çok satan modeli) de aynı fiyattı bi ara,onun stoğu hızlı bitmişti,ben de yetişememiştim.Şimdi de bunun stoğunu bitirme amaçlı Web’e Özel falan diye öne çıkarmışlar,tavsiyem daha iyi fırsatların beklenmesi.Ayrıca gerçekten adam akıllı bir saat arıyorsanız gidip de Amerikan malı saatler tercih etmeyin,Seiko veya Tissot tarzı bir saat sizi uzun süre götürür(Bulabilirseniz Citizen Eco Drive veya Seiko Solar ömürlüktür)
  • Sıcak bir fırsat değil,A101’de bayağıdır bu fiyata satıştaydı.Zaten bunun mekanizması ve görünüşü de o parayı hak etmiyor.Açık kahverengi kordonlu olan modeli(Dünya genelinde çok satan modeli) de aynı fiyattı bi ara,onun stoğu hızlı bitmişti,ben de yetişememiştim.Şimdi de bunun stoğunu bitirme amaçlı Web’e Özel falan diye öne çıkarmışlar,tavsiyem daha iyi fırsatların beklenmesi.Ayrıca gerçekten adam akıllı bir saat arıyorsanız gidip de Amerikan malı saatler tercih etmeyin,Seiko veya Tissot tarzı bir saat sizi uzun süre götürür(Bulabilirseniz Citizen Eco Drive veya Seiko Solar ömürlüktür)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeliMercan

Sıcak bir fırsat değil,A101’de bayağıdır bu fiyata satıştaydı.Zaten bunun mekanizması ve görünüşü de o parayı hak etmiyor.Açık kahverengi kordonlu olan modeli(Dünya genelinde çok satan modeli) de aynı fiyattı bi ara,onun stoğu hızlı bitmişti,ben de yetişememiştim.Şimdi de bunun stoğunu bitirme amaçlı Web’e Özel falan diye öne çıkarmışlar,tavsiyem daha iyi fırsatların beklenmesi.Ayrıca gerçekten adam akıllı bir saat arıyorsanız gidip de Amerikan malı saatler tercih etmeyin,Seiko veya Tissot tarzı bir saat sizi uzun süre götürür(Bulabilirseniz Citizen Eco Drive veya Seiko Solar ömürlüktür)
    Ciddi misiniz bu yazdıklarınızda?
    Tamam doğru da birşeyi atladınız, paylaşılan saat 120 tl.
    120 ye nerde Tissot? Ya da japon Seiko?

• quote:

Sıcak bir fırsat değil,A101’de bayağıdır bu fiyata satıştaydı.Zaten bunun mekanizması ve görünüşü de o parayı hak etmiyor.Açık kahverengi kordonlu olan modeli(Dünya genelinde çok satan modeli) de aynı fiyattı bi ara,onun stoğu hızlı bitmişti,ben de yetişememiştim.Şimdi de bunun stoğunu bitirme amaçlı Web’e Özel falan diye öne çıkarmışlar,tavsiyem daha iyi fırsatların beklenmesi.Ayrıca gerçekten adam akıllı bir saat arıyorsanız gidip de Amerikan malı saatler tercih etmeyin,Seiko veya Tissot tarzı bir saat sizi uzun süre götürür(Bulabilirseniz Citizen Eco Drive veya Seiko Solar ömürlüktür)
    Rampage'in 140 TL'lik kulaklığını almayı düşünen kişiye biraz daha ekle Razer al demek gibi bu (Razer oyuncu kulaklıkları 400 TL'den başlıyor) A101'in uzun zamandır bu fiyata satması veya sizin bu fırsattan haberdar olmanız sıcak fırsat olmasına engel değil. Her yerde bu fiyata satılıyorsa sıcak fırsat değildir. Seiko, Tissot ve Citizen saatleri hiç 200 TL altında görmedim. 120 TL'ye(troy kart varsa 90 TL'ye) çakma olmayan, saat konusunda tecrübeli, asıl işi saat olan bir firmadan saat alıyorsunuz olay bu.

120 TL Timex TW2P99800 Erkek Kol Saati (Water resistant to 30m)120 TL Timex TW2P99800 Erkek Kol Saati (Water resistant to 30m)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 19 Temmuz 2019; 23:32:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Ciddi misiniz bu yazdıklarınızda?
    Tamam doğru da birşeyi atladınız, paylaşılan saat 120 tl.
    120 ye nerde Tissot? Ya da japon Seiko?

Alıntıları Göster
    Hocam sürekli bu tip saatler alıp her seferinde 120₺ ödemektense ömürlük bir saat tercih edilebilir(Ha illa da bu tip bir şey bakılıyorsa bile bu saat için bu fiyat hiç sıcak değil,beklenmeli).Uzun vadede aynı tutara denk gelir aşağı yukarı.Ayrıca fark ettiyseniz adam akıllı saat almak isteyen dedim.Fiyat konusunda ne yazık ki saatler de diğer her şey gibi fırlayıp gitti,ama yine de iç mekaniği 3$ etmeyecek bir saate sırf Amerikan malı diye 120₺ bayılmak da mantıksız.Son olarak daha uygun fiyatlar için tavsiyem Seiko’nun alt markaları olan Lorus,Pulsar,Alba üçlüsüdür.

• SeliMercan S kullanıcısına yanıt
    İç mekanizmasını incelediniz mi bu modelin? Neye göre 3$ etmiyor?
  • quote:

Hocam sürekli bu tip saatler alıp her seferinde 120₺ ödemektense ömürlük bir saat tercih edilebilir(Ha illa da bu tip bir şey bakılıyorsa bile bu saat için bu fiyat hiç sıcak değil,beklenmeli).Uzun vadede aynı tutara denk gelir aşağı yukarı.Ayrıca fark ettiyseniz adam akıllı saat almak isteyen dedim.Fiyat konusunda ne yazık ki saatler de diğer her şey gibi fırlayıp gitti,ama yine de iç mekaniği 3$ etmeyecek bir saate sırf Amerikan malı diye 120₺ bayılmak da mantıksız.Son olarak daha uygun fiyatlar için tavsiyem Seiko’nun alt markaları olan Lorus,Pulsar,Alba üçlüsüdür.

Alıntıları Göster
    Dedikleriniz yine çok doğru ama yine karşılaştırmanın adil olmayacağını düşünüyorum. Bu paraya bu saat net alınır.
    Ayrıca otomatik saatler konusunda instagramda aekwatches kullanıcı adlı biri var. Bir bakın derim. Herkese tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Rampage'in 140 TL'lik kulaklığını almayı düşünen kişiye biraz daha ekle Razer al demek gibi bu (Razer oyuncu kulaklıkları 400 TL'den başlıyor) A101'in uzun zamandır bu fiyata satması veya sizin bu fırsattan haberdar olmanız sıcak fırsat olmasına engel değil. Her yerde bu fiyata satılıyorsa sıcak fırsat değildir. Seiko, Tissot ve Citizen saatleri hiç 200 TL altında görmedim. 120 TL'ye(troy kart varsa 90 TL'ye) çakma olmayan, saat konusunda tecrübeli, asıl işi saat olan bir firmadan saat alıyorsunuz olay bu.

Alıntıları Göster
    Rampage dediğiniz firma Everest firmasının(evet evet Türk olan) Çin’den ithal edilen oyuncu ekipmanlarını boyayıp sunan alt markasıdır(Asus’un ROG’u gibi).Yani Rampage alacak birine hiç almamasını parayı kenara atıp üzerine bir şeyler daha katmasını tavsiye ederdim tıpkı dediğiniz gibi.Benzetmenizi cidden anlıyorum,haklısınız da ama adam akıllı saat kullanmak isteyen ve ömürlük kullanmak isteyen diye belirtmiştim zaten(vadettikleri ömürleri hesaplarsanız dediğim markaların saatleri çok daha uygun fiyata gelmiş olur uzun vadede).Belirttiğim gibi sıcak fırsat olan açık kahverengi kordonlu olan popüler modeliydi,o da hızlı bir şekilde tükendi.Bu modeli Web siteleri açıldığından beri görüyorum neredeyse kimse almıyor,çünkü gerçekten dışarıdan baktığınızda bile belli ne kadar dandik bir model olduğu.Benim için sıcak fırsat böyle bir şey değil.Tecrübeli dediğiniz saat firması 80’lerin başına kadar adam akıllı kar edememiş bir firmadır ve ABD’de de tercih edilen bir firma değildir.Timex ismini de çok sonradan kullanmaya başlamıştır(Timex’den önceki isimleri zedelenmişti bir olay yüzünden).Şunu da belirteyim saatin garantisi A101 altında değil TekSaat gibi bir şeye bağlıydı sanırım.

• Arkadaşlar saat konusunda pek bilgim yok markalar olarak. Bilindik markaları biliyorum herkes gibi seiko tissot vs. Ben dijital saat arıyorum. Ama nereye bakmam gerektiğini bilmiyorum. Önerileriniz var mıdır? Çok pahalıya kaçmadan iyi bir dijital saat bakıyorum.

• strongergo S kullanıcısına yanıt
    Seiko firmasının sahip olduğu ve pazarladığı markalar şunlardır;

Seiko (Grand Seiko, Dolce & Exceline, Brightz, Lukia, Prospex, iu, Ruse, Ferrucci, Ignition, Premier, Coutura, Arctura, Sportura, Criteria, Rivoli, Vivace, vs.)
    Credor
    Galante
    Wired
    Wired XYZ
    Alba
    Decor Seiko
    Seiko Emblem
    Seiko Premium
    Seiko
    Pyxis
    Pulsar
    Lorus
    Brightz
    Lukia
    Spirit

Kaynak:https://www.wikizero.com/tr/Seiko
  • quote:

İç mekanizmasını incelediniz mi bu modelin? Neye göre 3$ etmiyor?
    Saati alıp da iç mekanizmasını incelemedim tabii ki ama YouTube üzerinden inceleyen kişiler vasıtasıyla bu fiyatı biçtim.Hatta 3$ bile maksimum bir değer bu saatin mekanizması için,araştırırsanız göreceksiniz.Bu işin erbabı değilim ama bilen adamlardan çokça dinledim.Amerikan markaları saat konusunda bir hiçtir,zaten bu Timex dediğiniz marka da 80’lerin başında patlak veren Quartz crisis’e rağmen çok ucuza saat satmasıyla kısa bir süre ABD’de popüler olmuş bir kullan-at tarzı markadır.Her şeyi geçtim sizin paylaştığınız Amazon linkinde bile 9$ olan bir saatin iç mekanizmasının kaç dolar olabileceğini düşündünüz ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Dedikleriniz yine çok doğru ama yine karşılaştırmanın adil olmayacağını düşünüyorum. Bu paraya bu saat net alınır.
    Ayrıca otomatik saatler konusunda instagramda aekwatches kullanıcı adlı biri var. Bir bakın derim. Herkese tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Benim görüşümce bu parayı hak edecek bir saat değil hem de hiç,sıcak bir fırsat olduğunu da düşünmüyorum zaten sıcak olsa çoktan bitmişti stoğu.Yine de görüşünüze saygı duyuyorum.

• quote:

Alıntıları Göster
    10 liralik casio saati 15 sene kullandım, pilini 2 kere değiştirdim. saati düzgün kullanırsan, hepsi ömürluk zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

2011'de çıkmış bir model olduğu için 9$ olabilir mi? Bazen depoda bir malı tutmak, maliyet fiyatından yukarılara gelebiliyor. Genel olarak bir markanın tüm ürünlerini ayırmadan 3$'lık mekanizma kullanıyor demek hele ki bunu sağlam bir temele dayandırmadan söylemek bence pek doğru değil. Her markanın giriş seviyesi/giriş kalite ürünü olduğu gibi, üst segment ürünü vardır. Özenle kullandıktan sonra eğer çakma markalardan değilse 15-20 seneyi deviriyor. E arada farklı model de kullanmak istiyorsun? Yaş değiştikçe zevkler de değişiyor. Ben Türkiye'de yaşayan %5-10'luk kesim haricinde kimsenin gözü kapalı 1000 TL civarı bir kol saatine verebileceğini zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 20 Temmuz 2019; 0:30:11 >
  • quote:

Seiko firmasının sahip olduğu ve pazarladığı markalar şunlardır;

Seiko (Grand Seiko, Dolce & Exceline, Brightz, Lukia, Prospex, iu, Ruse, Ferrucci, Ignition, Premier, Coutura, Arctura, Sportura, Criteria, Rivoli, Vivace, vs.)
    Credor
    Galante
    Wired
    Wired XYZ
    Alba
    Decor Seiko
    Seiko Emblem
    Seiko Premium
    Seiko
    Pyxis
    Pulsar
    Lorus
    Brightz
    Lukia
    Spirit

Kaynak:https://www.wikizero.com/tr/Seiko
    Hocam seiko'yu öneriyorsunuz anladığım kadarıyla. Peki bu markalardan hangisi dijital saat satıyor? Tek tek bakmam gerekecek aksi takdirde.

• Amazon com daki timex iyiymiş aslında fiyat olarak. Benzer fiyata bayan saati varsa yanında eklenip alınabilir

• quote:

2011'de çıkmış bir model olduğu için 9$ olabilir mi? Bazen depoda bir malı tutmak, maliyet fiyatından yukarılara gelebiliyor. Genel olarak bir markanın tüm ürünlerini ayırmadan 3$'lık mekanizma kullanıyor demek hele ki bunu sağlam bir temele dayandırmadan söylemek bence pek doğru değil. Her markanın giriş seviyesi/giriş kalite ürünü olduğu gibi, üst segment ürünü vardır. Özenle kullandıktan sonra eğer çakma markalardan değilse 15-20 seneyi deviriyor. E arada farklı model de kullanmak istiyorsun? Yaş değiştikçe zevkler de değişiyor. Ben Türkiye'de yaşayan %5-10'luk kesim haricinde kimsenin gözü kapalı 1000 TL civarı bir kol saatine verebileceğini zannetmiyorum.
    Timex dediğiniz bir marka üst segmente hitap etmek amaçlı oluşturulmamıştır,daha önceden de dediğim gibi marka patlamasını Quartz Crisis zamanlarında ucuza Quartz saat satmasıyla yaşamıştır ve şimdilerde Amerika’da herhangi bir avenue’da alıp da kullanan bir insana bile zor denk gelirsiniz.Çıkış yılının saatler üzerindeki etkisi negatif değil pozitiftir hocam,araba değil bu .Biraz inandırıcı olalım lütfen,bu saat için 9$ gerçekten sıcak bir fırsat olsa Amazon’da hala stokta var gözükebilir miydi?Markanın tüm ürünleri için değil bu modelin mekanizması için konuştum.Diğer modelleri belki bir tık daha yukarıdır ama çok şey beklemeyin bu tip saatlerden.Genel olarak söylüyorum(sadece Timex markası için değil) bu tip saatlerin mekanizması sandığınız kadar değerli değil.Size tavsiyem bu kafadaysanız 120₺’yi bu saate vermek yerine Afrika kökenli saatçi abilerimizden değişik değişik modellerde saatler almanız.Piyasayı azıcık canlandırırsınız,canınız da sıkılmaz hem.Türkiye genellemesi yapacak olursak çoğu durumda yoksulluk sınırındayız zaten,bizi bu hale getirenler utansın,alım gücümüz diplerde.*Bu arada paylaştığınız tuvalet kağıdı cidden sıcak fırsatmış,direk onu paylaşsaydınız keşke,stok bitmeden az biraz kapabildim*

Tam tahmin ettiğim tipte yorum ki özellikle çakma markalardan almadıktan sonra diye belirtmeme rağmen. Size tavsiyem üç tane markanın izlediğiniz PR amaçlı iki üç videosunu referans alıp takım tutar gibi o markalar hariç her markaya çöp gözüyle bakmamanız ve önyargılarınızdan arınmanız. Bizzat kullanmadığınız ürünler hakkında işin uzmanıymış gibi referans, kaynak vermeden konuşmamanız. Dikkate alırsınız almazsınız sizin bileceğiniz konu. Timex de satılsa, Seiko da satılsa ne size ne bana beş kuruş faydası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 20 Temmuz 2019; 1:8:29 >
  • quote:

Tam tahmin ettiğim tipte yorum ki özellikle çakma markalardan almadıktan sonra diye belirtmeme rağmen. Size tavsiyem üç tane markanın izlediğiniz PR amaçlı iki üç videosunu referans alıp takım tutar gibi o markalar hariç her markaya çöp gözüyle bakmamanız ve önyargılarınızdan arınmanız. Bizzat kullanmadığınız ürünler hakkında işin uzmanıymış gibi referans, kaynak vermeden konuşmamanız. Dikkate alırsınız almazsınız sizin bileceğiniz konu. Timex de satılsa, Seiko da satılsa ne size ne bana beş kuruş faydası yok.
    Emin olun çakma marka dediğiniz o saatlerdeki mekanizma ile bu saatin mekanizması arasında çok bir fark yok.Çakma dediğiniz 1$,bu bahsi geçen saatin mekanizması 3$ civarı.Bu üç marka diye bahsettiğiniz markaların reklam yapmaya bile ihtiyacı yok,reklamı malı ucuz olanlar yapar.Ayrıca bu markalar hariç diğerleri çöptür demedim,Amerikan markaları genel olarak çöptür dedim.Saatten anlayan bir adam da bu dediğimi her türlü onaylar zaten.Saatler konusunda genel olarak bir bilginizin olmadığını düşünüyorum,bu yüzden lafı pek de uzatmanın bir anlamı yok.Benim de size tavsiyem anlamadığınız konular hakkında ofansif şekilde konuşmamanız olacaktır.Ayrıca iş çok farklı boyutlara geldi,ilk attığım yorum yalnızca bu fiyatın stabil olduğu ve sıcak bir fırsat olmadığıyla ilgiliydi.Tuvalet kağıdı cidden sıcaktı,biraz faydalandım,teşekkürler.İyi forumlar dilerim

• Timex mekanizmaları eskiden anıldıkları kadar iyi değiller. Çok pahalı bir saatini almadım gerçi ama 500-600 lira verdiğim bir saatinin göstergeleri sallanıyor, saniye her ileri gittiğinde önce ileri vurup, sekip tekrar dönüyor falan, değişik sorunları var. Mekanizma hoş değil, bundaki mekanizma daha da kötüdür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.