Şimdi Ara

120 cm usb kablo 4.95 TL (Kaliteli ürün) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
5
Favori
17.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kabloyu geçen geldiğinde 2 tane almıştım Yurtiçinde aliexpress ile uğraşmak istemeyenler takipsiz vs sebeplerden kesinlikle kablo fiyatına göre iyi . Ben 2 tane almıştım hala kullanıyorum. Aliexpresste 1m ortalama kalitede kablolar 1.5 dolar civarı zaten beklemek istemeyen takipsiz kargo sıkıntı diyen çekinmeden alabilir.2a destekli iyi bir kablo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani arkadaşlar 3-4 bin verdiğiniz telefonlarda da kullanmayın bi zahmet. Fiyatına göre performansı ve kalitesi iyi olduğu için konuyu açtım.
    Giriş ve orta seviye yüksek mAh gerektirmeyen telefon ve tabletleri şarj için, veri aktarımı için, powerbanklar için ideal.
    Ayrıca kendi orijinal kablolarınızın bozulma ihtimaline karşı yedekte bulunmasında fayda var.

Yani bu devirde her şey usbli artık, sadece telefon olarakta bakmamak gerek :)

Bu arada aliexpress diyen arkadaşlar mahallenizdeki marketten almak varken birkaç ay kablonun gelmesini beklemenin bir mantığı yok :)
  • aliexpressten uzun kablo olsun diye 2 metrelik kablo aldim sarj telefona gelene kadar yok oluyordu...telefon anlamiyordu bile...
    neyse ki disputeda parayi geri aldim
  • nerede o nokia nin uzun kablolari pehh... 2009da 5800 ile aldığım kablo dış plastiği gitmesine rağmen halen kaliteli şarjdan ödün vermiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • go smart'dan uzak durun, araba telefon tutucu aldım, bir çukurda düşüyor, bu şarj kablolarından aldım, telefonu çıkarırken ucu içinde kaldı. ucuz etin yahnisi hesabı, ben memnun kalmadım, yazmak istedim, iyi akşamlar.
  • Beyler iyi güzelde , kablonun awg değeri vardır, yükseldikçe içindeki bakırın kalınlığı azalır ve direnç arttığından aktarılan güçte azalır.Yani gidip 5 lira diye aldığınız kablonun awg değeri düşükse ya hiç şarj etmez yada çok yavaş sarj eder.Özelliklede şarj cihazlarınız yüksek amperliyse.Mesela benim tabletin şarj aleti 2 amper ve malesef kablo seçiyor.

Chatlax67 hocam , kablonun üzerinde yazan AWG değerini söyleyebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agmerhamto -- 14 Haziran 2017; 23:42:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Biraz alışveriş beceriniz varsa bu tip seyleri aliden halledebilirsiniz. On numara kablolari 3 5 liraya mal edersiniz. 1.5 liraya 50 kurusa bile alınıyor

Link rica etsek?

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Hocam zaman zaman oluyor. Hep ayni fiyat degil. 4 tane microusb aldim. Gecen yine kupon vardi. Dedim alip napayim almadim. O da 1.5 liraya falan gelmezdi bile. Kuponlar bolumune gir hocam. Orada bak. 2 dolar alt limitli 2 dolarlik kuponlar oluyor. Ugreen, rock, spedu markalarindan aldim mesela. 20 30 kablo alan biliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.2 metre kabloyu napacanız beyler :D Güzel bi kullanım alanı varsa bizde alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 15 Haziran 2017; 0:37:26 >
  • 01halil kullanıcısına yanıt
    ARKADAŞLAR...

Daha önce 2-3 tane aldım ve orjinal samsıng şarj kafası ile bir çok kablo denedim...

Samsung galaxy current programı ile samsung telefonlarda amper ölçümü yapabilirsiniz...

Orjinal kablo ve orjinal samsung şarj aleti 1800mah basabiliyor... ve ben bu kablo ile orjinal şarj kafası ile ekte gördüğünüz sonucu alabiliyorum.. şu an kullanıyorum... bi kaç aydan beri uzun olması ve iyi akıö basabilmesini sürekli kontrol ediyorum hiç bozulmadı... yarın yüne 2-3 tane yedek stok için alacam... aliexpresten 7-8 defa iyi kablo diye aşdığım kabloların en iyisi 1100mah akım basabildi şarj sırasında hepsini dağıttım... benden tavsiye bu fiyata içinde Kalın bakır olan kaliteli ve uzn bir şarj kablosunu bulabilmek çok zor... HİÇ KAÇIRMAYIN derim ;)

120 cm usb kablo 4.95 TL (Kaliteli ürün)

• a101 den almıştım 2 tane halen kullanıyorum

aliexpresten aldıklarım 2 ay oldu halen ortada yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baris347 kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç itibariyle alalım mı yarın? Hanımın telefon yeni A7. Şarj cihazı Adaptif hızlı şarj özellikli. Kablosu haşat oldu sayılır hepimiz onu kullanıyoruz nerdeyse. Yedek için olur mu yani zarar vermesin sonra?

• Hiç düşünme 2-3 tane kap ... HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ! BU FİYATA BU KALİTEDE KABLO BULMAK ZOR

• Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Niye zarar versin hiçbir sey olmaz alın 5 tl ye çok iyi kablo.

• ellekem kullanıcısına yanıt
    Bilmem bazı arkadaşlar iyi değil falan deyince 5 liralık kablo için koca telefona zarar vermeyelim dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Hocam zaman zaman oluyor. Hep ayni fiyat degil. 4 tane microusb aldim. Gecen yine kupon vardi. Dedim alip napayim almadim. O da 1.5 liraya falan gelmezdi bile. Kuponlar bolumune gir hocam. Orada bak. 2 dolar alt limitli 2 dolarlik kuponlar oluyor. Ugreen, rock, spedu markalarindan aldim mesela. 20 30 kablo alan biliyorum

Sormayın hocam misal bende toplam 60 kabloyu geçti Evde yedekte dursun diye diye abarttım biraz; o yüzden şuan özellikle de Spedu için çeklere bakmıyorum

Arkadaşlar Amper ölçümü ve uzun dönem testleri ne olur bilemiyorum; fakat iyi fiyata ve mevcut kablolara göre dayanıklılık konusunda Blitzwolf Ampcore serisini ve Anker Powerline+ serisini tavsiye ederim Banggood indirimlerinde 2 Adet 1 Metrelik Blitzwolf Ampcore serisi kablo 30 Liraya denk geliyordu; ben 4 lirada Takipli kargo ücreti vererek 34 Liraya aldım. 10 Günde de elime ulaştı. Zaman zaman indirime giriyormu bilemiyorum fakat takip etmenizde fayda var

Bu arada arkadaşlar Kablo alırken en azından kablolarda 2822 AWG (28 + 22 AWG) standartını arayın. Blitzwolf örneğin 30 + 21 AWG standartını; Ugreen 2822 AWG (28 + 22 AWG) standartını, Tronsmart 28 + 20 AWG Standartını kullanılıyor genellikle. İnternette kısa bir araştırma yapınca, AWG'nin Amerikan Kablo birimi olduğunu, ve AWG biriminin düştükçe, tel kalınlığının arttığını öğrendim.

AWG Hakkında Kısa bilgilendirme:http://www.tech-worm.com/awg-american-wiring-gauge-nedir/

AWG standartına göre Tel kalınlıkları:

Ekleme: Şuanda baktığımda 1.8 Metrelik kablolarında da fiyat uygun görünüyor.

Blitzwolf Ampcore BW-TC6 1.8 metre USB Tip C:https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC6-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144831.html?rmmds=search

Blitzwolf Ampcore BW-MC5 1.8 metre Micro USB:https://www.banggood.com/BlitzWolf-Ampcore-BW-MC5-2_4A-Micro-USB-Braided-Data-Cable-6ft1_8m-for-Samsung-S7-Redmi-Note-4-p-1148554.html?rmmds=search

Bu arada USB Tip C olan kablolar 3 Amper destekli

Bu Kablolar Ugreen, Blitzwolf, Anker, Aukey, Tronsmart gibi markaların standart kablolarından daha dayanıklı. Ayrıca Telefonların yanında gelen kablolardan da daha kaliteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 15 Haziran 2017; 3:32:7 >

• tek kelime ile. telefonunuzu kesinlikle orijinal şarj cihazı dışında ve sertifikalı qualcom chipset li aletler dışında hiç bir şekilde sürekli şarj etmeyin. başka cihazın şarj aleti ile bile şarj etmeyin. 2 yıldır sorunsuz ilk günki gibi şarj tutan cihazımı başka aynı değerlerde orijinal farklı marka cihaz ile 2 3 defa şarj ettim %12 den pat diye kapanmalar başladı. 65 den 58 e düşmeler meydana geldi. orijinal cihazdan ne olursa olsun şaşmayın. değişebilir bataryada önemli değil ama sabit bataryada kesinlikle şaşmayın.
  • 12-15 güne geliyor il ve ilçeye göre.

aukey ve ugreen genel de popüler.

zaten adaptör+ kablo alırken yedekli ( usb -c type ) alırsanız , cihazın orj kablosu ile yıllarca kullanılır.

bu ürünler normal vatandaş için diyebilirim.

Ben METRO marketten bazen 50 TL üzerine 5/10/15/20 TL verilen indirimleri de takip ediyorum. Ancak Aliexpress ve akıllı bir sepet yaparsaniz 2-3 yılda bir bu tarz şeylere ihtiyaç olur.

Ucuz telefon ve normal vatandaşa acil ihtiyaç için de bunlar tavsiye edilebilir tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: agmerhamto

Beyler iyi güzelde , kablonun awg değeri vardır, yükseldikçe içindeki bakırın kalınlığı azalır ve direnç arttığından aktarılan güçte azalır.Yani gidip 5 lira diye aldığınız kablonun awg değeri düşükse ya hiç şarj etmez yada çok yavaş sarj eder.Özelliklede şarj cihazlarınız yüksek amperliyse.Mesela benim tabletin şarj aleti 2 amper ve malesef kablo seçiyor.

Chatlax67 hocam , kablonun üzerinde yazan AWG değerini söyleyebilir misiniz ?

Kablonun altını üstüne getirdim bi yazı bulamadım.

Arkadaşlar zaten işyerinde bilgisayardan kullanmak için aldım bunu çok kasmaya gerek yok.

Birde 2 hafta önce şok marketten blits marka usb kablo almıştım evdeki şarj cihazları için 9.95 tl ye. Şoktaki daha güzel bence. İlgilenen arkadaşlara duyrulur.

Telefon a5 2016 bu arada

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.