Şimdi Ara

120 bine Qashqai mi Kadjar mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
1
Favori
8.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam Qashqai'nin 4 katı bakım masrafını kaldırabilirseniz alın.
    Qq hem 10 binde bir oluyor hemde bakım masrafı 2 kat pahalı (Renault da her sene olan %30 indirimide varsayıyorum.)
    Her parçası aynı olduğu halde resmen dalga geçiyorlar insanlarla
    Ayrıca renault'un şanzımanı daha iyi, bagajı çok küçük geliyor bize
    3008 alabilirseniz alın motor şanzıman olarak daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

Yol tutuşunu hangi araçlar ile kıyaslıyorsunuz hocam bi ben tutturamadım 19" jant ile
    Araç yüksek zaten karakterinde yol tutuşu yok biraz arttırmak için sert süspansiyon ve ince yanak lastik yapmışlar ama hiçbir şeye yaradığı yok.
    Ford courier bile daha iyi yol tutuyor.
    Diğer suvlar arasında iyi olabilir birşey diyemem.
    Ne tarz bir tutunma sorunu yaşıyorsunuz ? Biraz açıklarsanız çözüm bulmaya çalışayım. Özellikle lastik hava basınçları da önemli rol oynuyor bu konuda malum. önler 33 arkalar 32 bence ideal Kadjar için. Continental lastikleri de ciddi bu işte etkili. Lastik değişim zamanı yaklaşıyor ve aynı lastiği alıp takacağım çok memnun kaldığımdan.
  • ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Lastik iyi işini yapıyor ama aracın yol tutuşu çok iyi değil.
    Hiç olmadık yerlerde arkadan koptuğu oluyor.
    Ayrıca genel olarakta çok güven vermiyor.
    Yoksa iyi bir lastik olmasa durum hepten vahim
    Bizim ilçenin şehir yolu baya virajlı olduğu için viraj konusunda sınırları zorluyorum sürekli kadjar bana hiç güven veremedi.
  • Ben qashqai aldım. İkisi de vardı aklımda ama qq de larar kıldım. Şimdilik bir sorun yok...
  • quote:

Lastik iyi işini yapıyor ama aracın yol tutuşu çok iyi değil.
    Hiç olmadık yerlerde arkadan koptuğu oluyor.
    Ayrıca genel olarakta çok güven vermiyor.
    Yoksa iyi bir lastik olmasa durum hepten vahim
    Bizim ilçenin şehir yolu baya virajlı olduğu için viraj konusunda sınırları zorluyorum sürekli kadjar bana hiç güven veremedi.
    Anladım hocam. Ben şahsen çok çeşitli araçlar kullanıyorum, gerek yolda gerek pistlerde olsun. Bana oldukça iyi bir altyapısı varmış gibi hissettiriyor. Uzun yolda , otoyolda, virajlı yollarda olsun bu güne kadar hiç sorun sıkıntı yaşamadım. Aksine dediğim gibi araçta gereksiz bir fazla yol tutuş var, bana öyle geliyor. Soğuk lastikte tutuş fark eder ayrıca bir ön düzen baktırmanızı önereceğim sadece. Yine de kişiden kişiye değişir bu işler saygı duyarım yorumumuza.

Pist tecrübeniz varsa bu konu burda kapanır :D
    Tam sınırları zorlayamadım galiba Ford courier'ı bir arabam sürdüğünde çok güvensiz olduğunu söylemişti. Ama ben fare gibi gidiyordum. Alışmak önemli ama 4 yıldır alışamamışım demekki kadjara :) memlekete dönünce tekrar deneyeceğim
  • quote:

Pist tecrübeniz varsa bu konu burda kapanır :D
    Tam sınırları zorlayamadım galiba Ford courier'ı bir arabam sürdüğünde çok güvensiz olduğunu söylemişti. Ama ben fare gibi gidiyordum. Alışmak önemli ama 4 yıldır alışamamışım demekki kadjara :) memlekete dönünce tekrar deneyeceğim
    Estafurullah. Ama çok kez nürburgring, serres, sayısız kere istanbulpark, İzmir Ülkü , Körfez pistlerinde 100 hp den 450 hp ye kadar çeşitli araçlar sürdüm, sürmeye de devam ediyorum. Yine de siz önce lastik hava basınçlarına , ön düzene bir baktırın, kişiden kişiye çok değişir hissiyat. Alışmak çok önemli dediğiniz gibi. Saygılar.

• Kadjar ın dizel otomatik 4*4 versiyonu var mı? Manuellerde gördüm ama otomatiklerde yok sanırım.
    Hocam hiç Ford focus 3.5 kasa sürdünüz mü ?
    Yorumlarınız nasıl ? Yol tutuşuyla ilgili çok övülüyor.
  • quote:

Hocam hiç Ford focus 3.5 kasa sürdünüz mü ?
    Yorumlarınız nasıl ? Yol tutuşuyla ilgili çok övülüyor.
    focus efsanedir. Segmentin en iyisi idi açık ara.
  • 2017 KADJAR sahibiyim yakıt ve bakım açısından ben KADJAR diyorum
  • İnsanlar 1.6dci Qashqaiye nasıl 9 litre yaktırıyor cidden aklım almıyor. Facebook Qashqai grubuna üyeyim maximum 7 litrelere rastladım onada herkes nasıl o kadar yaktırıyorsun diye tepki vermişti. Ben 1.5 dci ile 5.2 5.3 yakıyorum basmadığım zaman. Adana’da trafik olmadığı zaman çarşıya birçok kez 4.0 4.2 ortalama ile gitmişliğim var ortalama kasarak.
  • Qashqai ve kadjar zaten aynı altyapıyı kullanan araçlar. Ama ben ikisi arasında daha geniş olması, bakım maliyetleri, daha az yakması, servis yaygınlığı ve dijital göstergelerinin daha çok hoşuma gitmesi dolayısıyla kadjarı tercih ettim. Bir buçuk senedir kullanıyorum şimdilik sıkıntı yok.
  • Hocam 1.2 otomatik Qashqai kullanan biri olarak söylüyorum sakın Nissan'a bulaşma. Ben bu kadar kronik sorunu olan bir araba görmedim. 2 yıldır benim başıma gelmeyen kalmadı. Bu yüzden Nissan almak isteyeni uyarmak artık boynumun borcu :D Aldığım günden beri yağ yakma problemi oldu (kronikmiş) yataklara kadar değiştirdiler 10000 TL'ye yakın masraf çıkarttı ama garantiden hallettiler. Havalandırma kazanı patladı, yolcu bölümü su aldı değiştirdiler. Aküsü çok kısa sürede bitti yolda kaldım garantiden değiştirdiler. Şimdide radyatör arızalandı onu değiştiriyorlar. Yani ben illallah dedim. Daha araba 30000 km bu arada. Bunun dışında şanzımanı da çok arıza veriyormuş çok fazla şikayet eden var bu konuda. Çok şükür daha başıma bir şey gelmedi bu konuda ama arabam bu sorun çıkartma potansiyeli ile onuda yapar :D Satın alacağım gün Kadjar ile Qashqai arasında kalmıştım Qashqai aldığımda bin pişmanım... Önceki aracım Renault du bir kere bile sorun çıkartmadı ve inanılmaz memnundum keşke değiştirmeseydim. Bir daha Nissan almam. Arkadaşımda 2016 model dizel Qashqai var o da bin pişman. Keşke almasaymışım diyip duruyor. Bence tercihini Kadjar'dan yana kullan kafan rahat olsun. Nissan'ın servis fiyatları da çok. Bu sene 30000 km bakımına 1200 TL para verdim. Renault servis konusunda çok daha ucuz Nissan'a göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darknesia -- 14 Haziran 2019; 13:30:49 >

Hocam mesela benim Qashqai da kapı içinde yazdığı gibi önler 33 arkaları 30 yapıyorum fakat her servisten çıktığında önleri 36 yapıyorlar arkaları 33. Anlam veremiyorum neden yaptıklarını. Her seferinde soracağım unutuyorum :)
  • Seçenekler arasından kadjar diyorum.
  • 130-140 bine Kadjar mı, Kaşgai mi, Kuga mı? Tipi en hoşuma giden Kuga.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darknesia

Hocam mesela benim Qashqai da kapı içinde yazdığı gibi önler 33 arkaları 30 yapıyorum fakat her servisten çıktığında önleri 36 yapıyorlar arkaları 33. Anlam veremiyorum neden yaptıklarını. Her seferinde soracağım unutuyorum :)
    tüm servisler çok umursamaz maalesef.
  • Valla kadjar’ın çekiş kontrol sistemi kapatılamıyor çamura takıldı mı saplanıp kalıyorsunuz çekici ile kurtarılmayı bekleyeceksiniz. bu nedenle ben kadjar hayatta almam.

Emin olmamakla birlikte qq’da kapatılabiliyor olabilir. Ama onların da şanzımanları sıkıntılı.

Bu sebeple hiç biri diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 17 Haziran 2019; 9:22:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.