Şimdi Ara

120.000 TL İle Bayan Suv Tavsiye (Hyundai Tucson vs Nissan Qashqai )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
9.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar herkese merhaba ,

Konu fake veya zevk ile açma falan değil .
    Anneme araç alacağız , bütçe max 125 ama ne kadar daha az olursa o kadar iyi tabi ki .

Öncelikle bugün araçlara bakmaya yakından incelemeye gittik .
    Hayalinde hep jip almak istiyor idi yüksek araba kullanmak vesaire vesaire .

Arkadaşlar kendisi şuan Clio 3 kullanıyor yaklaşık 8 9 yıldır . Araç 99.000 KM de .

Hyundai Tucson 1.6 TGDi DCT 4 x 4 Elite Plus
    Ve
    Nissan Qashqai 1.6 DCi X-Tronic Platinum Premium Back

Başka araç düşünmüyor diyebiliriz , Renault Kadjar beğeniyor , Honda Crv beğeniyor aslında ama bunlar daha ön planda .

Araçlar için aldığımız fiyat ;
    Tucson = 119.000
    Qashqai = 126.000

Bizim aracı takas ta 25 civarı sayıyorlar , 60 nakit 30 35 civarı kredi çekilecek .

Araç yılda 13 - 15 .000 KM yapacak .
    Haftada 6 gün işe git gel . ( Yol git gel 25 30km civarı )
    Ayda 1 kere Trabzon git gel orada gez . ( Ordu Fatsa dan )
    Hafta sonu pazar günü çevre şehirlere gezmeye veya köye . ( Yaklaşık 35km köy git gel veya Ordu merkez Samsun merkez ikisinden birine gezmeye )

Aşağı yukarı bu hesaplarda git gel yapacak araç .

Arkadaşlar jip en az 4 5 yıl kullanılacak .
    Beğendiği araç Tucson ancak çok yakar diye ve bişey olur ise satamam diye korkuyor . Ben kendisine anlatıyorum yılda bu kadar km ile dizele gerek yok diye ancak çevre baskısı hep çok yakar diyorlar o da biraz etkileniyor . Ve Qashqai satarsın hemen ama Tucson zarar ettirir hemen satılmaz diyorlar .

Bu çerçevede ne önerirsiniz . Ne tavsiye edersiniz .

Biraz uzun yazdım ancak olay böyle (:
    Herkese şimdiden çok çok teşekkür ederim okuyup okumayan cevap veren vermeyen herkese (: Canınız sağolsun , Herkese iyi günler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cikitare -- 2 Ağustos 2016; 23:03:24 >

• Tucsonu daha yeni kullanmış birisi olarak söylüyorum,Elite Plus Tucson alın Qashqai'yi tuvalete gitmek için bile kullanmazsınız.

Bi 5 dakika kadar önce test yazımı paylaştım,girip bakabilirsiniz.En azından fikir alırsınız,yardımcı olabilirsem ne mutlu.
  • Eğer 60-70 bin civarı olsaydı 15 bin liralık dizel farkını az km için vermeyin derdim. Ancak bu fiyatlarda arada sadece 7 bin lira fark var bu yüzden Nissan diyorum. Yani ikinci el ve yakıt için böyle gerisi zevke kalmış.
  • Bir qashqai sahibi olarak söylüyorum. 126.000 TL bu arabaya verilecek para değil.
  • Tucson daha güncel ve bence daha yakışıklı bi araç olduğu için kesinlikle tercihimi Tucsondan yana kullanırdım. Yakıt olarakta o km için bence dizele gerek yok.
    Ben sizin yerinize olsam Suzuki Vitara tercih ederim Yada Vitara S. 4x4 modeli var ve yakıtta oldukça iyi Tucsondan 3 litre kesin az yakar.
    Vitara fiyatları da ,
    1.6 GLX (FULL DONANIM) 4X4 91.000
    1.4 VİTARA S 4X4 92.500
    1.6 Motor atmosferik 120 hp
    1.4 Motor turbolu 140 hp
    İki aracta otomatik vites. Eğer sizin için cam tavan olmazsa olmaz değil ise kesinlik Vitara S öneririm.
  • Tucson + sıvı lpg + kırmızı döşeme
  • Cr-v varken
    Diğer ikiside yazılan fiyatların araçları değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

Tucson + sıvı lpg + kırmızı döşeme
    tucsonun tüketim değerlerini düşünüp karar verin bence arabayı beğeniyorum lpg düşünüyor musunuz bilmiyorum,ben olsam kadjar alırdım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sn0wFlake

tucsonun tüketim değerlerini düşünüp karar verin bence arabayı beğeniyorum lpg düşünüyor musunuz bilmiyorum,ben olsam kadjar alırdım...

Alıntıları Göster
    reno captur veya suzuki vitara derim kalan para da cebinizde kalır hiç gerek yok 120 bin vermeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: shener

reno captur veya suzuki vitara derim kalan para da cebinizde kalır hiç gerek yok 120 bin vermeye

Alıntıları Göster
    yeni tiguan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jayus

yeni tiguan

Alıntıları Göster
    Jeep Renegade hoşunuza gidebilir. Fiyatları da daha uygun baktığınız modellerden.
  • Kadjar diyeyim bende, Qqden her yönü ile daha İyi bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hdplus

Cr-v varken
    Diğer ikiside yazılan fiyatların araçları değiller.

Asil crv o fiyati hak etmiyor guvenlikte yaptigi hileyide gorduk. Nissan da iyi bir secenek degil tucson aliniz basina kadar donanima sahip olursunuz daha uygun fiyata suzuki vitara var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 3 Ağustos 2016; 0:22:22 >
  • nissan qq 1.2 turbo benzinli modelini düşünün hem tucson kadar yakmaz hemde fiyat olarak uygun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Kadjar diyeyim bende, Qqden her yönü ile daha İyi bir araç.
    Ben Her kulvarda Tucson derim... Neden;
    1-Daha tok ve çok güçlü ciğerli benzinli motor.
    2-Gerçek bir dişli oranı olan çift kavrama şanzımanla vites geçişleri çok hızlı
    3- Sıvı LPG ile 20-25 krş yakar.
    4-Sınıfının en güvenli aracı

QQ almama nedenim.
    1-Dizel motora CVT şanzıman :/
    2-Şase kalitesizliği

Arabada 7 lira var. 4 liraya Marjet sıvı sistem. Çorum Hocam otogaz takıyor. Yada benim bulunduğum yerde olsun dersen tak BRC LDİ 7 lira miss gibi uzunnn yıllar binersin.

LPGsi hakkında merak ettiğin olursa her türlü cevap veririm
  • 127 binden fiyatı düşürebilirseniz sportage gt line prestige. Düşüremezseniz gt line exclusive 116 bin fiyatı var belki biraz daha düşebilir. Farklı bir alternatif olabilir.
  • yeni 3008
  • 2.el 10-15 bin km lerde ford kugakar var 80-90arasi 1.5 182 bg otomatik sanziman ve 4 ceker ile.Bence tucsona 30 bin TL fazladan vermeye gerek yok
  • Kadjar 1.2 130 hp icon. Konfor arıyorsanız tiguan olabilir yada tucson elite plus 7 ileri dct ve turbo gdi alın. Gdi almayın kesinlikle turbosuz hem tüketim hem de performans düşüklüğü yaşarsınız. 1.6 t-gdi 177 hp gayet iyi bir değer sizin de büyük bir zevkle kullanacağınızı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustang2007

Kadjar 1.2 130 hp icon. Konfor arıyorsanız tiguan olabilir yada tucson elite plus 7 ileri dct ve turbo gdi alın. Gdi almayın kesinlikle turbosuz hem tüketim hem de performans düşüklüğü yaşarsınız. 1.6 t-gdi 177 hp gayet iyi bir değer sizin de büyük bir zevkle kullanacağınızı düşünüyorum
    dizel dizeldir. ister yılda 1 km yap ister 100 bin.. ben bu kafadayım.

Alırken pahalı almak vs markadan markaya değişir.. vw grubu alınacaksa zaten kazık yenilecektir..

kullanırken dizele göre daha fazla yakıt tüketen araç çok yakıyordur.. bunun yıllık km hesabını yapmaya gerek yok bence..

Sonuçta, günlük işler için kullanılacak ve maliyet ne kadar düşük olursa o kadar iyi ve keyifli olur..

Uzun yıllar kullanılacakmış, elinizdeki aracı peşin satışını yaptıktan sonra ikinci el (sıfıra yakın) yada sıfır kadjar 1.5 dci Edc öneririm..

Olası dsg problemleri göze alındıysa üstüne de benzin masrafına katlanacaksanız yeni kasa tiguan da olabilir..

ek olarak, iç hacim dar gelmezse mazda cx-3 dizel bakılabilir..

son olarak, benzinli ve uzun yıllar binilecekse subaru XV yada forester da çok güzel alternatifler arasında.. (bence)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 3 Ağustos 2016; 2:28:12 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.