Şimdi Ara

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
17
Favori
35.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-C034FACC7

1.242v ile 4100 mhz full stabil. 7/24 kullanım.

Boşta 25-30 derece, Oyunlarda 40-45 derece, prime95 ve aida stabilite testinde 45 dakika sonunda maksimum 73 derece.
    stok fan mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 240mm sıvı soğutma hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stok fanda olsa kasa havalandırması önemli hocam. 1.25 max voltaj değeri olsun. srabil 3.9 herseye yeter. aida64 gibi stress testlerinde 90 lı dereceleri görsede oyunda 60 lı derecelerde kalabilir. yalnız stok fan çok sesli çalışacaktır

• Nereden yapıyorsunuz bu işlemci overclock işini?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C034FACC7

240mm sıvı soğutma hocam.
    reis link atsana

• xmenvirüs kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın mesajınızı geç gördüm. Stok fan ile hiç denemedim ama tahmini olarak 1.25 sabit voltaj verirseniz çok fazla ısınmaz. 80 dereceleri görünce korkmayın. İşlemci ömrünü ahım şahım abartılacak kadar etkilemiyor. Psikolojik sınır çoğu insan için 80 derece ama bence abartılacak bir sıcaklık değil. 1.25v ile 4 ghz deneyin önce 80-90 derecelerde geziyorsa 3.9 ghz deneyin.

• destroy287 kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler hocam. Benimde suan kafamdaki planlar o duzeyde islemciyi en serin ve stabil ayarda tutmayi planliyorum. 85 derecede 4ghz gorecegime 70 derecede 3.7 gorsem kafi :). Tabi silikon kalitesi durumu belirliyecek. Ram geldiginde konu altinda gelismeleri velirtecegim.
    Not: Aras kargo ram in sube deposunda oldugunu soyluyor fakat suan bulamayiz abi cok yogunuz diyor. Arkadas rami resmen rehin tutuyorlar veya kaybettiler :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenvirüs -- 7 Aralık 2019; 0:3:19 >
  • 12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri

12nm ryzen 5 1600 4ghz overclock yaptım. 1.325 voltaj verdim, hackintosh sistem kurdum. 3200 ddr4 2x8 gb ram. serin serin çalışıyor. stok fan

• Bende deneyerek 4.25 ghzye kadar çıkabildim 1.38v ile. test yaparken kapanmıyor ama sıcaklık 100 dereceye kadar çıkıyor normal kullanımdaysa 60-70 derecelerde stok fanla
  • -Oxy.gen- kullanıcısına yanıt
    Hocam cidden guzel bir deger yakalamissiniz. 4.25 i stabil gorebilen daha okumadim. Esinizden dostunuzdan bir sogutucu bulup denemenizi tavsiye ederim. Stabil ise alin bir sogutucu keyfinize bakin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenvirüs -- 7 Aralık 2019; 23:47:19 >
  • Sonunda ramimde teslim edildi.
    Crucial ballistix 8gb 3000mhz ramleri 3533 Mhz CL 16-18-18-18-36 de anca stabilite yakalayabildim.
    İşlemci beni çok sevindirdi. 1,25 V ile 4 Ghz yi gayet stabil şekilde alıyorum. Ram o.c yapmadan önce sabırsızlıkla işlemciyi o.c ledim ve yaklaşık 4 saattir bu değerlerle ram o.c deniyorum. 4.2 ghz yi 1.35 le almaya çalıştım fakat 105 dereceleri gördüğünden durdurup 4.0 a sabitledim. Yüksek frekansları veya alt voltajları ilerleyen günlerde deniyeceğim.
    Bugünlük benden bu kadar :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenvirüs -- 15 Aralık 2019; 5:54:7 >

Sanırım birebir aynı süreçten geçmişiz hocam. Bu b2 revizyonda gerçekten kaliteli silikon kullanılmış. Çok fazla 1.25v 4ghz yakalayan var. Teşekkürler amd :)

• Hocam aynen sizin bahsettiğiniz değerlerdeyim tek farkı 4.2ghz yi 1.4 v de stabiliteyi tutturdum. Prime 95 smallFFT s de 101-103 derece arasında geziniyordu fakat stabil olarak kaldı. Cinebench r15-r20 aida64 şuan gayet stabil fakat bu sıcaklıklarda kullanmaya değmez.
    4.1ghz yi 1.3v ile stabilite yakalamıştım ve şuan 1.25v ile çıkabileceğim max ghz yi denemeye başlıcam, umarım hepimiz güzel değerlere ulaşırız.

• 1.325 e kadar denedim 3.9 bir türlü stabil olmuyor
  • Çok detayını bilmiyorum fakat bendeki işlemciyi +0.1 voltaj vererek 3.9da çalıştırıyorum.
    Şu an sıkıntı yok. Şimdi benim voltaj 1.3 mü oluyor 1.2 mi

Anakart gigabyte b450 gamingx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 17 Aralık 2019; 21:12:2 >
  • Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Gigabyte biosunda M.I.T başlığının altında Pc Health Status de Cpu Core Voltage tarzında bir ibare bulunuyor olması gerek oradan işlemci voltajını görebilmeniz lazım. Bulamazsanız Pc heslth Status ün fotoğrafını çekip atabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Edit: 1.25 v de 4.1ghz de stabilite yakaladım fakat 4.2 ghz yi 1.4v altında stabil çalıştıramadım. Kararsızlık olma ihtimaline karşın 1.25v de 4.05ghz de çalıştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenvirüs -- 18 Aralık 2019; 7:37:11 >
  • Prime 95 de small max heat/power testini 15 dk voltajdan patlamadıkça sistemleriniz stabil değil onu bilin.
  • Prime 95 small fft s yeterli degil hocam.
    1.25v 4.1ghz yi
    Prime 95 small fft s de 28 dk
    Prime 95 large da 20 dk
    Aida 64 kararlılık testinde 15 dk
    Cinebench r15 ve r20 den geçirip
    2 saat kadar 3 farklı oyun oynadım.
    Son oyunda anlık bir titreme olunca 4.05 ghz ye düşürdüm. Şuana kadar hiçbirsey olmadı.
    Anlıyacağınız o kadar programdan geçtiği halde stabil olmama durumu görülebiliyor.

Not: Sorunu yuksek ihtimal ufacık bir voltaj artışıyla çözerdim fakat hiç gerek yok dedim. 1.25v yi kendime psikolojik sınır belirledim :).

ne yapıp ne edip stosk soğutucudan kurtulmak lazım 150 tl lik bir soğutucu bile ryzen için oh be dedirtir. 150 tl soğutuc tan 1.375 v extreme llc(max pik noktası 1.45-47 v) sessiz bir şekilde kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 18 Aralık 2019; 22:17:38 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.