Şimdi Ara

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
701
Cevap
18
Favori
35.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam voltaj vermenizede gerek yok. Sadece çarpanı 40x yapıp stabilite testi yapın. 40x de pc açılmazsa 39x 38x gibisinden aşağı doğru çekin. Stabilite testlerinden yüksek ihtimalle 3.8ghzde geçicektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • defaultta pasmark yapabilecek var mı?
  • Arkadaşlar şu an elimdeki işlemci soğutucu hangisi acaba sistemi bugün kurma şansım oldu alel acele 10-15dk falan prime testi yaptım maksiumum 74c gördü muhtemelen daha da artacaktı kapattım. Kasada önde 20 üstte 4x12 arkada da 1x12lik fan var ama kapakların hepsi açıktı. Eski sistemimde kullandığım maelstorm120t soğutucuyu am4 kit olmadığı için kullanamıyorum. Araştırdığım kadarıyla wraith stealthmiş kimisine spire çıkıyormuş o iyi olanmış farkı nasıl anlayabiliriz. Bir de yeni anakartım Asrock B450m'de fanlar çok hızlı çalışıyor ne yaptıysam düşüremedim. 4pin fanlar pwm. 3 tanesi kasaya takılı bir tanesi dönüştürücüde 2si dönüştürücü de. Eski sistemimde biostan pat pat hallederdim bunda istediğim değerleri girmeme rağmen bir türlü olmuyor. Fan kontrol hakkında bilgisi olup da aydınlatabilecek varsa şimdidden teşekkürler.

ps:

Bu sebeple ben de yeni bi cpu soğutucu arayışına yöneldim Gammaxx400 veya Be quiet pure rock arasındayım şu an kullanan, ya da bunun dışında başka bir soğutucu kullanmakta olup, öneren var mı?

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    Hangi değerlere ne yazıyoruz yazarsanız sevinirim.
  • Ryzen 1600 af lerde stealth çıkmakta, eski 1600lerde spire çıkmaktadır. 12nm olupta spire çıkanı okumadım fakat şans bu ya %1 de olsa görülebilir.
    Stealth ve spire arasında en ayırt edici özellik alüminyumudur. Spire da iki parmak kalınlığında alüminyum blok bulunurken stealth da bir parmak kalınlığındadır.
    Ryzen 1600 af fiyat performans ürünüdür. Eğer kallavi bir soğutma arıyorsanız ve bu işlemciyi 5 yıl kullanırım upgrade yapmam diyorsanız hiç gerek yok. Stealth ile 1.25v de 4ghz ye çıkıp prime 95 small fftsde 90-95derece arası görürsünüz fakat real oyun deneyiminde 75-80 in üzerine çıkmaz. Kallavi bir soğutucu size -10 -15 derece sağlar fakat bir işlemci parası daha bayılmak mantıksızdır.
    Anakartların pc healt bölümünlerinde fanların ısıya oranlı pwm ayarı olur. Oradaki çarpanı en düşüğe getirirseniz fanlar olabildiğince yavaş çalışır.
    Dönüştürücülü molex bağlantılarda böyle bir şansınız tabiki yok. Fan kontrolcüsü almanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenvirüs -- 13 Şubat 2020; 9:30:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vip3r

asrock b450m pro4 kullanan var mı arkadaslar değerler nasıl
    ben kullanıyorum. stok fanla da denedim. 1.25 v 4 ghz de çalıştı stok fanla ama 95 derecede çöktü. prime 95 te.
    tek modül ram var 2400 mhz. oc li 2766 da kullanıyorum. akasa venom tek fanlı soğutucu taktım. sıcaklıklar çok farketti. stok fanla 40 derecelerde olan işlemci venom ile 20 derecelerde dolaşıyor. sıcaklık çok farketti.
    4.2 ghz ye 1,387 v ile ulaştım max 76 dereceydi yanlış hatırlamıyorsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekselans001

ben kullanıyorum. stok fanla da denedim. 1.25 v 4 ghz de çalıştı stok fanla ama 95 derecede çöktü. prime 95 te.
    tek modül ram var 2400 mhz. oc li 2766 da kullanıyorum. akasa venom tek fanlı soğutucu taktım. sıcaklıklar çok farketti. stok fanla 40 derecelerde olan işlemci venom ile 20 derecelerde dolaşıyor. sıcaklık çok farketti.

Alıntıları Göster
    https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwin5NLi0djnAhWIVBgKHcR1ChIYABAPGgJsZQ&ae=1&ohost=www.google.com.tr&cid=CAASE-RoXcL9nZ2Tm6q_GUXhHFG1Sno&sig=AOD64_3wy-zwsfGEoElNrlHkjvHeaHhTGA&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwiE-szi0djnAhXnwqYKHWzuBKMQwg96BAgLECk&adurl=https://m.n11.com/akasa-venom-pico-pwm-intel-amd-islemci-sogutucu-ak-cc4009ep01-P12698318%3Fgclsrc%3Daw.ds%26%26gclid%3DEAIaIQobChMIp-TS4tHY5wIViFQYCh3EdQoSEAQYByABEgLUx_D_BwE hocam bahsettiğiniz soğutucu bu mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Deepcool mail attım elimdeki soğutucu için bracket istedim 15dolar kargoya yollarım olarak dönüş yaptılar. Soğutucu maelstorm120tydi. Bracket mi alsam yoksa gammaxx400 mü bilemedim. Şimdi kim bilir ne kadar bekleriz. Asrockun fan kontrolü malesef çok saçma ne kadar uğraşsam da min devirde bi sıkıntı çıkıyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Selam hocam bios sürümünüz nedir acaba benimki default 3.6 olarak geldi. Sonra 3.5e düşürdüm. Bios biraz değişik ilk defa asrock kullanıyorum. Fan control oc ayarları vesaire.

• quote:

hayır hocam benim ürün bu:https://www.hepsiburada.com/akasa-venom-775-1155-1156-1150-1151-am2-am2-am3-am3-uyumlu-islemci-sogutucusu-ak-ccx-4002hp-pm-bd100258
    baya bir eski soğutucu. am4 kit aldım biraz modlama yapıp uydurmayı başardım. bunun yenisi var akasa venom vodoo ama çok para. onu alacağına bunu al çok tavsiye ediyorlar.https://www.webdenal.com/arctic-freezer-34-esports-duo-intel-amd-kirmizi-cpu-sogutucu_998681.html?gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7iQHFDyDHSJ7z2fxXy2p9yMVEdkxCc3xew5k2wGwfuZ_x6unXxGFgkaAqnSEALw_wcB

Alıntıları Göster
    Hocam benim attığım linkte sizin ürünmüşte linki bozuk atmışım buraya.

• quote:

hayır hocam benim ürün bu:https://www.hepsiburada.com/akasa-venom-775-1155-1156-1150-1151-am2-am2-am3-am3-uyumlu-islemci-sogutucusu-ak-ccx-4002hp-pm-bd100258
    baya bir eski soğutucu. am4 kit aldım biraz modlama yapıp uydurmayı başardım. bunun yenisi var akasa venom vodoo ama çok para. onu alacağına bunu al çok tavsiye ediyorlar.https://www.webdenal.com/arctic-freezer-34-esports-duo-intel-amd-kirmizi-cpu-sogutucu_998681.html?gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7iQHFDyDHSJ7z2fxXy2p9yMVEdkxCc3xew5k2wGwfuZ_x6unXxGFgkaAqnSEALw_wcB

Alıntıları Göster
    Hocam uydurmak çok mu zor acaba 150 tl üstü vermek istemiyorumda soğutucuya.

• quote:

Selam hocam bios sürümünüz nedir acaba benimki default 3.6 olarak geldi. Sonra 3.5e düşürdüm. Bios biraz değişik ilk defa asrock kullanıyorum. Fan control oc ayarları vesaire.

Alıntıları Göster
    hocam bios 3.9 yüklü bende. asrock a-tuning programını kur anakartın sayfasından. bu programla windows üzerinden oc yapabilirsin. performans, standart ve sessiz modları var. kontrol edilebilir fanlarının hızını ister işlemci sıcaklığına ister anakart sıcaklığına göre yüzde kaç çalışmasını istiyorsan ayarlayabilirsin. ama moleks bağlantılı olanları ayarlayamazsın biliyorsundur. anakart üzerine taktığın fanları yönetebilirsin. bende ilk defa asrock kullanıyorum bu arada. biosdan fan ayarı biraz karışık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-041FF024C

Hocam uydurmak çok mu zor acaba 150 tl üstü vermek istemiyorumda soğutucuya.

Alıntıları Göster
    https://www.teknobiyotik.com/akasa-venom-hava-sogutma-am4-baglanti-kiti-ak-mx242.html
    bu kiti almalısınız.
    soğutucunun işlemcinin üzerine oturan metal kısmında vida yuvası yok vodoo larda var. bu yüzden intel uyumlu üste takılan H şeklindeki parçayı üsta koyup yeni aldığım kiti bunun üzerinden takıp vidalamayı başardım. ama 2 kişi olmak zorundasınız. birisi tutup diğeri vidaları sıkmalı yoksa sabit durmayacaktır yerinde. eliniz bu işlere yatkınsa başarabilirsiniz.
    termal macun olarak ta bunu kullandım çok başarılı.https://www.hepsiburada.com/coolermaster-mastergel-maker-nano-partikullu-termal-macun-r2-mgz-ndsg-n15m-r2-p-HBV00000NA4HD?magaza=Adeks%20Store&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7grtaKaQCM93eghJgHUTgvYJ2freEhntayQPbIvlouei16OQKUO50caApseEALw_wcB

12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri
    12 Nm ryzen r5 1600 kullananlar overclock değerleri
    edit: Bu şekilde monte ettim. Belki işine yarayan olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekselans001 -- 2 Mart 2020; 16:48:51 >

• quote:

https://www.teknobiyotik.com/akasa-venom-hava-sogutma-am4-baglanti-kiti-ak-mx242.html
    bu kiti almalısınız.
    soğutucunun işlemcinin üzerine oturan metal kısmında vida yuvası yok vodoo larda var. bu yüzden intel uyumlu üste takılan H şeklindeki parçayı üsta koyup yeni aldığım kiti bunun üzerinden takıp vidalamayı başardım. ama 2 kişi olmak zorundasınız. birisi tutup diğeri vidaları sıkmalı yoksa sabit durmayacaktır yerinde. eliniz bu işlere yatkınsa başarabilirsiniz.
    termal macun olarak ta bunu kullandım çok başarılı.https://www.hepsiburada.com/coolermaster-mastergel-maker-nano-partikullu-termal-macun-r2-mgz-ndsg-n15m-r2-p-HBV00000NA4HD?magaza=Adeks%20Store&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7grtaKaQCM93eghJgHUTgvYJ2freEhntayQPbIvlouei16OQKUO50caApseEALw_wcB

Alıntıları Göster
    Anladım bu arada bir sorum olacaktı işlemciyi ben henüz kullanmaya başlamadımda bana sürülü gelen termal macun çok yetersiz göründü siz takarken ekleme yaptınız mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-041FF024C

Anladım bu arada bir sorum olacaktı işlemciyi ben henüz kullanmaya başlamadımda bana sürülü gelen termal macun çok yetersiz göründü siz takarken ekleme yaptınız mı acaba ?

Alıntıları Göster
    kendi fanı üzerinde gelen termal macundan bahsediyorsanız çok kalitesiz. elinizde iyi bir termal macun varsa değiştirmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

kendi fanı üzerinde gelen termal macundan bahsediyorsanız çok kalitesiz. elinizde iyi bir termal macun varsa değiştirmenizi tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Aynen görünüşündne belli hocam hem kalitesiz hemde zar gibi incecik hiç sürmeselermiş daha iyiymiş.

• ekselans001 kullanıcısına yanıt
    Bende arctic 34 Duo var. Gayet memnunum. Sessiz ve iyi soğutuyor. 12 nm 1600 ü 1.325v 4.2 ghz de serin çalıştırıyor. Sonuçları hatırlamıyorum ancak beni tatmin etmişti. Termal macun olarak xigmatec in macununu kullandım.

• quote:

bu kiti almalısınız.

Alıntıları Göster
    a tuning kurcaladim biraz da biostan yapmak daha saglikli olur sanirim. dun ramlere oc yaptim crucial cl15 3000mhz cl14 3200de sorunsuz calisiyor 1.4v vermek zorunda kaldim ama anakart 1.36 1.375 gibi değerler vermiyor sizde de oyle mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

a tuning kurcaladim biraz da biostan yapmak daha saglikli olur sanirim. dun ramlere oc yaptim crucial cl15 3000mhz cl14 3200de sorunsuz calisiyor 1.4v vermek zorunda kaldim ama anakart 1.36 1.375 gibi değerler vermiyor sizde de oyle mi

Alıntıları Göster
    ramlere voltaj vermeden oc yaptığım için o kısma hiç bakmadım. ram voltajı nasıl artıyor bilmiyorum. eğer işlemciye oc yapacaksanız ram leri oc siz bırakmanız daha iyi olabilir kanımca.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.