Şimdi Ara

12 Monkeys (2015 - 2018) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
23
Favori
17.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Efsane bir final yaptı. Favori dizilerim arasına girdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obscenity

Spoiler butonuna dokunuyorum, birşey olmuyor. Mobil sitede mi sorun var acaba

Spoiler

Bana da öyle geliyor yaa. Cole'un zehirlendiği bölümde uzun adam cassie'nin aklına girdi kızıl orman diye. Herhal basması düğmeye :-) Düşündükçe daha da yanıyor beynim.

Her karaktere bağlanmıştım. Bitmesi insani üzüyor, boşlukta bırakıyor.
    Hocam mini sürümü kullanırsan çalışıyor orda spoiler butonu

hocam kızıl ormanın gerçekleşmiş olasılığından biri de jennifer in normalde deliler hastanesinde olması lazım demi . Ama o baya tv yıldızı gibi birşey oluyor . Şimdi böyle bakınca da onunda en mutlu olduğu an Fransa’da şarkı söylediği andı . Tv yıldızı olmuş . Bence kesin kızıl ormanın gerçekleşti ama haberleri yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• son ile ilgili yorumları okudum 2 seçenek görünüyor

1.kızıl orman oluştu ve herkes mutlu olduğu zamanı yaşıyor

2.benim çıkardığım sonuç kızıl ormanın oluşmadığı yönde:

-herkes kendi zamanına döndü ama hayatına etki eden cole olmadan

jennifer akıl hastanesine(primery olduğu ve laboratuardaki kişileri öldürdüğü sanıldığı için girdi)
    zaman yolculuğu olmadığı için primary olmadı ve malum laboratuar olayı yaşanmadı

jones,kocası ile zaman makinasını yapmaya çalışırken ayrıldı kızının da salgın hastalıktan öldüğünü sandığı için biraraya gelmedi.zaman yolculuğu için çalışmadı ve kocası ile ayrılmadı salgın olmadığı için kızı ile ayrılmadı

ramse cole ile hiç karşılaşmadı salgın hiç olmadı oğlu ile yaşıyor

deacon ailesinin barında çalışıyor yanında ise yaşlı jennifer var(deacon un yaşadığı zaman dilimi farklı)

cassy de ise anlam veremediği bir boşluk var aklında bazı kırıntılar var ama tam bilemiyor

ta ki cole ile karşılaşıncaya kadar

işte burada işler biraz karışıyor

cassy nin yanına gelen son cole yani salgın hastalığa karşı bağışıklığı olan ama (bence) hastalığın taşıyıcısı olan cole

salgın cole cassy nin yanına geldikten sonra başlayacak ve 7 milyar kişinin ölümüne sebep olacak

bu sonuca ise şurdan vardım:cole ve cassy nin oğlu jones a sigara verdiğinde

"1 kişinin hayatı 7 milyar hayata karşılık önemsiz olduğu bir gün gelebilir bunu o zaman düşün ve ne olursa olsun o nu kurtar"

yani jones tercihini cole dan yana kullandı.

hakikaten müthiş diziydi

ilk 3 sezonu yayın zamanına göre izlemiş arkadaşlara tavsiyem 4 sezonu en baştan itibaren izlesinler

arada kaçırılmış veya unutulmuş olan sahneler çıkıyor taze bilgiler ile izlemek daha keyifli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yogun54 -- 9 Temmuz 2018; 13:3:57 >

• 4 sezon boyunca planlı senaryosunu bu kadar iyi işleyen senaryo ekibine (özellikle ilk bölümdeki detaydan finaldaki detaya), oyunculuk konusunda elinden geleni yapan oyunculara (Jennifer ve Cassie favorim ),düşük bütçeye rağmen özellikle son sezondaki efektler ile bizi ekrana kitleyen CGI ekibine kısacası dizide emeği geçen herkese teşekkürler.

Bu dizinin tutmaması beni bir taraftan üzüyor fakat La Casa de Papel gibi overrated, milletin diline düşmemiş bir dizi olması da beni sevindiriyor. Keşke daha iyi bir izleyici kitlesi olsaydı diyor insan belki gelecekte değerlenir, bilemeyiz.

Ayrıca son kısımdaki seyirciye seslenilen kısımda o kadar önemli bir ders veriliyor ki spoilera koyacağım o kısmı, şu zamanda yaşayan çoğu kişide eksik olan bir şey.Son hakkındaki yorumumu da spoilera koyacağım.(Dizinin yapımcısının sözü ile birlikte) Kısacası bu diziyi izlemeyen, bu türü sevdiği halde popüler olmadığından dolayı izlemeyen çok şey kaybeder. Keşke Game of Thrones'da böyle muhteşem bir son yapabilse.

Son için düşüncem kızıl ormanın oluştuğu fakat açıkcası kesin bir nokta koymadılar. Herkesin mutlu olduğu ana gitmesi, sondaki kızıl yaprak beni bu yönde düşünmeye itti. Bence bu diziye de yapılabilecek en iyi sonu yaptılar. Ayrıca dizinin yapımcısı Terry Matalas mutlu son isteyenler ve kötü son isteyenler için 2 son yapıldığını söylemiş yani sondaki yaprak kötü son isteyenler için kızıl ormanın oluştuğunu, Cassie'nin düğmeye basmadığını işaret ediyor. Final o kadar duygusal geçti ki beni bile duygulandırdı, şu anda Ramse ile Cole'un arabada çaldığı şarkıyı dinliyorum . Ayrıca üstte bahsettiğim kısmı da buraya koyuyorum:
    "Şimdi neredesin? Güvenli bir yerde mi? Sıcak bir yerde mi? Sevdiğin birinin yanında mısın? Bir gün hepsi bitecek. Zaman, olması gerektiği gibi geçip gidiyor. Önemli olan tek şey şimdi. Şimdi mutlu olmak...

See you soon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empire1530 -- 10 Temmuz 2018; 19:58:17 >

• 12 monkeys filmini sinemada izlemiştim hatta sinemada izlediğim ilk filmdi galiba..ablamda birlikte izlemiştik..film çıkışı sondaki suprizdışında kafamız allak bullaktı..ablam çoğunu anlamamıştı filmin..bende üzerinde durmamıştım..10 yıl sonra dvd den izlemiş kafamdaki soru işaretlerini sağdan soldan okuyarak doldurmuştum..bu diziyede geç başladım 1 sezon yeni bitti..3 sezon daha izleyeceğim..ilk sezon için nedense beni çok fazla şaşırtmadı..daha iyi bir konu bekliyordum.önümde 3 sezon var bakalım nasıl toparlaycaklar..ne olursa olsun filmin havasını alamadım..brad pittin muhtesem oyunculugunuda çok aradım..
  • reko kullanıcısına yanıt
    sinema filmi zaten bir başyapıt bana göre

zaman yolculuğunu "nedenselliği" çok güzel işlemişti

fakat dizi de bir o kadar etkileyici

1. sezon karar vermeniz için yeterli değil

ama 2.sezon itibarı ile zamanda meydana gelen kırılmalar,paradoxlar ve nedensellik işin içine giriyor

3.ve4. sezonda ise bu unsurlar tavan yapıyor

izlemeyi sakın bırakmayın

pişman olmayacaksınız
  • yogun54 Y kullanıcısına yanıt
    umarım 2 sezona başladım...bitsin yorumumu yapacagım..gerçi dizi sonu film gibiyse biliyorum ama olsun..
  • reko kullanıcısına yanıt
    yok konunun gidişatı zaten filmden ayrılıyor

çok farklı bir yere gidiyor
  • Harika diziydi be.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 sezon fazla sulandırmadan tadında güzel bir şekilde bitti. Bilim kurgu seviyorsanız mutlaka izleyin.

• Bu kolyeyi nasıl bulabilirim

• 2x6 dayim internet bitti kim şu tanık artık sıkıldım bir türlü öğrenemiyoruz

• demek red forest böyle bir şeymiş nereye başvuruyoruz?
  • 4. sezon 7. bölüm dizi tarihinde en güzel bölüm sonu olayıydı.
  • breaking bad, lost, prison break, dexter, fringe, carnivàle dizilerini bitirdim vikings, the walking dead güncel olarak takip ediyorum sons of anarchy (5 sezon), super natural (6 sezon), battlestar galactica 1 sezon izleyip bıraktım narcos, le casa de papel 6. bölümlerde sarmadı bıraktım
    bu dizinin konusunu sevdim en çok oylanan mesajı dikkate alıp diziyi izlemeye başlayacağım inşallah önceki bazı diziler gibi zaman kaybı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

breaking bad, lost, prison break, dexter, fringe, carnivàle dizilerini bitirdim vikings, the walking dead güncel olarak takip ediyorum sons of anarchy (5 sezon), super natural (6 sezon), battlestar galactica 1 sezon izleyip bıraktım narcos, le casa de papel 6. bölümlerde sarmadı bıraktım
    bu dizinin konusunu sevdim en çok oylanan mesajı dikkate alıp diziyi izlemeye başlayacağım inşallah önceki bazı diziler gibi zaman kaybı olmaz
    bir ileri bir geri kafan yanmazsa güzel dizidir
  • arkadaşlar diziyi çok beğendim kaliteli ve sürükleyici bir dizi karakterler ve oyunculuklar da çok iyi
  • Nedense bana aşırı yavan geldi bu dizi. Konu fena değil ama iyi işlenememiş, baş karakterde tam bir kabız. Başlayıp tam tatmin olmayan arkadaşlar olursa şu dizileri öneririm :

11.22.63
    Fringe
  • 12 maymun diziyi bitirdim cok begenim Fringe izlemiştim diğer dizi de tam benlik gibi görünüyor tavsiye için eyvallah

• Son sezonun 2.bölümünde bırakmıştım diziyi,gittikçe yavanlaşmaya başlamıştı..Daha sonra başrol oyuncusu Fear The Walking Dead'e
    geçti zaten.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.