Şimdi Ara

12 Aralık Sınavı (ANA KONU) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
1
Favori
10.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: K0BE_24

Biz simdi ocaktan sonra direksiyona girip ehliyeti cikaricamiz için stajyer mevzusunda bir sıkıntı cikar mi acaba?

Ocaktan sonra yazılacak olanlar için hocam o. biz stajer olarak girmiyoruz.
  • daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    O zaman bizim stajyere kalmamak için tek hakkımız olmaması lazım, çünkü sınav tarihi değil kayıt tarihi önemliyse yani? Ben 12 aralık sınavını geçip direksiyonda kaldığımız takdirde stajyere kalıyoruz diye biliyorum. Bu konu hakkında bir bilgin var mı acaba?
  • quote:

O zaman bizim stajyere kalmamak için tek hakkımız olmaması lazım, çünkü sınav tarihi değil kayıt tarihi önemliyse yani? Ben 12 aralık sınavını geçip direksiyonda kaldığımız takdirde stajyere kalıyoruz diye biliyorum. Bu konu hakkında bir bilgin var mı acaba?

Direksiyon da kalırsak olabilir hocam belki öyle bir şey. Kursa iyi bir sormak gerek.
  • hocam isterseniz geçen sene sınava girin kazanıp geçin ocaktan sonra hala sertifikanızı almadıysanız bile stajyermişiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakan0725 kullanıcısına yanıt
    Var! Bu durum benim başıma geldi. Eğer kursunuz fazla grup açıp çok sayıda adayı varsa kafalarına göre yazıyorlar. Bu ister ana direksiyon sınavı veya ara dönemi olsun. Benim kursum ana değil ara dönem direksiyona yazmış. İş işten geçtikten sonra farkettim. Uyanık olun kursuzla konuşun 12 aralık ilk ana direksiyon sınavı hangi günse o tarihe yazdırın. Direksiyon dersi veren hocalar kursun yaptığı şeylere pek dürüst cevap vermez kursunuzun yetkili kimse ona yönlendirir eminim ki. Ben ne zaman sorduysam kursla görüş demişti.
    Teorik okunduktan sonra 2 hafta sonra girebiliyorsun direksiyona. Yağmur çamurda direksiyon girmek iyidir. Nedeni aracındaki komisyonu denetleyen müfettişler ver park alanı ve yokuş kalkışı olduğu yerde duruyorlar. Soğuk da sabahtan akşama kadar izlemezler geçer arabalarına otururlar inş. Birde aracındaki komisyon iyi çıkarsa bazı hata kusurlarını görmemezlikten gelebilir geçersin. Direksiyon sınavında kalmak rezillik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangerim -- 5 Aralık 2015; 20:06:21 >
  • dangerim kullanıcısına yanıt
    Gerçi oda bir seçenek hocam. İnşallah kazasız belasız atlatırız.
  • Stajyere kalmaktan korkmayın bu kadar bence gayet güzel bir uygulama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Biz simdi ocaktan sonra direksiyona girip ehliyeti cikaricamiz için stajyer mevzusunda bir sıkıntı cikar mi acaba?

Ocaktan sonra yazılacak olanlar için değil Ocak'tan sonra ehliyet alacak herkes için geçerli stajyer.2 ay önceki tarih son tarihti stajyere kalmamak için artık tüm sınavlardan başarı da elde etseniz ehliyet yeni yılda verileceği için stajyer oluyor.Ben yazılamadım stajyere kalmadan şuan içinde yazılmayı düşünmüyorum.Ab uyum süreci adı altında bakalım daha ne kadar karman çorman edilecek şu ehliyet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

quote:

Ocaktan sonra yazılacak olanlar için değil Ocak'tan sonra ehliyet alacak herkes için geçerli stajyer.2 ay önceki tarih son tarihti stajyere kalmamak için artık tüm sınavlardan başarı da elde etseniz ehliyet yeni yılda verileceği için stajyer oluyor.Ben yazılamadım stajyere kalmadan şuan içinde yazılmayı düşünmüyorum.Ab uyum süreci adı altında bakalım daha ne kadar karman çorman edilecek şu ehliyet.

Öyle saçma şeymi olur hocam. Sonuçta kazanılmış hak diye birşey var. Bütün kurslar hem ana haberlerde bir sürü haber çıktı stajer aday olmadan önceki son sınav diye.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Öyle saçma şeymi olur hocam. Sonuçta kazanılmış hak diye birşey var. Bütün kurslar hem ana haberlerde bir sürü haber çıktı stajer aday olmadan önceki son sınav diye.

Hocam istersen senenin başında kazan ehliyet alma hakkını sen 1 ocak 2016 tarihinden itibaren çıkarttığın sürece stajyersin.Boşuna mı o kadar millet 10 ekim tarihine kadar kursları doldurdu.(Tarihi yanlış vermedim umarım) 10 Ekim'de kayıt olanlar yeni yıla girmeden aldı ehliyetini.10 ekimden önce kayıt olan arkadaşlarım şuanda aldı normal ehliyetlerini.Fakat şu andan itibaren alınacak olan tüm ehliyetler artık stajyer ne yazık ki.Fakat yeni bir düzenleme daha varmış yine bir değişiklik yapılmış. 12 Aralıktan sonra kayıt olanlar artık B ehliyeti ile sadece otomobil sürecek minibüs,kamyonet süremeyecek şeklinde yeni bir düzenleme yapmışlar.

Stajyer mevzusunu çıkardılar bir şey olmaz kurallara uymak lazım dedim.Şimdi de B ile sadece otomobil sürülebilir diye değişiklik yapmışlar.İnsanın sabrını test ediyorlar.Trafikteki magandaları temizlemesinler trafiğe yeni gireceklere çelme taksınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 7 Aralık 2015; 10:51:43 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam istersen senenin başında kazan ehliyet alma hakkını sen 1 ocak 2016 tarihinden itibaren çıkarttığın sürece stajyersin.Boşuna mı o kadar millet 10 ekim tarihine kadar kursları doldurdu.(Tarihi yanlış vermedim umarım) 10 Ekim'de kayıt olanlar yeni yıla girmeden aldı ehliyetini.10 ekimden önce kayıt olan arkadaşlarım şuanda aldı normal ehliyetlerini.Fakat şu andan itibaren alınacak olan tüm ehliyetler artık stajyer ne yazık ki.Fakat yeni bir düzenleme daha varmış yine bir değişiklik yapılmış. 12 Aralıktan sonra kayıt olanlar artık B ehliyeti ile sadece otomobil sürecek minibüs,kamyonet süremeyecek şeklinde yeni bir düzenleme yapmışlar.

Stajyer mevzusunu çıkardılar bir şey olmaz kurallara uymak lazım dedim.Şimdi de B ile sadece otomobil sürülebilir diye değişiklik yapmışlar.İnsanın sabrını test ediyorlar.Trafikteki magandaları temizlemesinler trafiğe yeni gireceklere çelme taksınlar.

Sınavdan başarılı olup ehliyetimi alırsam stajyer ehliyet uygulamasına tabi olacak mıyım?

12 Aralık 2015 ehliyet sınavına giren adaylar stajyer sürücü uygulamasına tabi olacaklar. Çünkü yönetmelikte 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle ehliyetini ilk defa alacakların aday sürücü olacağı maddesi yer almaktadır.

Sanırım sıçtık biz. Kursa yazılırken öyle birşey olmayacağını söylemişlerdi. Bileydim böyle olacağını yazılmazdım hiç, yazın girerdim.
    Hocam Stajer olayını fazla abartmanın alemi yok bence baktınız olmuycak ceza puanı felen sınıra geliyor.
    Elinizi sürmezsiniz arabaya 2 yıl
  • hakan0725 kullanıcısına yanıt
    2 yılda arabaya toplasak 10 kere binmem hocam da sıkıntı işte. 2 sene bekle bekle bitmez :D
    Sorunsuz inşallah kalmadan geçersiniz hocam.
  • yarın sınav günü

• Lothlórien kullanıcısına yanıt
    Hiç çalışmadım desem yeridir. Hoş, çoğu şeyi zaten biliyorum
  • Beyler bugun kursa olan borcumu ödedim. SInav ücretini bankaya kendim yatırmıştım 60 tl.
    Şimdi direksiyon sınav ve hizmet ücreti adı altında 120 tl istiyor bu ücreti kendimiz yatırmaya kalksak yatırabilirmiyiz? Kurs bi dümen cevirdi gibime geldi

• Bende hiç çalışmadım şimdi geçen sınavı çözdüm 72 aldım motor ve ilk yardımda 1 er yanlış varda trafikten çok çıktı ürperti geldi biraz neyse sabah bir kere okurum artık

• bende hiç çalışmadım. Okulun yerini bile bilmiyorum .

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.