Şimdi Ara

12 Angry Men (1957) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
11.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İzlediğim ilk tek mekan filmiydi,gerçekten beğendim.Ön yargı konusunda ufkum açıldı diyebilirim.Sanki film 12 Angry Men değil de 12+1 olmalıymış yönetmen izleyiciyi de filme sokmayı başarıyor.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • film dediğin budur
    daha önce açıp 5 dk izleyip kapatmıştım çünkü dikkat vermemiştim
    süper film
  • Şu filmi bi izleymedim ya tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChloeGraceMoretz

Şu filmi bi izleymedim ya tavsiye eder misiniz?

İzlenmez mi bea izle hemen 90 dakika bişey zaten
  • Tamam o zaman , yarın editlerim, büyük ihtimal filmden sonra uyurum

• Harika bir filmdi Oyuncuların hepsi ölmüş insan tuhaf oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamez

şöyle biraz baktım 12 sinden sadece şuan 1 i hayatta. hepsinin emeğenine sağlık

oda öldü :(
  • konuyu yukarılarda görünce yazayım dedim. belki daha önce söylenmiştir ama yine de söyleyeyim:

bu filmin en güzel yanı gerçeği asla bilmememiz. o çocuk belki de gerçekten katildi ya da değildi. bunu bilmiyoruz. bu da bizi 13. jüri üyesi yapıyor aslında. bu filmin bu yönü muazzam. gerçeğin ne olduğu filmin sonunda belli olsaydı asla bu kadar sevmezdim bu filmi.
  • Filmi belki 8 veya 9. kez , insan konusunda bilgiye sahip ve bakış açısı konusundan çok engin bir arkadaşım / dostum ile evde tekrardan izledim.

Kendisinin bu zamana kadar izlememiş olmasına , bende , o da çok şaşırdık.Sonunda eve döndüğümde yapılan yorumları okuyacağım diye sabırsızlıkla çıktı.

Bence film değil , bir belgeseler.
    Senaryo , işleniş ve izleyiciyi düşünmeye sevk eden muazzam bir senaryoya sahip 12 Angry Men. Hayatımda izlediğim kayıtsız şartsız , en iyi film.

Ön yargı yıkmak , gerçekten zor , ancak bir o kadar da mümkün.
  • Film güzel diyaloglar çok hoş yalnız şeyi farkeden varmı Adamlar konuşurken birbirlerine çok saygılilar hakaret etse bile ve en son çocuğu suçsuz bulan adam çok iyi oynamış oğluyla olan fotoğrafı yirtmasina üzüldüm.

Yalnız garip olan bu adamlar hukukçu değil avukat değil ölüm fermanıni hangi sıfatla veriyorlar o binada görevleri nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Film güzel diyaloglar çok hoş yalnız şeyi farkeden varmı Adamlar konuşurken birbirlerine çok saygılilar hakaret etse bile ve en son çocuğu suçsuz bulan adam çok iyi oynamış oğluyla olan fotoğrafı yirtmasina üzüldüm.

Yalnız garip olan bu adamlar hukukçu değil avukat değil ölüm fermanıni hangi sıfatla veriyorlar o binada görevleri nedir ?

Amerikan adalet sistemi ... Jüri oluyorlar kendileri
  • gelmiş geçmiş en iyi filmlerden izlemeye doyamıyorum zaman geçsin de izlesem şimdi izlenmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • obili O kullanıcısına yanıt
    İlginç :)

Bu arada adamlar nasıl terliyor sapır sapır 😀😀

• Filmdeki son sahne için ne diyorsunuz? Binadan çıktıktan sonra yaşlı adamın mimara adını sormasından bahsediyorum. O kadar konuştuktan sonra isimlerini bile bilmemelerine bir gönderme mi acaba? Yoksa başka bir anlamı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Les Miserables

İzlediğim ilk tek mekan filmiydi,gerçekten beğendim.Ön yargı konusunda ufkum açıldı diyebilirim.Sanki film 12 Angry Men değil de 12+1 olmalıymış yönetmen izleyiciyi de filme sokmayı başarıyor.

siyah beyaz ve 1955 yapimi oldugu icin hala izlemeye baslayamadim
  • Bir filmin imdb'si 8.5 üzeriyse beklentim aşırı yükseliyor. İnanılmaz şeyler bekliyorum. Ama maalesef çoğu zaman istediğimi alamıyorum. Bu filmin puanı 7.8 falan olsa muhtemelen daha çok beğenirdim filmi.

Her şeye rağmen çok sağlam film. 60 yıl önce çekilen bir filmi bu kadar ilgiyle izleyeceğimi tahmin etmezdim.

• 1957 yapımı bir filmi DH'de görmek gerçekten güzel

bu filmi izlemenizi tavsiye ederim

• Kendi konusunun olmasını hak eden bir film kesinlikle. Her dakikasında ekranda tutuyor resmen. Tam olarak klasik. Bilinene göre üniversitelerde belli başlı derslerde örnek niteliğin taşıyor film zaten.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.