Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

12.1' HAFİF laptop TAVSİYESİ

30
Cevap
0
Favori
917
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> 12.1' HAFİF laptop TAVSİYESİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      798 Mesaj
      19 Mart 2006 13:08:52 Konu Sahibi
      Hafif bir 12.1" laptop alacağım ofis işleri için kullanılacak, seyahatlerde
      taşıması kolay olsun diye . yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

murat

|
      |
      19 Mart 2006 14:09:41
      quote:

Orjinalden alıntı: msakdogan

Hafif bir 12.1" laptop alacağım ofis işleri için kullanılacak, seyahatlerde
      taşıması kolay olsun diye . yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

murat

www.msi.com.tr msi s serisi
      |
      |
      19 Mart 2006 14:19:43
      Dell latitude D400
      1.6kg
      1299$+kdv
      12.1 istiyosan kacırma derim
      http://www.kont.com.tr/pages/productDetails.asp?productID=917
      |
      |
      19 Mart 2006 15:11:29
      madii sorunun yoksa sony tx1hp 1899€+kdv 11,1"
      |
      |
      19 Mart 2006 15:12:02
      msakdogan arkadaşım yukarıda bahsedilen 12.1" DELL i sana tavsiye etmem. Çünkü günümüzde 533MHz hızındaki bellekler kullanılıyor. dell ise 266MHz çok demode. 2.si 64MB ekran kartı var. Bunun da enaz 128 olaması gerekir. Bu konfigürasyona 600$ dan fazla para verilmez.

CBOX ın 12.1" lik leri var. ama onlarında ekranları parlak değil.

MSI S260 ın da ekaranı parlak değil. ekran kartı 128 ise iyi.
      |
      |

L.N.TOLSTOY
    • Yüzbaşı
      886 Mesaj
      19 Mart 2006 15:52:19
      valla ben imzamdaki ürünü bimeksden aldım çokda memnunum..ACER 3002 1.4 kg yedek pilide var yanında gelio..2 aya kadar 3010 çıkacak kamera eklemişler birazdaha güçlendirmişler vs. ben tavsiye ederim..2.5 milyar ve 150m hediye ceki veriorlar yanında..bi bak istersen..taksit olayıda var..12 taksit yapıorlar..ben çok araştırdım bunda karar kıldım toshibanın da var ama fiyatı çok uçuk karar senin bana sorarsan tavsiye ederim..

http://www.bimeks.com.tr/product.jsp?productId=5566&categoryId=5&path=3:5&ref=006.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHATPATH -- 19 Mart 2006; 15:58:36 >
      |
      |
      19 Mart 2006 16:42:37
      quote:

Orjinalden alıntı: bali

msakdogan arkadaşım yukarıda bahsedilen 12.1" DELL i sana tavsiye etmem. Çünkü günümüzde 533MHz hızındaki bellekler kullanılıyor. dell ise 266MHz çok demode. 2.si 64MB ekran kartı var. Bunun da enaz 128 olaması gerekir. Bu konfigürasyona 600$ dan fazla para verilmez.

CBOX ın 12.1" lik leri var. ama onlarında ekranları parlak değil.

MSI S260 ın da ekaranı parlak değil. ekran kartı 128 ise iyi.

Diğerlerini bilemem ama s260 ekranı parlak değil lafı yanlış gibi, kendi gözümle gördüm fuarda vede yanında aynı ebatta sony vardı her ikiside açık halde idi. S260 ekranı sony kadar olmasada ona yakındı bilginize..
      |
      |
      19 Mart 2006 17:07:25
      valla gecen bımekste sonyler vardı ufak ıcecık superdı gercekten ama fıyatları yuksektı bı bak ıstersen sende sonyler gzl gercekten
      |
      |
      19 Mart 2006 22:49:31 Konu Sahibi
      TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER,

YARIN YANİ HAFTA BAŞI VERDİĞİNİZ TAVSİYELERE GÖRE BİR ARAŞTIRMA İÇİNE GİRECEĞİM MSI LARDA BAYAĞI Bİ CAZİP FİYATLAR VAR, ÖNÜMDE 1 HAFTA GİBİ BİR SÜREM VAR..
      |
      |
      19 Mart 2006 23:12:11
      arkadasım bende uzunca arastırdım bu aralar kafaya koydum alıcam bitane ama s270'i bekliodum o da gelmişwww.mavibilgisayar.com'da bulabılırsın.s260'da glare type ekran kullanılmamıs yanı parlak degıl onun haricinde ergonomi ve performans acısından saglam bir alet fakat burdaki ithalatcılar kafalara gore sistem konfigire edıyorlar kiminde 256 mb ram kiminde 512 kiminde 40 gb hdd kiminde 60 gb.s262 ve s270 glare type ekran teknolojisi ise var ve s 270 cidden saglam bir alet verdiğim linki incelersen boyutuna ve fiyatına göre gözardı edılmemesı gereken bir makine pts gunu daha saglam bilgiler edınıcem belki yarın belkide salı siparişini vericem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuyo -- 19 Mart 2006; 23:23:25 >
      |
      |

• Teğmen
      156 Mesaj
      19 Mart 2006 23:52:28
      tek söz MSI S260

BU ARADA EKRANI PARLAK DEĞİL DENMİŞ AMA PARLAK
      |
      |
      20 Mart 2006 09:18:01
      quote:

Orjinalden alıntı: if you lonely...
      tek söz MSI S260

Arkadaşlar MSI markasını önerirken, sadece fiyatını mı dikkate alıyorsunuz,
      yoksa teknik servisi de size güven veriyor mu ?

MSI ile teknik servis tecrübesi olan var mıdır acaba, ben de böyle bir notebook
      arayışındayım ama Başta MSI, DATRON, MONSTER sonra da ACER, ASUS gibi markalar
      teknik servis yönünden pek güven vermiyor bana
      |
      |
      21 Mart 2006 00:00:01
      MSI notebookların teknik servisini çizgi veriyor. Ben bir süre orada çalıştım, titizlik konusunda kefilim.
      CBOX'lara da bakmanı öneririm, ben şu anda cbox mx285 kullanıyorum özellikleri ve fiyatı oldukça iyi. Bir de bir arkadaş cboxlar parlak ekran değil demiş bu yanlış en azından benim kullandığım mx serisi parlak ekran. Bunların kasa ve anakartları uniwill tarafından üretiliyor. Oldukça kilteli malzeme ve işçilik var özellikle klavye aklımdaki en büyük sorundu almadan önce. Bir çok notebook markasının 12" modellerinde klavye oldukça küçük ve kullanımı zor olmasına rağmen cboxlarda tuşlar büyük ve kullanım rahat.
      |
      |
      21 Mart 2006 00:03:57
      quote:

Orjinalden alıntı: dozdoz

valla gecen bımekste sonyler vardı ufak ıcecık superdı gercekten ama fıyatları yuksektı bı bak ıstersen sende sonyler gzl gercekten

o sonyi bende inceledim kullandımda biraz. gerçekten mükemmel bi alet. sonylerin ekranı zaten malum. birde 1,8 kg dı sanırım. almayı cidden düşünecek kadar delirdim ama eve dönünce geçti:) para sorunum olmasa direk gidip alırdım. 13.3" gibi bir ekranı vardı yanılmıyorsam. ah para ah.
      |
      |
      En iyi kamera yanınızdaki kameradır. / Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür-Vernon Trent / Bana fotoğrafımın ne kadar keskin olduğunu her söylediklerinde, çok da ilginç bir fotoğraf olmadığını düşünüyorum. Eğer öyle olsaydı, söyleyecekleri daha çok şey olurdu.
    • Yarbay
      3908 Mesaj
      21 Mart 2006 00:17:19
      quote:

Orjinalden alıntı: theory of a dead man

quote:

Orjinalden alıntı: dozdoz

o sonyi bende inceledim kullandımda biraz. gerçekten mükemmel bi alet. sonylerin ekranı zaten malum. birde 1,8 kg dı sanırım. almayı cidden düşünecek kadar delirdim ama eve dönünce geçti:) para sorunum olmasa direk gidip alırdım. 13.3" gibi bir ekranı vardı yanılmıyorsam. ah para ah.

valla cok para dostum cıdden ben acıorm o kdr paraya ...
      |
      |
      22 Mart 2006 15:10:51
      Amerikalilarin toptan gerzek olduguna inananlardan olmadigim, yuksek teknolojinin ilk once orada kullanildigini bildigim icin laptop almaya karar verince oralari ve bilahare avrupayi ve bizim memleketi turladim. iki ay suren uzun arastirmalardan sonra USA'da en populer laptop olan, fiyat/performans seviyesi bana en uygun olan Dell 700m'i sectim(aslinda gonlum siyah kasali ibm'de idi ama 500$ fazla veremedim), Turkiye'de gitti gidiyorda sik sik bulunuyor ama 0 olduguna pek guvenemedigim icin eBay kanali ile bir dealer dan getirttim(daha sonra cok beyenen bir arkadasim icin bir tane daha getirttim), total 1.720$ a maloldu bir yil garantisi ile(Dothan 2.0 Ghz, 1024Mb ram). Cokda iyi yapmisim, seyahatler icin almistim, evde 20.1" lcd ekranli desktop da var ama dort aydir sadece data lazim oldugunda aciyorum, Fifa 2005 i bile minikle oynuyorum, gercekten minik dev bu, her isin altindan kalkiyor, cok pratik, cok hafif, goruntu kalitesi muhtesem, pil 4-5 saat gidiyor, Dell'in international organizasyonu cok saglam kurulmus, teknik destek cok yeterli.

MSI icin biraz beklemek lazim bence, anakart ve grafik kartinda cok saglam bir marka ama laptop olayinda cok yeni, piyasaya girmek icin yuksek konfigure modelleri uygun fiyata satiyorlar ama gelecekleri basarilarina bagli, teknik serviste henuz zayiflar, en iyisi bekleyip gormek.

Toshiba gerek kalitesi gerekse servis duzeyi ile iyi ama 12" laptop da zayiflar, tablet pc leri ise bence mantiksiz pahali, ekrani dondurebilme ugruna o paralari odeyenlere sasiyorum, ama para bolsa niye olmasin?

IBM icin soz soylemeye gerek yok, bilgisayarin isim babasi, yeterli butce varsa alinacak ilk marka bence.

Kolay gelsin
      |
      |
      ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, HP Compaq LA2306x 23" FHD LED Widescreen, Canon Pixma MG5350, Canon Ixus 60, Jiayu S3 Advanced, Zopo ZP998, Thl W200S, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 8 Pro 64-Bit with Media Center

• Yüzbaşı
      469 Mesaj
      22 Mart 2006 15:17:29
      Henüz almadıysanız
      Asus'un Dual core lu bir modeli var

ASUS W5F CENTRINO CORE DUO T2300 3.088 Ytl (12.1” Ekran,512mb ram,80gb Hdd,128mb paylaşımlı Ekran kartı ve 1.67 kg)
      |
      |
      Sigma 70-300 Apo Macro Dg
      Notebook:Msi Gt60 16GB Pc:Amd 2500+@3200

Audio: Ev: Iriver H10 + Marantz Cdp 7300 + Beyerdynamic T1 + Hifiman He400i + Grado Sr225 +Ultrasound Hifi 500
      Portatif: Iriver H10 +Ldm+ +Sen. Cx300 + Ibasso Dx80
      www.ahmethudayioglu.com.tr
    • Yüzbaşı
      886 Mesaj
      22 Mart 2006 16:18:25
      Dell 700 pil ömrü - olarak gösterilmekteydi bende ondan dolayı düşünmedim 2. bir pili daha olduğu için acer tm3002 yi sectim ve severek kullanıyorum
      quote:

Orjinalden alıntı: Motan

Amerikalilarin toptan gerzek olduguna inananlardan olmadigim, yuksek teknolojinin ilk once orada kullanildigini bildigim icin laptop almaya karar verince oralari ve bilahare avrupayi ve bizim memleketi turladim. iki ay suren uzun arastirmalardan sonra USA'da en populer laptop olan, fiyat/performans seviyesi bana en uygun olan Dell 700m'i sectim(aslinda gonlum siyah kasali ibm'de idi ama 500$ fazla veremedim), Turkiye'de gitti gidiyorda sik sik bulunuyor ama 0 olduguna pek guvenemedigim icin eBay kanali ile bir dealer dan getirttim(daha sonra cok beyenen bir arkadasim icin bir tane daha getirttim), total 1.720$ a maloldu bir yil garantisi ile(Dothan 2.0 Ghz, 1024Mb ram). Cokda iyi yapmisim, seyahatler icin almistim, evde 20.1" lcd ekranli desktop da var ama dort aydir sadece data lazim oldugunda aciyorum, Fifa 2005 i bile minikle oynuyorum, gercekten minik dev bu, her isin altindan kalkiyor, cok pratik, cok hafif, goruntu kalitesi muhtesem, pil 4-5 saat gidiyor, Dell'in international organizasyonu cok saglam kurulmus, teknik destek cok yeterli.

MSI icin biraz beklemek lazim bence, anakart ve grafik kartinda cok saglam bir marka ama laptop olayinda cok yeni, piyasaya girmek icin yuksek konfigure modelleri uygun fiyata satiyorlar ama gelecekleri basarilarina bagli, teknik serviste henuz zayiflar, en iyisi bekleyip gormek.

Toshiba gerek kalitesi gerekse servis duzeyi ile iyi ama 12" laptop da zayiflar, tablet pc leri ise bence mantiksiz pahali, ekrani dondurebilme ugruna o paralari odeyenlere sasiyorum, ama para bolsa niye olmasin?

IBM icin soz soylemeye gerek yok, bilgisayarin isim babasi, yeterli butce varsa alinacak ilk marka bence.

Kolay gelsin
      |
      |

• Yarbay
      2333 Mesaj
      22 Mart 2006 19:10:59
      12" laptoplarin hepsinde standart pil omurleri kisa(kucuk boyut yuzunden), bunu bilen bazi ureticiler ya seninki gibi iki pil veriyor yada Dell gibi standart disi baska bir uzun omurlu pil yapip calismayi 4-5 saate cikariyor(boyutu biraz daha buyuk) , istersen her iki pilide kucuk bir fiyat farki ile alabiliyorsun.

Saglikla kalin...
      |
      |
      ASRocK 880GM-LE FX, Phenom II X4 B55 3.9ghz, Kingston HyperX Dual DDR3 1800Mhz 4096Mb, AMD Radeon HD4250, Samsung HD103SJ 1 Tb, Samsung SP2504C 250 Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, HP Compaq LA2306x 23" FHD LED Widescreen, Canon Pixma MG5350, Canon Ixus 60, Jiayu S3 Advanced, Zopo ZP998, Thl W200S, Win XP Home SP3 32-Bit, Win 8 Pro 64-Bit with Media Center
    • Er
      10 Mesaj
      22 Mart 2006 19:36:06
      Eger hafif bir laptop istiyorsan kesinlikle IBM al derim. Herseyi yerli yerindedir.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,346
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.