Şimdi Ara

118 bine golf 2017 sıfır (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
10.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yayengec

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Imgod

Hocam aracın Almanya satış fiyatı 30.000 Euro ise Türkiye'deki vergisiz net fiyatı nasıl 62.278 oluyor?

almanyada vergi yokmu, o 30000 satış fiyatı net değil...

Almanya da vergilide olsa 40 hadi gönlün olsun 60a alsın sen burda 120 bine al bir de kahkaha at vergi yok mu orda diye. Bilmemek çok mutlu ediyor sanırım

komikleşme... 30000 bu günkü kurla neredeyse tr'deki fiyatlarla aynı. araştır istersen birçok araba tr cinsinden hesaplandığında ülkemizde az da olsa daha ucuz (hepsi değil tabiki) vpn değiştirip bak bi ispanya ingiltere fiyatlarına falan ne dediğimi anlarsın, he alım gücü falan dersen o ayrı konu burda tartışmayalım onu.
    işkembeden atmayın...

araba alırken alım gücünü tartışmayacağızda kürdan alırken mi tartışacağız?
    118 bine golf 2017 sıfır

orada ne kadar vergi olursa olsun burda 2-3 katı fiyata araç alıyoruz.

hey allahım... ben diyom tren geldi geçti sen diyon deldi geçti. sana aynen öyle rahmetlinin baktığı gibi bakıyorum.
    adamın alın gücü var 118 bini var alıyor sana ne, sen de 118 yoksa ona ne, herkes fakirmi ülkemizde.
    hadi yavrun kumda oyna...

tamam.
    118 bine golf 2017 sıfır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 26 Mart 2017; 20:13:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Bu donanımlarla benzinli Golf 75-80000TL eder mevcut kur ve vergilerle.

118000TL'nin 38000TL'si ekstra Doğuş kârı.

Onlara bu kadar para asla kazandırmamak lazım.

Almanya satış fiyatı 30.000 euro. Doğuşa ne kadara geliyor ki 38.000 tl kar yapıyor.

Burada en fazla kar yapan devlet bence. Aracın net fiyatı 62.278 tl alınan ÖTV ve KDV tutarı 49.000 tl.

30 bin euro işe Türkiye'de nasıl 118 bine satılıyor hem bu kadar yüksek vergi ve doğuş karına rağmen. Sizde bacağından asacak koyun arıyorsunuz sanırım. Şu almanya fiyatına bir daha bakın arkadaş 1.4 tsi golf diyor golf r 4 motion demiyor ok anlaştık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya 118 bine benzinli golf alınır alınmaz tartışılır bu ayrı konu da

O fiyatlara bmw mercedes var diyenlere tepkiliyim. O fiyatlara anca 2013 2014 bmw mercedes alırsın. Eeee aynı mantıkla o zaman gider 2013 2014 golf alırım 50000 liram cebimde kalır. Elma ile limonu kıyaslayıp limon daha ekşi demenin anlamı var mı?????

O paraya aynı yaşta bmw mercedes alın da göreyim!!!!!!!! Kıyaslama budur.......

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Imgod

Hocam aracın Almanya satış fiyatı 30.000 Euro ise Türkiye'deki vergisiz net fiyatı nasıl 62.278 oluyor?

almanyada vergi yokmu, o 30000 satış fiyatı net değil...

Almanya da vergilide olsa 40 hadi gönlün olsun 60a alsın sen burda 120 bine al bir de kahkaha at vergi yok mu orda diye. Bilmemek çok mutlu ediyor sanırım

komikleşme... 30000 bu günkü kurla neredeyse tr'deki fiyatlarla aynı. araştır istersen birçok araba tr cinsinden hesaplandığında ülkemizde az da olsa daha ucuz (hepsi değil tabiki) vpn değiştirip bak bi ispanya ingiltere fiyatlarına falan ne dediğimi anlarsın, he alım gücü falan dersen o ayrı konu burda tartışmayalım onu.
    işkembeden atmayın...

araba alırken alım gücünü tartışmayacağızda kürdan alırken mi tartışacağız?
    118 bine golf 2017 sıfır

orada ne kadar vergi olursa olsun burda 2-3 katı fiyata araç alıyoruz.

hey allahım... ben diyom tren geldi geçti sen diyon deldi geçti. sana aynen öyle rahmetlinin baktığı gibi bakıyorum.
    adamın alın gücü var 118 bini var alıyor sana ne, sen de 118 yoksa ona ne, herkes fakirmi ülkemizde.
    hadi yavrun kumda oyna...

tamam.
    118 bine golf 2017 sıfır

tutturamadın
  • Paran varsa alinir zevk senin keyif senin fakirler anca boş muhabbet yapar

• o fiyata Golf almak :D

kusura bakmayın ama Golf sahibi olarak ben bile tahammül edemiyorum.
  • Arkadaşlar gelen yorumlardan sonra 118 bine golf almaktan vazgeçtim. Yeni düşüncem 100 bine honda civic hatchback sport donanım. Bunu önerir misiniz?
  • Konu troll ya zeka isi degil zaten.

• Hangi arabayi aldin

Golf

Golf mu ??

Evet golf

Kaca aldin 120 bin tl

120 mi ???

Evet ama ful +ful olanindan.

Temsili ben baska yorumda bulunmayip zeka ozurlu arkadasimdan uzaklasirim.

• Şu saatten sonra çok gerekli olmadıkça Türkiye'den araç alınmaz.
  • quote:

Bu arada Opel Insignia 1.6 Dizel Otomatik Cosmo da bakın bence.

https://www.sahibinden.com/opel-insignia-1.6-cdti-cosmo?a4_max=5000&sorting=km_asc#/

Aynen. Kazığın boyutunu bu ilanlar ele veriyor.

Premium hissiymiş peh...

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

quote:

Bu donanımlarla benzinli Golf 75-80000TL eder mevcut kur ve vergilerle.

118000TL'nin 38000TL'si ekstra Doğuş kârı.

Onlara bu kadar para asla kazandırmamak lazım.

Almanya satış fiyatı 30.000 euro. Doğuşa ne kadara geliyor ki 38.000 tl kar yapıyor.

Burada en fazla kar yapan devlet bence. Aracın net fiyatı 62.278 tl alınan ÖTV ve KDV tutarı 49.000 tl.

30 bin euro işe Türkiye'de nasıl 118 bine satılıyor hem bu kadar yüksek vergi ve doğuş karına rağmen. Sizde bacağından asacak koyun arıyorsunuz sanırım. Şu almanya fiyatına bir daha bakın arkadaş 1.4 tsi golf diyor golf r 4 motion demiyor ok anlaştık

Ben baktım söyledim zaten siz bakın. 17 binden başlıyor. 1.4 dsg highline ve cam tavan vs. Ekleyince 30 bini buluyor.

• 2.el Mercedes BMW Audi alırım yine 0 diye bu aracı almam şahsen.

Ha 2017 almazsında 2013 2014 model alırsın ama bu arabaların 2013 2014ü bile golfü 10 kere cebinden çıkartır.

Tercih meselesi tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~~hyperion -- 26 Mart 2017; 23:1:41 >
  • O sınıfta hiçbir araca 118bin vermem şahsen.

• Ülkede araç fiyatları son gelen ötv zammıyla çok uçuk fiyatlara geldi hatta ev fiyatlarına dayandı. Tüm araçların fiyatları yükseldi ama c sınıfı hb vw golf'ün 117 bin tl olmasını yadırgıyorum. 2.el az km daha geniş bir araç araç alırım c sınıfı hb bir araca o parayı vermem
  • Golf gibi bir araca 118 bin lira vermek akıl karı değil. Bu vergiler ve yüzsüz para avcısı distribütörlerle nereye kadar böyle gidecek hayretle izliyorum.
  • parası olan alır
  • yayengec kullanıcısına yanıt
    Umarım IQ seviyeniz normal hayatta da bu kadar düşük değildir Almanya'da alınan verginin ne kadar olduğunu biliyorum ve hesaplamama dahildi zaten yinede rakamlar tutmuyor

• ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    Ama en son baktığımda Almanya sıfır araç satışından %19 vergi alıyordu yinede rakamlar tutmuyor doğuşun o fiyata getirebilmesi için kuru 2 liradan kabul ettirmesi lazım Almanya'ya. Bunun için sordum

• yayengec kullanıcısına yanıt
    Bırakın bunları. Burada siyaset yapmıyoruz. Durumu açıklıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.