Şimdi Ara

1150 Pin sistem topluyorum sizce seçtiğim parçalar iyi mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam intelde 8.nesilde baya kendini geliştdi eskiden inteller karaktersizdi hep ısıstıp isistıp aynı. Çekirdegi yüzde 15 performansla sundu

Suan degişti hepsi çekirdek artışına gitti

Suan z370 anakart ve i5 8600k lı 6 core 6 tred bi işlemci işini rahat görücektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Bakın bu önemli bir nokta ve mantıklı bir yorum,

ilk düşünme aşamasında 4.nesil 4770k düşünmemin temel sebebi bu idi, yüksek işlemci aldığım zaman aralarındaki fiyat farkı ne kadar değecek?. bana 4770k nın verdiğinden fazla ne verecek ve benim bunun ne kadarına ihtiyacım var ?

4770k işlemciyi iyi bir grafik kartı ile desteklediğimde işlemci sebebi ile oynayamayacağım bir oyun var mı ?
    İşim gereği yazılım bazı zamanlar evden çalışıyorum asp.net uygulamaları geliştiriyorum bunun için de sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum.
    Ayrıca bir diğer uğraşım müzik aranje, aranje müzik işleme uygulamaları için de gayet yeterli bir işlemci.

sizin yorumlarınız sonucunda güncel bir işlemci almaya karar vermemin sebebi ise anakartlarının fiyatının aynı olması. aynı fiyatı vererek ddr 4 kullanmak mantıklı geldi.

8. nesildeki çekirdek artışı konusunu araştıracağım çok teşekkürler :)

• evet hozam zaten intel köklü degişiklige gitti

eski i5 oldu i3

i5 oldu 4 çekirdekten 6 çekirdek

i7 oldu 6 core 12 tred

i5 her işini rahatca görür

8600k ya oc yaparsın gayetde iyi olur zaten sogutma filanda almısınız
    https://ark.intel.com/products/126685/Intel-Core-i5-8600K-Processor-9M-Cache-up-to-4_30-GHz

anakart 1000 tl degil 600 tl :D

işlemci 1200 tl

ikisi 1800 e gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 6 Kasım 2017; 10:45:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: awrlord

Peki neden 8. nesil ? 9. nesilin çıkmasını beklemek varken 8. nesil olur mu ?

Peki neden 9.nesil? O zaman 10.nesil beklenilmeli diyebiliriz.

Bu işin sonu yok, hele Türkiye'de yaşıyorsanız işiniz zor. Dolar 4 tl'yi geçerse kablo bile alamayacak duruma geleceğiz.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Evet sistemi 8. nesil olarak kurmaya karar verdim. yarın anakart alacağım.

Asus Prıme Z370-A kullanan bilen var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.