Şimdi Ara

1150 Pin sistem topluyorum sizce seçtiğim parçalar iyi mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3 bin tl gibi bir bütçe ile (Grafik kartı hariç) 1150 pin i7 4770k işlemci ile iş ve oyun amaçlı bir kasa topluyorum şimdiye kadar aldığım parçalar.

Kasa : Phanteks p400s

Power: FSP HYDRO G750 80PLUS GOLD FULL MODÜLER 750W GÜÇ KAYNAĞI

İşlemci : i7 4770K

İşlemci Soğutucu : Deep Cool CAPTAIN120 EX-WH Beyaz CPU Sıvı Soğutma

Anakart : Henüz almadım ancak Asus sabertooth z97 mark s alacağım.

Anakart ram ve fanları da aldıktan sonra sistemi toplayıp bir kaç ay sorna sağlam bir ekran kartı alacağım.

Yukarıdaki parçalardan özellikle sormak istediğim işlemci soğutucu aranızca Deep Cool CAPTAIN120 EX kullanan var mı ? bu ürünün kalitesi ömrü konusunda daha önce hiç kullanmadığım için soru işareti var. yalnız tasarımı BOMBA sırf tasarımdan tercih etmiş bulunmaktayım umarım kötü bir seçim olmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 5 Kasım 2017; 15:51:55 >

• 3000 tl yi nasıl çöpe atarız olacaktı herhalde
  • neden 1150 pin. eğer sıfır olarak topluyorsanız hata yaparsınız ikinci elde ise çokça iş yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz derli toplu anlatır mısınız? Şimdi elinizde 3.000 TL mi var yoksa bu yazdığınız parçaların hepsini 3.000 TL'ye mi aldınız? Eğer öyle ise bunların o kadar etmeyeceğini üzülerek söylüyorum. İşlemci hariç diğer yazdığınız parçaları sıfır bile almış olsanız toplam 1.350 TL civarı tutuyor. 650 TL de işlemci desek 2.000 TL tutar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saatten sonra 1150 sistem falan toplanmaz.Bütçeyi de yanlış dağıtmıssın zaten.

SENE 2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 5 Kasım 2017; 16:45:35 >
  • 4770k almak bildigin saçmalık i7 4790k bakılmalı 200 tl anca koyar 900 e rahat bulursun ve 1000 tl anakarta vereceksen git

sıfır z370 çipsetli i5 8600k li sisitem yap daha makul bence bu iki parca 1700 tl eder hem güncel hemde daha iyi
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Bakın bu mantıklı geldi, anakart eski teknoloji de olsa sıfırları aynı fiyata geliyor, ikinci el anakarta da ben güvenemiyorum kaldı ki istediğim anakartın ikinci eli piyasada yok gibi, i5 sistemi değerlendireceğim.

peki sizce aldığım işlemci soğutucu nasıldır kalite olarak ? su sızdırmadan çok korkuyorum mesala ve ömrünü merak ediyorum, kapalı sıvı soğutucuların ömürleri ne kadardır ?
  • Açık konuşuyum sıvı sogutmadan hiç anlamam

• awrlord kullanıcısına yanıt
    eski nesil bir işlemciye yazdigin işlemciden pahali anakart.anakartin neyine takildin ben anlamadim. sivi sogutma loop kurupta oc mi frekans mi kasacaksin yok zannetmiyorum böyle olduğunu çunku daha kapali sogutmadan cekiniyorsun. Yeri gelmişken bozulabiliyormu soruna da cevap vereyim evet onlarda bozulabiliyor.Piyasada Tek onu bulduysan daha vahim demekki artik 4 ci nesil iyice alinmaz demen lazimdi.

kasada anakartta gorsellige takilip asil parçalardan birisi olan 2013 te cikmiş işlemciyi almaya çalişmani sayabiliriz.
    moduler 750w guç kaynağina verilen parada afaki.modüler =görsellik.

bütçe dagitirken Önce temelin sağlam olacak güncel platform ddr4 sistem kuracaksin Bu gun guncel olan ryzen veya 8 ci seri intel ondan sonra gerisini kuracaksin.2 ci el toplarke bile en kötü 6 ci nesil kurman lazim ki avantajin olsun.Bu gun ddr4 ramler ucuzlarken ddr3 lerin fiyati artiyor.Uretim kayiyor çunku.

Bilgisayarin amaci dişardan süs gibi durmak değildir iş yapmaktir.Yani motorun güçlu olmasi gerekir.
    bu gun bakiyorum coluk cocuğa kisitli butcesine bir kasa yazmiş 500 lira ekran karti 1050 ama neymiş camli ledli kasa kaliteliymiş bilmemne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 5 Kasım 2017; 20:0:28 >

• 2018 yılına gireceğiz usta yazdığın parayla güncel bir sistem toplamak fiyatı çok yükseltmeyecektir.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Yorumlar neticesinde planladığım sistemi 1151 pin 7700k işlemci olarak revize ettim

anakart için aşağıdaki iki Asus modeli arasında kaldım sizce aralarında kalite açısından ne gibi fark olabilir bir tanesi fiyat olarak diğerine nazaran daha uygun.

ASUS PRIME Z270-A Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz(OC)

ASUS ROG STRIX Z270F GAMING Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz(OC)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awrlord -- 6 Kasım 2017; 1:43:0 >
  • 4770k z270 ile çalışmaz hocam. 6700k veya 7700k almanız gerek. Siz bence intelin mimari ve soket geçmişini kronolojik olarak netten okuyun çünkü gördüğüm kadarıyla hata yapma ihtimaliniz çok yüksek.

• ismailgvn77 kullanıcısına yanıt
    Yanlış yazmışım mesajı düzenledim, 7700k işlemci alacağım.

verdiğim anakartlar ile ilgili bir öneriniz var mı ? aralarında kalite olarak fark olur mu bunu merak ediyorum, zira kaydadeğer bir fiyat farkı mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awrlord -- 6 Kasım 2017; 1:44:38 >
  • Dikkat et 4770k'yı 1151 pin'e takarken bir pin elinde kalmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Kasım 2017; 1:52:53 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Aynen zaten tutturdum 4770k diye :D güncel bir anakart ile 1150 pin kullanmış olacağım amacım bu :D:D:D

şaka bir yana mesajımı düzenledim, anakart konusunda soğutucuma uygun bir anakart arıyorum(görünüm olarak siyah ve beyaza uygun renkleri barındırıyor olması gerekiyor kasayı camlı aldım) aynı zamanda kaliteli bir şey arıyorum ancak kullanmayacağım antin kuntin özelliklere de para vermek istemiyorum, oc ile işim yok, kaliteli ve uzun ömürlü bir anakart aramaktayım.

Anakartta seçeneği de arttırayım bir de dikkatimi çeken şu oldu.

MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awrlord -- 6 Kasım 2017; 2:3:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: awrlord

Aynen zaten tutturdum 4770k diye :D güncel bir anakart ile 1150 pin kullanmış olacağım amacım bu :D:D:D

şaka bir yana mesajımı düzenledim, anakart konusunda soğutucuma uygun bir anakart arıyorum(görünüm olarak siyah ve beyaza uygun renkleri barındırıyor olması gerekiyor kasayı camlı aldım) aynı zamanda kaliteli bir şey arıyorum ancak kullanmayacağım antin kuntin özelliklere de para vermek istemiyorum, oc ile işim yok, kaliteli ve uzun ömürlü bir anakart aramaktayım.

Anakartta seçeneği de arttırayım bir de dikkatimi çeken şu oldu.

MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC

Ben halen tam anlayamadım sizi. 6.nesil, 7.nesil 8.nesil varken neden 4.nesil?

Sıfırda toplamak zaten mantık dışı, 2.eldede fiyatlar birde üst seri sabertooth anakart almaktan bahsediyorsunuz, sabertooth kartların 2.elleri 600 lira civarı, hadi illa kafaya koydunuz 4.nesil almayı neden 4770k? Onun üstünde 4790k var. 4790k'yı 2.el alsanız yine 700-800 tl. Üstüne 4.nesil ddr3 destekli. Ddr3 ramler ile ddr4 ram fiyatları yakın fakat ddr3 ram aldığınızda 2 sene sonra daha yeni nesillere geçmek istediğinizde ramler elinizde patlayacak.

Yani özetle yanlış bir yoldasınız. Toplayacağınız sistem güncel falan değil.

Soğutucunuz zaten lga 115x soketlerin tümünü destekliyor, 1150 soket şart değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Kasım 2017; 2:6:34 >

Hocam şaka yaptığımı belirttim. 4. nesilden vazgeçtiğimi de yazdım.

7700k işlemci alacağım ve ana kart arıyorum. attığım alternatifler arasında sizce hangisini seçmeliyim sebebi nedir bir fikriniz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: awrlord

Hocam şaka yaptığımı belirttim. 4. nesilden vazgeçtiğimi de yazdım.

7700k işlemci alacağım ve ana kart arıyorum. attığım alternatifler arasında sizce hangisini seçmeliyim sebebi nedir bir fikriniz var mı ?

Neden 7.nesil peki?

8.nesil varken.

8600k - asus prime z370-a veya bütçe durumunuza göre 8700k seçeneğini düşünün.
    Peki neden 8. nesil ? 9. nesilin çıkmasını beklemek varken 8. nesil olur mu ?
  • Yani 1150 toplanırda ikinci elde ortalama hadi en babası 2000tl harcarsın kasa içi tüm parçalara. Bu paraya yeni sistem toplaman daha iyi olmuş :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.