Şimdi Ara

1100 tl maaş ile evlenmek (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
8
Favori
5.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: interior designer

evlenilir.

300 TL kira
    200 TL elektrik su doğalgaz.
    400 TL market
    100 TL kişisel harcamalar
    100 Tl ön görülemeyen harcamalar.

1100 TL gayet sizi yaşatır.
    -------------------------------
    Düğün masraflarını ev eşyalarını taksitlerini falan ya düğünden önce ayarlayacaksın ya düğün takıları ile karşılayacaksın yada baban evlendirecek.

Yoksa dandik bir markadan da olsa 2+1 evi gelin ceyizi ile donatmak en ucuz paketler ile 10 Bİn TL ye yakın bir rakam çıkar.

Gelinlik damatlık gelin arabası salon derken min- 5-7 bin tl de orada masraf edeceksin.

Anlaşma nasıl olur bilemem ama 3-5 bin tlde takı saat falan filan masrafında var.

nereden baksan 20-25 Bin TL masrafın var.
    -----------------------------------------------------------------
    Yapamayacakların
    1- Cep telefonu ADSL laptop vb. harcamalar olmayacak.
    2- ikramiye pirim vs almadığın sürece tatil yok. Köye gidersin en iyi.
    3- sinema tiyatro konser vb. aktiviteler yok. Belediyenin ücretsiz etkinliklerine katılabilirsin.
    4- Günde 1-2 saat haracyıp ek iş yaparsan eşin evde oturuken de ufak evde yapılabilecek ek işler alırsa aylık gelirin 2.000 TL yi bile geçer o zaman daha rahat yaşarsın.

+1

Hobi yok.
    Tatil yok.Anca yazin gunubirlik gidersin.
    Araba yok.
    Teknoloji minimum seviye de mümkün olur anca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

quote:

Orijinalden alıntı: AhmtMlh

Kasabalarda yaşarsan belki olur. Neden kasaba örneği verdim dayımdan dolayı. Güvenlik görevlisi olarak çalışıyor, e tabi yetmiyor. Ek olarak elma alım satımı yapıyor genelde. Yani tarım ile uğraşırsan geçinebilirsin. Ama bu sefer çocukarın rskisine kıyasla daha kötü yerlerde yaşayacak ve eğitim görecek. Tabi köye ve kasabaya göre değişir. Bana kalırsa dayımların yaşadığı köy istanbuldan çok daha temiz ve ferah bir yer. Ve ayrıca tam yaşamalık

Ne kasabası hocam ankarada yaşıyorum. Ankarada değil bu maaşla nerde yaşarsam yaşayım sanırım mümkün değil yetmez. Ve hemen hemen herkesin fikride bu yönde. Hayat zor yaptığım işide hiç sevmiyorum kölelik resmen taşeron. Aynı zamanda ne zaman işten çıkarılacağımız belli değil. Pat diye kapı önüne koyarlar 2000 tl alsam dahi taşerona güven olmaz.. Aslında ufak bir sermaye olsa bişeler yapacam ama oda yok. Sanırım en iyisi bir ömür bekar kalmak. zaten yaş 35 oldu.

Hocam ne mezunusunuz neyden anlarsiniz ne gibi yetenekleriniz yatkinliklariniz var.İsci misiniz eger az cok iyi bir isciyseniz bir sure yurt disinda calismanizi tavsiye ederim minimum 1500 dolar maas alirsiniz.Yarisini harcasaniz yarisini biriktirseniz santiye de kalsaniz yeseniz icseniz aylik 750 dolardan 9000 dolar biriktirirsiniz.

2.5 dan 22 bin lira yapar.Gelir burda bir is kurarsiniz dukkan acarsiniz veya pazarcilik yaparsiniz.

• Evlen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • taşeron firma değil de sağlam bir site'de kapıcı olsaydın evlenirdin.bizim kapıcı 3. çocuğu yaptı geçen sene ve hanımı çalışmıyor.kapıcı asgari ücret alıyor.lakin adam kira vermiyor elektrik su yakıt vermiyor ve cin gibi apartmandakilerin işlerini yapıyor herkes bir şeyler sıkıştırıyor eline.
  • O kapici memurdan daha iyi kazanir daha az masrafi olur bugun kira elktrik Su 1000 tl en az

• Hangi dünyada yasıyorsunuz acaba.

300 tl kira ?
    Yol parası nerede.?

aylık 100 ile 150 tl yol gidiyor.. Ev kiraları 500 ile 750 lira (orta seviye semtler).Düsük seviyeli kentlerde ise ulasım 2 vesayete kadar cıkıyor..300 tl kira versen 200 tl ye yakın yol masrafın var..

Sayacak çok sey var lakin sunu eklemek istiyorum..

Bu fakir insanlar eylenemeyecekmi robotmu bunlar.? ise git gel yemek ye yat uyu kalk ise git gel ..... Burada ki mücade budur..
    1100 tl ile gecinilmez.Çocuk hiç yapılmaz... 1500 tl ye evlenirsin lakin esinde çalısması gerekir.Onunda 1500 lira maas alması gerekir..Bunda da bir çocuk bakabilirsin. Ki toplumun çoğu 1100 tl 950 lira maas alıyor ortalama... Benim etrafımda ki insalarlar zar zor borç içinde çalısıyor..Bu yıl ki doğalgaz ve eleltirik faturaları ile daha çok dibe girdiler..Bunlar benim akrabam değil yanlıs anlama bunlar çalıstığım yerde ki ve mahallemde ki insanlar...

Senegalde asgari ücret 150 dolar iken Türkiye de 200 dolar..Neden senegal örneği verdim bir düsünün.. ABD yıllık asgari gelir 15000 dolar aylık 1250 dolara geliyor.Türkiye'de 200 dolaran 2400 dolar yapıyor gelir..Evet arada ki gezegenler arası uzay bosluğunu görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinod -- 1 Nisan 2015; 12:11:50 >
  • Aptalca esya alma ev kira ise dayali doseli 1+1 tut 600 kira arti esya borcu yerine 100 lira fazla ode
    Ceyiz alisverisine girme gereksiz masraftan kacin
    Yengede calisirsa borcunuz olmadigi taktirde gul gibi gecinirsiniz

• 1500 maaşla evlendim, ama nasıl taktiğimi vereyim.

Bilezik mevzusu vardır bizde 8 tane 20 gram bilezik almamızı gelin tarafı şart koşmuştu. Bende 1500 tl maaşla düğün masraflarınımı karşlcam,bilezikmi alcam, evimi döşücem.
    Bende şöyle yaptım:
    Bir kuyumcu ile anlaştm bilezikleri 1 ay sonrasına ödemesine para vermedn aldm, maaşmla biriktirdğim parayıda gelinlikti,düğün saolnydı bunlara harcadm düğünde taklan para 13bin TL'di bileziklerin yarı parasını verdim kalanını iade ettim 1 ay sonra bilezikleir bozdurup araba aldm. Evlendiğimizde kendi kiradaki evimize yerleştik 2 parça eşya aldm okadar taksitle. Onların yarısınıda düğünde taklan paralarla ödemiştim

Evleneli 2 sene oldu. Şuanki halimmi? 4 aylık bir erkek çocuğum var ellerinizden öper, cepte var 100 TL kira geldi 600 TL nasl ödeyeceğimi kara kara düşünüyorum. En son nezaman kıyafet aldn diye sorarsan 3 yıl önce..

Bu arada ev 160m2 3+1. Sancaktepedeyim buralarda yaşam diğer yerlere göre daha ucuz ama yine geçinemiyosn Türkiyede olduğun için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 1 Nisan 2015; 12:47:32 >
  • Hocam nerde yaşayacağınızı bilmiyorum ama o para İstanbulda Üniversite okumak için ancak yetiyor.Ev geçindirilebileceğini sanmıyorum çok zorlanırsınız. Farklı şehirlerde durum farklıdır tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maaşım tam 1400 TL

600 Ev kirası
    70-80 elektirik En düşük
    60 internet
    35 Cep Tel
    10-15 su
    400 Haftalık en az 100 market=400 En düşük
    120 Spor Slonu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu devirde eşin kesinlikle çalışması lazım zaten.Ben erkeğim tek başına evime bakarım devri kalmadı.En önemlisi ilerisi için eşinizin de sigortalı ve emekli olabilmesi çalışması şart.
  • Evlen kardeşim
    Evli olarak Allaha kavuşman daha iyidir

• hocam kapıcı maaşı 1500 lira ve üstüne kalacak yeri var aidat vs ödemiyo yaptığı iş de çok bişey değil
  • İstanbulda yasiyosan evlenilmez. Ama kucuk sehirlerde bal gibi evlenilir. 300 liraya kiralik bi ton ev var kucuk sehirlerde. Geriye kalir 800 lira onuda mutfak, faturaya ayirdiktan sonra kalir 300-350 lira onuda cocuk icin kendiniz icin harcarsin. Birikim yapamazsin ama gecinirsin

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    950 tl maaş ile hem evli olup hem kiracı olup birde çok gerekli ayfon alan insanlar var.demekki olabiliyormuş.
  • 100 kere söyledim konu sahibi olarak ankarada yaşıyorum iş taşeron 1100 tl bana yetmiyor şöyle düşündüm bu maaşla değil evlenmek hayalini kurmak bile zor..

• Nerede yaşadığına bağlı ama İstanbul'da hayat sürecek erkeğin ayda 2,500 TL'den fazla kazanması şart. Aşağısını alan aile kurmayı hayal dahi etmesin.
  • Evlenilmez kesinlikle.

• Öğretmen bi kız düşür, ek derslerle birlikte 3000tl alıyorlar.
    Aylık geliriniz 4000 tl ye çıkar
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.