Şimdi Ara

1100 tl maaş ile evlenmek (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
8
Favori
5.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ya kardeşim siz konubaşlığını okumamışsınız sanırım. 1100 tl ile evlenilirmi evlenilmez tabiki ama fikir alalım dedik. Ama hala bazıları eşinde çalışsın la zaten evli değilim. Evlenilirmi diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: interior designer

evlenilir.

300 TL kira
    200 TL elektrik su doğalgaz.
    400 TL market
    100 TL kişisel harcamalar
    100 Tl ön görülemeyen harcamalar.

1100 TL gayet sizi yaşatır.
    -------------------------------
    Düğün masraflarını ev eşyalarını taksitlerini falan ya düğünden önce ayarlayacaksın ya düğün takıları ile karşılayacaksın yada baban evlendirecek.

Yoksa dandik bir markadan da olsa 2+1 evi gelin ceyizi ile donatmak en ucuz paketler ile 10 Bİn TL ye yakın bir rakam çıkar.

Gelinlik damatlık gelin arabası salon derken min- 5-7 bin tl de orada masraf edeceksin.

Anlaşma nasıl olur bilemem ama 3-5 bin tlde takı saat falan filan masrafında var.

nereden baksan 20-25 Bin TL masrafın var.
    -----------------------------------------------------------------
    Yapamayacakların
    1- Cep telefonu ADSL laptop vb. harcamalar olmayacak.
    2- ikramiye pirim vs almadığın sürece tatil yok. Köye gidersin en iyi.
    3- sinema tiyatro konser vb. aktiviteler yok. Belediyenin ücretsiz etkinliklerine katılabilirsin.
    4- Günde 1-2 saat haracyıp ek iş yaparsan eşin evde oturuken de ufak evde yapılabilecek ek işler alırsa aylık gelirin 2.000 TL yi bile geçer o zaman daha rahat yaşarsın.

Arkadaş Sanırsam hükumet yanlısı insanların sadece çalışıp devlete para kazandıran mahlukatlar olduğunu sanıyor.Ayda 2000 TL ile yaşanılmıyor sadece ölmüyorsun ama yaşamıyorsun da.

• Eşin çalışacaksa idare edersiniz. Ancak işin içine çocuk girince o para da yetmez.
    Ulan harbiden yaşamak çok zor bu devirde.
  • 1100 liraya geçinilir diyenler hangi ülkede yaşıyorlar?1100 lirayla geçinmezsin sadece hayatta kalırsın ve her hafta etini balığını felanda alamazsın düzgün beslenemezsin.Her hafta dedim çünkü her insanın sağlıklı gelişebilmesi için en az haftada bir et balık tüketmesi gerekir.kıyma olmuş 30 lira.Ben öğrenciyim kocaelide ayda yol parasına 120 liraya yakın para gidiyor(üni-ev arası) hani bu adam çalışıyor benden daha fazla yola gidecek.Çocuk desen onunda ihtiyaçları var.Eşinle haftada bir en azından güzel bir yere gidip yemek yeme yada eğlence felan yapman gerekir.En azından senede 15 gün güzel bir tatil yapmak gerekir.Bunlar asgaridir. Bunlarda olmazsa sen yaşamıyorsun hayatta kalıyorsun sadece yaşam süreni bitiriyorsun başkada birşey değil.Avrupada ve geliri yüksek olan ülkelerde standartlar bizimkiden her türlü fazla.Bu inkar edilemez.Bu durumda hiçbir evlilik sürekli kavgadan ve psikolojik rahatsızlığa doğru gider ve psikolojik destek alman gerekir buda para.Yanisi en azından ''yaşama''açısından asgari bir gelir oluşmadan bu ülkede evlenilmez.Asgari ücretle iphone nasıl alıyorlar diye sormayın 36 ay taksitle felan alıyorlardır.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Ben olsam evlenmeye niyet etmezdim ozaman. Çok zor geçim ve gelecekte ne olur bilinmez.
  • bu maaşı kabul edip evlencek kız bulmak ayrı dert, evlenince her ay geçinmek ayrı dert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasaell -- 3 Nisan 2015; 0:46:46 >
  • bu devirde evlenilmez yaşım 30 a dayanıyor evlen diyorlar evlnenmem ben maddii sıkıntı çekecegemi biliyorum
    birde bu kızların ikiyüzlülüklerini çekemem agır gelir bana bu yük
  • İşte evlenmeme düşüncesi gittikçe yaygınlaşınca über siyasetçimiz rte gitti bizim ortalama hayatlarımıza göre bile çok düşük şartlarda yaşamalarına rağmen kedi köpek gibi üremesini beceren suriye'lileri getirdi.

Onlar 3-5 ten aşağı yapmadıkları için aklı başındaki bizler ve sizler değil çocuk yapmak , evlenmeyi bile 5 kere düşünürken , yakın gelecekte Suriye'lilerin ürettiği çocuk sürüleri sokakları, trafik ışıklarını dilenmek için dolduracak ve
    tabii türkiye'nin bu arada işgücü değeri de dibe vuracak çünkü rte 'nin istediği de zaten bu.

İşgücünü ucuzlatabildiği kadar ucuzlatmak, evlenmeseniz bile yine %70-80 ihtimalle asgari ücret veya biraz üzerinde maaşlı bir iş bulduğunuzda şükredeceksiniz, rte nin über zeki siyaseti sizleri hayatınız boyunca sürünseniz bile şükrettirmeye
    alıştıracak.

Kendi çocukları milyon dolarlık gemiciklerini sıra sıra dizerken 20. gemilerini alırken sizler asgari ücret yada biraz üzerinde bir iş bulursanız yatıp kalkıp dua edeceksiniz..Maalesef türk halkı neyi hakettiyse onu yaşıyor ve yaşayacak.

1990 'lı yılları mumla arayacaksınız bugün ve gelecekte...

Kadir Çöpdemir'e helal kere helal olsun , canlı yayında bu soruyu soracak yüreği ve vicdanı olduğu için.

Türk halkının büyük kısmı kendisine rte tarafından ne kadar büyük bir kazık atıldığının farkında değil.

Zaten hep böyle olmadı mı ? İlla yumurta kapıya geldiğinde anlamadı mı türk halkının çoğu gerçekleri ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 3 Nisan 2015; 2:15:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cames123

quote:

Orijinalden alıntı: interior designer

evlenilir.

300 TL kira
    200 TL elektrik su doğalgaz.
    400 TL market
    100 TL kişisel harcamalar
    100 Tl ön görülemeyen harcamalar.

1100 TL gayet sizi yaşatır.
    -------------------------------
    Düğün masraflarını ev eşyalarını taksitlerini falan ya düğünden önce ayarlayacaksın ya düğün takıları ile karşılayacaksın yada baban evlendirecek.

Yoksa dandik bir markadan da olsa 2+1 evi gelin ceyizi ile donatmak en ucuz paketler ile 10 Bİn TL ye yakın bir rakam çıkar.

Gelinlik damatlık gelin arabası salon derken min- 5-7 bin tl de orada masraf edeceksin.

Anlaşma nasıl olur bilemem ama 3-5 bin tlde takı saat falan filan masrafında var.

nereden baksan 20-25 Bin TL masrafın var.
    -----------------------------------------------------------------
    Yapamayacakların
    1- Cep telefonu ADSL laptop vb. harcamalar olmayacak.
    2- ikramiye pirim vs almadığın sürece tatil yok. Köye gidersin en iyi.
    3- sinema tiyatro konser vb. aktiviteler yok. Belediyenin ücretsiz etkinliklerine katılabilirsin.
    4- Günde 1-2 saat haracyıp ek iş yaparsan eşin evde oturuken de ufak evde yapılabilecek ek işler alırsa aylık gelirin 2.000 TL yi bile geçer o zaman daha rahat yaşarsın.

Arkadaş Sanırsam hükumet yanlısı insanların sadece çalışıp devlete para kazandıran mahlukatlar olduğunu sanıyor.Ayda 2000 TL ile yaşanılmıyor sadece ölmüyorsun ama yaşamıyorsun da.

nasıl bir ön yargının ürünüsün?

Hükümet yanlısı olmakla nasıl bagladın olayı?

yazdıklarımı 2 kere okudum.

Hükümet ile muhalefet ile veya herhangi bir siyasi hareketle ilgili tek cümle kelime bağlaç yok.

Belediyenin yaptığı ücretsiz aktivitelere gidersin dememden mi alındın?

• Birde her sabah işe giderken ayaklarım geri geri gidiyor. Sevmiyorum işimi daha doğrusu iş yerindeki insanları sevmiyorum. Çoğu yaramaz torpili büyük olanlar yatıyor biz eşekler gibi çalışıyoruz. Evli olsam mecbur katlanacaksın ama şimdi bekarım basıp giderim. İşsizlik zor diye dayanıyoruz, ama nereye kadar? Artık tık etti müdürle tartıştım haksızlığa gelemiyorum bana sen çok konuşuyorsun iş bu kabul ediyorsan böle diyor. Ya çıkacam ama artık sallamayacam, isterse kendileri çıkarsın psikolojim bitti resmen. Resmen sömürü düzeni kan emicilik.

• 90'lı yılları özel sektörde çalışanlar mumla arıyor zaten.
  • YasinCC kullanıcısına yanıt
    nee diyorsunuz..koskoca bakandan daha iyi mi bileceksiniz ?

• Karın calıscak.eger cocuk olursa anneye vercen o buyutcek

• quote:

Orijinalden alıntı: MOROKKO

haha fakir benim günlük gelirim 1 trlilyon haha 1 odalı evde bile geçinemessin yav

Bunu söyleyen de hint fakiri
  • quote:

Orijinalden alıntı: 440cdx

nee diyorsunuz..koskoca bakandan daha iyi mi bileceksiniz ?

Ow yeah
    tanrı kraliceyi korusun amen

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.