Şimdi Ara

110 TL Netis WF2710 AC750 Wireless Dual Band Router/Repeater (802.11ac ve 5GHz) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
15
Favori
24.869
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlardan verim almak icin ana modemden bir cat 6 kablosu ile router in wan portuna cikis vermek ve o router i da evin en merkezi yerine koymak lazim

Alternatif olarak birden cok router alinarak her odaya da konabilir. Bir cok binada artik her odada ve salonda ethernet soketleri hazir halde oluyor , ornegin 3 oda 1 salonun tum soketlerine bina girisindeki modemden cikis verebilirsiniz

Evin duvarlarinin icinden boyle bir kablo gecirilmedi ise , ana modemin wireless ini kapatarak, ve kablo ile ilk cumlede soyledigim gibi wan portuna hat cekerek tek router ile de isinizi halledebilirsiniz

Modem in kendi wireless ini da katarak , 1 ya da 1 den cok router kurdugunuzda birinin etki alanindan cikip digerine dahil olmakta sorun yasayacaksiniz , bunun bir cozumu pek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana modemden interneti bu cihaza ister kablolu ister kablosuz aktarip router dan da bir baska cihaza (ornegin wireless ozelligi olmayan bir tv ye) ethernet kablosu ile cikis verebilirsiniz (4 adede kadar portu var resimde gordugum kadariyla , 5 inci port wan girisidir)

Repeater modunda ise kablosuz + kablolu cikis verebilip veremedigi router in modeliyle alakali olmakla beraber cogunlukla verecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 19 Ağustos 2019; 15:18:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Bu tip cihazlar ile ilgili bir bilgi vereyim. Ag ismini (SSID) ve sifresini ayni yapmak yalnizca pratiklik sagliyor . Soz gelimi telefonda farkli odalarda ama Id ve sifreleri ayni 4 router i tek tek eklemek zorunda kalmiyorsunuz

Ama bunun bir de yan etkisi var, insanlar zannediyor ki hepsine ayni anda bagli oluyoruz, boyle bir sey yok .. yani bir router dan kopup digerine baglanmaniz gerekiyor , bunun icin manuel bir islem yapmaniza gerek yok ama birinin sinyalinin ne kadar azaldiginda ve digerinin kapsama alanina girdiginizde ona gececeginin de bir olcusu yok

Mesela mutfaga odanizdan yurudugunuzde , mutfakta bulunan router in cekim alaninda olmanizi beklerken hala dusuk sinyalle odanizdan internet kullaniyor olabilirsiniz

Bunu test etmek icin router lariniza farkli isimler verip bakin bakalim telefonunuzun wireless i hangi hassasiyetle router atliyor
    repeater olarak kullandığım halde netiss ev ağımın içine ediyor

• Mutluthegreat M kullanıcısına yanıt
    Tenda AC1200

Hiz olarakta kablosuz baglantinin kablodan hic bir farki kalmiyor yani internet hizinizi dibine kadar kullaniyorsunuz.
    Dogrudan modemden wifi ile 35mb maks alirken modem pc yanyana bununla 72 falan aliyorum ki zaten modemimim dsl maks hizi bu gözüküyor modem arayuzunde. Bu hiz tum cihazlar icin gecerli.
    Ornegin tvde artik film izlerken hic donma kasma olmuyor.
    Ama uzak bi yerde hiz testi yapmadim. Hatirlarsam yaparım bugün eve gecince. 100metreden falan denerim

• Ben su sekilde bir duzen kurdum, tabi cihazlar ve evin sekli internet hizi gibi degiskenlerle herkesin duzeni ayri olabilir

Sadece bilgisayari kablo ile bagladim. 94 mbit oluyor maksimum gordugum hiz fiberde . Evde ise tilgin modemin wireless i acik , odalardan 2 tanesi ve mutfak bundan aliyor, kayip olsa dahi, oralarda kullanilan cihazlar acisindan bu hiza zaten ihtiyacim olmuyor, evin diger tarafindaki odada airties router var, ve ana modem buna kablo ile bagli, ve o airties router da salon ve kendi icinde bulundugu odaya servis veriyor ve bilgisayara da bu router dan kablolu cikis var

Salonda ve tum odalarda ethernet cikisi var, modemin bulundugu yerde de bu ethernetlerin karsiliklari var, modeme takilarak kablolu da aktarma sansim var , tv de denedim bunu ama wireless ile kiyaslayinca daha fazla bir sey sunmadigini gordum , keza digiturk 4k kutusu icin de aynisi gecerli , web kamera var guvenlik icin , o da ayni sekilde

Yetiyor yani

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Pişman olmayacaksınız. 5GHz/802.11ac de cabası yeni telefonların çoğu bu frekansları kullanabiliyor

Alıntıları Göster
    sanırım bu ağa farklı bir isim verip, yakın olan telefon veya pc den bağlanabilirim değil mi? araya kablo çekip uzatıp duvara vidalayacağım matkapla. 3+1 büyük ev çekmiyor diğer modem odaların köşelerden, yataktayken veya masadayken 3g kullanıyoruz hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Komudaki.üründe mi.yok hocam bu.özellik. Alacaktım.ama bı.özellik yokmuş.

Alıntıları Göster
    cümleyi bu şekilde yazmak için baya uğraşmış olmalısınız? normal yazsanız daha kolay olurdu sanki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 19 Ağustos 2019; 17:50:44 >
  • Bu aletler gecikme süresini arttırıyor mu? Evdeki bir modemi çoğaltıcı niyetiyle kullanıyordum da sonradan gecikme yapıyordur diye vazgeçtim nedir bu işin aslı bilen var mı?
  • Ussuz kullanıcısına yanıt
    ilk kurduğumda modeme kablo ile bağlayıp pcye'de bu aletten ethernet kablo ile bağlamıştım ping olarak hiçbir fark yoktu modem ile arasında. (normalde modem / pc ethernet ile bağlı)
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    İnternet sitelerinden ping ölçümü yapınca bende de bir farklılık olmuyordu ama pratikte sanki böyle olmaması gerekiyor diye düşünmüştüm. Sonuçta ping testi modemden çıkış yaparak başlamıyor mu pek hakim değilim bu konuya da. Tam anlatabildim mi bilmiyorum
  • Ussuz kullanıcısına yanıt
    tracert'de değişiyordu rotası ama bir etkisi pinge olmadı, fortnite ve lol'de de pingim aynıydı. nette gezerken daha hızlı yükleniyor gibi gelmişti siteler ama psikolojiktir büyük ihtimal.
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    İyi o zaman Tekrar ayarlıyayım diğer modemi ben
  • frzstate kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Farklı bir fiyat bandındaymış sizin cihaz . Ama 4-5 sokak öteye yayın yapabiliyorsa, gayet mantıklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TzisTa kullanıcısına yanıt
    Evet.

• Dün kargoya verilmişti. Sürat kargo olunca sabah 9 itibariyle dağıtımda gözüken kargo halen teslim edilmedi.

Keşke Sürat Kargo ile çalışmasalar. Muhtemelen "geldik yoktunuz" çekecekler yarın. Tüm gün ofiste olmamıza rağmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Xiaomi mi router 3 e göre çekimi nasıldır
    Daha iyi olucagni zannetmiyorum çünkü kullandığım bir sürü router'den daha iyi mi3.tabi çekim mesafesi iyi olması yazılımında sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor.
    Wifi repeater modunda malesef bir türlü duzeltemedikleri 2.4g bandı performans düşüklüğü var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Bu aletler gecikme süresini arttırıyor mu? Evdeki bir modemi çoğaltıcı niyetiyle kullanıyordum da sonradan gecikme yapıyordur diye vazgeçtim nedir bu işin aslı bilen var mı?
    Alakası olmaz,ms internetin modeme gelis parametresi,modemden çıkış olduktan sonra routerin buna bir etkisi olmaz lakin wifi çekim kalitesinin wifi hızına etkisi olur.

• Akşam 6 civarı sipariş geçtim. Kargolamışlar. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.netisru.com/Suppory/de_details/id/1/de/51.html

Satın alan dostlarım burada en güncel firmware var. İngilizce sitesinde bu güncelleme bulunmuyor. En stabil bağlantı için güncelleme yapmanızı öneririm. Arayüz İngilizce oluyor Rusça değil. 2018 tarihli bu güncellemede "WPA2 problem fixed" bilgisi var.
  • muhammet atış M kullanıcısına yanıt
    hocam büyük ihtimal vardır. Modem arayüzü gibi seçenekli olması gerek.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.