Şimdi Ara

110 m2 evin temeline kaç kolon ve her kolonda kaç demir konulsa normaldir ? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
8
Favori
154.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizim sülale inşaatçı dedem siva ustasi falan.onlara sormadim ne kadar tutar diye biliyorlardir onlar ama on bilgi olsun diye sordum sadece beton ne kadar tuttu acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözünü seveyim çocuklarını, yakınlarını o eve sokma.

• Üflesen yıkılacak gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Orijinalden alıntı: Who is your daddy?

Prefabrik evlere bir göz atmanızı öneririm.

onada baktım hocam, ben neredeyse tamamını iki katlı 220 m2 evi 80 000 e mal ederken, biraz ilerimde prefabrikten yapan arkadaş tek katlı 90 m2 evi 80 000 liraya mal ettiği için pek avantajlı gelmedi açıkçası zaten önceden biraz araştırmıştım.

o prefabrik evlerde zibilyon tane yalıtım var,sizin evde sanırsam 0 yalıtım var.Aradaki farkı görmüşsünüzdür umarım.
  • irefusetolose İ kullanıcısına yanıt
    Tabi yazmak kolay hocam, zibilyon tane var deyip geçin. Hiç gelip baktınız mı incelediniz mi, duval kalınlığı ortalama 10cm neyi zibiliyon ? Tamam bizde yalıtım yok ama iki katlı istediğimiz prefabriğe de apttman parası vermeyiz. Kendi açınızdan konuşun.

• Çoluk çocuk ağzı olan yazmış, uzun süredir girmiyordum konuya, bu forumda ciddi manada bilgi sahibi olmadan boş boş yazan çok fazla insan var. Kendisi dedesinin yaptığı barakada yaşayıp bizim evi eleştirenler vardır muhtemelen. Yapıcı olmak yerine ergence eleştirmeyi bişey sanmayın bence.

• Son hali
    110 m2 evin temeline kaç kolon ve her kolonda kaç demir konulsa normaldir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr.kh -- 5 Nisan 2017; 1:6:41 >

• quote:

Son hali

hayatimda gordugum en cirkin ev , keske tek katli guzel bisey yapsaydin

• Daha iyilerini inşallah size yapmayı nasip eder Allah eminim çok güzel bir ev yaparsınız sizin zevkinize güveniyoeum.

• quote:

Daha iyilerini inşallah size yapmayı nasip eder Allah eminim çok güzel bir ev yaparsınız sizin zevkinize güveniyoeum.

bak yanlis anlama ama masraf tabikide 80 binde az para degil ,olayin o kismina girmiyorum
    bu durum seye benziyor , anadolunun koyundeki ahmet abiye abi oglun doktorluga yollayacagina isletme okut, wall streette calissim demek gibi bisey

adam tabiki maddi acidan dusunecek , o durumdaki kisi icin kariyer kimin umrunda
    misal soyle bisey benimde hayalim tbai bunun arkasinda havuz olacak

peki boyle bisey yapsan cokmu pahali cikardi??

• quote:

Tabi yazmak kolay hocam, zibilyon tane var deyip geçin. Hiç gelip baktınız mı incelediniz mi, duval kalınlığı ortalama 10cm neyi zibiliyon ? Tamam bizde yalıtım yok ama iki katlı istediğimiz prefabriğe de apttman parası vermeyiz. Kendi açınızdan konuşun.

muhahaha ya kötü bir proje yapmışsınız işte neden bunu kabul etmiyor da sadece millete çemkiriyorsunuz anlamadım gitti...
  • CrystalCacik kullanıcısına yanıt
    Dostum bak konuyla alakan yok, okumamışsın, bilgi sahibi değilsin laf olsun diye yazıyorsun, bu konunun hiçbir yerinde evi şöylemi yapim böylemi yapayım demedim, kimseyede öyle bişey sorulmadı. Birisi çıkıp şeklini eleştiriyor, bundan size ne ? Kaldı ki alan dar öyle kafamıza göre proje yapamıyoruz.

• quote:

Dostum bak konuyla alakan yok, okumamışsın, bilgi sahibi değilsin laf olsun diye yazıyorsun, bu konunun hiçbir yerinde evi şöylemi yapim böylemi yapayım demedim, kimseyede öyle bişey sorulmadı. Birisi çıkıp şeklini eleştiriyor, bundan size ne ? Kaldı ki alan dar öyle kafamıza göre proje yapamıyoruz.

üst katlara fazla eşya koymada
  • Üstad ilk başta şunu belirteyim, konunun amacı evin tipi konusu değil. Emin olun elimizde 40 tane proje var öyle görsellerle ilgili, bizde ordan burdan seçtik aldık, Ayrıca bu iş internetten öyle resim seçmekle olmuyor maalesef. Biz zaten beğendiğimiz bir görselle gittik ama seçtiğimiz proje alana uymadı, ayrıca seçmeklede olmuyor. Evin peojeside olmalı, projede öyle resimden çizilmiyor. Maliyetli işlerdi. Peyder pey zaten evi yaptırabildik.

İnşallah siz istediğiniz gibi yaptırırsınız.

• CrystalCacik kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam sağol önerin için.

• Hocam bakma sen burdakilere kedi-ciger misali.

Ev tamamen bittiginde cok guzel olacak, sanirim sonradan bi kat daha cikma karari vermissiniz. Bahce duzenlemesi de yaptiktan sonra mis gibi olur. Allah gule gule oturmanizi nasip etsin

• Allah güle güle oturmayı nasip etsin, bu işten anlamamam ancak zor olduğu aşikar. Yersizce eleştiren arkadaşlara da bakmayın, verilen emek bu şekilde alaya alınmamalı, yapıcı tavsiyeler veren arkadaşları kaale alın.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BES-

Hocam bakma sen burdakilere kedi-ciger misali.

Ev tamamen bittiginde cok guzel olacak, sanirim sonradan bi kat daha cikma karari vermissiniz. Bahce duzenlemesi de yaptiktan sonra mis gibi olur. Allah gule gule oturmanizi nasip etsin

Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler inşallah daha iyileri sizlerin olur :)
  • 110 m2 2 katlı bir evin bodrum yoksa, derin değil yüzeysel temelde,statik-mimari projesi belediye harçları harfiyatı drenaj işlemleri subasman + radyetemel demir beton usta kanalizasyon, su, elektrik tesisat döşemesi, yalıtım membranı tek başına en az 140bin TL dir 2019 yılı için. 2 katın kaba inşaatını da bitireyim çatısıda olsun derseniz toplam cebinizden çıkacak rakam her şey dahil en az 320-350 bin TL arası. Parkesi penceresi boyası alçısı mutfak dolabı merdiveni kiremiti oda kapısı çelik kapısı pirizi fayansı lavabosu bataryası (orta sınıf kalite malzeme bu saydıklarım) toplamda 220 m2 ev için en az 550-600 bin TL cebinizden çıkar. İnsaat sektörünün %40 ı ithale bağımlıdır. Dolar euroyu görüyorsunuz. Ev yaptırmayı düşünen arkadaşlar çok ince eleyip sık dokumalı. Yoksa bitiremez, borç batağında sürünürsünüz.

(Örnek vereyim: 220 m2 bir evin tüm dış cephe kaplaması toplamda 320 m2 (zemin dahil.) 150 kg/m3 knauf taş yünü (5cm kalınlıkta) m2 fiyatı 65 TL. (Bknz. yapı marketler)Sadece bu evin yalıtım malzemesi bedeli 320 x 65 TL = 20800 TL (yalıtım sıvası filesi harcı işciliği hariç) işçilikte dahil edelim en az 35bin TL gider.

Hayaller finlandiya, gerçekler mamak sosyal konutları, zemin kat no1.

Kolay gelsin herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman ağa -- 24 Kasım 2019; 5:28:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -BES-

Hocam bakma sen burdakilere kedi-ciger misali.

Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler inşallah daha iyileri sizlerin olur :)

Alıntıları Göster
    Ev sağlam duruyor mu?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.