Şimdi Ara

110 dönümlük arazi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahibi oldum arkadaşlar . Burayı nasıl değerlendirebilirim acaba ? Su çıkmıyor sondaj ile 200 metre civarı bir ölçüm oldu. Tarıma toprağı analiz ettirdim ve su ihtiyacı bol olmayan her tarım ürünü olur dedi. Ceviz önerenler oldu fakat ceviz ilk 3-5 sene vermediği için süre uzun geldi kazanım için. Parlak fikirlere ihtiyacım var.

• Su yoksa cidden sıkıntı. Ne ekersun bilemem ama bir işçi evi kesinlikle yap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceviz yıllar sonra çok kazandırıyor, bunun hesabını yapmıştık hatta bir ara
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfe28

Su yoksa cidden sıkıntı. Ne ekersun bilemem ama bir işçi evi kesinlikle yap.

İşçi evi yada bağ evi tarzı bir konaklama yeri yapılabilir ama yerleşim yerine çok yakın, hatta en yakını 1 km. bile yok. Su çıkartmaya çalışacağım bakalım şayet olursa yonca samanı ve pirinç düşünüyorum başka fikriniz varsa öneri alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryLine

Ceviz yıllar sonra çok kazandırıyor, bunun hesabını yapmıştık hatta bir ara

hocam eldeki imkanlarla ben 3-5 sene bekleyemem malum maddi durumlar. Traktörümüz var hatta bu sayı 3-4 te olabilir. Daha evvel ekilmiş bir arazi işte arpa buğday vs. gibi ürünler ekilmiş ama para etmiyor kazandırmıyor bunlar artık
  • Aloe vera ekebilirsin. İlaç ve kozmetik sektöründe temel ürünüdür

• Ceviz iyidir. İleriye dönük yatırım olur.
  • Ceviz al bence bizim ziraat mühendisine sordum ceviz yetiştir.
  • Ceviz ve badem var ya 10 sene sonra dehset para gelir. Bende 10 donum ekicem bu sene ceviz. 5 sene sonra 20 30 kg veriyor agac basina. 10 sene sonra +50 kg agac basina.

• quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Ceviz ve badem var ya 10 sene sonra dehset para gelir. Bende 10 donum ekicem bu sene ceviz. 5 sene sonra 20 30 kg veriyor agac basina. 10 sene sonra +50 kg agac basina.

Dediğiniz gibi ceviz uzun vadede iyi kazanç ama 5 sene beklemek lazım ceviz için . 110 dönümün 10-20 belki 30 dönümüne ceviz dikebilirim . Fakat maddi döngüyü sağlayabilmem için geriye kalan araziyi nasıl değerlendirebilirim.
  • fındık dikebilirsin
  • cevizlerin arasına senelik ürün dikilebiliyor. yani 110 dönüme 1760 ceviz dikiceksin. bunların arasına fasulye nohut filan dik. 1 senelik ürünlerden hangisi uygun diye araştır

• Arazi nerde?
    Arazinin bulunduğu toğrağın çevresinde neler yetiştiriyor insanlar?
    toprağın verimliliği nasıl?
    uçsuz bucaksız boş bir arazimi?
    Mevsimsel koşullar nasıldır?
  • avm yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

Arazi nerde?
    Arazinin bulunduğu toğrağın çevresinde neler yetiştiriyor insanlar?
    toprağın verimliliği nasıl?
    uçsuz bucaksız boş bir arazimi?
    Mevsimsel koşullar nasıldır?

Arazi Denizli ' de. daha evvel arpa buğday vs ekilmiş alan zaten. biraz ilerisinde zeytin, incir nar vs ağaçlarının olduğu araziler var. Bağcılık var iklimi ılıman oluyor. Toprağı yarın analiz ettireceğim ama aklımda bir kaç ürün olursa onun için analiz yaptırmayı düşünüyorum
  • kararımı verdim 20 dönümlük yerini besihane vs için kullanacağım ve geriye kalan 80 dönümlük yerinide hayvanları otlatmak için kullanacağım. Küçükbaş hayvancılığı yapacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.