Şimdi Ara

110 Bin TL ile alacak araç bulamıyorum.(buldum 2011 polo) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
3
Favori
11.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıkçası patlama yaşanmadan önce benzer durumda olup en sonunda ticari arabalara yöneldim. Haziran ayında fiorino aldım. En azından düşük km, düşük yaşta arabaya sahip oldum. İkinci el 8-10 yaşındaki araçlara güvenemedim. Simdilik memnunum, kafam rahat. Araçtan beklenti ile alakalı tabiki tercih fakat covid döneminde malesef ki ihtiyaç, en mantıklı olan aracı tercih edin alamıyorsanız da benim önerim çok acil değilse ihtiyacınız zarar edeceğiniz size masraf çıkartacak araçtan uzak durun derim. Piyasa çok mantıksız şu anlamda, muhtemelen daha da kötüye gidcek, iyi ihtimalle vergilerde düzenlemeye gidilse de döviz sebebi ile çok da normal olmayacak gibi görünüyor.

Önerim, araçtan beklentinizi düşük tutup ekonomik olsun, beni götürsün fazla sorun çıkartmasın derseniz, konfordan da ödün veririm derseniz temiz fiorinoları araştırın derim. Vergisi ve bir kaç farklı durum var tabiki ama, şu dönemde ikinci ele özellikle orta yaşlı arabalara ben güvenemiyorum. Bineğe en yakın ve en uygun araba fiorino ticari grupta. Ayrupada otomobil kategorisinde satılıyor zaten, bizde iki kategoride de var. Mükemmel değil ama f/p diyebilirim bu dönemde.

• Linea

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea al gitsin bence sıfır

5 yıl garantisi var , yağ yakma eski modellerde vardı şimdi yok

Millet anasını mikip öyle satıyor arabayı

Yarın yolda giderken motor bozulursa başına dert açar

• Ülke 6-7 ayda cortladı ya.

Nisanda araba aldım 65.000 TL' ye şimdi 117.000 TL' ye satabiliyorum ama yenisini alamıyorum.

Haziranda ev aldım 450.000 TL' ye şimdi 600.000 TL' ye satılıyor. Ev almaya kalksam 750-800 lerde.

Ben şimdi kar mı ettim zarar mı anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturl -- 6 Kasım 2020; 12:3:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturl

Ülke 6-7 ayda cortladı ya.

Nisanda araba aldım 65.000 TL' ye şimdi 117.000 TL' ye satabiliyorum ama yenisini alamıyorum.

Haziranda ev aldım 450.000 TL' ye şimdi 600.000 TL' ye satılıyor. Ev almaya kalksam 750-800 lerde.

Paranız TL de kalmadığı için şanslısınız, TL de kalsa idi dediğiniz oranlarda zararınız olacaktı. 

• quote:

Orijinalden alıntı: naturl

Ülke 6-7 ayda cortladı ya.

Hocam ne kar ne zarar. Hele ucuz kredi ile kapattıysanız daha da şanslısınız.

alırken elinizdeki parayı dövize çevirin bir de satış sonrası elinizde kalanı. Her şey aynı aslında.

Hep söylüyorum bizler sadece maaşımızı dövizle almıyoruz.. Tamamen dolarize olmuş durumdayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 6 Kasım 2020; 20:28:50 >

• Hocam sana 110 bini için güzel bir tavsiye vereyim.
    W169 kasa Mercedes A serisi al.
    Bakıldıysa ne sorun açar ne üzer.Parçası çok pahalı değil.Bağımsız süspansiyon ve gazlı amortisörler ile sınıfında rastlanmamış konforu var.Malzeme kalitesi günümüzün dahi c segmenti araçlarından çok çok daha iyi.İçi acayip geniş vs.
    Performans beklentinizi karşılarsa çok çok çok memnun kalırsınız...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black.Smith

hocam cruze hiç düşünmedim. saydığım araçlardan başka bakmıyorum. listeye sadece sıfır egea eklendi :)

Yakında bu paraya Cruze bile bulamayabilirsiniz.

• 110bin liranı döviz ya da altına yatır madem aracın var, seneye sıfır alırsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aslında değişen bir şey yok. Ekonomi hep kötüydü alt tabaka için.

2014 yılında iphone 6 çıktı fiyatı 2.349 TL. Asgari ücret 891 TL

Biz o zamanlarda bile telefon için kredi çeker artık insanlar diyorduk.

Şimdi ye bakalım iphone 12 fiyatı 11.000 TL. Asgari ücret 2.327 TL

2014 yılında fark 2,5 katı iken şimdi 4,7. Yani fakirin götündeki yama yırtıldı. Yarık oldu yarık.

• quote:

Orijinalden alıntı: yiğit_kemal

Yakında bu paraya Cruze bile bulamayabilirsiniz.

Alıntıları Göster

Şu anda bile temiz, donanımlı bir Cruz 105 -125 bin aralığına geldi.

• Al bi focus gec

• Bu paraya anca temiz bir linea alırsınız. Bende geçen yıl 53 bin liraya alırken çok verdim bu arabaya bu para denilmez deyip istemeden almıştım. Ama şu an 110 bin lira oldu. paranız elinizde varken üçe beşe bakmadan temiz bulduğunuz arabayı alın her ay üzerine biniyor çünkü.

• 10-20 daha ekle 2009-2011 arası 1.6t insignia al keyfine bak

• auris al geç ne tatava yapıyorsun.

• Hangi arabayı aldınız konu sahibi?

• 0 KM Fiorino.

• 2013 ve üzeri 1.5 dizel fiesta

• İşin kötü tarafı bu fiyatlardan artık dönüş yok.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.