Şimdi Ara

110 Bin TL ile alacak araç bulamıyorum.(buldum 2011 polo)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
10.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 87
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 16
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • trlonely (16 mesaj) naturl (4 mesaj) Witwickyyy (4 mesaj) realgs (3 mesaj) farukkk (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (67 mesaj) Mobil (38 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (15 mesaj)
  • @
12 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> 110 Bin TL ile alacak araç bulamıyorum.(buldum 2011 polo)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    310 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Herkese merhaba arkadaşlar,

elimde dişten tırnaktan artırdığım 110 bin TL param var. 3-4 aydır bekledim ne kadar daha yükselebilir diye ama durdurak bilmiyor araba fiyatları. beklemeden almış olsaydım şuan en az 15 bin TL üstüne koymuştu.

biraz daha zorlayıp sıfır clio alıyım dedim hiçbir yerde araba yok.

Güncelleme: 2011 comfortline polo aldım. 55'binde hatasız. tam 110 bin tl verdim. şuan emsalleri 130 bin tl. alalı max 2 ay oldu.  

Güncelleme 2: arkadaşlar verdiğim fiyata herkes vah tüh demiş ama hastalık dönemindeyiz. ayrıca kış geldi araba almam şarttı. altın alsaydın falan diyenler olmuş fakat altın gram başına 90 lira birden düştü altın almış olsaydım şuan zarardaydım. onun stresi beni yorar. mart ayı gibi arabayı satmayı düşünüyorum. sattığım fiyatı ile tekrar güncelleyeceğim konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trlonely -- 21 Aralık 2020; 10:45:21 >

• Araban varsa ne satacaksın ne de yenileyeceksin. Şuan ki piyasaya göre bunu bilir bunu söylerim. Umarım o fiyatlara mantıklı bir araç alabilirsiniz. Ülkede 100.000₺ resmen çerez parası haline geldi. İnsanlar yıllarca çalışıp ev zaten alamıyor,araba da alamaz oldular. Neyse rekabetci kur 😂

Bende aynı durumdayım. Milletin turşu olmuş arabasına 130 bin vereceğime sıfır alacağım. Egeaya yazılacağım.

Aslında değişen bir şey yok. Ekonomi hep kötüydü alt tabaka için.

2014 yılında iphone 6 çıktı fiyatı 2.349 TL. Asgari ücret 891 TL

Biz o zamanlarda bile telefon için kredi çeker artık insanlar diyorduk.

Şimdi ye bakalım iphone 12 fiyatı 11.000 TL. Asgari ücret 2.327 TL

2014 yılında fark 2,5 katı iken şimdi 4,7. Yani fakirin götündeki yama yırtıldı. Yarık oldu yarık.

Ülke 6-7 ayda cortladı ya.

Nisanda araba aldım 65.000 TL' ye şimdi 117.000 TL' ye satabiliyorum ama yenisini alamıyorum.

Haziranda ev aldım 450.000 TL' ye şimdi 600.000 TL' ye satılıyor. Ev almaya kalksam 750-800 lerde.

Ben şimdi kar mı ettim zarar mı anlamadım.

Hayırlı olsun aracınız.

İnşallah sizi üzecek sorunlar çıkarmaz.

5 sene kullandım Polo.

Fakat ben 2011 model eşek muammelesi görmüş bir arabaya 110k vermek yerine kesinlikle 1.4 easy de olsa egea alırdım.

Merhabalar,

Eski 307 kullanıcısı olarak bu fiyatlara Auto6r 308 aldım. Manuelden geçtiğim için yarı otomatik şanzıman rahatsızlık vermedi. Esp den yokuş kalkış desteğine, 5 noktalı emniyet kemeri ikazından hız limitörüne, bel destekli koltuktan 6 hava yastığına kadar kadar dolu bir araç. Sportium paket bulabilirseniz adaptif bi-xenon farları dahil var. Aracın tek eksi yönü düşük hızlarda ve ya park ederken direksiyonu yumuşak değil (Egea city mode kıyaslarsak). 307 den alışık olduğum için pek takılmadım. Belki bir Golf kadar piyasası olmayabilir ama tam anlamıya fiyat perfomans aracı.

• Yarbay
    2611 Mesaj

Clio,corsa 200.000 olmuş, ülke bitmiş ağlayanımız yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    4317 Mesaj

2012 cruze verelim makyajlı 96 binde beyaz renk

• Çavuş
    40 Mesaj
    Saydıkların arasında en mantıklı focus gibi geldi bana hem dediğin gibi piyasa arabası hem de istediğin çoğu şeyi bulabileceğin bir araba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    528 Mesaj

Bunların arasından Auris ve Focus mantıklı gibi duruyor. Ama ben 110.000 tl ye Laguna 3 düşünürdüm.

|
    |
  • Yarbay
    2169 Mesaj
    iki ay önce aracıma 120 teklif eden arkadaş 3 hafta önce 135 teklif verdi 1 hafta önce 149 piyasanın durumu bu dolar artıkça indirim bekle
    size tavsiyem sıfır egea yazılın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_kucukaksoy -- 6 Ekim 2020; 12:43:57 >
    |
    |
  • Teğmen
    131 Mesaj

Eger ki biniciysen ben 4 5 sene binerim satmam diyosan

Mazda 3 bak o fiyyatlara

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 9 gün cezanın, 8 gün 14 saat 10 dakika kadarı kaldı.
    Fluence düşünebilirsin hocam yeni model idare eden az yakan bir aracın olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj

Accord'lar güzel araba ama maalesef belirlediğiniz model yılı yaş itibari ile masraf çıkarmaya müsait ve de D sınıfının yürütme maliyetleri C sınıfına göre hayli kabarık olur. On yaşı geçince klasik kural Japon'dan şaşma. Bu yüzden listenizde auris tercih sebebi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    664 Mesaj

Bende aynı durumdayım. Milletin turşu olmuş arabasına 130 bin vereceğime sıfır alacağım. Egeaya yazılacağım.

• Yüzbaşı
    310 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: münzevii

Accord'lar güzel araba ama maalesef belirlediğiniz model yılı yaş itibari ile masraf çıkarmaya müsait ve de D sınıfının yürütme maliyetleri C sınıfına göre hayli kabarık olur. On yaşı geçince klasik kural Japon'dan şaşma. Bu yüzden listenizde auris tercih sebebi.

115'e çok güzel bi auris kaçırdım 124bin km'de. tek parça boyalı, arabasıyla kafayı kırmış birisinden alacaktım ultra temizdi. benimde kafama yatan auris. model yüksek yakıt az özellik golf'lere falan kıyasla daha fazla.

|
    |
  • Yüzbaşı
    310 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Casey_

Az önce Çorum Fiat bayi ile görüştüm, 2 aylık bi süreden bahsetti. sizi bilmiyorum ama benim için uzun bi zaman. kafam ciddi anlamda karışık.

|
    |
  • Binbaşı
    1796 Mesaj

Artık araba alıp değiştirmek çok zor. Eldeki ile uzun süreler yetinme zamanları gelecek. Bence bu bakımdan en mantıklısı en sağlamını almak olur. O da AURİS olur bu seçeneklerin arasından.

|
    |
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj

Merhabalar,

Eski 307 kullanıcısı olarak bu fiyatlara Auto6r 308 aldım. Manuelden geçtiğim için yarı otomatik şanzıman rahatsızlık vermedi. Esp den yokuş kalkış desteğine, 5 noktalı emniyet kemeri ikazından hız limitörüne, bel destekli koltuktan 6 hava yastığına kadar kadar dolu bir araç. Sportium paket bulabilirseniz adaptif bi-xenon farları dahil var. Aracın tek eksi yönü düşük hızlarda ve ya park ederken direksiyonu yumuşak değil (Egea city mode kıyaslarsak). 307 den alışık olduğum için pek takılmadım. Belki bir Golf kadar piyasası olmayabilir ama tam anlamıya fiyat perfomans aracı.

• Yüzbaşı
    310 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam çok haklısınız, binici için 308'ler çok şahane araç. özeillikle e-hdi sportium pakete bende binmek isterim, hatta bir ara çok baktım ama dediğiniz gibi piyasası biraz yavaş. peynir ekmek dediğimiz araçlardan değil ne yazıkki :)

|
    |
    coldblue_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2667 Mesaj

o paraya en fiyat performans araçlar egea ve cruze

|
    |
  • Yarbay
    4317 Mesaj

cruze var bende cillop gibi araba gel al git 110 bin

• Yüzbaşı
    379 Mesaj
    Araban varsa ne satacaksın ne de yenileyeceksin. Şuan ki piyasaya göre bunu bilir bunu söylerim. Umarım o fiyatlara mantıklı bir araç alabilirsiniz. Ülkede 100.000₺ resmen çerez parası haline geldi. İnsanlar yıllarca çalışıp ev zaten alamıyor,araba da alamaz oldular. Neyse rekabetci kur 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    616 Mesaj
    Olaya 100.000 veriyorum diye bakmayip gecen senenin 60-70 bin tlsi gözüyle bakarsanız cok kafaya takmazsiniz çunku baska yapacak birsey yok. En büyük hatayi bekleyerek yapmissiniz araba almak şartsa.

120-130 bin km bandındaki araçlara yönelirseniz begendiginiz bir araba elbet cikacaktir.

Vites, yakit, sinif ve boya tercihinizi tam olarak anlayamadigim icin asagidaki tipte farkli markalarda da olsa benzer araclar bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Beğendiğiniz icinize sinen bi araba denk gelirse de beklemeyin derim.

Misal bu arabaya 110 yazmislar ama 95-100 arasini zorlardim ben olsam arac basina gidip trink parayi verecegimi soyleyip.

2010 OPEL ASTRA HB 1,3 CDTİ 90 hp ESSENTİA KONFOR PAKET İlan No: 867981042https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2010-opel-astra-hb-1,3-cdti-90-hp-essentia-konfor-paket-867981042/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witwickyyy -- 6 Ekim 2020; 15:54:48 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    264 Mesaj
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.