Şimdi Ara

110 - 120 bin arası 3-4 sene kullanılacak araç tavsiyesi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
2.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baktığın araç ya 1.5 90 lık symbol yada 1.6 105 lik linea

Symbolün yakıtı çok azdır 90 lık motor fena değil

Linea şehir içi 2 litre daha fazla yakar daha performanslıdır.

İki araçta tenekedir 130 bine tenekeden öteye geçemezsiniz

Yeni model teneke eski model tenekeden her zaman her şartta daha iyidir.

Yılda 20 binse reno 10 binse fiat

Ben olsam turbo dizel veya benzin yerine benzin atmosferik lpg alırım hemde en yenisini egea yı

4 cam oto manuel klima yedek parça sarf malzeme ucuzluğu garantili lpg daha başka o paraya araba olmaz 4 teker 1 direksiyon

4 yılda 80 bin km yapacaksınız enjektörü pompası turbosu yağ soğutucusu dpf i egr si saymakla bitmiyor turbolu aracın atmosferiğe göre parça fazlalığı hepside ciddi paralar

bu gün dizel bir aracın 4 enjektör revizyonu 2500 tl yenisi 6000 tl oradan hesap et yakıttan ettiğin kâr misli ile çıkıyor. 3 litre fazla yak kafan rahat olsun bakımın ucuz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bio technolog -- 27 Aralık 2020; 0:6:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lojistisyoner

Bu bravolarında çoğunun saçma bir eksisi var esp ve hız sabitleyici opsiyon olarak satılmış zamanında. Bende bu ikisinin olmasını istiyorum maalesef ve gösterdiğiniz araçta ikiside yok . :)

Alıntıları Göster

aynen doğru fiatlarda sinyalin altında bir kol daha olması gerekiyordu :)

şu araçta var ama cam tavanlı daha ferah olur gibi geliyor..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-satilik-orijinal-92.000-km-italyan-fiat-bravo-851676889/detay

birde şöyle bir site buldum, linea ile alt yapıları aynıysa sonradan cc takılabilir (uygunsa tabii), ustayı arayıp sormak lazım

https://www.fiatcruisecontrol.com/tag/linea-1-6-multijet-cruise-control/

ESP ise valla 8 senedir trafikteyim , yaklaşık 200.000km ye kadar her türlü yol şartında tecrübem olmuştur hiç ihtiyaç duymadım , hatta kendisiyle kötü bir anımda var, hafif yokuş bir yerde tırın biri kaza yapmıştı yola da biraz mazot akıtmış, o zamanda 2017 nissan micra 1.2 cvt ile yola çıkmıştım matbaa da işlerim vardı , neyse trafik oluştu, geldiler tırı kaldırdılar yol açıldı , aracı çalıştırdım gaza bastım bir metre bile gitmeden stop edecekmiş gibi oluyor, pati çekmiyor ama gaz kesiyor her gaza bastığımda.. dedim eyvah piston aşağı oldu herhalde   arkamdan da korna sesleri , 2-3 defa denedim baktım göstergeye ben gaza bastıkça esp lambası yanıp sönüyor hızlı hızlı.. sonra jeton dank etti, esp yi kapattım araba sıkıntısız ilerlemeye başladı..

o yüzden esp ile atışığım biraz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bio technolog

Baktığın araç ya 1.5 90 lık symbol yada 1.6 105 lik linea

Symbolün yakıtı çok azdır 90 lık motor fena değil

Linea şehir içi 2 litre daha fazla yakar daha performanslıdır.

İki araçta tenekedir 130 bine tenekeden öteye geçemezsiniz

Yeni model teneke eski model tenekeden her zaman her şartta daha iyidir.

Yılda 20 binse reno 10 binse fiat

Ben olsam turbo dizel veya benzin yerine benzin atmosferik lpg alırım hemde en yenisini egea yı

4 cam oto manuel klima yedek parça sarf malzeme ucuzluğu garantili lpg daha başka o paraya araba olmaz 4 teker 1 direksiyon

4 yılda 80 bin km yapacaksınız enjektörü pompası turbosu yağ soğutucusu dpf i egr si saymakla bitmiyor turbolu aracın atmosferiğe göre parça fazlalığı hepside ciddi paralar

bu gün dizel bir aracın 4 enjektör revizyonu 2500 tl yenisi 6000 tl oradan hesap et yakıttan ettiğin kâr misli ile çıkıyor. 3 litre fazla yak kafan rahat olsun bakımın ucuz olsun
    Tenekenin de ses çıkaranı makbuldür. Sadece ulaşım için arabaya bineceksek de 120 ye falan gerek yok yarı fiyatına 4 teker 1 direksiyon + lpg'li atmosferik motor alır geçerim. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

aynen doğru fiatlarda sinyalin altında bir kol daha olması gerekiyordu :)

şu araçta var ama cam tavanlı daha ferah olur gibi geliyor..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-satilik-orijinal-92.000-km-italyan-fiat-bravo-851676889/detay

birde şöyle bir site buldum, linea ile alt yapıları aynıysa sonradan cc takılabilir (uygunsa tabii), ustayı arayıp sormak lazım

https://www.fiatcruisecontrol.com/tag/linea-1-6-multijet-cruise-control/

ESP ise valla 8 senedir trafikteyim , yaklaşık 200.000km ye kadar her türlü yol şartında tecrübem olmuştur hiç ihtiyaç duymadım , hatta kendisiyle kötü bir anımda var, hafif yokuş bir yerde tırın biri kaza yapmıştı yola da biraz mazot akıtmış, o zamanda 2017 nissan micra 1.2 cvt ile yola çıkmıştım matbaa da işlerim vardı , neyse trafik oluştu, geldiler tırı kaldırdılar yol açıldı , aracı çalıştırdım gaza bastım bir metre bile gitmeden stop edecekmiş gibi oluyor, pati çekmiyor ama gaz kesiyor her gaza bastığımda.. dedim eyvah piston aşağı oldu herhalde   arkamdan da korna sesleri , 2-3 defa denedim baktım göstergeye ben gaza bastıkça esp lambası yanıp sönüyor hızlı hızlı.. sonra jeton dank etti, esp yi kapattım araba sıkıntısız ilerlemeye başladı..

o yüzden esp ile atışığım biraz :)

Alıntıları Göster
    Esp'ye bir kere ihtiyaç oluyor zaten ama o zaman ne zaman bilemiyoruz. Bravolarında piyasası çok saçma donanımsız düşük model araçlarla donanımlı daha yüksek model araçlar aynı rakamdan satılıyor neredeyse. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lojistisyoner

Esp'ye bir kere ihtiyaç oluyor zaten ama o zaman ne zaman bilemiyoruz. Bravolarında piyasası çok saçma donanımsız düşük model araçlarla donanımlı daha yüksek model araçlar aynı rakamdan satılıyor neredeyse. :)

Alıntıları Göster

araç piyasası pandemiyle birlikte komple saçmaladı zaten..

opel astra j 1.6 cdti 136 lıkları takip ediyorum, bazıları astra k fiyatından fazla yazıyor, kimi dediğin gibi aracı edition plus ama elite paketle aynı rakamı yazmış, ortalık darma duman şu an :)

2020 yılbaşında babamlar yazlığa giderken ayaklarını yerden kessin, emekli adam, mtv si, yakıtı az olsun diye aldığım ki bildiğimizde araba (gerçi şu an pandemi sebebiyle ben çöktüm  ) son corsayı şubatta 56.500tl den almıştım, araç 2013 model satan adam km ile aynı rakamı yazmıştı , 56.438 km deydi, şimdi bakıyorum 120 130 bin tl fiyat yazan var abii bu corsa ya , 3 lü rakamları ne ara gördü bu b segmenti 4 teker 1 motor valla şaşkınlık içindeyim..

işin garip yanı kontrol amaçlı 2 ilanı takip ediyordum geçen aya kadar, satılıyor da gerçekten, bankadan mtv borcu sorgulattım böyle bir plaka kayıtlı değildir diyor yani şehir dışına satmış adamlar sanırım :) ..

tabii şimdi banka faizleri baya yükseldi, kış mevsimi zaten ölü sezon bu sebeple durgunluk var ama yılbaşından sonra marta doğru yine talep olursa rakamlar alevlenebilir eğer hükümet ya da kurlar ağır bir hamle yapmazsa..

• Egea evinizin her şeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

araç piyasası pandemiyle birlikte komple saçmaladı zaten..

opel astra j 1.6 cdti 136 lıkları takip ediyorum, bazıları astra k fiyatından fazla yazıyor, kimi dediğin gibi aracı edition plus ama elite paketle aynı rakamı yazmış, ortalık darma duman şu an :)

2020 yılbaşında babamlar yazlığa giderken ayaklarını yerden kessin, emekli adam, mtv si, yakıtı az olsun diye aldığım ki bildiğimizde araba (gerçi şu an pandemi sebebiyle ben çöktüm  ) son corsayı şubatta 56.500tl den almıştım, araç 2013 model satan adam km ile aynı rakamı yazmıştı , 56.438 km deydi, şimdi bakıyorum 120 130 bin tl fiyat yazan var abii bu corsa ya , 3 lü rakamları ne ara gördü bu b segmenti 4 teker 1 motor valla şaşkınlık içindeyim..

işin garip yanı kontrol amaçlı 2 ilanı takip ediyordum geçen aya kadar, satılıyor da gerçekten, bankadan mtv borcu sorgulattım böyle bir plaka kayıtlı değildir diyor yani şehir dışına satmış adamlar sanırım :) ..

tabii şimdi banka faizleri baya yükseldi, kış mevsimi zaten ölü sezon bu sebeple durgunluk var ama yılbaşından sonra marta doğru yine talep olursa rakamlar alevlenebilir eğer hükümet ya da kurlar ağır bir hamle yapmazsa..

Alıntıları Göster
    Haklısınız piyasa apayrı bir kafada takılıyor sıfırı umursamıyor ikinci el kendi içinde rekabete girişiyorlar. :) Hayırlısı olsun hakkımızda.

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Egea evinizin her şeyi.

Dediğim gibi hocam hem kalitesinden dolayı hemde almak istesem bile anında alamayacağımdan dolayı tercih sebebim değil maalesef. Teşekkürler.

• Yerinde olsam , Temiz 1.6 HDI , manuel bir C5 bakardım. Kullanan bilir kalitesini. Segmentine göre dolu ve müthiş bir araçtır. Yalniz mcp şanzıman değil hocam manuel öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsa 1.3 cdti. Çok az yakar. Turbo dizel olduğu için performans konusunda da fena değil. Clio da benzer özelliklerde.
    Corsa ya da clio olmaz derseniz, boş bir corolla.
    Sizin tercihiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RyDeR

Yerinde olsam , Temiz 1.6 HDI , manuel bir C5 bakardım. Kullanan bilir kalitesini. Segmentine göre dolu ve müthiş bir araçtır. Yalniz mcp şanzıman değil hocam manuel öneririm.
    Aslında gözüme çarpmamıştı ama hoşduruyorlar inceleyebilirim. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

Corsa 1.3 cdti. Çok az yakar. Turbo dizel olduğu için performans konusunda da fena değil. Clio da benzer özelliklerde.
    Corsa ya da clio olmaz derseniz, boş bir corolla.
    Sizin tercihiniz.
    Hem boyutu olsun hemde motorunun sanki yetersiz geleceği kanısı aracı düşünmemem için yeterli sebepler olarak görünüyor. Teşekkürler.

• Arkadaşlar bayağı araç önermiş sabırla hepsine kulp  Allah gönlüne göre versin bütçen bu zamanda isteklerine göre çok düşük butceni 300-350 ye çıkar biseyler çıkar belki armudun sapı falan filan 

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Arkadaşlar bayağı araç önermiş sabırla hepsine kulp  Allah gönlüne göre versin bütçen bu zamanda isteklerine göre çok düşük butceni 300-350 ye çıkar biseyler çıkar belki armudun sapı falan filan 

Yok hocam kulp falan takmıyorum herkesin kendi fikri ve önerisi herkese de teşekkür ediyorum. 110-120 bin lira şu piyasada saptır çöptür belki ama armutun sahibi de armut çürük olmasın ister en azından. Varsa sizin bu civarlarda tavsiye edebileceğiniz sap çöp nasipleniriz belki. :)

• Ben de konuyla ilgili olduğum için. Takipteyim

• Temizinden bir accent era alabilirsin . Uzun yıllar kullanırsın

• Egea en genç olduğu için
    Ayrıca binip denemenizi tavsiye ederim
    Bravodan falan çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Temizinden bir accent era alabilirsin . Uzun yıllar kullanırsın
    Bir keresinde kiralamıştım belki benim kiraladığım araçta bir problem vardı ama çok güven vermedi her konuda. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Egea en genç olduğu için
    Ayrıca binip denemenizi tavsiye ederim
    Bravodan falan çok iyi
    Egea yada clio evet sıfır araçlar ve her zaman sıfır iyidir buna bende katılıyorum. Bursada üretilen egeanın italyada üretilmiş olan bravodan daha iyi olduğuna inanmıyorum kullanmadım ama kullanıcı yorumlarına göre birde binmek istediğim aracın biraz dolu olmasını isterim ki egeanın 1.4 fire versiyonunda yağmur far sensörü gibi basit eklendiler bile mirror donanımında yok maalesef. Teşekkürler.

• illa c sınıfı yüksek beygir diyorsanız 10 yaşında araçlar var hocam 110-120'ye. Onlarda da 130.000 km yi geçmemiş çok zor bulursunuz (km oynanmış olma ihtimali yüksek). Bir de 10 yaşında araba benzinli de olsa dizel de olsa her türlü masrafa müsait bence. O yüzden japon araçlarına bakmanız uygun olacaktır. Benim tavsiyem maksimum 5 yaşında b sınıfı düşük km bakmanız. Anasını ağlatıyorlar zaten 5 senede, biraz masrafla toparlayıp bi 5 sene de siz biner satarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr0742 -- 27 Aralık 2020; 16:34:19 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.