Şimdi Ara

11 yıllık lastik [SS EKLENDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lastik yılını nasıl öğreneceğimi geçen öğrendim. Bizim arabada bakayım dedim.

07.09 arka lastikler

18.16 ön lastikler

Dedeme dedim ne bu hal diye. Bana öndeki lastikleri değiştirince öndekileri arkaya aldım dedi.

Araba artık benim oldu. Geçen hafta verdi bana. Dedim ilk iş lastikleri degistircem. 4 tane en iyisinden fiyat aldım 1600 tl denk geldi Michelin. Dedi nabiyorsun öne 2 tane al aramaya tak diğerlerini.

Şuan dışarıdayım 1 saat içinde fotoğraf atarım.

Not : Dedem arabanın bütün bakımlarını zamanında yaptırır. Lastikleri neden böyle yaptı anlamadım. Neyse yaşına verelim. Allahtan çok kullanmıyoruz arabayı. 2001 model, 138bin kmde. Son 10bin kmyi ben yaptım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jowiyaga -- 7 Aralık 2020; 19:10:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2013 üretimli lastik 2019 yılında o kadar sertleşti ki ıslak rampada dualarla kalkıyordum. O lastikler iyi dayanmış.
  • marslan1999 kullanıcısına yanıt

Ben geçen sene ehliyet aldım o yüzden bir şey fark etmiyorum şuan. Ama yeni lastik alınca nasıl değişecek merak ediyorum. Fotoğraf çekmeyi unuttum. Yarın çekerim inş.

• quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

2013 üretimli lastik 2019 yılında o kadar sertleşti ki ıslak rampada dualarla kalkıyordum. O lastikler iyi dayanmış.
    6 yıllık o lastiklerle kaç km yapmıştınız hocam? Benimde 7. yıla geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    35000km civarı.
  • Kilometreden ziyade duran lastiğin yapısı bozuluyor diye biliyorum. O lastikler tek parça çıkarsa salonunuzun duvarına asın :D

• Ben de 2013 yılında değiştirmiştim lastikleri.Hala kullanıyorum.Pek araba gerek olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

2013 üretimli lastik 2019 yılında o kadar sertleşti ki ıslak rampada dualarla kalkıyordum. O lastikler iyi dayanmış.

Bende Lassa gaffetinde bulunmuştum ıslak zeminde kalkmayı bırak rampada manevra yapıp geri dönmekle uğraşıyordum bir de patenaj çeke çeke.

Bence Lastik yaşından ziyade durumu ile alakalı.

Eski aracımda stepneden çıkan yaşlı lastiği 30 binde Michelin lastiğe tercih etmişti usta bu daha iyi durumda diye.

• Deden arabadan pek anlamıyor belli. Yolla tek temasın lastiklerdir. Lastikler kötüyse isterse en kral bakımı tamiri yaptır bir işe yaramaz.

Lastikler ve balatalar arabada masraftan kısılmayacak tek bileşenlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 3 Aralık 2020; 15:12:51 >
  • Hayırlı olsun, Lastiklerde DOT yazısından sonra 4 rakam olur 07 09 ise 07 hafta 2009 yılının lastikleri Eğer DOT yazmıyorsa bir lastikciden teyit alın boşuna lastik almayın (Ama muhtemelen 2009dur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4153B7648 -- 3 Aralık 2020; 18:41:49 >
  • drknl35 kullanıcısına yanıt

Değiştirirken bakarım bi.

• Deden arabayi iki teker kullaniyor sanirim. Daha ogrenecegin cok is var genco...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 7 Aralık 2020; 18:28:32 >
  • Lastikler kötü ama 140 bin kmde işe yaramadı mı şimdi :)

• 11 yıllık lastik [SS EKLENDİ]

• Maşallah güzel bitirmiş lastikleri. Patlayıp çatlamadan bunca yıl gitmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastikler bitmiş durumda, en kısa sürede değiştirin.

• Ne dedeler var arkadaş11 yıllık lastik [SS EKLENDİ] 

• bütçen azsa barum, tigar, kormoran al hocam.

• Meticulous kullanıcısına yanıt

falkenden başkası yalan hocam.

• Arac muhtemelen onden cekisli, on lastikler de 2016 yili oldugu icin sorun yasanmamistir. Arka lastiklerin hamuru artik her an patlayacak sekilde sertlesmis, bozulmustur muhtemelen. Su ana kadar patlamamasi, az kullanilmasi ve hafif yuklerle kullanilmasindan olabilir. Iki tane on alip, ondeki 2016'lari arkaya takmak belli bir sure goturebilir ama en iyisi 4 tane sifir alip takmak, cunku 2016'lar da 5 yillik olacak yakinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_takimi -- 7 Aralık 2020; 22:23:16 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.