Şimdi Ara

11.Sınıfa Geçtim Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben bu sene 11.sınıfa geçtim ve sayısal bölümü tercih ettim. Hedefim güzel bi üniversitede (en az 15-20k. sıralama ile alan) bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.

Bu yaz tatilinde (10.sınıfın sonu) Kaf 1 ile matematiğe başladım. Ne yazık ki üşengeçliğimden yanına bi kitap daha alamadan bitirmeye yaklaştım,2 konum kaldı.

Şimdi benim bundan sonra planladıklarım şunlar:
    Bu sene yapacaklarım:
    Kaf 2 ile TYT çalışmaya devam etmek.
    Onun yanına TYT matematik için bi kitap almak.
    Karekök mps ile geometriye başlamak.
    Bunun yanı sıra
    11.sınıf dersleri için de kitaplar alıp çözmek
    11.sınıf bittiğinde ise 9-10 fen derslerini halletmek,TYT denemeleri çözmek ve sonrasında AYT'ye hazırlık yapmak

Sizce bu yol haritası nasıl? Neler yanlış? Neleri eklemeliyim ve hangi kitapları almalıyım
    Sizin daha iyi tavsiyleriniz varsa onlara da açığım.

Ayrıca,ne zaman 11.sınıf konuları,ne zaman YTY matematik-geometri çalışmalıyım?

• İmzamdan faydalanabilirsin dostum
  • UP
  • up
  • Son kez UP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • temelin nasıl? yaşıtız, gittiğin okulun imkanları neler? eve uzaklığın ne kadar? zamanlama çok önemli bu yıl bizim için
  • RavenBD kullanıcısına yanıt
    Temelim var sayılır, çalıştığım sınavlardan iyi puanlar alıyorum.

Gittiğim okuldaki öğretmenlerim gayet güzel ama öğrenci profili çok kötü. Ben teog da 413 almıştım ama evime 5 dk uzaklıkta diye o okula gittim. Puanım yeten başka bi okul vardı ama arasında çok da fark olmadığı için tercih etmedim

• Önemli UP

• Yapacağın RUSH tan başka bir şey değil hocam. Haftada ortalama 30 saat çözüm yapmalısın. Her dersten 2 yada 3 er adet kaynak sana yeterli olacaktır. Hocalarının istediğin hedefe layık olduğunu düşünüyorsan hocalarınla birlikte gidiş yap. Yok ben kendime daha çok güvenirim dersen, şimdiden konu anlatımlarını hallet. Hocalara geldik tarzında yt kanalları sana bu süreçte yardımcı olacaktır. Okulda da tekrarını yapmış olursun. Eve geldiğinde de soruları çözerken bilgilerin sağlamlaşacaktır. Bundan sonraysa bol bol RUSH yapmalısın. Ben şahsen 80 saati aşmaya çalışıyorum haftalık. Çünkü hedefim oldukça yüksek, okuldaki öğretmenlerime de güveniyorum dershaneye de pek ihtiyaç duymuyorum. Burada önemli olan şey senin hedefin.
  • Hocam 9-10 fenini yazın halledersin,kendini o kadar sıkmana gerek yok.Matematik-Fizik-Geometrini bu sene sıkı tutarsan gerisi çorap söküğü gibi gelir.Bu üçü adamı vezir de eder,rezil de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enose -- 19 Eylül 2018; 20:22:29 >
  • Tüm liseyi yazın bitirirsin yerinde olsam 11de eglenebildigim kadar eğlenirdim su an en cok ona pişmanım çünkü hayatımda bir daha asla öyle boşluğum olmayacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RavenBD kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, not ettim

• enose E kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, bu arada KAF kullandınız mı?

• hayır,kullanmadım hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.