Şimdi Ara

11. Sınıf Genel Plan ve Kaynaklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

11. Sınıfa geçtim. Hedef: İlk 5.000. Ortalama üstü bir lisedeyim. 9-10. Sınıf ortalamam: 90-90. Dersaneye gitmiyorum.

Öncelikle 11. Sınıfta amacim:

+11'i eksiksiz tamamlamak

+ TYT Matematik - TYT Türkçe - TYT Geometri - Paragraf Soru bankaları çözmek

+11. Sınıf yazının sonlarına doğru TYT denemeleri

+11. Sınıf yazında AYT denemeleri ve TYT-11. Sınıf eksiklerini tamamlamak.

Soru 1) Bu plan doğru mudur, eklememi veya çıkarmamı tavsiye edeceğiniz şeyler nelerdir?

Bugün kitapçılara gittim. Okul daha yeni başladığı için 2019 basımlar gelmemiştir diye düşündüm ama yine de bakayım dedim. Çoğu 2018, bazıları 2019'du.

Her neyse 3 kitapçıya(iyi kitapçılar) baktım. Hepsinde aynı yayınlar vardı. Esen, karekök, birey ve kafadengi...

Aslında yayının değil, konuyu tam anlamıyla kavramanın ve seviyeye paralel olarak kolay-orta-zor kaynakları çözmenin önemli olduğunu biliyorum.
    Yine de soracağım yıllardır esen ve karekök çözdüm sadece. Birkaç konuya baktım. Bir sürü kaynak sayıyorlar..
    345-apotemi-eis-yayın denizi-paraf-karaağaç-aydın-nihat bilgin-endemik-fen bilimleri vs. ...

Soru 2) Bana 2019 ve yeni sistem için ders ders zorluk seviyesine göre tavsiyeleriniz nedir? Veya bunun üzerine iyi konuların-cevapların linkini atar mısınız?
    Soru 3) Sürekli eis yayınlarını duyuyorum. Nedir? Nasıldır?
    Soru 4) Dersane derece yapmak için şart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiMu -- 15 Eylül 2019; 13:39:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

• Up

• Up

• 11 matematiğinden çok fkb'si ağırdır hatta 12'den bile. fiziği kimyayı sistemleri falan zamanında halletmeye bak. eis benim zamanımda bilgiyolu'ydu ve kaliteliydi ama şuan daha kolay sanırım değişmiş biraz. türkiye geneli denemelere gir bence. hatta konu çalışmasan bile tyt denemesi çöz (bu aşırı önemli) kendiliğinden artıyor netler. tyt mat ve geometri soru bankası çözmek de mantıklı olur yetiştirebilirsen her şeyi.
    ayrıca eseni önermem ama diğer forumda söylenen yayınlardan al çöz zaten hemen hemen aynı hepsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DB938CE2E -- 15 Eylül 2019; 15:0:44 >
  • Karekök önerir misiniz peki hala?

• 11.sınıfı iyi halletmeye bak.11 in fen dersleri kolay değildir durumun el veriyorsa ücretli set takviyesi yapıp ilerleyebilirsin.Kimya special,umut öncül akademi işine fazlasıyla yarayacaktır.
    Derece yapmak için dershane gerekli değildir.İş senin çalışmanda bitiyor.
  • BiMu B kullanıcısına yanıt
    sanırım eski nesil diye önermiyorlar ama bence çözülebilir. onları çözüp işin işlem kısmını oturtmadan yeni nesli çözmek zor bence matematik adına özellikle. bir de geometrisini kesinlikle öneririm

• BiMu B kullanıcısına yanıt
    Karekök ve birey gibi kaynaklar işlem yeteneğini geliştirmek için iyidir yani klasik soru tipleri. 345/3D/Acil gibi kaynaklar da yeni tip soruları görmek için iyidir.

• Up

• 11i normal bitirmek yerine 11i boyoe yalayip yutmak daha mantikli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • building07 B kullanıcısına yanıt
    Eksiksiz tamamlamaktan kasıt bu.

• tr geneli denemelere 11.sinif olarak nasil girebiliriz?

• Fuow kullanıcısına yanıt
    dershanelerin çoğu yapar özellikle butik etütlere gidip söylerseniz girebilirsiniz zaten 10 lira gibi bişey oluyor çoğu (töder, özbedir vs)

• bu sene dershaneye yazildim , her dershane yapiyor mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.