Şimdi Ara

11 Milyon Emeklinin 1.000 TL İkramiye Alması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bakın chp yada akparti farketmez emekliye bayramlarda verilen 1.000 TL ikramiyeye ben karşıyım. Özellikle şuan ki ekonomi de bunun gerçekleşmesi mümkün değil gerçekleşirse bile merkez bankası bol bol para basması lazım buda enflasyonun ve bütçe açığının ciddi anlamda artmasını getirir. E durum böyle olunca emekliler maaş ikramiyesi alacaklar diye cezalar, zamlar daha da artacak, bu artan zam ve cezalar bir süre sonra halkta bıkkınlık yaratacağı için mecburen emekli ikramiyesini iptal etmek zorunda kalacaklar. Sırf 11 milyon emekli aylığı alacak ve herhangi bir partinin oy oranı çok az artacak diye ülkede yaşayan diğer 69 milyon insanın onlara imrenerek bakarak huzursuz bir şekilde yaşamasına gerek yok. Emekliye ikramiye vereceklerine özel ve kamu sektörü çalışanlarına zam yapsalardı yada buraya aktarılacak paralarla vatandaşın genelini kapsayacak faydalı bi ekonomi paketi açıklansaydı daha etkili olurdu.

Benim düşüncem bu şekildedir. Lütfen hakaret etmeden o fetöcü bu terörist demeden farklı görüşlerinizi dile getirin konuşalım birbirimizi anlamaya çalışalım.

• Hocam kimse o parayı ben almam demez ben oraya aktarılan bütçenin sadece emeklileri değil tüm halkı kapsamasını isterdim. Üstelik ben emekli bile olsaydım bayramlarda 1.000 TL verecekler diye oyumu satmazdım. Balık hafızalı değilim. Balık hafızalı olanlar düşünsün. Zaten o verilecek 1.000 TL emin ol kat ve kat çıkartılacaktır ülkenin ne üretimi var ki beleşten 11 milyon insana para saçılıyor. Zamanında Mehmet ŞİMŞEK'in söylediğine aynen katılıyorum. Ülkeyi batırır. Kim yaparsa yapsın batırır akpart,chp,iyi parti vs farketmez. Yaşlılar ikramiye alacak diye gençlerin geleceğiyle oynamak saçmalıktan ibaret.
    Yatarak para alıyormuş , laflara bak. 50-55 yaşına kadar emek versin , yılları geçsin, sonra biri arkandan yatarak alıyor yav desin.

900 küsür tl emekli aylığı bile alan var.

Şu anda en düşük memur maaşı : 2850 tl

En düşük emekli aylığı : 939 tl

'' karı gibi dedikodu yapıyorlar ''

Senin başkalarını anlayarak tartışman bu mu ?
  • Bakın bu dramdır. Artık makarna falan kesmiyor. Seçim ağzı açık açık rüşvet e döküyorlar işi

Allah kimseye böyle bir korku yaşatmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de ki ekonomik konjonktüre bakarsanız, para basmaktan başka bir çaresi olmadığını görürsünüz.

Döviz orta hızda firlayacak

Enflasyon tavan yapacak

Devalüasyonu direk yapamazlar artık öyle bir ekonomimiz yok ama böyle yapacaklar. Ayrıca yıllardır eleştirdikleri şeyi halkın cahilliğini kullanarak gizlice yapacaklar.

• Milyon milyar ne diyon olum sen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana verseler bakalım karşı cikiyormusun ilk alan sen olursun salamasyon bedava akp nin en büyük kozu bu oldu artik garantiledi başkanlığı

gss den toplayıp emekliye verecekler onlar yolunu bulmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 2 Mayıs 2018; 10:35:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

sana verseler bakalım karşı cikiyormusun ilk alan sen olursun salamasyon bedava akp nin en büyük kozu bu oldu artik garantiledi başkanlığı

gss den toplayıp emekliye verecekler onlar yolunu bulmuştur
    Hocam kimse o parayı ben almam demez ben oraya aktarılan bütçenin sadece emeklileri değil tüm halkı kapsamasını isterdim. Üstelik ben emekli bile olsaydım bayramlarda 1.000 TL verecekler diye oyumu satmazdım. Balık hafızalı değilim. Balık hafızalı olanlar düşünsün. Zaten o verilecek 1.000 TL emin ol kat ve kat çıkartılacaktır ülkenin ne üretimi var ki beleşten 11 milyon insana para saçılıyor. Zamanında Mehmet ŞİMŞEK'in söylediğine aynen katılıyorum. Ülkeyi batırır. Kim yaparsa yapsın batırır akpart,chp,iyi parti vs farketmez. Yaşlılar ikramiye alacak diye gençlerin geleceğiyle oynamak saçmalıktan ibaret.

• Rahat ol, vergiler secimden sonra %30 artacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp gözünü kararttı. "Oy" birliği ile ülkeyi batıracaklar.

• Şimdi bin tl verecekler de sanki geri almayacaklar .
    Akp sana beleş para verir mi la !?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emekliler bu ülkede zor durumda.2008'de AKPnin çıkardığı yasalarla özellikle yeni emekli olanlar normalde almaları gereken maaşın yarısını ancak alabiliyor.
    İkramiye verilmesine karşı değilim ama bunu oy satın almak için yapıyorlar, kararsız olup sırf bunun için kararını AKP'ye çeviren bir emekli varsa, onda alzheimer başlamıştır.
  • e asgari ücretin artmasını da konusalım o zaman. memurun aldıgı ücretin artmasını da ?

memurun maaşı artarken asgari ücretliye zam yapılmıyordu.bu memura yapılan zam ekonomiye yüklenmiyor muydu.

sonra asgari ücretliye zam yaptılar,emekliye yapmadılar. ee ? bu da emekliye haksızlıktı. asgari ücretliye yapılan zam da ekonomiye yükleniyordu.

bu asgari ücretlilerle, memurlara yapılan zam yüzünden her halta,vergilere vesaire herşeye zam gelirken,bu zam en cok emekliye, dul yetim maaşı alan kadınlara vesare zarar veriyordu.cünkü emekliye bu iktidar asgari ücretlilere yaptığı zam kadar dahi zam yapmadı.bu enflasyondan,vergi zamlarından giren en çok emekliye giriyor.

tüm bunlar yapılırken,ekonomiyi ve diğer kişileri düşünmüyordunuz da şimdi işin ucu kendinize dokununca mı "yandım Allahhhh" diyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 2 Mayıs 2018; 11:39:33 >
  • Bi profosor kaç tl maaş alıyor bunları düşün emekliye verilen üç beş kuruşu düşüneceğine :)

• Ülkeyi 24 hazirana kadar bize teslim edecekler. 24 haziran sonrası geri alacaklar bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Türkiye'de ki ekonomik konjonktüre bakarsanız, para basmaktan başka bir çaresi olmadığını görürsünüz.

Döviz orta hızda firlayacak

Enflasyon tavan yapacak

Devalüasyonu direk yapamazlar artık öyle bir ekonomimiz yok ama böyle yapacaklar. Ayrıca yıllardır eleştirdikleri şeyi halkın cahilliğini kullanarak gizlice yapacaklar.
    Son bir yılda yaklaşık 9 milyar TL para basıldı. Venezuela'ya dönmeyelim de Allah korusun

http://ekonomiatlasi.com/basili-para-miktari-8-milyar-753-milyon-tl-artti-100050

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitcan19901

e asgari ücretin artmasını da konusalım o zaman. memurun aldıgı ücretin artmasını da ?

memurun maaşı artarken asgari ücretliye zam yapılmıyordu.bu memura yapılan zam ekonomiye yüklenmiyor muydu.

sonra asgari ücretliye zam yaptılar,emekliye yapmadılar. ee ? bu da emekliye haksızlıktı. asgari ücretliye yapılan zam da ekonomiye yükleniyordu.

bu asgari ücretlilerle, memurlara yapılan zam yüzünden her halta,vergilere vesaire herşeye zam gelirken,bu zam en cok emekliye, dul yetim maaşı alan kadınlara vesare zarar veriyordu.cünkü emekliye bu iktidar asgari ücretlilere yaptığı zam kadar dahi zam yapmadı.bu enflasyondan,vergi zamlarından giren en çok emekliye giriyor.

tüm bunlar yapılırken,ekonomiyi ve diğer kişileri düşünmüyordunuz da şimdi işin ucu kendinize dokununca mı "yandım Allahhhh" diyorsunuz ?
    Asgari ücretle, memur maaşına yapılan zammı eleştireceğine 1500-2500 tl arası maaş alan emekliye verilen 1.000 TL ikramiyeyi eleştir.

bu ülkede asgari ücretle, memur maaşıyla geçinen insanlar var memur maaşlarını gözünüzde çok büyütmeyin hocam 2.700-3000 tl arası maaş alınıyor, bu dolar bu enflasyonla çok yüksek bi para değil.

Ntv haberine göre;

"Türk-İş, dört kişilik bir ailenin açlık sınırının 1637 lira, yoksulluk sınırının 5 bin 331 TL olduğunu açıkladı." o 4 kişilik aile 1637 TL maaşla (asgari ücretten daha fazla..) geçinmeye çalışıyor üstelik bu ailenin hiçbir sosyal aktivitesi, giyimi kuşamı olamaz. Sadece karın tokluğuna, borç içerisinde yaşamaya çalışıyorlar. Emekli 1.000 TL parayı rahatlıkla kazanabilir. Ama bu durum asgari ücret, memur maaşıyla çalışan insanlar için geçerli değil.

Emekliye verilecek olan parayla hem özel hem kamu hemde yakıt başta olmak üzere bir çok vergi indirim paketine gidilebilirdi. Sırf oy almak için yapılan bu hatayı doğru bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karargahx -- 2 Mayıs 2018; 15:5:20 >

• Karargahx kullanıcısına yanıt
    ulan varya sanki emekli olmadan direk öleceksiniz,hiç emekli maaşı almayacaksınız gibi konusuyorsunuz. hiç yaşlanmayacaksınız, vücudunuzda çalışacak kadar dahi enerjinin olmadıgı günleri görmeyecekmişsiniz gibisiniz.emekli adam gitsin iş yapsınmış. harbi harbi "yaş" konusunu hiç düşünmeyen orta yaşlı ya da orta-genç yaş arası bir vatandaşsın değil mi ? yaşlanınca vücudun nasıl güçten kuvveten düşecek,bunlardan bir haber oldugun icin,hiç gücten düşmeyecekmiş gibi davranıyorsun. ama gerçek hayat böyle değil,vücudun günden güne güçten düşecek vücudunu böyle enerjik hissetmeyeceksin, o yaşlara gelince sen çalışırsın artık 1000tl kazanmak icin.

o emekli maaşını ileride sen de alacaksın yaşlı vücudun ile,ne bu garip yorumlar.o zamanlar görecegiz sizi ,acaba yine "bu benim gibi evde yatan adamlara neden bu parayı veriyorlar?" diyecek misin ?

emekli dedigin adamın 30 sene 40 sene maaşından devlet para kesiyor da o emekli parası ödeniyor,devlet kimseye bedava para ödemiyor,o maaşından kesilen primi devlet kesmese de bu adam bankaya yatırsa 30-40 sene boyunca, hem ana parası bankada duruyor olurdu hem de sırf o anaparanın faizi şu an aldıgı emekli maaşının en az 1.5-2 katı para getiriyor olurdu adamlara.bunları düşünmek cok zor değil.

emekliye verilen paraları simdiye kadar emeklilerden aldıkları primlerden kazandıkları paralara saysın devlet. o paraları hesaplasak bu 1000 tl gibi kaçar tane 1000tl verilmesi gerekir emekliye Allah bilir.adamlardan yıllarca her ay belli miktarda prim adı altında para al, adamı 60 65e kadar emekli etme,adam tam emekli olsun tam maaş bağlanacakken ya da bağlandıktan 1-2 sene sonra ölsün.tüm o 30-40 senenin alınan primi de devletin kasasına kalsın. oh ne ala memleket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 2 Mayıs 2018; 12:35:11 >

• yigitcan19901 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam emekli ikramiye almasına niye karşı olalım bi tarafa veriyorsun geri kalan çalışan insanlar es geçiliyor üsteli bu ekonomi şartları altında bunların yapılması bana çok saçma geliyor yapılsa dahi fitil fitil geri alınır yahu emekli ikramiye alacak diye niye ben daha fazla vergi vereyim ? Para olur her kesime dağıtırsın ona kimse birşey demez. 1000 değilde mesela 500 verseydi özele ve kamuya da zam artışı yapsaydı. Bu 11 milyon emekliye 1.000 TL nasıl ödenecek Allah aşkına bana kaynak göster cidden merak ediyorum. Daha geçen gün ekonomi de kendimizi sıkmak, israftan kaçınmak zorundayız demiyorlar mıydı ?

• Kilistar 2200 asgari ucret + kredi borclari + kart borclarinin silinmesini vaadedince birsey yok ama dimi

• 22 milyar tl ediyor yılda.

ülke ekonomik olacak tasarruf yapması gerekirken sırf seçim kazanmak uğruna ülkenin ekonomisini batıracaklar.
    seçimden sonra acayip enflasyon artışı olacak orası kesin.
  • WB kullanıcısına yanıt
    Hangi parti yaparsa yapsın bana saçma geliyor dedim dikkatli oku dostum :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.