Şimdi Ara

11 Mayıs 2024 Moto Kurye Cinayeti (Yine bir suç makinesi tarafından işlenmiş bir cinayet) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
9.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Periah kullanıcısına yanıt
  Maalesef, ceza infaz yasası yeterli değil o yüzden herkesin kendini savunacak şekilde tedbir alması lazım, benim karşıma çıkmaz demeyin belli olmaz, bu onun bunun çocukları her yerdeler.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • asdic A kullanıcısına yanıt

  Hocam hapishane yok.. Aslında burada sorun yasa değil neden mi?


  Yasa sana bunun gibi hayvanları en az 30 yıldan müebbet kadar tutma hakkı veriyor.


  Ama hapishane yok, koyacak yer yok o nedenle yasadaki bütn haffletme ve yasal aralıkla kullanılarak cezalar kısıldıkça kısılıyor.


  Türkiyede yasanan terör olayları nedeniyle hapishane kapasitesinin ciddi bir bölümünü terör suçları işgal ediyor. Kalan kısmı şse yetmiyor birde nufus artışı ve göçü eklediğimiz şu an bizim ceza yasamızın mümkün olabilen en minimum cezaları verecek şekilde işlemesi sağlanıyor.


  Hatta pekçok suç hapishaneye bile gitmiyor bilinçli şekilde. Çünkü hapishanede yer yok.


  Bunun yıkıcı etkisi ise şu siz yer kıtlığı dan herkese en minimum cezaları verdiğinizde yani katiller 7 yılda, 6 yılda çıkmaya badladugında bu suçu teşvik ediyor ve suç oranı artıyor buda hapishaneler üzerindeki ykü arttırıp cezaların daha da gevşetilmesine yol açıyor.


  Kısacası berbat bir döngü oluşuyor.


  O nedenle caydurıcılık adına bile idamın geri gelmesi şart. Şu an biz bu sorunu yasa ile çözemeyiz çünkü yasanın kendisinde sanıldığı kadar büyük bşr sorun yok sorun hapishane sıkıntısı.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Long Nightt kullanıcısına yanıt

  Hocam kardeşim ameliyat olduguna yanında cinayet işleyen ( Pavyonda korumalı yapıyormuş, kadınlardan birine bulaşan bir adamı öldürmüş) bir suçluyu getirmişler oda ameliyat olmuş. Dediğine göre hapishaneler zaten kapasitenin çok üstünde. 5 kişi kalması gereken yerde 15 kişi kalıyormuş.


  Yan aslında suç yasada değil biz yasayı en minimum şekilde ceza verecek biçimde uyguluyoruz hapishaneler boşaltmak için.


  İdam cezası gelmeli caydırılık adına bile bu zorunlu.

  Şu an yer olmadığı için cezalar minimum düzeyde uygulanıyor. Sen minimum ceza verinde bu suçu teşvik ediyor ve buda hapishanelerde daha fazla baskı oluşturuyor.


  Bizim sorunumuz yasa değil aslında hapishane kapasitesi yetersiz. Birde dediğim gibi caydırılık adına idam olmalı çünkü bir herifi 50 yıl hapsetmek çok ciddi bir maliyet ve onun işgal ettiği yer yüzünden pekçok farklı suçlu hapse atılmıyor. Dolayısıyla ağır suçlarda idam uygulanmalı bence. Caydurıcılık adına bile çok faydalı olur.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 14 Mayıs 2024; 23:3:15 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • kanım dondu. keşke görmeseydim.

 • 6 suc kaydi olan birisi nasil disarda geziyor
  Hani adalet

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Periah kullanıcısına yanıt

  15 kişi az gerekirse o koğuşlara 50 hatta daha fazla kişi bile sığdırılır.Geçmiş zamandaki hapishaneler bu kadar lüks değildi.İçeri giren hapishane koşullarından öyle rahatsız olmalı ki dışarı çıktığında uslu kedi olsun.Bir arkadaşın belirttiği gibi ABD'de hapishaneler neden kötü?Parasızlıktan mı?İmkansızlıktan mı?Hayır...İçeri giren suçlu içerden akıllansın diye...Milleti tehdit eden,yaralayan,gasp eden hatta öldüren kişilerin refahını düşünmek sıradan insanlara yapılabilecek en büyük kötülüktür.


  Ayrıca idama karşıyım.Zira idam geriye dönüşü olmayan ciddi bir cezadır.Geçmişte haksız yere suçlanan ve idam edilen çok mahkum olmuştur.Bu nedenle idam yerine polise vur yetkisi verilmesi taraftarıyım..İnsanlara böyle saldıran ve öldürmeye teşebbüs eden herkes sokak ortasında polis tarafından vurulsa ve hesabı anında görülse emin olun idamdan daha caydırıcı olur.Zira suçu işleyen işlediği suçun cezasını anında sıcak sıcağa yaşamış olur.


  Böyle kameralı ve kesin kanıtlı cinayet ve tecavüz suçlarında ise bu suçu işleyenler yakalandı ise idam edilmesinden yana en ağır koşulların yaşandığı hapishanelere konulup hayat boyunca 'işkence' çekmesi açıkçası beni daha çok tatmin eder.Hızlı ölüm bunlar için ödüldür..Öyle bir hayat yaşamalı ki her gün ölmek için dua edecek kıvama gelmeli..Ancak o zaman işlediği suçun cezasını tam anlamıyla çekmiş olur..İdam cezası ise cezayı anında noktalayan bir ceza...Bence bu tür caniler için asla yeterli bir ceza değil...40 sene yaşasın ama cehennem hayatı yaşasın daha tatmin edici olur...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 14 Mayıs 2024; 23:9:41 >
 • Long Nightt kullanıcısına yanıt

  Tamam iyi diyorsunuz ancak o katile 50 yıl hapis cezası demek ona 50 yıl boyunca bizim bakmamız demek. 50 yıl halkın sırtından geçinmesi demek.


  Bu tarz şüpheye yer olmayan kan donduran cinayetlerde idam edip geçeceksin hem maliyet oluşturmaz hemde en caydırıcı cezadır.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Periah kullanıcısına yanıt

  50 yıl niye bakalım?Hasta olursa iyileşirse iyileşir,iyileşmezse ölür gider...Önüne her gün üç öğün yemek koymakta gereksiz.Yaşayacak kadar gıda atarsın önüne yaşarsa yaşar,ölürse ölür...Çok değil 100 yıl önceki hapishaneler böyleydi.Özellikle cinayetten ve tecavüzden içeri giren hükümlü beş seneyi çıkaramadan içerdeki kötü koşullardan dolayı ölür giderdi..Bahsettiğim şey tam olarak bu...Günümüzde ise AB'nin saçma sapan insan hakları standartlarına uyacağız diye bunları üç öğünle besliyoruz.Hasta oldu mu ilaç ve tedavi masraflarını vs karşılıyoruz...Ben böyle saçma sapan bir şey görmedim...


  Mesela bahsettim tarzdaki hapishaneler Güney Amerika ülkelerinde,Çin'de,Afrika'da,Rusya'da,İran'da,Hindistan'da,Pakistan'da vs hala daha yaygın...Bu yerlerde özellikle cinayet ve tecavüzden dolayı içeri giren mahkumlar idam edilmeseler bile hapishane koşulları altında ölmeyi dileyerek yaşarlar...Türkiye'de de benzer hapishanelerin olması şart..

 • İdam geri getirilmeli
  cezaevi şartları ağırlaştırılmalı
  af çıkartılması yasaklanmalı
  cezan neyse onu yatmalısın cezada indirim gibi garabetler olmamalı  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yotam -- 15 Mayıs 2024; 0:6:15 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ekonomi zaten kötü. Onun bunun çocukları çalışmıyor etmiyor. Bakıyor dışarda geçinemiyor. Gidiyor birini katlediyor. Nasıl olsa hapishanede paşalar gibi yaşarım diyor. Böyle alag.vatları hapishaneye düşse bile aç bırakıcaksın. Yemek için gerekirse taş taşıttırıcan. Yemişim insan haklarını. Bu insan hakları hep zulüm edenlerin işine yarıyor bizim memlekette. Özellikle böyle kamera kaydı olupta suçu kesin ispatlanan insanlara zulüm şart.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 14 Mayıs 2024; 23:48:55 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yapayzeka037 kullanıcısına yanıt

  Kesinlikle it gibi çalıştıracaklar. Öyle bedavaya yemek yok. Ölene kadar köpek gibi taş taşıyacak. İnsan hakları falan hikaye insan değil bu


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • daha 17 yaşında ve 6 suç kaydı var, sonuç olarak 7 yıl bile yatmayacak.

 • Kan dondurucu olay buna yavaş yavaş çektireceksin öyle hemen gitmek yok

 • Bu tip olaylarda idam şart ancak işin realitesinde idam konusu alınabilecek en riskli kararlardan birisi zira bazı şeylerden tamamen feragat etmek gerekecek.


  şöyleki; eğer idamı geri getirirsek AB'ye girme konusu tamamen ve resmen kapanacak çünkü AİHM'e bağlı Türk yargısı için idam kararı almak bir kere AİHM'e ters. Her yargı kararlarını AİHM'e gönderip sonuç almak isteyenlerde AİHM'in vetosuna uğrar çünkü idam kararı AİHM'in kesinlikle karşı durduğu bir ceza şekli. AİHM böyle bir durumda Türk yargısını İran gibi görür.


  Elbette bunun birde diplomatik ve ekonomik kayıplarınıda hesap etmek gerek. İdam kararı alındığı zaman çok kişi asılır caydırıcılık oluşsun diye. Bu durumda tüm dünyada ses getirir. Türk yargısının eli güçlenir, toplum vicdanını hafifletecek kararlar alınarak bu tür olayların önü kesilir ama Avrupa'da ters yapar.


  Yani idam istiyorsak başta AB üyeliğinden ve AİHM'den olmak üzere bir çok şeyden vazgeçmemiz gerekecek. Konun realitesi ne yazıkki bu.


  Son olarak, daha bugün ekonomi bakanının "AB'ye girmek için artık süreci hızlandırmalıyız" açıklaması yaptığınıda hatırlatalım. Yani idam filan hükümetin gündeminde değil. Ancak bu tür olaylara karışanlar için mecburen yeni kapalı ağır ceza hapishanelerinin yapılmasıda artık elzem. İdam edemiyorsak toplum vicdanını hafifletmek adınada bu tür insanları tecrit etmekten başka çarede yok. Bu durumda ekonomiye ekstra yük bindirecek belki ama toplum huzuru çok daha önemli. Katil olan 17 yaşındaki çocukda idam yasası olsada idam edilmezdi zaten ama kılçıksız,erken tahliyesiz 30 yılı tek hücreye atacaksın bunları. Caydırıcılık isteniyorsa başka çarede yok ama bunu yapmassanda sokaktada rahat gezemessin.

 • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
  0.51 promille ne hapisi ne cezası?

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu ülkede gavur kanunlarınas ve bunu yazanlara laf edemiyorsunuz.

  Ama bir avukat o. PU çıkıp şeriata küfür ediyor.

  Bir kişi "kısas olmasın veya hırsızın eli kesilmesin diyorsa o kişi kafirin ta kendisidir. Namaz kılsa da kafirdir.

  Yani tc nin ceza sistemini yazanlar kafirdir.

  Böyle bir ülkede yaşamayı siz tercih ediyorsunuz laiiklik diyerekten. Bisikletiniz çalınana kadar laiklik hoşunuza gidiyor. Akrabanız veya çocuğunuz bu şekil katledilene, tecavüze uğrayana kadar laiklik hoşunuza gidiyor ve "kahrolsun şeriat" diyorsunuz. İşte kahrolan sizsiniz.

  Sorunun kaynağı bu. İkiyüzlülük yapmayın..

  Allahın kanunlarını kapı dışarı edip "Allah varsa bunlara neden izin veriyor" diye de kafir olan sizsiniz.

  Allah içkiyi yasakladı.Allah ergenlik çağına geleni ehliyet sahibi yaptı ama siz 17 yaşındaki caniye,, öğretmenini öldüren orta 3 sınıf öğrencisine "çocuk" dediniz

  . Allah suçluyu ıslah etmeyi, hapsi yasakladı. Anında cezasını vereceksin..

  İkiyüzlü olmayın böyle bir dünyada yaşamayı siz hakediyorsunuz... YAŞASIN Atatürk.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 15 Mayıs 2024; 7:15:40 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sucre Maricruz kullanıcısına yanıt

  1,51 yanlış yazmışım

 • Bu hayvanların taş ocaklarında insanlık dışı şartlarda çalıştırılmalari gerekiyor.

  Hapishanelerde vergilerle bu itleri beslemek akıl işi değil.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Allahsız Namussuz kahpe ...

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • pskillercheto kullanıcısına yanıt

  aile kütüğü meselesini hiç açma yoksa ırkçı diye suçlanırsın. biliyorsunki dinimizde ırkçılık yasaktır.

 • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.