Şimdi Ara

***11 aylık bebek, Suri'lerden Menenjit kaptı. Eli ve ayakları kesildi.*** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
10.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dünyanın her yerinde aynı değildir. Gelişmiş ülkelerde %5 veya daha az ihtimal varken gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelerde bu oran %15 %20 oranlarına kadar çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM

Yanlış bir ifade
    Bu mikrop eskiden beri vardı, cahilce bir yorum olmuş ve birçok kişi bunu beğenmiş ☹️

Alıntıları Göster
    neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım birde cahil demiş Menenjitin birden fazla türü bulunmaktadır Çocuğa bulaşan ise Türkiyede görülmemiş bir tür bu zamana kadar

al belki öğrenirsinde cahillikten kurtulursun diyeceğim de nerde

– Bakteriyel menenjit: Meningokok, pnömokok ve hemofilus influenza bakterilerilerinin sebep olduğu menenjit türü.

– Viral menenjit: Herpes simplex virüs, enterovirüs, zona, kabakulak, su çiçeği gibi hastalıklara neden olan varicella zoster virüsü ve HIV virüsünün neden olduğu menenjit türüdür.

– Tüberküloz menenjiti

– Fungal menenjit: Mantar kaynaklı menenjit diye de bilinen Bu tür menenjite yol açan en yaygın mantar çeşitleri; Cryptococcus neoformans, Histoplasma capsulatum, Coccidioides immitis, Blastomyces dermatitidis, ve Candida türleridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 24 Kasım 2019; 2:48:55 >

• REM kullanıcısına yanıt
    peki hastaneler bunların kaydını tutuyor mu? yoksa doğal ölüm denilerek üstümü kapatılıyor. Babam pnömokok bakterisi yüzünden zatürre oldu. 4.günden sonra düzelme olmadı ateşi devam etti ve kusmaya başladı. Doktora sorduğumda hiçbirşey söylemedi. 10.günün ardından vefat etti. Kayıtların çıktısını aldığımda gördüğüm kan kültüründe enterokok faecium üremesi olmuş ki yatış yapıldıktan 4 gün sonra oluyor. Şoka girdiğinde yoğun bakımda yer yok denildi sevkide yapılmadı. İcapcı doktor bile gelmedi. Resmen karantina uygulandı. Ölüm belgesine bulaşıcı olmayan hastalık ve doğal ölüm yazıldı. Basit enfeksiyonlardan ölümler ve kanser oranları arttı. Buna sebep suriyelilermi sağlık sistemimi siyasi politikalarmı bilemem ama birşeyler yolunda gitmiyor ve Türkiye raydan çıktı. Bu oranları bilmenin hiçbir yolu yok. Kurum diye birşey kalmamış. Bütün sistem tek kişiye bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım birde cahil demiş Menenjitin birden fazla türü bulunmaktadır Çocuğa bulaşan ise Türkiyede görülmemiş bir tür bu zamana kadar

al belki öğrenirsinde cahillikten kurtulursun diyeceğim de nerde

– Bakteriyel menenjit: Meningokok, pnömokok ve hemofilus influenza bakterilerilerinin sebep olduğu menenjit türü.

– Viral menenjit: Herpes simplex virüs, enterovirüs, zona, kabakulak, su çiçeği gibi hastalıklara neden olan varicella zoster virüsü ve HIV virüsünün neden olduğu menenjit türüdür.

– Tüberküloz menenjiti

– Fungal menenjit: Mantar kaynaklı menenjit diye de bilinen Bu tür menenjite yol açan en yaygın mantar çeşitleri; Cryptococcus neoformans, Histoplasma capsulatum, Coccidioides immitis, Blastomyces dermatitidis, ve Candida türleridir.

Alıntıları Göster
    trolmüsün nesin
    önceki yazılarımı okumadın heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: ylcn123

peki hastaneler bunların kaydını tutuyor mu? yoksa doğal ölüm denilerek üstümü kapatılıyor. Babam pnömokok bakterisi yüzünden zatürre oldu. 4.günden sonra düzelme olmadı ateşi devam etti ve kusmaya başladı. Doktora sorduğumda hiçbirşey söylemedi. 10.günün ardından vefat etti. Kayıtların çıktısını aldığımda gördüğüm kan kültüründe enterokok faecium üremesi olmuş ki yatış yapıldıktan 4 gün sonra oluyor. Şoka girdiğinde yoğun bakımda yer yok denildi sevkide yapılmadı. İcapcı doktor bile gelmedi. Resmen karantina uygulandı. Ölüm belgesine bulaşıcı olmayan hastalık ve doğal ölüm yazıldı. Basit enfeksiyonlardan ölümler ve kanser oranları arttı. Buna sebep suriyelilermi sağlık sistemimi siyasi politikalarmı bilemem ama birşeyler yolunda gitmiyor ve Türkiye raydan çıktı. Bu oranları bilmenin hiçbir yolu yok. Kurum diye birşey kalmamış. Bütün sistem tek kişiye bağlı.
    Allah rahmet eylesin, hastane enfeksiyonu maalesef tehlikeli ve ölümcül olabiliyorlar o nedenle gerekmedikçe hastayı yatırmamak ve hastanede yatışı gerektiren durum ortadan kalkınca ayaktan tedavi etmek gerekiyor
    yurt dışında en iyi merkezlerde dahi %1-2 hastane enfeksiyonu görülmekte takdir edersiniz bizim hastanelerde bu durum daha fazla( kalabalık, hijyen, ziyaretçi sayısı ve süresine uymama) bunların en çok sebeb olan şey maalesef el yıkamama ( basit değil alkol bazlı antiseptik ile )
    amcam Amerikan hastanesinde ameliyat oldu ve bizim akrabalar aşiret gibi olduklarından ziyaret dikkat etmeme gibi nedenden dolayı hastane enfeksiyonu kaptı zor iyileşti
    Türkiye'de maalesef kayıtlar düzgün tutulmuyor, bu hem bizim hastalık istatiski verilerimizi etkiliyor hemde doktor hemşire sağlık personelinin lehte veya aleyhte yapılan işlemlerden doğruyu bulmada zorluk oluşturuyor, ben tezimi yazarken koca çapa tıp çocuk bölümünde 3 yıl öncesinin dosyalarını bulamadım neden olduğunu sorduğumda su basmış gibi bir cevap vermişlerdi
    tekrar başınız sağolsun hangi yaşta olursak olalım babanın kaybı bizim çocukluğumuzun bitişidir, rahmetli babamı 9 sene önce kaybettim hala telefonda kayıtlı ve zamanın törpülediği babasızlık hissi hiç bitmiyor her bir anıda yüzünüze yüzünüze vuruyor:(

Ben okudum ve bilesiniz yazdıklarınızın hesabı uymuyor. Hastane mikrobu denen nane ile meningokok denen nane insanda aynı yerde yaşayabiliyor. İki artı iki dört. 'Babanızın' amcanızın da başına gelmiş. Tüm bu noktaları bizim mi yerinize birleştirmemiz gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 24 Kasım 2019; 5:4:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Meningokok un hastane enfeksiyonu olduğunu kim söyledi siz daha yazdığımı anlamamışsınız birde birleştirmeye çalışıyorsunuz
    Tıpla uğraşınız var mı bilmiyorum ama insan vücudu ile uğraşanlar bilir ki 2+2 herzamam 4 etmez
    Üsteki üyenin babası maalesef hastahane Enf nedeni ile kaybedilmiş onu açıkladım

Meningokok elbette hastane enfeksiyonu değil, zaten alaka kuramamanız da işin abes yanı bana sorarsanız. E. faecium hastane enfeksiyonu mudur? Bulaşı yolu nedir? Pnömokokla ortak benzer yanı olan o değil zaten, hastane mikrobu mrsa.
    Bir gözden geçirelim. Emekli emekli diye çok makara yapıcaz sizinle yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Meningokok elbette hastane enfeksiyonu değil, zaten alaka kuramamanız da işin abes yanı bana sorarsanız. E. faecium hastane enfeksiyonu mudur? Bulaşı yolu nedir? Pnömokokla ortak benzer yanı olan o değil zaten, hastane mikrobu mrsa.
    Bir gözden geçirelim. Emekli emekli diye çok makara yapıcaz sizinle yoksa.
    Pm attım
    Mesajlarına bak istersen
    Gene tanjant geçmişsiniz.
    Bu çok sık yaşanıyor nedense. Hep devrecilik, hep adam kayırmacılık, hep dar alanda top çevirmek, sorması ayıp konuyu nerede yakalayacağız? Ne zaman akan sular duracak, pişkinlik kesilecek?
    İş çok olgu kesiti bir hâle bürünüyor. Herkes patlamış mısırlarını hazırlasın bence.

Sana gönderdiğim mesajdan bunumu anladın😕

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tanjant nedir? İsterseniz böyle birbirimizi hızlıca tartabiliriz. Kuytu köşelerde gizli saklı işlere fâil olmaya ne gerek var!

Neden birbirimizi tartıyoruz?
  • Konu kişiselleşmeden burayı okuyan arkadaşlar mümkünse meningokok aşılarını çocuklarınıza yeğenlerinize yaptırınız
    Genişletilmiş aşı programında olan rota yapmaktansa ( ben kendi çocuğuma rota da yaptırdım) meningokok aşıları yaptırmak daha akılcı
    Tıp okuyan veya mezun meslektaşlarıma da şunu söylemek istiyorum Allah yardımcınız bilim ışığınız olsun bu demografik yapı aşı karşıtlığının artması gelecekte kolay olmayan günlerin beklediğini gösteriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: REM

Konu kişiselleşmeden burayı okuyan arkadaşlar mümkünse meningokok aşılarını çocuklarınıza yeğenlerinize yaptırınız
    Genişletilmiş aşı programında olan rota yapmaktansa ( ben kendi çocuğuma rota da yaptırdım) meningokok aşıları yaptırmak daha akılcı
    Tıp okuyan veya mezun meslektaşlarıma da şunu söylemek istiyorum Allah yardımcınız bilim ışığınız olsun bu demografik yapı aşı karşıtlığının artması gelecekte kolay olmayan günlerin beklediğini gösteriyor
    doktor bey allah aşkına kendinizi fazla yormayın burda konu siyasi saplantılılarla dolu, suriyelileri özel hastalık yayan pis arap ırkı tanımlamadığınız sürece asla vazgeçmezler bilim hikaye...

Siz bilimselliğe karşı mısınız yoksa. Malumun ilanı çok önemlidir bilirsiniz son zamanların maddiyat ölçer tanıdan kopuk tahlil ebesi emb saçmalıklarında.

• Konuyla ilgili:

link

• 11 aylık bebek suriyeli birinden nasıl hastalık kapmış ki? ve böyle bi şey olsa bu hastalıklar daha yaygın daha sıkıntılı olması lazım değil mi sonuçta milyonlarca ne idüğü belirsiz adam girdi ülkeye?..

valla birçok sebepten evlenip çocuk sahibi olmaktan korkuyordum, hatta istemiyordum.. bide başıma böyle bi olay gelirse kafayı yerim. ben neden bu tedirginlikleri yaşıyorum lanet olsun ya
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.