Şimdi Ara

***11 aylık bebek, Suri'lerden Menenjit kaptı. Eli ve ayakları kesildi.*** (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
10.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: striders

Buradaki yöneticilerden gene daha rahat yaşarlar
    afdersiniz ona bile biraz popo hırs çalışkanlık istiyor yan gelip yatmaya annenizin önünüze sıcak aş koymaya alıştıysanız burda o bile zor gelir işinize gelmez... dönende dolu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Kasım 2019; 20:55:59 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Anlaşamadık sanırım. Avrupanın yaşam koşullarının iyi olduğunu belirttim. İşinizi hakkıyla yaptırırlar ama hakkınızı da fazlasıyla verirler.

Bunun yanında alım gücü de ciddi iyidir manasında idi dediğim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: striders

Anlaşamadık sanırım. Avrupanın yaşam koşullarının iyi olduğunu belirttim. İşinizi hakkıyla yaptırırlar ama hakkınızı da fazlasıyla verirler.

Bunun yanında alım gücü de ciddi iyidir manasında idi dediğim
    ona birşey demedim ama bilek beden kuvveti çalışmayı seven için aktif bedenen çalışmayı sevcen yani, tembel başarısız aylak rahat önüne hizmet isteyen seven adam yapamaz orda dönenler var çevremde yapamayıp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Kasım 2019; 21:2:15 >
  • İngilizler bir Türk arısı diye kırmızı alarm verdiler,biz maşallah milyon milyon alıyoruz içeri, ama olsun onlar pür-ü pak Arap ırkı.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Evet. Yapilan işi olması gerektiği gibi istiyorlar. Baştan savma iş yok. Her şey standart.

Boyacıysan öyle damlatarak, sıçratarak, bulaştırarak, pis bırakarak iş yaptırmazlar. Temiz yapacaksın, bulaşan yerleri sileceksin vs. Öyle kafana göre çözüm yok. Ne yapman gerekiyorsa onu yapacaksın. Burada angarya görülen işleri çok yani. Beceremeyen o kısımları yapamıyor.

Ama karşı yönden bakarsanız çalışma şartları da buradan iyi. Bizde ne tatil, ne mesai zamanları olması gerektiği gibi. Yukarıdan aşağıya korkunç bir baskı var. Maaş vs zaten geçiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok üzücü bir durum, çocuk sahibi olmayanlar buna empati yapamazlar, paranoyak olduk iyice

Bu bir kenara şu geri alma anlaşmasını düşünüyorum da nasıl bir ihanettir öyle, bu sadece ülkeye değil tüm orta doğuya, tüm islam alemine karşı yapılmış bir ihanet değil mi
    Düşünün insanlar ne zorluklarla avrupa sınırlarına dayanıyor, bizim yöneticiler bu insanları yakalayıp bizim ülkeye getiriyor, abi bu nasıl bir saçmalık aklım almıyor, neden neden

Bırak müslümanlar avrupaya geçsin, bırak asyadan afrikadan göçüp gelenler avrupaya geçsin, bu insanları almak zorundalar, sen neden adamların avrupaya geçmesini engelliyorsun, bu nasıl kabul edilebilir, arkadaş düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum, avrupalıların rahatı bozulmasın mı, avrupanın etnik yapısı bozulmasın mı, nedir amacın, bunun adı nedir arkadaş, buna ne denir, hadi bu gaflete düştü yönetim sen müslüman nasıl destek verirsin buna, nasıl uyarmazsın yönetimini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 23 Kasım 2019; 22:43:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Irkçılığın böylesi. Irkçılık böyle lanet bir şey. Çocuğunun hastalığından çok çocuğa hastalığı bulaştranın Suriyeli olması onu ve onları kahrediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Irkçılığın böylesi. Irkçılık böyle lanet bir şey. Çocuğunun hastalığından çok çocuğa hastalığı bulaştranın Suriyeli olması onu ve onları kahrediyor.
    Suriyeli olması değil, 4 milyon neyidiği belirsiz insanın kimseye sorulmadan hiç bir kontrol yapılmadan ülkenin her yerine boncuk boncuk dağıtılması , üzerine de suriyeli müslüman kardeşlerimiz diye gözümüze gözümüze sokulması beni kahrediyor. Bu adamlara karşı hiç bir duygu beslemezken şimdi hiçbirisini sevmiyorum, isterseniz alayınız kafatasçı diyin.

Şantiyede kaç tane suriyeliye iş verdim , adam gibi çalışan oranı 10/1. Tecavüz bunlarda sapıklık bunlarda hayvana haşata saldırmak bunlarda görgüsüzlük bunlarda namaz niyaz arkasına saklanıp şalvar altınca cücüklerini sallayarak gezip milletin karısına kızına bakmak bunlarda devletten beleş para alıp sahilde nargile içmek bunlarda daha sayayım mı ?

9 aylık kızım var, doktorumuz bu sözü geçen aşıyı anlattığında ilk başta tereddüt ettim devlet karşılamıyor toplamda 2 milyara filan varıyor aşı, sonra düşünmeden hemen gidip yaptırdık 2.si yaklaşıyor şimdi. Velhasıl, şu konuyu okuyunca içimin nasıl yandığını gözlerimin dolduğunu, aklımdan çıkmayıp belki sabaha kadar uyuyamayacağımı söylememe gerek duyuyorum çünkü suriyelileri yakınlarımda istemiyorum. Adamların bir zararı olmasa bile içine düşürüldükleri durumlardan dolayı yine istemiyorum. Bunun için ırkçılığın bende böylesi.

İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Suriyeli olması değil, 4 milyon neyidiği belirsiz insanın kimseye sorulmadan hiç bir kontrol yapılmadan ülkenin her yerine boncuk boncuk dağıtılması , üzerine de suriyeli müslüman kardeşlerimiz diye gözümüze gözümüze sokulması beni kahrediyor. Bu adamlara karşı hiç bir duygu beslemezken şimdi hiçbirisini sevmiyorum, isterseniz alayınız kafatasçı diyin.

Şantiyede kaç tane suriyeliye iş verdim , adam gibi çalışan oranı 10/1. Tecavüz bunlarda sapıklık bunlarda hayvana haşata saldırmak bunlarda görgüsüzlük bunlarda namaz niyaz arkasına saklanıp şalvar altınca cücüklerini sallayarak gezip milletin karısına kızına bakmak bunlarda devletten beleş para alıp sahilde nargile içmek bunlarda daha sayayım mı ?

9 aylık kızım var, doktorumuz bu sözü geçen aşıyı anlattığında ilk başta tereddüt ettim devlet karşılamıyor toplamda 2 milyara filan varıyor aşı, sonra düşünmeden hemen gidip yaptırdık 2.si yaklaşıyor şimdi. Velhasıl, şu konuyu okuyunca içimin nasıl yandığını gözlerimin dolduğunu, aklımdan çıkmayıp belki sabaha kadar uyuyamayacağımı söylememe gerek duyuyorum çünkü suriyelileri yakınlarımda istemiyorum. Adamların bir zararı olmasa bile içine düşürüldükleri durumlardan dolayı yine istemiyorum. Bunun için ırkçılığın bende böylesi.

İyi geceler.

Alıntıları Göster
    Suriyelileri istememen çok doğal. Ama "Araplar mikroptur" alt başlığı ile hümanist numarası yapmak hiç samimi değil.
    Senin çocuğuna birisi tokat atsa, senin için tokatın atılması mı önemli yoksa tokat atan mı?

Türkiye'de göçmenlerden kaynaklanan tek tük negatif olguları toplumsal çoğunlukmuş gibi yaygara yapmanın temelinde ırkçılık vardır. Türkiye'de Türklerden kaynaklanan negatif sorunların binde biri göçmenlerde yok.
    Örneğin Almanya'da Türklerin en ufak negatif olgularını tüm Türkler negatiftir propagandası üzerinden destan yazan siyasi ırkçılara kızardım, kahrolurdum da, Türklerin göçmenlere karşı ırkcılığını görünce en dazlak Neo Nazi'ye rahmet okuyasım geliyor. Ne Araplar'da, ne Yunanlılar'da ne de Ermeniler'de Türklerdeki siyasi ırkçılığın onda birini görmedim. Malesef komşularımız içinde en ırkçı savrulma yaşayan milletiz. Her türlü ırkçımız vardır: Sağ uçtan sol uca kadar. En dindarından en dinsizine kadar. Hiç biri hümanist soslu ırkcılarımız kadar berbat değil.
    En kötüsü daha var; İktidara kızıp bunun hıncını sefil göçmenlerden çıkarmaktır.

Kişi özeline gelince; Türklerden kaynaklanan onca sorundan dolayı ömründe bir kere hiç "kahroldun mu"???

Normal bir ülke olsak elbette haberle ilgilenirdim. Ama haberin asıl hedefi "çocuğa bulaştırılan hastalık değil" de
    "hastalığı bulaştıranın kimliği" olunca durup düşünmeli insan dimi ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 24 Kasım 2019; 0:19:29 >

• asau kullanıcısına yanıt
    Vereceğin cevaba göre okuyacağım yazını , çocuğun var mı ?
    Hassas bir yerinden filan vurmaya çalışmıyorum silme mesajını görüyorum ben gel cevapla sen sorumu.
  • quote:

Hassas bir yerinden filan vurmaya çalışmıyorum silme mesajını görüyorum ben gel cevapla sen sorumu.
    Senin ilgilenmen gereken konu şu; Bir siyasetçinin siyasi emeli için çocuğunun hastalığını kirli siyasetin malzemesi yapması. Sen önce onunla ilgilen. Sonra gel benim vicdanımı sorgula.

Bu ülkede RTE dahil tüm siyasetçiler siyasi emelleri için her fırsatı kullanır. RTE kullanınca üzerine çullan, ama senden olan kullanınca yine RTE'ye çullan.
    Yok, ben o safta değilim amca/teyze!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 24 Kasım 2019; 0:45:39 >
    Soruma cevap vermedin ?

Boş yapıyorsun şuan. Ülkeye 4 milyon suriyeli değilde afgan soksalardı , yada en temizinden taş gibi 4 milyon rus / ingiliz soksalardı , söylemim farklı mı olurdu sanıyorsun ?

İti köpeği bize müslüman kardeş diye itelediler dünyadan haberiniz yok, bunu diyenlere sor bakalım bir öksüz çocuk var alırmısın evine bakarmısın diye kaç kişi tamam diyecek ? Kimse siyasete malzeme filan yapmıyor adam doğru söylüyor o kadar adamı sürüyü meraya salar gibi saldıktan sonra , yıllarca savaşıp devletin aşılamayla bitirdiği hastalıkların şimdi yeniden türediğini artık devletin aşılarıda karşılamadığından bihabersin , çünkü soruma cevap veremedin. Yani burda duyar kasarak zorlama boşuna, anlatılanın suriyelelileri değil göçmenleri genel olarak kapsadığını,bu konuda da insanların ne kadar haklı olduğunu herkes çok iyi biliyor .

Senin saf'ında yolunda belli değil sıkıntı orada zaten, bunları belli edebilmen için olgunlaşman ve senin canından bir parçaya sahip olup, kendini o acıyı yaşayanın yerine koyabilmen lazım.

Şimdi az ötede boş yapabilirsin.

• quote:

Soruma cevap vermedin ?

Boş yapıyorsun şuan. Ülkeye 4 milyon suriyeli değilde afgan soksalardı , yada en temizinden taş gibi 4 milyon rus / ingiliz soksalardı , söylemim farklı mı olurdu sanıyorsun ?

İti köpeği bize müslüman kardeş diye itelediler dünyadan haberiniz yok, bunu diyenlere sor bakalım bir öksüz çocuk var alırmısın evine bakarmısın diye kaç kişi tamam diyecek ? Kimse siyasete malzeme filan yapmıyor adam doğru söylüyor o kadar adamı sürüyü meraya salar gibi saldıktan sonra , yıllarca savaşıp devletin aşılamayla bitirdiği hastalıkların şimdi yeniden türediğini artık devletin aşılarıda karşılamadığından bihabersin , çünkü soruma cevap veremedin. Yani burda duyar kasarak zorlama boşuna, anlatılanın suriyelelileri değil göçmenleri genel olarak kapsadığını,bu konuda da insanların ne kadar haklı olduğunu herkes çok iyi biliyor .

Senin saf'ında yolunda belli değil sıkıntı orada zaten, bunları belli edebilmen için olgunlaşman ve senin canından bir parçaya sahip olup, kendini o acıyı yaşayanın yerine koyabilmen lazım.

Şimdi az ötede boş yapabilirsin.
    Konu hakkında cümlelerine saygı duyuyorum. Ama konuyu kişiselleştirmene karşı uyarılarım olacak:
    Şu kuralları öğrenin Allah aşkına. Sonra niye ceza aldım diye ağlıyorsunuz!
    Üyelere değil, konuya yorum yapacaksın. Üyenin konu hakkındaki yorumlarına karşı savunma veya yerme yapacaksın, üyenin kendisine değil!
    Üyelerin kişilik haklarına dair tahrik edici, zan altına bırakıcı provakatif cümleler kuramazsın. Üyeyi hedef alan ardışık postlar atamazsın.
    Her üyenin kurallar çerçevesinde farklı hatta aykırı mesajlar yazma hakkı vardır. Ancak üyeyi hedef alan "normalde kurallar içinde olan" cümleler dahi kuramazsın.

Üyeye mesaj yazmayı bırakıp konuya mesaj yazmaya karar verirsen haber ver. O zaman konuyu tartışaya devam edebiliriz. O zamana kadar "Muten Baba Paused" açık. Ama sen istersen "asau Closed"i kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 24 Kasım 2019; 1:21:12 >

• Siz sadece bir ihracat kalemi olarak kalmayı, ahval şeraite dönüşmeden, bebekler başsız düşmeden, ülkenin güneyi kuiper kuşağına, kuzeyi ise afrika menenjit kuşağına çevrilmeden, ülkenin hangi yakasında hangi kola ne aşısı vurulacağı belli değilken, aşılamayı tek çare, her yaş dilimini bir mi sayıyorsunuz?
    Ülkenin bir tarafını afrika menenjit kuşağı, diğer yanını ise avrupa serotipleri sarmış. Afrika menenjit kuşağı, hadi diyelim güneyde azalıyor, avrupa tipiyse artıyor. Meningokok aşı taraması yetmedi, B aşısı da yaptırdı aile. Tanınmamış serotip çıksa ne olacak? Bu hastaları klinikte görüyoruz diyecek kadar sudan ucuz, zamanın ruhu, medcezir bir hadise midir insan sağlığı?
    Bakteriyel menenjitlerde meningokok en erken görülenidir. Aşı penceresi daha tamamlanamadan bulaşıcılığı çoktan geçirilmiş olur.
    Bu çocukların her biri sahipsiz sgklı yetimler hayratı caminize geçirdiğiniz, can damarlarına tıpa taktığınız günah arındırma musluklarınız mı? Kimin sözüyle sahaya inmeyi planlıyorsunuz, salık verenleriniz sahada yer almış mı ki, onlara güveniyorsunuz?
    Menenjit sizin kendi iç meseleniz midir ki, haklarında aranızda hüküm verdiğiniz, toplumsal tecrite mahkum ettiğiniz - tıpkı Türkan Saylan'ın iyileştirdiği için yok saydığınız hastaları gibi - insanları kadere boyun eğdirmeye mahkum edeceğiniz, gönül rızası bekleme kapınız, yeni ırkçılık damarınız olsun?
    Siz gidin "hu... hu!" "hu... hu!" diye birilerinin kapısında uluyun. Belki çıkıp yapmanız gerekeni, yüzünüze söyletirsiniz de kafanız çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 24 Kasım 2019; 1:56:29 >

He, bu çocuk ırkçılıktan hasta olmuşmuş. Mendil getir ağlayayım. Biriniz de biraz omurgalı çıksanız. Çok gördünüz ya ırkçılık başınızdan çok geçti ergenekon balyoz sahte darbe açılım hep tahrik hep kışkırtma peşindesiniz. Bu ülkenin ferdi olun biraz da. Onurunuz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 24 Kasım 2019; 1:30:57 >
    Profilin ceza dan geçilmiyor kurduğun cümlelere bak, hata bende bazen insanları fazla ciddiye alıyorum, önemsiyorum aslında insan sevmiyorum, neyse şimdi sakince klavyeyi yere bırak ve sizinkilerden köteği yemeden o bilgisayarı kapat bakalım. İyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Senin ilgilenmen gereken konu şu; Bir siyasetçinin siyasi emeli için çocuğunun hastalığını kirli siyasetin malzemesi yapması. Sen önce onunla ilgilen. Sonra gel benim vicdanımı sorgula.

Bu ülkede RTE dahil tüm siyasetçiler siyasi emelleri için her fırsatı kullanır. RTE kullanınca üzerine çullan, ama senden olan kullanınca yine RTE'ye çullan.
    Yok, ben o safta değilim amca/teyze!

Alıntıları Göster
    5200 verseler - doktor maaşından az dikkatini çekerim - bu hastaları sen iyileştirebilecek misin?
    Pelikan gibi lak lak ötme o zaman.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.