Şimdi Ara

11-14 yaş arası bir çocuk için uygun kitap? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
37.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Thoughtless

Küçük Prens
    Küçük Prens
    Küçük Prens
    Küçük Prens

Katılıyorum.Hem öğrencilere hem de öğretmenlere önerilen bi kitaptır
  • Martı biraz felsefik ama bende o yaşlarda okumuştum ve çok hoşuma gitmişti onuda öneririm . Bunları okursa yavaş yavaş klasiklere geçmesini öneririm Sefiller başlangıç için iyi olur . Bence küçükten klasiklere başlatmak lazım
  • Ben 11-13 arası Harry Potter ve LOTR, 14'ten sonra ise Dan Brown okuyordum. Ha, herkes o yaşta Brown kaldıramayabilir mütemadiyen.

Bu arada, evet Martı harika bir kitap bana göre. Hatta çok ufakken okumuş, geçen yıl aklıma geldiğinde tekrar okumuştum. Belki de bana umudun ne olduğunu öğreten kitaptır Martı.
  • Mo'nun Gizemi Bana Okuma Sevdasını Aşılayan İlk Kitap , Ayrıca Ulysses Serisi Yani Zaman Kapısı , Unutulmuş Eski Haritalar Dükkanı , Aynalar Evi , Maskeler Adası , Taşların Muhafızları , İlk Anahtar Kitaplarından Oluşan Seri. Ayrıca Talihsiz Seruvenler Dizisi de Var :)
  • 4. sınıf için okuması gerektiğini düşündüğüm kitapları aldım ve hepsini okudu neredeyse. 5. sınıfta alacaklarımı da yine burdan seçtim ve aklımdalar. 6. sınıfa geçtiğinde yavaş yavaş bilgi ağırlıklı kitaplar okutmaya başlarım artık... ondan sonra kendi seçer zaten kitaplarını

eyvallah...
  • Np...
  • Cengiz Aytmayov - Beyaz gemi
  • Aşk-ı Memnu okutun, çocuklarınızı erken yaşta kaybedin.
  • Dostum 11 ile 14 arasında çok fark vardır.Öncelikle 11 yaşında bir çocuk İlahi Komedya'yı okusa çok fazla korkabilecekken(ki ben bu kitabı önerecektim) veya anlayamacakken 14 yaşındaki bir çocuk çok rahat anlayıp okuyabilir, eğer kız kardeşin 11 yaşında ise Sol Ayağım'ı okuyabilir.MEB'in 100 Temel Eser listesini önermiyorum çünkü müstehcen kitaplar olabiliyor.Ayrıca kitap zevki herkese göre farklıdır ben 8-9 yaşında Harry Potter okurken(yukarıdan alıntı değil arkadaşın biri benzer bir şey yazmış) 11 yaşında Dan Brown okumaya başladım.Bence alacağın kitap kardeşinin seçimi olmalı.
  • şuan 10 yaşından gün almaya başladı. beyaz diş'i okuyor. Harry Potter setini aldım ilerleyen zamanlarda okumaya başlar =)
    Sol Ayağım'ı da listeye aldım. denk gelirsem biryerde alırım. teşekkürler =)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.