Şimdi Ara

11.100 sıralama ile Boğaziçi Matematik gelir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 17
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 12
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 saat 5 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • klmnkim (12 mesaj) Jacob Robbins (3 mesaj) hvl00 (2 mesaj) spidiiiii (2 mesaj) Guest-88BB6CDAE (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19 mesaj) Mobil (4 mesaj) (4 mesaj) (10 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • BOUN Matematik geçen sene 60+2 kontenjanı varken son girenin sıralaması 12.451

Bu sene kontenjanın 65+2 olduğu yazıyor. 11.1XY sıralama ile gelmemesi mümkün mü?

Gelmediğini farz edelim, ikinci tercihin ODTÜ olmasında sizce sakınca var mı?

Başka bir tercihe gerek var mı?

Teşekkür ederim.

|
    |
  • 2.ye Bilkent Matematik neden yazmiyon hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gelmesi kesin gibi. ODTÜ ve Bilkent, 2. ve 3. sıraya yazarsınız.

üçü de çok iyi okullar.

• Jacob Robbins kullanıcısına yanıt

Sizce neden Bilkent yazmalıyım? "ODTÜ" daha iyi değil mi? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bilkent Matematik (Burslu) - son girenin sıralaması 29.636.

%50 - 59.993

Ücretli - 128.562

ODTÜ'nün 40.808.

Bilkent öğrenci kalitesi açısından sıkıntılı değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boun ya da odtü olsunda ne olursa olsun hocam yaz gitsin (!)

• klmnkim k kullanıcısına yanıt
    İyi de hocam o zaman ilk 100-200 yapanlar hep Sabancı koça Bilkente gidiyor evet paralilar daha düşük sıralama ama kalite iyi sonuçta, forumda matci hocamız 15. Oldu ama koç Matematik yazıyor onun da paralisi Bilkent ücretiye yakın ama yazan yazıyor. Çünkü akademisyenler iyi

• burslardan dolayı gelmeme ihtimali yüksek

• Gelir ama 2.ye odtu bilkent felan da yazın hocam.

• Ucundan kaçabilir gibi hocam, hem temel bilimlere ilgi arttı hem de insanlar bölüm yerine üniversite tercih ediyor gibime geliyor artık. Bunlardan dolayı bence gelmeyecek size, umarım gelir ama pek sanmıyorum. Kesin matematik istiyorsanız Odtü de Bilkent de sizi memnun eder, ben olsam Bilkent yazardım galiba Boğaziçi altına.

• Helbram kullanıcısına yanıt

artık öyle herkes üni tercih ediyor çünkü türkiye de işler üni ismiyle dönüyor

Koç paralı almıyo koç matematik en iyisi koç 10 burslu 5 de yarı burslu alıyo 30 kişi de paralı alsa belki secmezdi o bakımdan koç doğru örnek değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ölüm demek -- 12 Ağustos 2021; 16:4:31 >
  • hocam Galatasaray Matematik düşünür müsünüz, bence sizin için güzel bir alternatif olur 

• psikolog2010 kullanıcısına yanıt

Ne demek istediğinizi anlamadım. Konumuzla ilgisi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hedef akademisyenlik mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben o sıralamada olsam birinci tercihe Bilkent mat yazardım, siz bilirsiniz yine de.

• klmnkim k kullanıcısına yanıt
    Matematikte derslerin büyük çoğunluğu seçmeli. Böyle olunca sadece bilgisayardan ders alsan en düşük sıralama 10k gibi bir şey olacak. Ayrıca çap yandal yapanlar da yüksek ortalamalı eeci csçi falan oluyor. Böyle de düşünebilirsin de bence saçma bir mantık bu. Rekabetin az olması sıyrılmak için iyidir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

"Kalite iyi" demişsiniz. Ölçütleriniz neler? Mesela tam olarak hangi sebeplerden Bilkent'i ODTÜ'ye tercih edersiniz?

"Çünkü akademisyenler iyi" demişsiniz. Yanlış anlamayın lütfen ama akademisyenlerin nasıl kıyaslandığını bilmiyorum. Acaba hangi üniversitedeki öğretmenlerin daha iyi olduğunu nasıl ölçüyorsunuz (ölçüyorlar)?

Birçok yerde "akademisyen kalitesine önem verin, sıralamaya bakmayın" lafını duydum. Mantıklı bir yaklaşım olduğuna eminim fakat akademisyen kalitesini nasıl ölçeceğimi gerçekten bilmiyorum. Bilginizin kaynağı nedir?

Galatasaray hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Teşekkür ederim.

• gelse @aceleetmepapazefendi krdşm yazardı

• Helbram kullanıcısına yanıt

Bazı insanlar çok emin bir şekilde geleceğini söylüyor, bazıları ise (gerekçeler sunarak) gelmeyeceğini söylüyor. İlginç. Ben de ufak bir farkla kaçıracağımı hissediyorum.

Bilkent'i ODTÜ'ye veya başka bir yere tercih etmenizin sebebi nedir?

Teşekkürler.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.