Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Doppio

Geçen hafta cayma hakkı kapsamında iade ettiğim 10700K için bugün İncehesap ile görüştüm iadeyi onaylamışlar sağolsunlar.@REDSTONE

Normalde yeni bir ürün aldığımda böyle durumları düşünerek kutuyu açarken korkarak açarım ve ürün kutu içeriği sticker vs vs bütünlüğünün bozulmamasına dikkat ederim. Bu yüzden iadeden şüphem yoktu ama bir ihtimal işte belki etmeyebilirlerdi de.

Bende bu kadar 10700K serüvenim burada biter arkadaşlar, ilk göz ağrım 10500 ile baş başayız.

O değil resmen sen misin üzerime 10700K getiren dedi ve 5.0Ghz'yi dahi inatla gördürmedi, bende boyun eğdim ve kendisine geri döndüm ne diyelim

Umarım şu saatten sonra alan veya alacak olan herkes ufacık bir V ile 5'leri görür ya da 5.3leri artık neyse görür işte, redditte 10700K alıp mini minnacık V ile uzaya çıkan birinden neyi eksik benim DH'li forumdaşımın
    Sizin ya şanslar yagver gitmedi.
    Yada cpu kühler yetersiz kaldı.

• Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Sp dediğniz olay nedir kodmu düşük mü olmalı yüksek mi nerden bakıyoruz peki ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • _İZ BIRAKAN_ kullanıcısına yanıt
    Asus anakartlarda var bu özellik. Yüksek olması daha düşük voltajla daha iyi hız almak demek. Fakat yüksek olupta gene 5.0 Ghz yapamayan var, 70 puan olupta 5.0 Ghz 1.25 voltaj yapanda. Sorun işlemci silikonundan mı yoksa anakarttan mı bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Açıkçası INTEL tarafında ilginç işler dönüyor. 10. Nesil CPU’lar, bildiğimiz Core Mimarisi’nin devamı olmalarına karşın; INTEL, anlaşılan AMD’den hıncını çıkarmak istiyor.
    Bütçeye göre yada silikona göre ürün serpiştirmesi olabilir yada silikonlar ellerinde patlamasin hesabına hepsini elden çıkarmaya çalışıyorlar. Ben o konulara espirili bir şekilde yaklaşmiştim.
    Forumdaki arkadaşlarimizin silikon tarafında şansı iyi gitseydi sevinirdim.
  • Bugün bios ayarlarını bu şekilde yaptım.
    Asus rog strix Z490 E gaming anakart.
    Level 3, Vcore 1.420

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 27 Temmuz 2020; 19:31:43 >

• sakiri kullanıcısına yanıt
    Satsana bunu bana awx 1 vcore 1.30 LLC nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

Satsana bunu bana awx 1 vcore 1.30 LLC nedir ?
    Güzel fikir aslında golden cpu işinemi girsem
    Ayrıntıları paylaştim şimdi.
    Sayende Almancayıda çözdüm galiba :) benim sattığım 9900KF geldi aklıma all core 5.2 1.32 vcore llc 3 çalışıyordu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Sayende Almancayıda çözdüm galiba :) benim sattığım 9900KF geldi aklıma all core 5.2 1.32 vcore llc 3 çalışıyordu
    9900kf den 10700k ya neden geçerki insan. Z490 chipset için mi.
    yada piyasa değerini kaybetmeden 10. nesile geçiş için mi.
    5.2 all core 5.3 ghz falanda oluyor ama sogutmak çok zorlaşiyor.
    Ya ben 10900K alıcaktım stokta bulamadım dan diye stoklara geldi kendi stoklarımada gelicek şimdi büyük pişmanlığım 9900KF yi satmak

• quote:

Ya ben 10900K alıcaktım stokta bulamadım dan diye stoklara geldi kendi stoklarımada gelicek şimdi büyük pişmanlığım 9900KF yi satmak
    Hayırlısı olsunda. Sen şimdi elindeki sistemi düzgün şekilde overclock yapmaya bakmalisin.
  • quote:

Aklımın almadığı kısım böyle iyi bir cpu yu hemde 8 core lu bir cpu yu hangi mantıkla sattın? Elindeki kalas bir cpu olur hadi onuda bir nebze anlarım ama.Dediğin voltla ben 5 ghz bile yapamıyorum elimdeki cpu yu.
  • Ya işte Maymun iştahlılık diyelim hocam Z490 merakı başka hiçbirşey değil

• quote:

Ya işte Maymun iştahlılık diyelim hocam Z490 merakı başka hiçbirşey değil
    Sonuçta para olayını bir kenara koyarsak 8700k-9900k bu gibi üst seviye işlemciler zaten gözü kapalı en az 2 yılı daha var.2 yıl sonra bile rahat kullanılır o ayrı konu.Bu iki işlemciden geçilecek sistemler ddr5 dönemi olmalı.Malum hem ipc olarak ciddi artışlar olacak hemde core sayıları dahada artacak.8 core artık standart olacak.8 core i5 seviyesine düşer.
  • Dedikleriniz çok doğru işte ama şu nalet olası almalıyım duygusu kötü birşey işte

• 5.3 @ 1.38V LLC3 Ring 47 şeklinde sonuçlar, Peak sıcaklık 86C

• quote:

Orijinalden alıntı: donda

5.3 @ 1.38V LLC3 Ring 47 şeklinde sonuçlar, Peak sıcaklık 86C

Mükemmel sonuç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Mükemmel sonuç

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam
  • donda kullanıcısına yanıt
    Z490-F kullanırken hiç 5.0 Ghz denemiş miydiniz düşük voltaj ile?
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.