Şimdi Ara

İncehesap Gaming Geceleri [ANA KONU] (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.191
Cevap
230
Favori
1.037.954
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Msi Z490 gaming edge wifi mi yoksa z490 tomahawk mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI
    İncehesap Gaming Geceleri [ANA KONU]
  • Mitra kullanıcısına yanıt
    8200 modeli pasif soğutma ile geliyormuş söylediğiniz gibi ve aralarında 90-100 tl fiyat farkı var. soğutucu almak yerine 8200 fırsatı kovalayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pointlessaeva

Açıkçası ikinci el PSU'ya yanaşmaya korkuyorum açıkçası alacağız birkaç ay sonra elimizde bozulur felan diye. Birde miningde kullanılmış olması var. İkinci el PSU'da neye dikkat etmem gerekiyor?
    Önce markaya bu sektörün önemli markalarının ürünlerini gözü kapalı alabilirsin. Başta Seasonic sonrasında Enermax, Evga, Corsair, Thermaltake, Cooler Master, Asus Rog Strix modelleri, Zalman'ın üst modelleri, Sılverstone, FSP dünyanın en büyük PSU üreticisidir o yüzden kaliteli markalara da, kalitesiz markalara da PSU üretir. FSP'nin kendi üst modellerini de alabilirsin. 80 plus sertifikalı en az bronze model olmasına dikkat edilmeli. Yarı modüler ya da tam modüler alınırsa kasa montajında çok büyük artısı olur.

@daquied

Dual evo da çok iyi fiyattı pişman olmazsın bana göre...

Evet 14 gün içinde cayma hakkı kullanıp iade edebiliriz..

Çek için evet diğer kampanyalarla birleşmiyor bende düşünmüştüm ama olmamıştı. 70 TL civarı bir mouse al, at köşeye dursun. Elindeki bozulursa kullanırsın yedekten.. Çek'in süresi var ona dikkat et yoksa yanar..

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Sadece mofset olarak mı komple olarak mı tercih sebebi?

10600k ya geçme planım var. Kafamda tomahawk vardı. Edgeye mi geçeyim dersin?

Hb indirimini bekleyeceğim de fikir lazım.

• Zalman bazı düşük kapasiteli modellerine bilerek 80 plus sertifikası almıyor ama bu kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor. Aceleniz yoksa bekleyin iler ki haftalarda 80 plus modelleri de olacaktır. Xigmatek tavsiye etmem şahsen..

@s1LENT

Yani aklın yolu bir...
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Dur Ryzen 4600 modelini bir görelim.. Şuan geçiş dönemi değil. Komple aynı gibi zaten edge de biraz vrmler daha iyi hemde wifi var gibi. VRM lerin modellerine bakmadım genel olarak görüntü bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Msi notebook 8300e düşmüş alınır mı arkadaşlar?
    Sadece oyun için alınacak. Soğutması vs iyi midir, kroniği var mıdır?
    Ben de aldım hocam araştırdığım kadarıyla çok iyi laptop. Bu arada @incehesap.com yetkililerine buradan çok teşekkür ederim. Zaten ilgiyi görmüşlerdir hemen bitti laptop.
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Wifi önemli değil benim açımdan.

4000 serisi girene kadar baya zaman geçer.
    Hem amdnin ilk 1 senesi takoz işlemci senesi oluyor

Hb indirimlerinden birşey çıkarsa alırım diye düşünüyorum.
    10700k çok çok uygun olursa onuda düşünebilirim ama 4k ayırdım max. Anakart + işlemciye....1k da soğutma ya harcarım sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mitra

Önce markaya bu sektörün önemli markalarının ürünlerini gözü kapalı alabilirsin. Başta Seasonic sonrasında Enermax, Evga, Corsair, Thermaltake, Cooler Master, Asus Rog Strix modelleri, Zalman'ın üst modelleri, Sılverstone, FSP dünyanın en büyük PSU üreticisidir o yüzden kaliteli markalara da, kalitesiz markalara da PSU üretir. FSP'nin kendi üst modellerini de alabilirsin. 80 plus sertifikalı en az bronze model olmasına dikkat edilmeli. Yarı modüler ya da tam modüler alınırsa kasa montajında çok büyük artısı olur.

@daquied

Dual evo da çok iyi fiyattı pişman olmazsın bana göre...

Evet 14 gün içinde cayma hakkı kullanıp iade edebiliriz..

Çek için evet diğer kampanyalarla birleşmiyor bende düşünmüştüm ama olmamıştı. 70 TL civarı bir mouse al, at köşeye dursun. Elindeki bozulursa kullanırsın yedekten.. Çek'in süresi var ona dikkat et yoksa yanar..

Alıntıları Göster
    Dual Evo2 2080S ile RDR2 QHD görebildiğim herşey en üst ayarlara çektim. FPS olarak bakmadım ama gayet akıcı oynadım az önce 1 buçuk saat kadar. Sıcaklık 74 Dereceydi bir ara GPU Z açıp baktım. Ses diye birşeyde yoktu 1 buçuk saat boyunca. Manuel olarak fanı hızlandırıp 70 derecelere bile çekebilirim diye düşünüyorum sessiz nasıl olsa. fan hızı yüzde 60 dı GPU-Z ile baktığım zaman. Ayrıca klima vs yok ortam ısısı da pek serin sayılmaz yani cam açık sıcak mı geliyor camdan soğuk mu tartışılır :D oda ısısı tahminim 30-32 derece falandır 5700xt de kullandım aynı koşullarda XFX RAW II Ultra ve Thicc III fanlı olan. ikiside hem sıcaktı hem kasayı alev alıyordu resmen üstüne üstlük efsane fan sesi çıkıyordu THICC III modelinin. Raw II ultra bi nebze sessizdi. ama ikiside kalorifer etkisine sahipti. 70 TL -25 yaparak birşey bakıyorumda bulamıyorum 10Tl kargo düşünce 25TL indirim yapmış oluyor yedek klayve mouse set var TV de kablosuz mouse var USB bellek 32 GB var 2 3 kez lazım oldu format atarken oda. Macun bakıyorum MX-4 2019 Edition var elimde onunla mukayese edilecek macunda yok sitede. Yalnız şunu gördüm 70TL lik çek ile ürün ararken sitede doğru düzgün ürün satılmıyormuş. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Sadece mofset olarak mı komple olarak mı tercih sebebi?

10600k ya geçme planım var. Kafamda tomahawk vardı. Edgeye mi geçeyim dersin?

Hb indirimini bekleyeceğim de fikir lazım.
    z490-a pro yeterli, vrm testleri var. Muazzam iş çıkarıyor. 10600k için bu anakart yeterli hocam. testler 5.1 ghzde yapılıyor.İncehesap Gaming Geceleri [ANA KONU]

• Markus Schulz kullanıcısına yanıt
    Daha kaliteli bir kart bakıyorum. Belki 11k serisine upgrade yapma durumu olur iyi bir kart olsun elimde.

• daquied kullanıcısına yanıt
    Bende de bir sistemde Dual evo 2070 Super diğer sistemde XFX 5700XT ultra raw II var. Sessizlik olarak ikisi de sorunsuz. Sıcaklık olarak 5700XT'de daha sıcak, alev alma durumu yok en fazla 75 dereceyi görüyor ama zaten o yüzden bugün fan seti aldım. Kasa da yeterince fan yok. Bu fanları takarsam XFX'in ve kasanın genel sıcaklığını daha da düşürebilirim diye düşünüyorum.

70 TL'lik ürün bulmak sıkıntı ben o yüzden yedek olarak kullanmak için fare veya klavye önerebilirim. Yedek klavye ve fare olmayınca oyun ortasında kalabiliyorsun. İdareten seni götürebilir. Termal macun da bir seçenek.. Mousepad olabilir.. Sonuçta 35 TL havadan gelen bir para öyle düşün..

• Mitra kullanıcısına yanıt
    Benim kasada sıkıntı olabilir hocam o zaman 84 derece ve full rpm de çalışıyordu 2600 2700rpmlerde ses yapmaya başlıyordu. Çok fazla bir ses değil ama yinede uğultu oluşturuyordu. Kasada kötü değil aslında zalman n3 çelik kasa ön panel mesh üstü açık önde 3 fan üstte 3 fan 1 egzoz fan var. Kasayla birlikte gelen fanları aldığım kit ile değiştirmeyi düşünüyorum bende. Benim problem oda sıcaklığı yüksek oluyor o yüzden diye düşünüyorum. Aynı koşullarda 2080s evo daha serin 74 derece kasanın üstü de daha serin 5700xt raw II Ultra ya göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Daha kaliteli bir kart bakıyorum. Belki 11k serisine upgrade yapma durumu olur iyi bir kart olsun elimde.
    Muhtemelen 11de yine chipset degisecek. 11'in de z490 kullanacagina dair bir haber var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daquied

Benim kasada sıkıntı olabilir hocam o zaman 84 derece ve full rpm de çalışıyordu 2600 2700rpmlerde ses yapmaya başlıyordu. Çok fazla bir ses değil ama yinede uğultu oluşturuyordu. Kasada kötü değil aslında zalman n3 çelik kasa ön panel mesh üstü açık önde 3 fan üstte 3 fan 1 egzoz fan var. Kasayla birlikte gelen fanları aldığım kit ile değiştirmeyi düşünüyorum bende. Benim problem oda sıcaklığı yüksek oluyor o yüzden diye düşünüyorum. Aynı koşullarda 2080s evo daha serin 74 derece kasanın üstü de daha serin 5700xt raw II Ultra ya göre.
    Bende de aynı kasa var nasıl sizde o kadar fan oluyor ?
    Bosa cikan fanlari satmayi dusunur musunuz 2 tanesi yeterli olucaktir benim icim cfmleri dusuk ama butcem hic yok nerdeyse

• Un4Given35 kullanıcısına yanıt
    Sonradan aldım hocam 3 adet. Aldığım 3 adet fanı kasanın önüne taktım. Kasa içerisindekileri de 2 üst 1 egzoz yaptım. Sizde öyle yapabilirsiniz. Zalman kasadan çıkanları satmayı düşünüyorum eğer yeterli performansı alabilirsem aldığım kitten. Sizde sıcaklık durumları nasıl. Kasayla alakalı sorun olacağını sanmıyorum çünkü. Kasa değiştirelim sizinle beraber eğer sorun kasadaysa 🙂

• quote:

Orijinalden alıntı: daquied

Sonradan aldım hocam 3 adet. Aldığım 3 adet fanı kasanın önüne taktım. Kasa içerisindekileri de 2 üst 1 egzoz yaptım. Sizde öyle yapabilirsiniz. Zalman kasadan çıkanları satmayı düşünüyorum eğer yeterli performansı alabilirsem aldığım kitten. Sizde sıcaklık durumları nasıl. Kasayla alakalı sorun olacağını sanmıyorum çünkü. Kasa değiştirelim sizinle beraber eğer sorun kasadaysa 🙂
    Nerelere taktiniz hocam varsa foto alabilir miyim o fanlara istediginiz fiyat nedir ve bende isinma sorunu bilmiyorum yani islemci sogutucu yok o yuzden cpb kapali ekran karti 5600xt vardi 70 dereceyi hic gecmedu stress teste 5700xt ye gecicem cok uyguna bulsum param yeterse onu alicam suan kartim yok zaten oyle bi 64 bit mi ne dandik bi kart var görüntü alabilmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Muhtemelen 11de yine chipset degisecek. 11'in de z490 kullanacagina dair bir haber var mi?

Alıntıları Göster
    Degisme ihtimali %5 falan

• Un4Given35 kullanıcısına yanıt
    https://i.hizliresim.com/KqVucB.jpg

Kasaya sahipseniz bilirsiniz önde 2 fan için 4 uzun civata var alttaki fanlar 4 uzun civata ile sabitlendi. En üstteki fan kasanın iç kısmından normal civatalar ile sabitlendi. Kasanın ön panelinde üst kısımda kapak gibi birşey var onun iç kısmının ortasında bombeli bir kısım var orası taşlandı çünkü fan yapraklarına değiyordu. O bombeli kısmı niye yapmışlar anlamadım 😂 fan kalın gelirse sürtünme yapar bilginiz olsun düm düz yaptım o kapağın iç kısmında ki bombeli yeri. Başka birşey yapmadım. Stok fanları da önden alıp üste taktım.

• 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.